Şimdi Ara

Exper T7Q Ana Konu (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
3
Favori
19.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yeniden yazlılm yüklemeyi dene ben beceremedim ama neyse bitdefender ile bide tarat düzelir belki yada servise gönder benim tableti değişim yaptılar eski model h7d di şimdi t7q oldu asıl tablete 4.4 android can veriyor benim tablette 8 gb lık alanı sistem kullanıyor 4 gblık alan benim saçmalık burda
  • kingo root ile rootlayabilirsiniz ingilizce arayüzü ben yaptım rahat ve hızli içini nasıl açtınız merak ettim söylerseniz bataryasını samsungun tabletlerindeki bataryayı takıcam
    süper olucak
  • Klavye veya mouse tarzı birşey taksak çalıştırır mı acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihertekin159

BERBAT BİR TABLET YA. BİŞEY YÜKLERKEN TAM SONUNA GELİNCE RESET ATIYOR. BİRDE BAZI OYUNLARDA BİR HATA ÇIKIYOR . BİLİNMEYEN BİR HATA OLDU ERROR -24. SUBWAY SURFER DE YAPIYOR MESELA :)) EKSİ 24 DİYE HATAMI OLUR? BİRKAÇ ÇÖZÜMÜ VARMIŞ AMA HİKAYE. ROOT ATMAK FALAN LAZIMMIŞ FİLAN. ROOT ATICAM SONRA TABLET BOZULACAK O SIRADA ELİMDE PATLAYACAK. NE HİKMETSE HARİCİ BELLEK TAKTIĞIMDA CİHAZ AÇILMIYOR. EKRAN SİYAH KALIYOR. AMA EN ÖNEMLİSİ SÜREKLİ KİLİTLENMESİ. BERBATMIŞ YANİ. ŞARJ SÜRESİDE BİR HAYLİ KISA. ŞARJIN TAMAMINI EKRAN TÜKETİYOR. 2 SAAT FİLAN KULLANILABİLİR. OYUNLARDA İYİ İŞTE AMA ONUDA YÜKLEYEBİLİRSEN. ÇOĞUNLUKTA YÜKLENEMEDİĞİ YANİ RESET ALDIĞINDAN GINA GELİYOR İNSANA.

EKRAN YENİLENME ORANI DEHŞET DÜŞÜK. AŞAĞI YUKARI KAYDIRMALARDA GÖRÜNTÜ EĞİLİYOR (DİKEY MODDA).

EKRAN PARLAKLIĞI MİNİMUM ORANI ÇOK YÜKSEK .

VALLA AKLI OLAN ALMASIN BU MARKAYI.

EXPER MARKASINA GÜVENDİM BİMDEN 200 TL YE ALDIM . ARTIK MARKA FİLAN KALMAMIŞ TÜRKİYEDE. GARANTİYE YOLLADIM 20 GÜN SONRA İSTEDİM DE GERİ YOLLADILAR.

BİOS GÜNCELLEMİŞLER. TABLETTE BİOS MU VAR?

TELEFONLA ARADIM BU TABLETİN İŞLEMCİSİ SORUNLU BAKIN DEDİM. 200 TL LİK TABLET BU KADAR DEDİLER SAĞOLSUNLAR

KONUŞMA KAYITLARI ELİMDE . İSTEYEN OLURSA VERİRİM. (KALİTE STANDARTLARI :)))

VELASIL 20 GÜN SONRA HİÇBİR DEĞİŞİKLİK OLMADAN TABLET GERİ GELDİ . KİLİTLENME DEVAM EDİYOR İŞLEMCİ HIZI 1008 MHZ. YANİ 20 GÜN BOŞUNA BEKLEDİ.

Uzun zamandır işlerimden dolayı takip edemiyordum ve yazamıyordum konuya ama bakıyorum ortalık karışmış :)

Ben ilk tableti aldığımda 1440mhz e kadar işlemci hızını yükseltmiştim rootlayıp eğer işlemci hızı 100 mhz bile fark etmesi sizin için önemli ise bu şekilde deneyebilirsiniz.

Sizin yerinizde olsam tableti iade ederim eğer böyle sorunlarınız varsa ve çözümlenmiyor ise bence tüketici hakem heyetine gidin ben daha önce bir marka için aynı yollara başvurarak
    hakkımı aldım. Ama bence burada markayı kötülemenin Aklı olan almasın bu markayı diyorsun şimdi biz bu ürünü aldık akılsız mıyız ? ben 1600 tl verip cep telefonu aldım telefon 5 kere servise gitti değişti geldi değişen de arızalı şimdi çıkıp burada bu adamlar
    beni dolandırdı diyemem bu yanlış hem ben senin başka markanın bu markayı kötülemesi için tuttuğu bir adam olmadığını nereden bileyim ?

Bu arada beni de araştır ama ben Exper bilgisayarda çalışmıyorum haberin olsun :) Ama şu ses kayıtlarını merak ettim bana da özelden gönderir misin ? madem öyle tabletim bozulursa bu kayıtlarla mahkemeye giderim :) Hali hazırda mahkemeye vermek için uğraştığım çok
    büyük bir elektronik firması var eğer tablette arızalanırsa onu da bu şekilde çözerim.

Winchester Vroot' u bir dene derim win8 de ama şöyle bir durum var bu program ile sisteme virüs bulaşabiliyor sanal bir win8 oluştur ondan root' la ben sanki win8 de rootladım diye
    hatırlıyorum ilk zamanlar uğraşırken.

• quote:

Orijinalden alıntı: triptister

Klavye veya mouse tarzı birşey taksak çalıştırır mı acaba ?

Evet OTG kablo ile hem Mouse hem de klavye bağlayabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: delymanyak

quote:

Orijinalden alıntı: triptister

Klavye veya mouse tarzı birşey taksak çalıştırır mı acaba ?

Evet OTG kablo ile hem Mouse hem de klavye bağlayabilirsiniz.

Boşa meşgul ettim sizi sitesinde yazıyormuş :) teşekkür ederim :)

• Wmvare ile sanal win7 olusturup rootlamayi yaptim onda sikinti yok.Hatta yapilisina youtubeye koydum.Tableti servise reset atiyor kilitleniyor wifi az cekiyor vs gibi durumlarla gonderdim.Ama servisin sitesine baktigimda adamlar su sekil yazmis; "Reset tusu calismiyor,kilitleme tusu calismiyor,wifi calismiyor" diye gecirmisler.Yani benim sorunumla alakasi yok.Dc soket degismis ve tablete rom atilmis.20 gun bekledim ve sonuca bakin.Tablet gondermeden once her uygulamada reset atmiyor ve ya kilitlenmiyordu.Simdi ise her uygulamada kilitleniyor.Expere mail attigimda yine bu tum sorunlari yaziyorum servisten gelince daha kotu oldugunu bildiriyorum.Adamlarin yazdigi "......... Cizgi elektronik adresine gonderebilirsiniz" gelde sinirlenme.Benim fikrim rastgele yapilan bir tablet.Bu sorunlari yasayan kisi sayisi az olsa firmaya birsey diyemeyiz.Boyle hatalar olabilir ve duzeltilir.Forumda ve alan arkadaslarimda ayni sikayeti yasiyorlar.Bence bu urunun 200 tl ve sadece bimde satilmasini acikliyor diyebilirim.Hicbir teknoloji magazasi bu tableti kabul edecegini dusunmuyorum.100-150 tl ye satilan tabletlerde bile oyunlar donsa bile bu degisik hatalar yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WinchesteeR -- 22 Ocak 2015; 14:42:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: WinchesteeR

Wmvare ile sanal win7 olusturup rootlamayi yaptim onda sikinti yok.Hatta yapilisina youtubeye koydum.Tableti servise reset atiyor kilitleniyor wifi az cekiyor vs gibi durumlarla gonderdim.Ama servisin sitesine baktigimda adamlar su sekil yazmis; "Reset tusu calismiyor,kilitleme tusu calismiyor,wifi calismiyor" diye gecirmisler.Yani benim sorunumla alakasi yok.Dc soket degismis ve tablete rom atilmis.20 gun bekledim ve sonuca bakin.Tablet gondermeden once her uygulamada reset atmiyor ve ya kilitlenmiyordu.Simdi ise her uygulamada kilitleniyor.Expere mail attigimda yine bu tum sorunlari yaziyorum servisten gelince daha kotu oldugunu bildiriyorum.Adamlarin yazdigi "......... Cizgi elektronik adresine gonderebilirsiniz" gelde sinirlenme.Benim fikrim rastgele yapilan bir tablet.Bu sorunlari yasayan kisi sayisi az olsa firmaya birsey diyemeyiz.Boyle hatalar olabilir ve duzeltilir.Forumda ve alan arkadaslarimda ayni sikayeti yasiyorlar.Bence bu urunun 200 tl ve sadece bimde satilmasini acikliyor diyebilirim.Hicbir teknoloji magazasi bu tableti kabul edecegini dusunmuyorum.100-150 tl ye satilan tabletlerde bile oyunlar donsa bile bu degisik hatalar yok.

O zaman elindeki servis formları ile hemen kaymakamlığa gidip şikayet dilekçesi oluştur cidden ilgileniyorlar. Denemişsindir ama Bir ROM' u yeniden kurmaya dener misin ? belki ROM sıkıntılıdır. Haklısın aslında sadece bu tablet değil piyasadaki bayağı tablet sıkıntılı iyi inceleyip almak veya biraz daha paraya kıyıp iyi bir tablet almak lazım. Bu da tamamen maddiyata dayanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: delymanyak

quote:

Orijinalden alıntı: WinchesteeR

Wmvare ile sanal win7 olusturup rootlamayi yaptim onda sikinti yok.Hatta yapilisina youtubeye koydum.Tableti servise reset atiyor kilitleniyor wifi az cekiyor vs gibi durumlarla gonderdim.Ama servisin sitesine baktigimda adamlar su sekil yazmis; "Reset tusu calismiyor,kilitleme tusu calismiyor,wifi calismiyor" diye gecirmisler.Yani benim sorunumla alakasi yok.Dc soket degismis ve tablete rom atilmis.20 gun bekledim ve sonuca bakin.Tablet gondermeden once her uygulamada reset atmiyor ve ya kilitlenmiyordu.Simdi ise her uygulamada kilitleniyor.Expere mail attigimda yine bu tum sorunlari yaziyorum servisten gelince daha kotu oldugunu bildiriyorum.Adamlarin yazdigi "......... Cizgi elektronik adresine gonderebilirsiniz" gelde sinirlenme.Benim fikrim rastgele yapilan bir tablet.Bu sorunlari yasayan kisi sayisi az olsa firmaya birsey diyemeyiz.Boyle hatalar olabilir ve duzeltilir.Forumda ve alan arkadaslarimda ayni sikayeti yasiyorlar.Bence bu urunun 200 tl ve sadece bimde satilmasini acikliyor diyebilirim.Hicbir teknoloji magazasi bu tableti kabul edecegini dusunmuyorum.100-150 tl ye satilan tabletlerde bile oyunlar donsa bile bu degisik hatalar yok.

O zaman elindeki servis formları ile hemen kaymakamlığa gidip şikayet dilekçesi oluştur cidden ilgileniyorlar. Denemişsindir ama Bir ROM' u yeniden kurmaya dener misin ? belki ROM sıkıntılıdır. Haklısın aslında sadece bu tablet değil piyasadaki bayağı tablet sıkıntılı iyi inceleyip almak veya biraz daha paraya kıyıp iyi bir tablet almak lazım. Bu da tamamen maddiyata dayanıyor.

Zaten bilseydim 2. El guzel bir tablet alirdim.Servisten yeni rom atilip geldi.Bir sure sonra tekrar gondermeyi dusunuyorum.

• tablet oyunda 2 dk geçtimi wifiden bağlantısını kesiyor Clash of clans da oluyor bu normalde rahat rahat kullanıyorum wifi de düşme olmuyor ve ben romu kuramadım şarjını %50 yapmıştım %100 olmamasından kaynaklana bilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coban1515 -- 31 Ocak 2015; 2:08:19 >
  • Bime 6 şubatta 179 tl den geliyor, ben de alacam sanırım, kronik sorunu falan var mıdır?
  • ben ağustos ayında alıp,açılmama sorunu yüzünden iade etmiştim. şimdi bime yeniden gelince konuya bir bakim dedim. öncekini alıp, root, güncelleme yapmadan sorunsuz kullanan memnun olan var mı? onu soralım.

• Arkadaşlar ben de 06.02.2015 Cuma günü itibariyle Exper T7Q Kullanıcısı olarak aranıza katılmış bulunuyorum :)
    Cihazı almaktaki amacım hem 179 TL gibi uygun bir fiyatı olması hem de çoğunlukla elimde bulunan 2500 küsür adet Epub formatlı kitapları okuyabilmek. Bu açıdan benim için yeterli olacağını düşünüyorum.
    Ek bilgi olarak:
    Kullanım kılavuzunda;
    "Kullanmadan önce en az 4 saat süre ile şarj ediniz" şeklinde bir ibare vardı.
    Ben de "Ne olur ne olmaz, ilk günden işi sağlama alalım ki pilimiz sağlıklı olsun" düşüncesiyle cihazı kapalı vaziyette saat 11:00'de şarja taktım. Saat 15:00 gibi şarjdan alacağım.
    Araştırdığımda Android cihazların sistem klasöründe "batterystats.bin" isimli bir dosya varmış.
    Yeni alınan tablet ya da android telefonların ilk açılışında bu "batterystats.bin" isimli batarya istatistik dosyası yeni oluşturulduğu için o anki pil seviyesini baz alıyormuş.
    Dolayısıyla ilk alınan ya da yeni rom/yazılım yüklenen cihazlarda batarya kalibrasyonu ve şarj yüzdesinin doğruluğu açısından bu önemliymiş.
    Öğrendiğim bu ayrıntılar ne kadar sağlıklı ya da doğru bilemiyorum. Bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa mutlu olurum.
    Cihazı henüz açmadım. Şu an kapalı şekilde şarj olmakta.
    Açıp kullanmaya başladıktan itibaren görüşlerimi sizinle paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdemiri -- 6 Şubat 2015; 12:43:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nemesissx

ben ağustos ayında alıp,açılmama sorunu yüzünden iade etmiştim. şimdi bime yeniden gelince konuya bir bakim dedim. öncekini alıp, root, güncelleme yapmadan sorunsuz kullanan memnun olan var mı? onu soralım.

Benim rootlı hocam oyunlarda hile için yaptım.Bir sıkıntım yok.Bütün powerpoint sunuları,pdfler,video filmlerimi yüklüyorum cihaza.Herhangi bir kasma falan olmuyor.Sadece uygulama yüklenirken arada cihaz donuyor.Onuda uygulama yüklerken birşey yapmamak ile çözdüm.Ses çıkışı biraz düşük ancak kötü değil

• Evet arkadaşlar gündüz de yazmıştım, tableti bugün satın aldım diye.
    saat 15:30'da şarjdan aldım, şu an bu yazıyı yazarken saat 18:06...
    2.5 saattir kurcalıyorum, güncelleştirmeleri yaptım, uygulamaları yükledim, 2500 adet e-kitabımı kopyaladım OTG kablosu ile;
    şu an kalan pil %58.
    İlk şarj için iyi gibi durumu sanki,
    henüz oyun deneme fırsatım olmadı, ama performans konusunda şüphem yok, bu akşam yükleyip deneyeceğim..
    179 liralık bir tabletin böyle bir performans vereceğini düşünmüyordum açıkçası.
    Bataryanın ilk şarjı zaten, bir kaç dolumdan sonra daha iyi olacaktır diye düşünüyorum ben de
  • rootsuz kullanımda wifi sıkıntısı, donma vb sorunlar var mı? yine alsak mı diye ciddi düşünüyorum. en kötü iade ederim.
  • slm arkadaşlar 6 şubat 2015 tarihli bimden aldığım tableti 2 gündür sorunsuz kullanıyordum 3. gününde açılmadı ekran ışığı hafiften yanıyor ama açılmıyor aynı sorunla karşılaşan varmı tabletin fişinide aldığım gün kaybettim yarın bime iade etsem nasıl olur sizce alırlarmı yeniden fatura çıkarmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: harunuh

slm arkadaşlar 6 şubat 2015 tarihli bimden aldığım tableti 2 gündür sorunsuz kullanıyordum 3. gününde açılmadı ekran ışığı hafiften yanıyor ama açılmıyor aynı sorunla karşılaşan varmı tabletin fişinide aldığım gün kaybettim yarın bime iade etsem nasıl olur sizce alırlarmı yeniden fatura çıkarmı?

Bak şimdi bu şarjsız olduğundan dolayı oluyor 1 saat şarjda beklet düzelir düzelmez ise servise gönder hemen yapıyorlar yazılım atarlar biter
  • olmazsa sd kartı çıkarıp deneyin. bende sd kart takılı iken açılmıyor.
  • cocuk ekran kilidine şifre koymuş ve unutmuş ne yapacağımı şaşırdım aşağıdaki sayfada rom atılırken no seçildiğinde kilidinde kalktığı söyleniyor. rom atıcam ama cihazı bilgisayara tanıtamıyorum. cihazı bilgisayara taktığımda depolama alanı gibi gözüküyor ama cihazın içine girilemiyor. cihaz kapalıyken bilgisayara taktığımda şarj oluyor yani bilgisayara gösteremiyorum aleti. aşağıdaki linktekileri uygularken bilgisayar bir türlü tanımıyorum. usb hata ayıklama seçili mi değil bilmiyorum ekran kilidi var.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=96979771&p=1#

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.