Şimdi Ara

extruder motoru çalışmıyor sorun nedir ? ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Amatör olarak bir tanıdığımdan devasa bir yazıcı yapmasını istedim. Yapıldı denemek için birkaç çıktı aldım uzun zaman oldu hiç kullanmadım. Birkaç gün önce kullanmam gerekti. Extruder flamenti aradan kaçırmaya başladı söküp modifiye edip taktım ama dalgınlıkla soketini yazıcı açıkken taktım. Arduino mega 2560 kartlı bir makina. Extruder çalışıyorken z ekseninin kalibrasyonunun uzadıgını farkettim. Belki yazılımda bir problem vardır diye düşünerek günlerdir internette arama yapıyorum. Arduino üzerinden repetier firmvaresini yeniden yükledim. nekadar başarılı bir yükleme yaptım bilmiyorum ama extruder motorunu çalıştırmayı başaramadım. Kart üzerinden extruderle başka bir eksenin soketini değiştireret elektrik tesisatını kontrol ettim tesisatta bir sıkıntı yok. ne yapmam gerekiyor.

• Merhabalar, sorunun çözümünü bulabildiniz mi bende Ender 3 Pro kullanıyorum ve extruderi değiştirmek isterken yaşadım aynı sorunu. Var mı bir çözümünüz?

• Nozzle baskı sıcaklığına ulaşmadan extruder motoru çalışmaz buna dikkat ettiniz mi?

• merhabalar sorunu çözebildiniz mi aynı sorunu bende yaşıyorum. Sizden cevap bekliyorum. teşekkürler.

enesgkdmr.06@gmail.com burdan ulaşabilirsiniz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.