Şimdi Ara

Evrim nedir? [Ana Konu] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
15
Favori
5.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Lews Therin Telamon

Her canlı "ara tür" dür. Bunu anlamayanlar başlık altında toplanmış yine.

Naaptin dostum, uyandirdin cocuklari simdi yine baslayacaklar "kanit goster , kanit goster" demeye.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

elimizde yüzlerce ara tür fosili var'dan her canlı bir ara tür'dür e kadar gelmişsiniz, evrimle ilgili ne zaman yazılanlara baksam işi'in içinden çıkılamadı mı bu şekilde kaçamak cevaplar verildiğini görüyorum. canlıların doğal şartlara uyum sağlaması olabilir ama bir canlının tamamen bambaşka bir canlıya dönüşmesi gerçekçi değildir ki zaten buna yönelik bir kanıt da yoktur. ayrıca evrim devam eden bir süreç ise günümüzde de yarı insan maymunlar, denizden karaya çıkan evrimleşme sürecindeki balıklar olmalıdır ama ben göremiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamza_kadir

quote:

elimizde yüzlerce ara tür fosili var'dan her canlı bir ara tür'dür e kadar gelmişsiniz, evrimle ilgili ne zaman yazılanlara baksam işi'in içinden çıkılamadı mı bu şekilde kaçamak cevaplar verildiğini görüyorum. canlıların doğal şartlara uyum sağlaması olabilir ama bir canlının tamamen bambaşka bir canlıya dönüşmesi gerçekçi değildir ki zaten buna yönelik bir kanıt da yoktur. ayrıca evrim devam eden bir süreç ise günümüzde de yarı insan maymunlar, denizden karaya çıkan evrimleşme sürecindeki balıklar olmalıdır ama ben göremiyorum.

Ara tür evrim karşıtlarının uydurup ortalığı bulandırdığı bir şey.

Kaçamak falan değil. Unutun yok öyle bir şey. Evrim sandığınız gibi işlemiyor, "kanatlı at" yok.

Bu arada, bakın bir "mudskipper", ilginç ama sizin tarifinize de uyuyor.

quote:

denizden karaya çıkan evrimleşme sürecindeki balıklar olmalıdır

Evrim nedir? [Ana Konu]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

madem 2 dakikalık videoyla bu iş olmuyor, o halde "gerçek ara fosiller"in bulunduğu bir video linki verin...2 saatlik de olabilir önemli değil izlerim...

Aşağıdaki yayını belirlediğim andan itibaren izlerseniz evrim hakkında fosilleri de görerek bilgi sahibi olabilirsiniz :

https://youtu.be/tTp8S8MrQlE?t=59m11s

• quote:

quote:

quote:

Kaçamak falan değil. Unutun yok öyle bir şey. Evrim sandığınız gibi işlemiyor, "kanatlı at" yok.

quote:

Evrim nedir? [Ana Konu]

Evrim savunuculuğuna kalkışmadan önce evrimin ne olduğunu öğrenmekte fayda var.Ara geçiş türlerinin fosillerinin bulunacağı iddiası Darwin'e aittir.Onun zamanında fosil bilimi fazla gelişmemiş olduğundan , Darwin için ilerde bulunacağını iddia etmek güzel bir günü kurtarış çabasıdır.Çünkü evrimin en büyük açmazını ancak bu şekilde savuşturabilirdi.Ancak günümüzde ortaya çıkarılan yüz milyonlarca fosile rağmen ara geçiş formu bulunamamıştır.

Ara geçiş türleri evrim karşıtlarının uydurması değil , bizzat Darwin'in müneccimliği neticesinde ortaya atılmış iddiadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingman29 -- 19 Mart 2016; 2:09:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kingman29

quote:

quote:

quote:

quote:

Evrim nedir? [Ana Konu]

Evrim savunuculuğuna kalkışmadan önce evrimin ne olduğunu öğrenmekte fayda var.Ara geçiş türlerinin fosillerinin bulunacağı iddiası Darwin'e aittir.Onun zamanında fosil bilimi fazla gelişmemiş olduğundan , Darwin için ilerde bulunacağını iddia etmek güzel bir günü kurtarış çabasıdır.Çünkü evrimin en büyük açmazını ancak bu şekilde savuşturabilirdi.Ancak günümüzde ortaya çıkarılan yüz milyonlarca fosile rağmen ara geçiş formu bulunamamıştır.

Ara geçiş türleri evrim karşıtlarının uydurması değil , bizzat Darwin'in müneccimliği neticesinde ortaya atılmış iddiadır.

Ara geçiş örneği yokmuş yahu siz evrimi nereden araştırıyorsunuz şaşırıyorum çıkın biraz kalıplardan objektif araştırın gidir Harun Yahya'dan öğrenmeyin bilim adamı diye gösterdiği kişileri hayatlarında doğa bilimleriyle uğraşmamış hatta ve hatta şehir şehir gezip dini konferans veren çakma bilim adamlarıdır dünyanın en iyi üniversitelerinden mezun olmuş, ülkelerin bilim akademlerine üye olan binlerce bilim adamından evrimi öğrenmek varken böyle bir şarlatanı sırf ideolojiniz uğruna seçmeniz çok yanlış. Harun Yahya deme sebebim piyasada evrim karşıtı insanların %95'i nin evrimi yalanlamak için söyledikleri komik şeylerin üretildiği merkez olmasındandır eğer başka bir yerden öğreniyorsanız oranında Harun Yahya'dan farkı yok yapmayın.

Konuda zaten ara geçiş türleri ile ilgili açıklama var ama belli bir süre içinde ayrıntılıyıp konuya onlarca kaynaklı örnek-video ve yazı ekliyeceğim bazıları anlamıyorlar demek gerçi önce okumaları lazım anlamaları için olurda okuyup anlamayan olursa diye bir çok ekleme yapacağım.

BBC'nin Türkçe altyazılı videolarını da ekliyeceğim Evrimi yalanlamak için ara geçiş örneği yok gibi saçma sağan bir gerekçeyi ortaya atan sadece bizler değiliz Amerika'da da çok sık ortaya atılan bir iddiadır ara geçiş türü yok evrim yok diyip dururlar.

Yinede göstereyim ;

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_transitional_fossils

List of transitional fossils gayet açık bir anlamı var ARA FOSİLLER yüzlercesi var hepsi bulunmuş fosillerdir ve bunlardan daha fazlasıda bulunmaktadır, sergilenmektedir.

Burada birçok canlının ara geçiş örnekleri bulunmaktadır.

Ara geçiş türü yok diyip ara geçiş türüne örnek olarak Yarı Timsah-Yarı Tavuk yada Bir Kanatı-Bir Bacağı-Yarım gagası-Yarım ağızı olacak mitolojik bir canlı görmek istiyorsan göremezsin pokemonmu bunlar yarı Balık yarı Kertenkele olsun. Evrimin hiçbir basamağında böyle bir görüş yokdur böyle birşey Evrim için mantıklı değildir zaten yarı balık yarı kertenkele olan bir canlı nasıl hayatta kalıcak? Hangi ortama uyum sağlıyacak? Yada tek kanadı tek bacağı olan bir canlı nasıl hayatta kalıcak? Evrim için çok büyük sorun bu tür canlılar evrimi güçlendirecek bir durumda değil evrimde yeri yoktur bu tür canlılar ancak masal kitaplarında, çizgi filmlerinde dikkat çekmek için gösterilir.

Evrimsel süreçte örnek olarak bir dinazor gece uyuyup sabah kalkığında sırtında bir kanat ile uyanmaz milyonlarca yıllık süreçtir bu yüzden fosiller delil olarak kullanılır bir dinazor bir kuşa evrileceği zaman milyonlarca küçük değişim geçirir 3-4 aşamada mı değişecekte bir seferde kanatı çıksın diğer seferde gagası çıksın böyle bir evrim anlayışı yok gerçek evrim bu değil dedirtiyorlar insana

Bu yüzden bilim adamları ara geçiş türü derken sizin sandığınız gibi pokemonlardan bahsetmezler her canlı ara geçiş türüdür iki farklı görünümde ki canlılar arasında bağlantı tespit edilirse bunun için yarısı ilk zamanlarda ki görüntüsünde olan yarısıda en son görüntüsünde olan tek bir fosil aramazlar birçok fosili yanyana getirip doğru bir geçiş sırası düzenlerler çünkü böyle birşeyin olmasının evrim ve evrimsel biyoloji açısından mantıksız olduğunu bilirler.

Bundan sonrası için konuma cevap atmamanı rica ediyorum tabi zorlama yok özgürsün yorum atmakta ama ben o kadar emek verip bilgilendirici bir konu hazırlıyorum bunu sade bir dille yapmak için özen gösteriyorum sen konuyu okumadan videoları izlemeden gelip burada insanlara Evrimi öğrenin diye Evrim hakkında safsata bilgiler dışında fikri olmayan biri olarak cevaplar veriyorsan yani Evrimi daha kendin öğrenmeden başkalarına evrimi öğren diyor isen burada emeğe saygısızlık yapıyorsun ben istemiyorum konumda yorumunun olmasını konuyu okursun sonra dersin ara tür hakkın da yazdıkların yanlış ara türler şöyle olmalı bunuda atıyorum şu bilim adamı söylüyor, şu bilim dergisi söylüyor, şu bilimsel makalede söylüyor diyip adam gibi yorumunu yaparsın eyvallah tamamen yaratılışçıların uydurduğu şekilde ara geçiş formları(Yarı Timsah/Yarı Ördek gibi bir ara geçiş anlayışından bahsediyorum.) Evrimin konusu bile değilken nasıl Evirmin en büyük açmazı olabilir insan hayret ediyor böyle şeyler okuyunca.

Bundan sonrada bir cevabım yok gerekli bütün cevapları konuya ekliyeceğim daha sonra konudan okursun yada gelip burada kalıbına hangi fikir uyuyor ise onu paylaşmaya devam edersin dahada ara geçiş türü demeye devam ediceksen diyecek söz bırakmıyorsun bundan sonra istersen Evrim Amerika'nın oyunudur de ne diyim

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Evrim nedir? [Ana Konu]

Yahu her tür "ara geçiş formu" neden anlamıyorsunuz? Siz ara geçiş denince kanatlı at bekliyorsunuz, HY gibiler de ortalığı bulandırıyor. Kastettiğim şey bu. O yüzden "yoktur" diyorum, sizin anladığınız anlamda "yok"

Bir zencilere, bir de beyazlara bakıp ara geçiş formu dendiğinde sizin tayfanın anladığını anlamak çok komik haberiniz olsun

Daha hala ara geçiş formunun fosili yok diyor.

Evrimi öğrenmekte yarar varmış. Güldürdün kingman

Evrim nedir? [Ana Konu]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lews Therin Telamon -- 19 Mart 2016; 9:18:53 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Evrim nedir? [Ana Konu]

Neymis evrim kendi cumlelerinle bir ogretir misin bizlere ? "Ara gecis formu bulunamamistir" diyen birinden evrim dinlemek cok keyifli olur diye tahmin ediyorum.

• Vay arkadaş demek Darwin tüm canlıların ara tür olacağını düşünememiş de ilerde ara türlerin fosillerinin bulunacağı kehanetinde bulunma gereği duymuş.Şimdi ortaya milyonlarca fosil çıkmışken bi tane bile ara tür yok.Darwin'in kehaneti boşa çıkmış.Ama sıkıntı yok.Kraldan daha kralcılar çözümü bulmuş.Yalanın bini bir para.Tüm canlılar ara türdür diyerek evrimciler işin içinden sıyrılıvermiş.

Ağaç tepelerinde yaşayıp daldan dala atlayan 5 kiloluk maymunla insan arasındaki uçurumun Darwin de farkındaydı.Ama kraldan daha kralcılar buna da bir palavra uydurdu.İnsan maymundan türemedi.Ortak atamız var diye Homo Sapiens , Homo'nun Laneti diye türlerin olduğu bir fantezi dünya oluşturdular.Bu laneti dünyanın başına saldılar.

Çenesi olmayıp da gagası olan , çayırlarda otlayıp da yumurtlamak yerine doğuran , yarı kuş , yarı otlakçı bir hayvan türü yok.Geçiş sert ve ani olmuş.Çene yerine gaga , sert kemik ve iskelet sistemi yerine içi hava dolu hafif bir iskelet sistemi , yün veya kürk yerine havada kalmayı sağlayacak kuş tüyü.Bütün sistem değişik.Arada uçurum var.Ara tür falan yok.Hepsi sizin fantezi dünyanızın uydurmaları.

Not:Artık şu cahilliğinizi örtmek için Harun Yahya'nın arkasına saklanmanıza gerek yok.Önce Harun Yahya kadar evrim öğrenin.Onun kadar bile bilginiz yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingman29 -- 19 Mart 2016; 10:49:55 >

• Evrim nedir? [Ana Konu]

Charles Darwin'in "geçiş fosili" dediği şeyle yaratılışçıların anladığı şey birbiriyle aynı değil. Yaratılışçılar yarısı kuş, yarısı at olan canlılar bekliyorlar (gerçi böyle birşeyin olduğuna da mitolojik sebeplerle inanıyorlar esasen). Fakat böyle birşey yok. Darwin'in dediği şey ise; teorisini kanıtlayacak, farklı türlerin özelliklerini gösteren fosillerin önünde sonunda bulunacağıdır. Ki teorisini yayınlamasının üzerinden daha iki yıl geçmişken Archaeopteryx fosili bulunmuştur. Evrime kanıt olabilecek bu tarz fosillerin olmadığını iddia etmek yalnızca komik olabilir.

• quote:

Vay arkadaş demek Darwin tüm canlıların ara tür olacağını düşünememiş de ilerde ara türlerin fosillerinin bulunacağı kehanetinde bulunma gereği duymuş.Şimdi ortaya milyonlarca fosil çıkmışken bi tane bile ara tür yok.Darwin'in kehaneti boşa çıkmış.Ama sıkıntı yok.Kraldan daha kralcılar çözümü bulmuş.Yalanın bini bir para.Tüm canlılar ara türdür diyerek evrimciler işin içinden sıyrılıvermiş.

Ağaç tepelerinde yaşayıp daldan dala atlayan 5 kiloluk maymunla insan arasındaki uçurumun Darwin de farkındaydı.Ama kraldan daha kralcılar buna da bir palavra uydurdu.İnsan maymundan türemedi.Ortak atamız var diye Homo Sapiens , Homo'nun Laneti diye türlerin olduğu bir fantezi dünya oluşturdular.Bu laneti dünyanın başına saldılar.

Çenesi olmayıp da gagası olan , çayırlarda otlayıp da yumurtlamak yerine doğuran , yarı kuş , yarı otlakçı bir hayvan türü yok.Geçiş sert ve ani olmuş.Çene yerine gaga , sert kemik ve iskelet sistemi yerine içi hava dolu hafif bir iskelet sistemi , yün veya kürk yerine havada kalmayı sağlayacak kuş tüyü.Bütün sistem değişik.Arada uçurum var.Ara tür falan yok.Hepsi sizin fantezi dünyanızın uydurmaları.

Not:Artık şu cahilliğinizi örtmek için Harun Yahya'nın arkasına saklanmanıza gerek yok.Önce Harun Yahya kadar evrim öğrenin.Onun kadar bile bilginiz yok.

Bir Kuantum Mistiği olarak bilgisizliğini saçmaya devam ediyorsun.

quote:

Çenesi olmayıp da gagası olan , çayırlarda otlayıp da yumurtlamak yerine doğuran , yarı kuş , yarı otlakçı bir hayvan türü yok.

Evrim nedir? [Ana Konu]

quote:

Geçiş sert ve ani olmuş.

Ne kadar bilgisiz olduğunun ispatı niteliğinde bir cümle.

quote:

Hepsi sizin fantezi dünyanızın uydurmaları.

Bunu bir Kuantum Mistiğinin söylemesi çok ilginç. İroni olmalı.

quote:

Önce Harun Yahya kadar evrim öğrenin.Onun kadar bile bilginiz yok.

Balık yemini örümcek diye yutturmaya çalışan adam mıydı o?

• Yorum yapmadan önce beynine reset atıyor galiba başka açıklaması olamaz
  • quote:

quote:

Vay arkadaş demek Darwin tüm canlıların ara tür olacağını düşünememiş de ilerde ara türlerin fosillerinin bulunacağı kehanetinde bulunma gereği duymuş.Şimdi ortaya milyonlarca fosil çıkmışken bi tane bile ara tür yok.Darwin'in kehaneti boşa çıkmış.Ama sıkıntı yok.Kraldan daha kralcılar çözümü bulmuş.Yalanın bini bir para.Tüm canlılar ara türdür diyerek evrimciler işin içinden sıyrılıvermiş.

Bir Kuantum Mistiği olarak bilgisizliğini saçmaya devam ediyorsun.

quote:

Çenesi olmayıp da gagası olan , çayırlarda otlayıp da yumurtlamak yerine doğuran , yarı kuş , yarı otlakçı bir hayvan türü yok.

Evrim nedir? [Ana Konu]

quote:

Geçiş sert ve ani olmuş.

Ne kadar bilgisiz olduğunun ispatı niteliğinde bir cümle.

quote:

Hepsi sizin fantezi dünyanızın uydurmaları.

Bunu bir Kuantum Mistiğinin söylemesi çok ilginç. İroni olmalı.

quote:

Önce Harun Yahya kadar evrim öğrenin.Onun kadar bile bilginiz yok.

Balık yemini örümcek diye yutturmaya çalışan adam mıydı o?

Ben miymişim kuantum mistiği?Siz hayatınızda kuantum mistiği görmemişiniz.Ben size kuantumun ucundan çıtlattım sadece.Siz asıl konferans konferans gezip insanlara holografik evreni anlatan ateist Hawking'i görün.Ben duvarın içinden geçebilirim diyen ateist Brian Green'den haberiniz yok.Kara deliğe düşen madde , hem olay ufkunda holografik görüntü olup donup kalır , hem de karadeliğin içine düşer diyen Leonard Susskind'e kulak verin.Ben size hep diyorum , siz yanlış ateistin peşinden gidiyosunuz.Kenya'nın sömürülmesinden sorumlu bir babadan Kenya'da dünyaya gelip , sonradan hümanist olan Dawkins gibi ne idiğü belirsiz birinin beyin yıkamasına maruz kalmışsınız.Zürafanın boynundan sinir çıkarıp , dünyaya gereksiz organ buldum diye ilan eden birine kaptırmışsınız kendinizi.Siz asıl , büyük patlama anındaki hassas dengeyi anlatan Brian Green gibi delikanlı bir atwistin peşinden gitmelisiniz.Bunlar da ateist ama erkek gibi diyorlar ki bu evrenin işleyişinin arkasında mükemmel bir düzen var.Ama siz , evrende herşey kargaşadan oldu diyen zavallı sözde bilim adamlarının peşinden gidiyosunuz.

Sicim teorisyeni bilim adamı erkekçe söylüyor , maddenin arkasında yatan müthiş esrarengiz bir yapı var.Ama ben bunu tanrıya bağlamak istemiyorum.Ben ateistin diyor.Ama arkasındaki müthiş düzeni erkekçe kabul ediyor.Ama sizin peşinden gittiğiniz bilim soytarıları , ne var sanki , ortalık toz dumanken parçalar bir araya geldi , herşey tesadüfen oluştu deyiveriyolar.Maddenin ötesini araştıran kuantym bilimini ağızlarına bile almıyolar.

Eflatundan bugüne kadar gelen idealizmin bayrağını şu an ateist fizikçiler zirveye taşımış durumda.Madde asıl gerçek değildir , maddenin ötesi vardır diyen Eflatun'un idealizmine karşı , gözümle görmediğime inanmam , maddeden ötesi yalandır diyerek ateist olan tayfa , şimdilerde modern bilimin ışığında , evrenin çeperlerindeki bizim 2 boyutlu holografik varlığımızdan bahsediyorlar.Biz idealistlerin hayal bile edemiyeceği fanteziler kuruyolar.Sürekli birbirine temas ederek , sürekli büyük patlama oluşturan membranlardan , paralel evrenlerden , 11 nci boyuttan bahsediyorlar.

Fotoğraf koymakla bilim yapılmaz.Onun kanatı uzadı , bunun kuyruğu düştü , kuş oldu uçtu diye masallarınızı biz yemeyiz.Siz resimlerle bilim yapmaya kalkarsanız muhatabınız Harun Yahya olur.Size cevabınızı o verir.Ama gerçek bilimden bahsedecekseniz ben burdayım.Bugüne kadar hiçbir bilimsel ispatı ortaya çıkmamış evrim inancınız için ortaya koyacağınız bir bilimsel ispatınız varsa buyrun bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingman29 -- 20 Mart 2016; 4:14:03 >

• kingman29 K kullanıcısına yanıt
    quote:

Fotoğraf koymakla bilim yapılmaz...Bugüne kadar hiçbir bilimsel ispatı ortaya çıkmamış evrim

Al makale, oku. E.coli bakterisinin evrimini ogren. Foto ile olmazmis, bunu cok iyi kavrarsin.
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3461117/

50.0000 den fazla jenerasyon sonra, bakteri gruplarindan bir tanesinin havadaki sitrat i metabolize etmeye basladigi goruluyor.

Bekliyorum cevabini.

• Ara tür fosili gösterin diyor yüzlerce gösteriyoruz sonra fotoğrafla bilim olmaz diyor burdan da anladığımız kadarıyla arkadaş uzun süredir görevini en iyi şekilde yapan bir troll tebrikler iyi trolledin.
  • Malesef trollemiyor, ciddi ciddi böyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mephalay

quote:

Fotoğraf koymakla bilim yapılmaz...Bugüne kadar hiçbir bilimsel ispatı ortaya çıkmamış evrim

Al makale, oku. E.coli bakterisinin evrimini ogren. Foto ile olmazmis, bunu cok iyi kavrarsin.

50.0000 den fazla jenerasyon sonra, bakteri gruplarindan bir tanesinin havadaki sitrat i metabolize etmeye basladigi goruluyor.

Bekliyorum cevabini.

Sizin evrimci bilim adamı bula bula evrimleştirecek , 4 milyar yıldır aynı olan ve hiç değişmemiş olan e.coli bakterisini mi evrimleştirmiş?Madem bu kadar kolay evrimleşiyo , neden 4 milyar yıldır hiç değişmemiş?E.coli bakterisi dünyanın en kadim canlısı.Yaşı nerseyse dünyayla yaşıt.

Ayrıca sormadan edemicem.Benim bi akrabam vejetaryan olup et metabolize etmeyi bırakıp ot metabolize etmeye başladı.Acaba ne zaman ineğe dönüşecek?

Not:Cevap bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingman29 -- 22 Mart 2016; 3:03:28 >

• kingman29 K kullanıcısına yanıt
    Okumamişsin tabi beklenildiği gibi. Kolay evrimleşiyor dediğin şeyin gözlemlenmesi için 20 yili aşkin süre bekleniliyor :)

Anlayamamişsin tabi beklenildiği gibi.Normalde metabolize edemediği bir şeyi metabolize etmeye başlamasiyla, zaten vegan beslenebilecek dayinin bu "tercih"ini ayni kefeye koyuyorsun. Tebrikler yine evrimi çürüttün haha :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mephalay

quote:

Bekliyorum cevabini.

Sizin evrimci bilim adamı bula bula evrimleştirecek , 4 milyar yıldır aynı olan ve hiç değişmemiş olan e.coli bakterisini mi evrimleştirmiş?Madem bu kadar kolay evrimleşiyo , neden 4 milyar yıldır hiç değişmemiş?E.coli bakterisi dünyanın en kadim canlısı.Yaşı nerseyse dünyayla yaşıt.

Ayrıca sormadan edemicem.Benim bi akrabam vejetaryan olup et metabolize etmeyi bırakıp ot metabolize etmeye başladı.Acaba ne zaman ineğe dönüşecek?

Not:Cevap bekliyorum.

Evrim kuramına göre en iyi uyum sağlayan hayatta kalır. İlk ortaya çıktığı şekliyle ortamına uyum sağlamışsa hiç değişmeyebilir. Örnek olarak okuyabilirsiniz :

http://www.gercekbilim.com/bilim-insanlari-2-milyar-yildir-evrim-gecirmemis-mikroorganizma-kesfettiler/

İnek ve insan ayrı birer türdür. Onlar birbirine dönüşmez. Burada dini savunduğunuzu sanarak din hakkında yanlış bir algıya sebep oluyorsunuz. Bu konuyu ön yargılarınızı düşünmeden araştırmanız iyi olur.

• Arkadaslar benim gibi bu konulara yeni giren biri icin kitap onerebilir misiniz ? Basit bir dille anlatirsa tadindan yenmez 2-3 sene oncesine kadar ben de maymundan insana mi gelinir lan diyordum arastirinca aptal gibi hissettim kendimi cahil olmak degil kalmak suc sonucta

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.