Şimdi Ara

Exynos 8895'li Galaxy S8, Snapdragon 835'li modeli gölgede bıraktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
0
Favori
2.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Exynos 8895'li Galaxy S8, Snapdragon 835'li modeli gölgede bıraktı

Galaxy S8 ve Galaxy S8+ amiral gemileri, aynı üretim sürecine sahip Samsung'un 10nm işlemcisi veya Qualcomm'un en son platformundan güç alacak. Her iki model için de performans sonuçları artık AnTuTu'da mevcut durumda.

Qualcomm'un Snapdragon 835 yonga setini çalıştıran Samsung Galaxy S8 ve S8+ modelleri ABD ve Çin'de satılacakken, Exynos 8895 ile çalışan modeller dünyanın geri kalanına sunulacak. Her iki varyantın en son AnTuTu benchmark skorları, Samsung'un kendi Exynos 8895 yonga setinin Qualcomm tarafından geliştirilenden yüksek puan aldığını gösteriyor.

Ayrıca Bkz.Apple'ın 5 milyar dolarlık kampüsünün 4K videosu yayınlandı
    Galaxy S8'deki Snapdragon 835 platformu AnTuTu'da 162.101 puan alırken Samsung'un çipi 174.155 puan almayı başardı. Yani iPhone 7 Plus'ı geçerek Qualcomm'un en yeni ürününü gölgede bıraktı. Snapdragon 835, selefi Snapdragon 821 platformuna kıyasla %25 daha fazla grafik performansı sunabilen yeni Adreno 540 grafik işleme birimi içeriyor.

Hem Exynos 8895 hem de Snapdragon 835 aynı 10nm sürecini kullanıyor ve karşılaştırma skorlarına rağmen tüketiciler iki yonga seti arasındaki farkı anlamayacaklar. Snapdragon 835 platformlu Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modelleri ABD'de ön siparişe açılmış durumda. Yeni amiral gemisinin 21 Nisan tarihinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

• Ilginc ben genelde esas farki su uygulama acma kapamalarda belli ettigini dusunuyorum. Tabi burada 2 islemcide olusan pil sureside cok onemli.

• S7 EDGE'de Snapdragon daha yüksek Antutu puanı almasına rağmen videolu karşılaştırmalar da program açılış hızları Exynos'lu modeller lehineydi. Bu jenerasyonda Exynos pratikte farkı daha da açacak gibi.

• Garip göründü bana. Adreno 540 kas gücü olarak Mali G71 den daha güçlüyken bu skora etki eden cpu performansı galiba. Tabi optimizasyon da etkili.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yav he he
  • Bu testler bir ölçüt değil ama gerçekten Exynos kullanan modeller pil ve uygulama performansı açısından bir miktar daha iyi oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tr@mmler kullanıcısına yanıt
    Adrenonun kas gucunun daha fazla oldugunu nerden ve nasil anladin nerde gordun inceledinmi

• Optimizasyonun önemi.

• Bu sp yi burayada getirse iyi olur bana göre exynos da iyi ama...

• buda demek oluyor ki isim marka hızdan daha önemli.

• iphone 7 plus dan 4 katı fazla bataryassı giden daha fazla zoom yapabilen çift hatlı bir telefon var adı ASUS ZENFONE 3 zoom :) acaba nesi eksik bu s8 den onu çözemedim gitti :) ha pardon yarı fiyatına satılıyor o eksik :)
  • Önceki seride de exynoslu olan pratikte daha hızlıydı.

• quote:

Orijinalden alıntı: axesis

iphone 7 plus dan 4 katı fazla bataryassı giden daha fazla zoom yapabilen çift hatlı bir telefon var adı ASUS ZENFONE 3 zoom :) acaba nesi eksik bu s8 den onu çözemedim gitti :) ha pardon yarı fiyatına satılıyor o eksik :)

Profiline baktım da her telefon konusunda zenfone 3 zoom u övmüşsün tamam para verip aldın da bu kadar kendini kaptırma telefona istersen

• her yeni galaxy serisinde aynı haber satışların etkilenmemesi adına herhalde detaylı ve uzun süreli incelemelerde bu sitedeki editörler dahil sp835 in daha avantajlı olduğu kabul edilicek yine

• Ne fark eder ki 5000 TL nın yüreğimde yarattığı acıdan daha fazla olamaz :D

• uygulamalar SD lu versiyonda daha uyumlu çalışacaktır.
  • Samsung Snapdragon lara yillardir inatla optimize etmiyor. Baska markalarin Snapdragon lusu daha iyi performans vermektedir yillardor.

• saka mi bu? su an kullandigim s7 edge snapdragon cihazimda 157k antutu gormustum?

• Exynos hertürlü ezer dragon un hiç şansı yok

• Turkiye acisindan sıkıntı yok Exynos geliyor hep buraya. Qualcomm daha cok Abd pazarinda oluyor

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.