Şimdi Ara

EXARadyo'nun garip davranışı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
20.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar radyo dinlemek için EXARadyo kullanıyorum. Windows 7 64bit yüklü bilgisayarımda.

Programı ilk açtığımda "Servis Yok!" uyarısı alıyorum. İstediğim kadar kapatıp açıyım çalışmıyor.
    Taa ki ctrl+alt+del ile görev yöneticisine girene kadar. Giriyorum hiç dokunmayıp kapatıyorum. Sonra tekrar EXARadyoyu açıyorum. Herşey normal çalışıyor.
    Virüs var diyebilirsiniz. Yeni format attım ama yine aynı.

Benim gibi aynı sorunu yaşayan yada çözen var mı acaba?

• exaradyo 7 ye uyumlu olmayabilir

exa bir program tabi ama arkadaşımın toplu mousesi 7 ye uymamıştı
  • Ama işte görev yöneticisinden sonra herşey normale dönüyor. Orası garip biraz ..
  • exesini bulup özelliklerden xp uyumluluk moduna ayarlayın.
  • yönetici olarak calıstır aynı sorun bendede vardı bu şekilde cözdüm
  • Exadan daha güzel ve bedava bi yazılım olan RadioSure dene bide.kayıt özelliği de var EMPEUJ :) olarak kaydediyor.ve şarkılar arası boşluktan otomatik olarak kesiyor.Radyoda şarkı ismi gözüküyorsa o şarkının isminde mp3 olarak kaydediyor.

arama satırına turkish yada turkey yazarsan sadece türkçe veya türkiyeden yayın yapan radyoları görüyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi z123456 -- 20 Ekim 2011; 16:29:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: z123456

Exadan daha güzel ve bedava bi yazılım olan RadioSure dene bide.kayıt özelliği de var EMPEUJ :) olarak kaydediyor.ve şarkılar arası boşluktan otomatik olarak kesiyor.Radyoda şarkı ismi gözüküyorsa o şarkının isminde mp3 olarak kaydediyor.

arama satırına turkish yada turkey yazarsan sadece türkçe veya türkiyeden yayın yapan radyoları görüyorsun.

uzun zamandır bende yaşıyorum exa radyo ile problem, dediğiniz programı deniyecem.
  • beyler bu exa radio'nun sağ altta çıkan küçük ekranın sürekli kalmasını sağlamamız mümkün mü küçük simgeye 1 kez tıklayıca çıkan küçük pencere.
  • tek yapmanız gereken programın simgesine sağ tıkla-->özellikler-->uyumluluk--> aktif et ve win xp sp3 ü seç. uygula bu kadar...
  • bende windows 7 64 bitte kullanıyorum servis yok uyarısını ara ara alırım nadirdir kapatıp açıyorum düzeliyor. yeni versiyonda düzelir diye tahmin ediyorum.
  • sorunun kendi çapımda bulduğum pek de tekniksel olmayan çözümünü şu yayınımda dile getirdim arkadaşlar.

http://www.firatyalcin.com/2011/12/exa-radyo-servis-yok-hatas-cozumu.html
  • Bende sorun daha başka.. Best fm-Mydonose-JoyTurk-SlowTurk-FG dışında hiç bi radyo çalmıyor. Servis yok hatası alıyorum hepsinde...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kunche

tek yapmanız gereken programın simgesine sağ tıkla-->özellikler-->uyumluluk--> aktif et ve win xp sp3 ü seç. uygula bu kadar...

Teşekkürler, aynen bu şekilde yaptım ve sorun çözüldü...
  • Aynısı benim başımada geliyordu. Uyumluluk modunu vista sp2 yaptım düzeldi
  • Exaradyo,radiosure radyo dinle kaydet gibi radyo programları denedim. şu an Tapin Radio isimli bir program buldum çok geniş kapsamlı,kaydetme özellikli ve çok fonksiyonlu bi radyo.

radyo dinleyenler Tapin Radio yu indirip denesinler beğeneceklerinden eminim..türkçe radyolar için arama satırına turkey yazsınlar favorilere kaydetme özellikleri de var..
  • Arkadaşlar, paylaştıklarınızı denedim ama çözüm olmadı Radiosure indirdim aynı sorunda onda da oldu, bağlanamıyor bir türlü.
  • arkadaşlar sorun saçma bir nedenden kısayoldan kaynaklı. görevçubuğuna kitlenen uygulama kısayolu bağlanamamakta... masaüstünde ki kısayol veya C:\EXA\EXARadyo\EXARadyo.exe'dan oluşturucağınız bir kısayolu kullanarak rahatlıkla girebilirsiniz.

horlattık ama neyse
  • quote:

Orijinalden alıntı: taskinfener

yönetici olarak calıstır aynı sorun bendede vardı bu şekilde cözdüm

evet arkadaşlar bu çözüm doğru denedim şuanda oldu.

benim sorunum ise exa radyoyu bilgisayarımda hiçbirşey açmadan ilk onu açtığımda çalışıyor ondan önce birşey açtıysam servis yok diyordu bende ilk olarak açıp dnlemediğimde sesini kapatıyor dinleyeceğimde açıyordum.

uyumluluğu bundan çok çok önce denemiştim ama düzelmemişti

yönetici olarak çalıştırdım biraz önce ve düzeldi.

şuanki ayarlarım

uyumluluk sp3 xp ye ayarlı ve yönetici olarak çalıştırıyorum
  • radiosure diyen arkadaşa teşekkürler:)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.