Şimdi Ara

excel de sayıları biçimlendirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ]arkadaşlar excel de sayıları biçimlendirme de binlik ayıracını kullanamıyorum.şöyleki: 1000 yazıyorum sağ tıklayıp hücreleri biçimlendirmeye giriyor ardından katagori bölümünden sayı sekmesini işaretliyorum ve 1000 lik ayırıcısını kullanıyorum (işaretliyorum) ondalık basamak sayısını 0 yapıyorum örnekte karşıma 1000.0 şeklinde bir ifade çıkıyor.tamam diyorum excel sayfasında da aynı şekilde 1000.0 yazıyor.
    bu sorunu kendi çapımda şöyle çözdüm. biçim den stil'e giriyorum çıkan ekranda butona basarak "binlik ayracı[0]" nı işaretleyerek halledebiliyorum.
    arkadaşlar bu konuda yardımcı olurlarsa sevinirim. aklı yeten var mı? teşekkürler.

• "Denetim masası" - "Tarih, saat, dil ve bölgesel seçenekler" - "Bölge ve dilk seçenekleri" - "Bölgesel seçenekler" sekmesinden "özelleştir"i seç ondalık "ondalık simgesini" "," olarak değiştir.
  • eyw. walla cok yararlı oldu hacı bu bılgı.word ve excel için türkçe dersleri bulabileceğimiz bir link verebilirmisiniz rica etsem?
  • Önemli değil. Türkçe derslerin bulunduğu bir link bilmiyorum, üzgünüm.
  • CEVAP VEREN ARKADAŞIN TARİFİNİ AYNEN UYGULADIM ANCAK BİR DÜZELME OLMADI. LÜTFEN YADIM EDİNİZ. WİN XP PROFESYONEL KULLANIYORUM. TEŞEKKÜRLER.
  • Aslında yaptığın şekilde düzelmesi gerek. Eğer doğru anladıysam...

Örneğin: 1234567890 gibi bir sayı yazdım. Sağ tıklayıp /hücreleri biçimlendir/sayı sekmesi/sayı tıklayıp, ondalık 0, 1000 ayırıcısın kullanı click leyip tamam dedim.
    1.234.567.890 oldu.
  • YENİ MESAJINIZI ALDIM.EVET ASLINDA OLMASI LAZIM.2. MESAJINIZIN ARDINDAN TEKRAR AYNISINI DENEDİM. YANİ DEDİĞİNİZ GİBİ YAPTIM.MAALESEF OLAMDI. NE ACAYİP BİR MESELEYMİŞ.İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER. YARDIMLARINIZIN DEVAMINI BEKLİYORUM.VESSELAM.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.