Şimdi Ara

Excel 2007 Hatırlatma Uyarı Verdirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
7.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, internet aramasında bazı sonuçlar bulmama rağmen, tam istediğim sonuca maalesef ulaşamadım.

Öğrenmek istediğim; 2007 Excel'de bir çalışma sayfam ve bunun içerisinde 100 kadar, her müşteri için ayrı açılmış çalışma kitabım var. Bu müşteriler ile ilgili belli zamanlarda (bir müşteri için 1 ay sonra da, bir müşteri için 1 yıl sonra da olabilir), bakım zamanı geldi diye müşteriyi aramam gerekiyor.

Derdimi anlatabildi isem soracaklarım;

1- Excel sayfası kapalıyken uyarı verdirme şansımız var mı?
    2- Yok, Excel'in çalışma sayfasının mutlaka açık olması gerekiyor ise, çalışma kitabı bazında (yani şu müşterinin diye) sesli veya görsel olarak hatırlatma özelliği ekleme şansımız var mı?

Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

• İstediğiniz yapılabilir. Makro ve formüllerle olur.

Örn.

A1 hücresine Bakım tarihi yazılır. 01.08.17
    B1 hücresine =Bugün() yazılır. C1 hücresine =A1-B1 yazılır.
    C1 hücresinde bakım gününe kalan gün gösterilmiş olur.

Daha sonra excel dosyasının

Private Sub Workbook_Open()

End Sub
    (Buraya yazılacak kodlar dosyanın her açılışında çalıştırılacaktır.)

Kodlarının arasına; tüm sayfaların C1 hücresine bakacak ve sıfıra eşit ve küçükse.

Müşteri adını Bakım tarihini vb.
    1- Mesaj kutucuğu ile;
    2- O kitapta oluşturulacak rapor adında bir sayfaya yazdıracak kodlarla istediğinizi yapabilirsiniz.

Rapor adında sayfa oluşturup buraya yazdırıp bu sayfayı aktif ettirmek daha kullanışlı olacaktır.
    Atıyorum 3 müşterinin bakım tarihleri aynı güne denk geliyorsa, 3 müşterininde rapor sayfasında görünmesi daha iyi olacaktır.

Fikir benden kodlamak sizden.

• cdemir kullanıcısına yanıt
    İlginize teşekkür ederim. Dediklerinizi yapmaya çalışacağım. İnşaallah başarılı olabilirim :)
  • unalfat kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cdemir -- 12 Temmuz 2017; 10:25:10 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.