Şimdi Ara

Evrim teorisini düşününce size de saçma gelmiyor mu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
364
Cevap
1
Favori
8.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

darwinin evrim teorisi baştan aşağı saçmalık zaten

Yahu Darwin'in evrim teorisi taş çağında kaldı resmen, biraz konuya moleküler genetik açısından yaklaşan yazıları okumaya çalışın, bakalım o zaman da saçma gelecek mi :)

Birde şu evrimin tek bir sonucu olması mantığına hastayım. Yahu teori "evrim gelişi güzel oluşur" diyor bazıları hala o niye evrilmemiş, bunlar niye farklılaşmış diyor. Önce saçma olduğunu düşündüğünüz düşüncelerin gerçekte ne olduğunu öğrenin, sonra antitezler üretip saçmalığını savunun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: porsche911gt2

quote:

Orijinalden alıntı: neommy

Hamamböceği gövdesinin tersine dönmüş halinin biraz irisinin insan omurgasını oluşturmasının neresi size saçma geliyor anlamadım?

hocam örneği anlamadım biraz açmanız mümkün müdür?

Bu soruyu sormanız şart mı?
    Aslında verdiğim tam olarak bilimsel bir örnek olmayabilir, yani hamamböceğinin gövdesinin tersine çevrilmesinin evrimle insanlarda omurgayı oluşturduğu iddiasında değilim. Okuduğum bir kitaptan aklımda kalmış bir cümle aynen böyle diyordu, yani bunun aslında böyle olduğunu kabul etmek hiç bilmeyenler için güç olabilir anlamında. Bende burada yazdım, arkadaşın Evrim'i saçma bulmasına ironi olarak!

Şöyle anlatmaya çalışayım;
    Bir Tıbbi veya Bilimsel veri tabanına bakın, örneğin benim sık kullandığım Pubmed'e,
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=evolution
    Evrim yazarsanız 400000 civarında çok değişik Bilim dallarında yapılmış araştırma çıkar. Öyle kellesi 2 dağ arasında kalmış geri zekalı hacı-hoca ( bizim ülkede böylesi çok var Üniversitelerde dahil ) değildir bu araştırmaları yapanlar, konusunda ciddi bilgi sahibidirler ve bu veri tabanına girmek bile kolay değildir.( son hatırladığım kadarıyla 2 yazısı çıkanı Prof. yapıyorlardı bizim Üniversitelerde, son durumu bilmiyorum )
    Evrim Teorisi de her yönüyle nerdeyse 150 yıldır didik didik bilimsel araştırmalara konu olmuştur. Ortaya çıkan kanıtlar ve deneylerle Bilim dünyasında kabul görmesi son 60-70 yıldır gerçekleşmiştir.
    Günümüzde Evrim Teorisine inanmamak gibi bir şey canlılığın incelendiği hiçbir Bilim dalında mümkün değildir. Böyle bir şey iddia edenler düpedüz geri zekalı muamelesi görürler ( ve öyledirler tabii ki! ) ve bilim dünyasından dışlanırlar, Evrim lehine olan Bilimsel kanıtlar değişik Bilim dallarında böylesine çok yaygın ve çok güçlüdürler.
    Doğal olarak bu konuda soruyu soran arkadaşın Evrim hakkında bir bilgisi olmadığını düşünüyorum, yukarda da bilimin bakış açısını açıkça yazdım.

Aslında şuna geleceğim, hal böyle olunca yalnızca Evrim hakkında bende sanıyorum 100'ü aşkın kitap var ve hangisinde bu cümleyi okuduğumu hatırlamam mümkün değil. Kaynağı sorarsanız ( veya kaynakta nasıl geçtiğini açıklamamı isterseniz ) benim cevabımı epey beklemek zorunda kalırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neommy -- 29 Mayıs 2014; 0:44:10 >

• neommy kullanıcısına yanıt
    rica ederim amacım sizi yormak değildi sadece örneği gözümde canlandıramadım o yüzden sormuştum yazdıklarınız benim için kâfidir. kişisel olarak insanda evrime inanmıyorum hocam yani çünkü ara tür örneği yok bi tarafta zeki ve gelişebilen bir canlı diğer tarafta içgüdüleri ile hareket eden canlılar. şimdi bu zeki canlı diğerlerinden geldiyse evrimin edevam ediyor olması gerekir e ama geçiş canlısı nerde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

rica ederim amacım sizi yormak değildi sadece örneği gözümde canlandıramadım o yüzden sormuştum yazdıklarınız benim için kâfidir. kişisel olarak insanda evrime inanmıyorum hocam yani çünkü ara tür örneği yok bi tarafta zeki ve gelişebilen bir canlı diğer tarafta içgüdüleri ile hareket eden canlılar. şimdi bu zeki canlı diğerlerinden geldiyse evrimin edevam ediyor olması gerekir e ama geçiş canlısı nerde.

Zeka'nın yalnızca insana özgü olduğunu sanmayın. Alttaki video İngilizce, Türkçesi var mı bilmiyorum? Ama bir Belgesel kanalında izlediğimde, goril küçükken annesinin insanlar tarafından öldürülüşünü işaret diliyle anlatmış, ve sonunda " bundan bahsetmiyelim " diyerek etrafındakilere insanlık dersi de vermişti;

http://www.youtube.com/watch?v=0NwCrXVUm_Q

Türkçe kaynaklara " geçiş canlısı " yazınca, HY çıkıyor!
    Yukardaki Pubmed'e yazarsanız HY veya anti evrimciler tarafından yapılmış ve Evrimi yalanlıyan 1 araştırma bile bulamazsınız.
    Ama şurdan başlıyabilirsiniz, ara tür hakkında ( veya sizin deyiminizle geçiş canlısı hakkında ) epeyce ön bilgi var, sanıyorum Evrim ağacı web sitesinde bu konuda sağlıklı bilgiye ulaşabilirsiniz. ( niçin geçiş canlısının belkide bulunamıyacağı hakkında bile bilgi var )
    Kişisel görüşünüz ne-nasıl olursa olsun, bilimsel kaynaklarla incelemeyi düşünüyorsanız Evrim Teorisinden kaçınamazsınız.

http://evrimagaci.org/makale/98

Ek: Doğrudan sorarsanız Türkçe kaynak verebilecek çok sayıda arkadaş var KB'de, geçiş canlısı hakkında. Üzgünüm bende genellikle kitap var bu konuda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neommy -- 29 Mayıs 2014; 1:35:15 >

• Portakalda vitamin olduğunu kabul ettinde ortak atayi mi yadirgadin paşam.

Adam bilim teknoloji bölümünde konu aciyor ilk cümlesi ben muslumanim oluyor kafaya bak

• Adam evrim konusu açıyor,dinime bağlıyım diye başlıyor.İşte Türkiye'de bilimin geldiği nokta.
  • " 6. “The fossil record does not confirm evolution because there are missing links.”

The idea that if humans descended from the apes, somewhere there ought to be a creature that is half man, half ape, is a misinterpretation of evolutionary theory, which states only
    that humans and other primates arose from a common ancestor.
    What kind of a creature was it? It most likely looked enough like a human and enough like a chimpanzee that both species would have welcomed it into the family tree. But to think of
    it as half man and half monkey is like thinking that the great grandmother of Sharon and Lisa is half Sharon and half Lisa. Just as it might not be possible to look at the children and then pick
    their great-grandmother out of a lineup of suspects, it might not be possible to recognize a fossilized common ancestor of humans and apes.

Many fossil ancestors will never be found because only a tiny proportion of the animals that have existed on Earth became fossilized, and only a tiny fraction of those have been discovered
    so far. Another complication is that it is usually impossible to determine where and for how long common ancestors existed. In some cases this might have been a very short period
    of time, because each time a group was split by migrations, geography, or other factors over enough time, the separated groups quickly began to evolve in different ways. An analogy might be to look for a common ancestor of two
    women (“Gabi” and “Karen”) on the passenger list of the Mayflower. That was a small group, like the number of hominid fossils that have been found. Many current-day Americans descend
    from that original group of settlers. But many do not. It would be illogical to claim that since no common ancestor of Gabi and Karen was aboard the ship, they do not have one.

In spite of these issues, paleontologists do continue to unearth “missing links.” In 1994 intelligent design advocate Michael Behe (mentioned in point 4 above) stated that if whales
    descended from a land-living mammal, there ought to be “transitional forms.” He cited the fact that none had been found as a serious challenge to evolutionary theory. Within just months
    of his challenge, scientists found three separate fossils bearing features of exactly such transitional forms. The same thing has happened regarding the evolution of the ear. The small bones
    that permit humans to hear are remarkably similar to bones in the jaws of reptiles and earlier life forms. Critics of evolutionary theory have often denied that bones serving one of these
    functions could develop into the other. But in 2006 Zhe-Xi Luo and his colleagues at the Carnegie Museum of Natural History in Pittsburgh discovered that the bones of an ancient mammal
    called Yanoconodon allini represented a transitional structure between ancient jaws and modern ears. "

Doğrusu " tuhaf geliyor " diyen arkadaşlara en doğru cevabı @21indeyim adlı arkadaş vermiş şaka yollu, portakalde vitamine evet ama omurgamızın hamamböceği gövdesinin ters dönmesiyle oluştuğu fikrine hayır!

@porsche911gt2;

Bahsettiğim yazıyı bulamadım ama yukardakini buldum, sanıyorum Hamamböceği örneğimi aklar. Genetics & Evolution, Evolution adlı kitap, 78. sayfadan, yazarı Russ Hodge, bir parça ve Michael Behe ile yürütülen onun görüşlerinin eleştirildiği bir bölüm;
    İngilizce koymak zorunda kaldım ama İngilizce bilmeyen arkadaşlara Gogıl çeviri kısmen yardımcı olabilir, en azından ne denildiğini az çok anlayabilirler.
    Milletimizin Bilimle pek illgisi olmadığı ve var olanda yok edilmeye çalışıldığı için sık sık maalesef İngilizce kaynak kullanmak zorunda kalıyoruz, bu konularda ciddi ve güncel Türkçe kaynaklar çok kıt!

Neyse, şu bölüm ilginizi çekebilir kısaca özetleyim; Yazar bir ara geçiş formu ( veya ara tür örneğinin ) niçin bulunamıyabileceği, ve bu konu hakkındaki yanlış anlaşılmaları açıkladıktan sonra ilginç bir örnek vermiş;

" The small bones that permit humans to hear are remarkably similar to bones in the jaws of reptiles and earlier life forms. Critics of evolutionary theory have often denied that bones serving one of these
    functions could develop into the other. But in 2006 Zhe-Xi Luo and his colleagues at the Carnegie Museum of Natural History in Pittsburgh discovered that the bones of an ancient mammal
    called Yanoconodon allini represented a transitional structure between ancient jaws and modern ears. "

Kısaca çevirirsem, insanların kulaklarında duymayı sağlıyan kemikler sürüngenlerin ve ve daha önceki yaşam formlarının çenelerindeki kemiklere dikkat çekici şekilde benzerler. Evrim teorisini eleştirenler birisinin ( işlevinin ) diğerine dönüşebileceğini kabul etmezler genellikle.
    Ama 2006'da Zhe Xi Luo, eski bir memelinin Yanoconodon Allini'nin eski çeneler ve modern kulaklar arasında bir geçiş yapısı gösterdiğini buldu
    demiş yazar.
    Umarım hamamböceği gövdesi tersi ve omurgamız ilşkisi bu bağlamda biraz anlaşılmıştır? Yukardakiler bilinmeden bakılırsa sürüngen çenesi neresi, insan kulağındaki çekiç- örs üzengi neresi?

• neommy kullanıcısına yanıt
    ters dönmüş hamamböceği ve insan sırtı örneğiniz daha açıklayıcı oldu bu yazı ile birlikte ve belli ki araştırma yapmışsınız o yüzden de mahçup oldum okurken biraz ancak kişisel olarak insanda evrime pek inanmıyorum yani ikna olamıyorum bir türlü ha ikna olmak da istemiyorum orası ayrı. yani tek bir ortak türden hem eklem bacaklı hem omurgalı hem memeli hem yumurtlayan hem kanatlı hem sürüngen hem zeki hem zeki olmayan ve bunların milyonlarca kombinasyonu rastgele evrim ile olması pek de mantıklı gelmiyor bana. ben ara geçiş canlısı derken biraz da maymuna benzediğimizi iddia edenler için söyledim ozaman maymun ile bizim aramızda maymundan daha Zeki bizden daha az zeki bir varlık daha olması gerekir. yada evrimde neden tek bir tür olarak evrilmedi de bukadar çok kombinasyon ortaya çıktı eğer öyleyse tür sayısı giderek artıyor demektir ve biz de hala birseylere evriliyoruz demektir peki. peki bizim geldiğimiz canlı türü hangisi ve biz ondan geldiysek neden o hala yok olmadı doğal eleminasyon ile. türlerin kendi içinde bir miktar değişimine inanabilirim ama insanın rastgele oluştuğu fikrinde oturmayan taşlar var. kaldıki bu konu hala tartışıldığına göre ortada kesin olmayan şeyler var demektir.

mobilden yazdım hatalar için affola

• quote:

ters dönmüş hamamböceği ve insan sırtı örneğiniz daha açıklayıcı oldu bu yazı ile birlikte ve belli ki araştırma yapmışsınız o yüzden de mahçup oldum okurken biraz ancak kişisel olarak insanda evrime pek inanmıyorum yani ikna olamıyorum bir türlü ha ikna olmak da istemiyorum orası ayrı. yani tek bir ortak türden hem eklem bacaklı hem omurgalı hem memeli hem yumurtlayan hem kanatlı hem sürüngen hem zeki hem zeki olmayan ve bunların milyonlarca kombinasyonu rastgele evrim ile olması pek de mantıklı gelmiyor bana. ben ara geçiş canlısı derken biraz da maymuna benzediğimizi iddia edenler için söyledim ozaman maymun ile bizim aramızda maymundan daha Zeki bizden daha az zeki bir varlık daha olması gerekir. yada evrimde neden tek bir tür olarak evrilmedi de bukadar çok kombinasyon ortaya çıktı eğer öyleyse tür sayısı giderek artıyor demektir ve biz de hala birseylere evriliyoruz demektir peki. peki bizim geldiğimiz canlı türü hangisi ve biz ondan geldiysek neden o hala yok olmadı doğal eleminasyon ile. türlerin kendi içinde bir miktar değişimine inanabilirim ama insanın rastgele oluştuğu fikrinde oturmayan taşlar var. kaldıki bu konu hala tartışıldığına göre ortada kesin olmayan şeyler var demektir.

mobilden yazdım hatalar için affola

Evrim Teorisinin hala tartışıldığından bahsetmişsiniz. Kim tartışıyor bunu ? Evrim bilimsel camiada kabul görmüş bir teoridir. Tartışmalı olan evrimin mekanizması yani nasıl işlediği. Bana bir tane biyolog gösterebilir misin ? Lise öğretmeninden falan bahsetmiyorum.
    Bu konu hakkında çalışıp evrim yok sonucuna varan bir profesör falan.

Evrim teorisinin doğruluğunu tartışanlar bu konu hakkında yeterli bilgisi olmayan ya da daha basit yapılı bir hayvanla ortak kökenden gelmeyi yediremeyecek kadar kendini değerli gören insanlardır.

Bu konuda yazan evrim karşıtı arkadaşlarda ya evrim hakkında hiçbir şey okumamış ya da son derece taraflı kaynaklardan bilgi edinmiş insanlar.

Ayrıca Evrimin şu an cevaplayamadığı sorular olması hiçbir şey ortaya koymaz. Newton'dan önce tam olarak anlaşılmamış olan kütle çekimi bundan 1000 sene önce yaşayan insanlar için gerçek dışı mıydı ? Fizik bunu tam olarak açıklayamadığı için yer çekimi inkar edilebilir miydi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi I am the Danger -- 29 Mayıs 2014; 19:45:20 >

• Artık sizde birazda konuyu öğrenmenin gerekli olduğunu anlamışsınızdır, biraz Biyoloji bilgisi ve Evrim hakkında kaliteli internet sitelerinden elde edilecek temel bilgiler bile normal bir insanın kabullenmesine yeterde artar bile Evrimi.
    Sorduğunuz soruların cevapları kaliteli Bilim sitelerinde var zaten, şayet ciddi ilgi duyuyorsanız size mutlaka kaliteli web sitesi adresleri sağlıyanlar çıkar KB'de.
    Evrim Teorisi dünyanın hiçbr yerinde tartışılmıyor Bilimsel ve Akademik çevrelerde, yukardaki arkadaşta belirtmiş. ABD'de dini çevrelerin bir kısmı ve Müslüman ülkelerde de yaygın cehalet ve bilim düşmanlığı nedeniyle Evrimi yalanladıklarını varsayan bir güruh var o kadar, tartışan bunlar!
    İnsanla ve canlılıkla ilişkili tüm Bilim dallarında ( Biyoloji başta, Moleküler Biyoloji, Genetik,Evrimsel Biyoloji vs. ) Evrim yoktur diyen kişinin yeri akıl hastanesidir, bir daha da çıkartmazlar içeriden!
    Haa, burası TC, tabii bir cami hocası-hacısı Evrimi yıkabilir!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neommy -- 29 Mayıs 2014; 20:01:33 >

• Evrim saçmalıktır aç Kuran oku mealinden orda eminim cevabını bulacaksın kesin bilgi gerisi yalan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çılgıntürk...

Evrim saçmalıktır aç Kuran oku mealinden orda eminim cevabını bulacaksın kesin bilgi gerisi yalan

• quote:

Evrim saçmalıktır aç Kuran oku mealinden orda eminim cevabını bulacaksın kesin bilgi gerisi yalan

• quote:

De ki: "Rabbimin kelimeleri için deniz mürekkep olsa, Rabbimin kelimeleri tükenmeden önce deniz mutlaka biter. Bir o kadarını daha getirsek de yetmez."
    Diyor Kuran. Sense Kuran'dan baskasi yalandır diyorsun.
  • Hayır gelmiyor, gayet mantıklı ve geçerli.
  • Daha mantıklı bir fikriniz varsa söyleyin.
  • Valla ilyas salmana bakınca insan düşünüyor :D
  • Evrimi saçma bulanlar tamamen ne olduğunu bilmeyenler çok açık, dünyadaki bütün bilimsel cemiyetlerin, bilim adamlarının, bilim akademilerinin neredeyse her bireyinin mantıksız ve saçma birşeye inanacağnı beklemiyorsunuz herhalde ''inanmak' kelimesi doğru olmasa bile bu konuda kullanmak şart oldu.
  • Evrim sacma degil krsinlikle ama kullanilmayan organ korelir fikri cok sacma. Yok neymis balik sudan cikmak istemis ayaklari olmus. Bende balik olmak istiyorum ama bir degisiklik yok. O balik neyi istiyor ? Neyle istiyor ? Zekasi var mi ? Bunlar cok sacma bunlari savunan biriyle tartismak gereksiz. Yok nrymis kurt bakmis insanlar kendini oldurecek onlara siginmis kopege donmus. Bak srn kurda cok zekiymis meger. Mutasyon ile degisik ozellik olusuyoe dense tamam. Kuranda yaziyor diyen olmus ama kuranda bir anda yaratildigindan bahsetmiyor. Evrende yaratilmis diyor ancak 6 evreden bahsediliyor. Yani bir anda yaratilis yok. Her sey belli kurallara gore.

• Amerikan Bilim Akademilerinin %97'sinin kabul ettiği şeyin pek saçma olduğuna inanmam.
    Ve Evrim hipotez değil teoridir artık hatırlatıyorum

Evrim teorisine karşı çıkan biyoloji profesörleri, izafiyet teorisi ve big bang-enflasyon teorisine karşı çıkan Fizik profesörlerine benziyor, yani çok nadir.(Avrupa-Amerika hakkında)

Evrim ağacı makalelerini öneririm.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.