Şimdi Ara

Evrim nedir? [Ana Konu] (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
15
Favori
5.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiyedekiler bu evrime tüm bilim adamları inanıyoru iyi çarpıtıyor. İlk canlının nasıl oluştuğunu evrim araştırmaz eğer soruyu ilk canlının tesadüf eseri olarak oluştuğunu düşünür müsünüz diye sorsanız evrim teorilerini yıllarca savunmuş kişiler bile bu soruya hayır dediğini bilirdiniz. Neyse evrim teorisini güçlendirmek istiyorlarsa insanların evrimine bakmaktan vazgeçin benim tavsiyem. Evrim varsa bile benim fikirlerime göre insan için yok. Diğer canlılar evrimle oluşmuş olabilir fakat insan çok farklı bir canlı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bi bitmediniz.s

Abiyogenez ve doğal seçilim üzerine bir satır okumazlar. Birde yorum yaparlar.

• emc2xy kullanıcısına yanıt
    Abiyogenez in ismini yazmadım fakat evrim abiyogenezi kapsamaz demek istedim. Ayrıca abiyogenez saçmalık

• Anladım neyden bahsettiğinizi.

Zaten Yaratılış mantıksal bir şahaser. O var ken Abiyogenez falan neymiş dimi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emc2xy -- 10 Ekim 2015; 21:24:27 >
    Ne kadar dalga geçsende cümlene katılıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: emc2xy

Anladım neyden bahsettiğinizi.

Zaten Yaratılış mantıksal bir şahaser. O var ken Abiyogenez falan neymiş dimi...

Neden ikisi birlikte olamaz ?
  • Hümiyettin kullanıcısına yanıt
    Deist falansan olur. Ama benim müslüman olduğumu anlamış heralde ki böyle diyor.

Olabilir canım neden olmasın. Sonuçta ne diyor İslam? Topraktan yaratıldınız diyor. Diğer dinlerde benzer şeyler demekte.

Ha ben kalkıp kişilerin kendine göre yorumlayabildiği çelişkilerle dolu dinlere ve erkek yaratıldı kadında onun parçasından ona kanki olsun diye yaratıldı diyen yaratılışa inanır mıyım o ayrı bir mesele.

İş felsefeye kayacak gibi.s

• quote:

Orijinalden alıntı: emc2xy

Olabilir canım neden olmasın. Sonuçta ne diyor İslam? Topraktan yaratıldınız diyor. Diğer dinlerde benzer şeyler demekte.

Ha ben kalkıp kişilerin kendine göre yorumlayabildiği çelişkilerle dolu dinlere ve erkek yaratıldı kadında onun parçasından ona kanki olsun diye yaratıldı diyen yaratılışa inanır mıyım o ayrı bir mesele.

İş felsefeye kayacak gibi.s

Yapma bunu
  • @T Swiftiee

Hayır, çok şükür Müslümanım.

@emc2xy

Sadece toprak denmiyor. Toprak, su ve çamur olarak tanımlanıyor.

Kuran'da Adem'in eşinin Adem'den yaratıldığı yazmaz. İkisinin de ortak bir 'nefisten' yaratıldığı söyleniyor.

Şu araştırma da abiyogenez ile yaratılışın birlikte olmasının mümkün olduğunu gösteriyor :

https://gaiadergi.com/yeni-arastirmalar-canliligin-camurlu-suda-basladigini-destekliyor/

Ayrıca üslubunuzu düzeltmenizi öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hümiyettin -- 10 Ekim 2015; 21:55:30 >
    Konuya hakim olmadığım için daha fazla konuşmayacağımda konudaki yorumları okudum ve müslümanlar olsun evrime inanlar olsun ne kadar boş cevaplar var ya. Ayrıca biyologlarından IQ su düşük mü diye düşünmeyede başladım somut şeyleri bile birleştirmeleri kaç yıl aldı.+ sahtekarlık faln yapanlar var yuh dedim yani bilimsel şeylerde. Fiziğe bakıyorum soyut şeylerde 20. yy da nasıl ilerledi bide biyolojiye bak. Bu fen dersi bu gidişle 500 yıl geriden gelicek

• Sahtekarlık yaptıklarına dair yazıları ben de okudum ama kaynağı malum kişi olduğu için doğruluğundan emin değilim.

Bu araştırmaların belirli bir hedefi olmadığı için ilerleme seviyesi de ölçülemez. Şuan fizik gibi biyoloji de bir asır öncesine göre çok yol katetti.
  • Üslubum rahatsız ettiyse özür dilerim isterseniz şikayet edebilirsiniz.

Sadece toprak denmiyor. İyi güzel sonuç yine aynı! Olabilir!

Kuranda öyle yazmaz o da güzel. Peki dininiz yalnızca Kuran'dan mı ibaret?

Araştırma? Ne araştırması hocam? Dinle bilimi bir araya getirmeye çalışmak araştırma olamaz. Bulgusu olmayan mitolojileri bulgular üzerine kurulu bir yapı olan bilimle bir araya getirmeye çalışmak saçmalık. Abiyogenez teknik açıdan yaşamın cansızdan canlıya geçişinin cevabını arakmaktada olsa çalışmalar bulgulara göre ilerlemekte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emc2xy -- 10 Ekim 2015; 22:21:40 >
  • 5-10 yıl önce bizim televizyona çıkan sözde din adamlarımız büyük patlamayı yok sayarken şimdi Kur'an da olduğunu savunuyor 5-10 seneye kalmaz evrim Kur'an da yazıyor derler hani Mars'ta su bulundu Kur'an da yazıyordu yaa ondan yersen...
  • Sartikan kullanıcısına yanıt
    Bir ara 11 Eylül Saldırıları bile Kuranda var diyenler vardı. Hadislerle desteklemeye çalışıyorlardı. Bende oturup onları izliyordum.s

Kuran'da yer alan bir ifade rivayetler ile çürütülemez.

O araştırmayı okudunuz mu ?
    Okumamıştım. Diğer mesajda dediğinizden yaratılışla abiyogenizi birleştirmeye çalışan bir şey sandım.

Neyse çalışmada sorun yok.

Toprak su ve çamur. Hmm Dediğim gibi isteyen istediği gibi yorumlar. Ben dönemin şartlarına göre sonuç çıkarırım siz dini bir sonuç. Sonu gelmez.

Kuran'da yazan Rivayetle çütütülemez demenizle dd bu işin felsefeye kaydığını görüyorum. Bunun sonu gelmez boşu boşuna tartışıp dururuz benden bu kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: T Swiftiee

Konuya hakim olmadığım için daha fazla konuşmayacağımda konudaki yorumları okudum ve müslümanlar olsun evrime inanlar olsun ne kadar boş cevaplar var ya. Ayrıca biyologlarından IQ su düşük mü diye düşünmeyede başladım somut şeyleri bile birleştirmeleri kaç yıl aldı.+ sahtekarlık faln yapanlar var yuh dedim yani bilimsel şeylerde. Fiziğe bakıyorum soyut şeylerde 20. yy da nasıl ilerledi bide biyolojiye bak. Bu fen dersi bu gidişle 500 yıl geriden gelicek

Kardeş konuya hakim değilsen tüm ayrıntılarıyla yazdım konuya Evrimin ne olduğunu. Konuyu okumadan gelip yorum yapıyorsunuz okuyun konuyu hakim olursunuz ne olduğuna kaç kişi konuda cevapları yazan şeyleri sordu bana okursan konuyu Evrimin inanç olmadığını görürsün Evrime inananlar nedir evrim bir dinmi masalmı hikayemi biyolojinin temel taşı. Ve sahtekarlık yapan kişide Adn*n O*ktardır kendisi sahtekardır yorumlarda Ad*nanın sitelerinden alınmış bir kaynaktaki profesörlerin aslında bilimle uzaktan yakından alakalı olmadığını kanıtladım adamların bilimsel makaleleri bile yok araştırıyorsun adam dini dernek üyesi çıkıyor. Hatta işin komik yani yine bu şahsın evrimi çürütmek için verilen örneklerinde Türk profesörlerden birini araştırınca adamın Adnn Oktr sahtekardır çocuklarımın beynini yıkadı dediği haberine ulaşıyoruz

Biyologların IQ'su neden düşük olsun? Günümüzde canlılar hakkında bildiğimiz bütün şeyleri biyolojiye borçluyuz çok geniş bir alanda bilimin her notkasında biyoloji var. Özellikte tıpta ve hastalıkların çözümlerini bulmada biyoloji olmadan hiçbirşey yapamayız ve biyolojide diğer bilim dalları gibi gelişen hatta çoğu bilim dalına göre hızla gelişmekte olan her gelişiminin bütün insan hayatını ilgilendirdiği çok çok önemli bir bilim dalı. Sahtekarlık yapanlarda zaten bilimde kabul görmezler.
    Evet, şahsi çıkarımımdır.

Açıkçası fazla ön yargılı davranmanız iyi değil.
  • Konuyu biraz okudum,en az 10 yıllık entellektüel birikimim den oldum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.