Şimdi Ara

Evrim düşmanlarının tek tek çarpılması (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
0
Favori
2.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sething

insan eleştiriyi bertaraf etmek istedi mi bahane bulmakta pek zorlanmaz.
    zorlanmaması bile din denilen bazende şaşırtıcı derecede iyi düzenlenmiş kural ve kaidelerin insan ürünü olabileceğine dair kuvvetli emaredir.
    dini savunmak için girilen şekillerin 10 da 1 birini dini anlamak için girse zaten sorun ortadan kalkacak.
    ağzında köpükle salrıan kişilerin çok büyük kısmı kuranı okumamış tipler.
    islam avukatlığı yapan bayana dünyada sınırsız cariye cennette eşine 72 huri sana da kurumuş nuri (gılman) var diyorum.
    töbe haşa diyor..
    elimde 2 kuran birinden ayet ve sure okuyup bilgilendirmeye çalışıyorum.
    bu kuran bana saçma geldi.sanki değiştirilmiş.hele diğerinin aynı ayetini gösteriver..

ilahi veya muhammedi.

-inandığınız allahın rızası için açın okuyun..

+diriliş ertuğrul bitsin bakarız....
    Karşında gecekondu tayfası yok

Reaktif tayfa dahi iki üç mistik içerik okuyup gücünün yettiğince eklektik yapmış kişilerden oluşuyor

Hurinin bende geçer akçesi yok

Çünkü din normdan ibaret değildir huride arhke değildir

Benim kafa başka kafalardan

Bunları kahvehanelerde demen gerekiyordu

Zira o tipler kahvehanelerdedir forumlarda değil

Din insan ürünüyse metinde cinsellik olması ağızları açık bıraktıracak türden bir konu değil demektir

Forumda günde kaç litre su içtiğini belirtmiyorsan bunu da belirtme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 13 Temmuz 2018; 14:2:42 >

• quote:

insan eleştiriyi bertaraf etmek istedi mi bahane bulmakta pek zorlanmaz.
    zorlanmaması bile din denilen bazende şaşırtıcı derecede iyi düzenlenmiş kural ve kaidelerin insan ürünü olabileceğine dair kuvvetli emaredir.
    dini savunmak için girilen şekillerin 10 da 1 birini dini anlamak için girse zaten sorun ortadan kalkacak.
    ağzında köpükle salrıan kişilerin çok büyük kısmı kuranı okumamış tipler.
    islam avukatlığı yapan bayana dünyada sınırsız cariye cennette eşine 72 huri sana da kurumuş nuri (gılman) var diyorum.
    töbe haşa diyor..
    elimde 2 kuran birinden ayet ve sure okuyup bilgilendirmeye çalışıyorum.
    bu kuran bana saçma geldi.sanki değiştirilmiş.hele diğerinin aynı ayetini gösteriver..

ilahi veya muhammedi.

-inandığınız allahın rızası için açın okuyun..

+diriliş ertuğrul bitsin bakarız....
    Bu kıvırma yapanlar rasyonalist ve batının karşısında mahçup olmuş hırpalanmış kişiler onlarda ateistler misali yetkin değiller

Eleştireceksen yol haritanı buradan çiz

• Gece kondu tayfasi olmadigini iddia etmeyeceksin kanitlayacaksin.
    Keza gece kondu tayfasindan kitap tasima merkebine donmusleri dut yemis bulbule ceviren ne sahislar var.
    Karsindakini elestirirken kendi kendine tongaya dusme.

Az daha yukardaki mesajlari okursan sadece kahvedemi sorusuna cevap alabilirsin.

Kimseye mecbur olmadigim bir seyi cizmek zorunda degilim.

Huri yi elestireni degil savunani elestirmen icap eder ki sozum ona uber gecinen cahillerden olmayasin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 13 Temmuz 2018; 16:9:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Irishman

Şuur var mıydı sende ?
    Var Allah'ıma çok şükür ama sende var mı bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi White Eagle 26 -- 13 Temmuz 2018; 14:15:39 >
  • quote:

Gece kondu tayfasi olmadigini iddia etmeyeceksin kanitlayacaksin.
    Keza gece kondu tayfasindan kitap tasima merkebine donmusleri dut yemis bulbule ceviren ne sahislar var.

Az daha yukardaki mesajlari okursan sadece kahvedemi sorusuna cevap alabilirsin.

Huri yi elestireni degil savunani elestirmen icap eder ki sozum ona uber gecinen cahillerden olmayasin..
    Onlar bir iki kişi forumun ekseriyeti değil

Savunanın neresini eleştiricem metinde varsa vardır

Eğer bu kahvehane kesimi dinleri sadece cinsellikten ibaret zannediyorsa bu ilahiyatının değil sosyolojinin ve psikolojinin konusudur

Onu değil seni kaale alıyorum lakin mecbur değilim diyerek iyilik çağrıma yanıt vermiyorsun

Evet onu eleştirmeyişimin nedeni kaale almadığımdan

Tanrı insanın doğasını anlattı diye tanrıya isyan edemem yoksa riyakar olurum

Unutma ben her zaman tanrının yanındayım

• quote:

Gece kondu tayfasi olmadigini iddia etmeyeceksin kanitlayacaksin.

Benim bir şeyler kanıtlama olanağım yok

Yani ben ne kadar çırpınırsamda senin kafanda beni nerelere yerleştirmiş olduğun ana etken

Bu zamana kadar yazdıklarımdan anlaman gerekirdi

• quote:

Orijinalden alıntı: selahattın ısık

allahını peygamberini seversen darılma ama..

Kuzum niçin darılayım ? Hepimizin inancı ve görüşü farklı olsada kardeşiz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Zodion Z kullanıcısına yanıt
    bi haber olduğundan dolayı kafasındaki islamla bağdaştırmadığı, kanıtlayınca da saçma mazeretler üretmekten-inkar etmeye kadar her türlü reflekse cevap verilen ayetleri örnek verdim.

bireyin düşüncesini anlamak için "berrak ol" demene lüzum yok.

bu muhabbetleride kahvelerde yapamam zira uğradığım mekanlar değil.

sokakta şu ateiste bi sadaka desen zaten ülkenin her anlamda seviyesini 2dk görebilirsin.

tanrıdan kastın kurandaki allah sa ben o tanrının ne yanında ne peşinde olurum.

anca ve ancak cehenneminde olurum.

din tatrtışılmaz inanılır safsatacıları islam gibi en sert eleştirdiğimde dinlerde bile yoktur.

kanımca toplumu uyutmak için kullanılan bi dinde bile bozuk saat misali defalarca bilince aydınlanmaya(mecburen olsa gerek) özendirilirken insan sadece eğilin ve inanına yoğunlaşmakta.

siyaset bilimi de onu eğilin ve .......... diye evrimleştirip 100lerce yıldır kullanmakta ve 1000lerce yıl daha kullanacaklardır.

taki gavur denilenler cehenneme dönmüş gezegenden gemileriyle nanik diye hareket çekip cennet gibi gezegenlere doğru uçana kadar.

ama iş işten geçmiş olacak..

• White Eagle 26 kullanıcısına yanıt
    canımsın..

sokakta gavur görünce aynı hissiyatı besliyorsan kardeşiz..
  • quote:

bi haber olduğundan dolayı kafasındaki islamla bağdaştırmadığı, kanıtlayınca da saçma mazeretler üretmekten-inkar etmeye kadar her türlü reflekse cevap verilen ayetleri örnek verdim.

bireyin düşüncesini anlamak için "berrak ol" demene lüzum yok.

bu muhabbetleride kahvelerde yapamam zira uğradığım mekanlar değil.

sokakta şu ateiste bi sadaka desen zaten ülkenin her anlamda seviyesini 2dk görebilirsin.

tanrıdan kastın kurandaki allah sa ben o tanrının ne yanında ne peşinde olurum.

anca ve ancak cehenneminde olurum.

din tatrtışılmaz inanılır safsatacıları islam gibi en sert eleştirdiğimde dinlerde bile yoktur.

kanımca toplumu uyutmak için kullanılan bi dinde bile bozuk saat misali defalarca bilince aydınlanmaya(mecburen olsa gerek) özendirilirken insan sadece eğilin ve inanına yoğunlaşmakta.

siyaset bilimi de onu eğilin ve .......... diye evrimleştirip 100lerce yıldır kullanmakta ve 1000lerce yıl daha kullanacaklardır.

taki gavur denilenler cehenneme dönmüş gezegenden gemileriyle nanik diye hareket çekip cennet gibi gezegenlere doğru uçana kadar.

ama iş işten geçmiş olacak..
    Konuşmadan önce sana bazı gerçekleri açıklamam lazım

Öncelikle bütün insan toplulukları aynıdır

Bütün zamanlarda ki insanlar aynıdır

Bu anlamda gezegeni terk eden gemilere gene sömürülenler sayesinde binilecektir bilim ve aydınlanma sayesinde değil

Mehdiyetçi teoloji yalandır buna kanmayın

Din eleştirilemez idaasında olanların çoğunluğu maalesef olayı çözemediler

Din eleştirilemez bu doğru

Ancak din metinleri tabi ki eleştiriye açıktır

Metinden başka bir şey yoktur

-Derrida

Adam bunu boşuna demiyor

• insanların ne mal olduğunu anladığım iddiası ile sosyalizm komünizm gibi ideolografik ütopyaları eleştiririm.

fakat sömürü bile başlı başına bir aydınlanmadır.+- tarafı sömürü gerçekleştikten sonra pekte anlamlı değildir.

insan bilinçsel anlamda level atlamak istiyorsa dini de dini metinleride (senin deyiminle-bana göre aynı şeydir) eleştirmek zorundadır.

üst insan iddiasına dinle ulaşacağını ummak hasta yatağında hemşireden koca karı ilaclı tedavı beklemeyi çağrıştırmakta.
  • quote:

insanların ne mal olduğunu anladığım iddiası ile sosyalizm komünizm gibi ideolografik ütopyaları eleştiririm.

fakat sömürü bile başlı başına bir aydınlanmadır.+- tarafı sömürü gerçekleştikten sonra pekte anlamlı değildir.

insan bilinçsel anlamda level atlamak istiyorsa dini de dini metinleride (senin deyiminle-bana göre aynı şeydir) eleştirmek zorundadır.

üst insan iddiasına dinle ulaşacağını ummak hasta yatağında hemşireden koca karı ilaclı tedavı beklemeyi çağrıştırmakta.
    Yani diyorsun ki bizim hocalar reform yapıp sömürü hareketine katılsın o zaman ateizme ihtiyaç yok ki

İşin garip olanı dördüncü murat kadızadelilerin kuyusunu kazmasaydı dediğin olabilirdi

• gerekiyorsa oda yapılmalı.

öncelikle kapitalismin vahşetini benimsemeden kapitalisme katılmalı ki ülke şu an vahşetini vs takmadan son sürat katılmıştır zaten.

ülkenin tatlı su kaynakları vadilerini vs nasıl peşkeş çekilip yahudi ve araplara satıldığını araştır istersen.

o açıdan değerlendirir kronojilersen islam cografyasıda gelişmiş medeniyetler arasında kendine yer bulabilir di.

gazali gibi böyük bi zatı muhterem çıkıp

matematik şeytan icadıdır

demeseydi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hanahmet

Yapay zeka ile evrimi nasıl birbirine ilişkilendiriyorsunuz, açıklayabilir misin?

Alıntıları Göster
    "Genetik Evrimsel Algoritmalar" hakkında bilimsel makaleleri okuyabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Perceptron

Nick'imden anlayabilirsin ;
    1. Evrim, yapay zeka biliminin temel taşlarından biridir.
    2.cisi, ülkemde evrim düşmanlığı, yapay zeka bilimini baltalıyor.
    3.cüsü cehalet, bu ülke de bilimi yok ediyor.
    4.cüsü gerçekleri gizleyebilirsin, ama yok edemezsin.

Alıntıları Göster
    Zontak içip gelmeyin şu foruma.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Nick'imden anlayabilirsin ;
    1. Evrim, yapay zeka biliminin temel taşlarından biridir.
    2.cisi, ülkemde evrim düşmanlığı, yapay zeka bilimini baltalıyor.
    3.cüsü cehalet, bu ülke de bilimi yok ediyor.
    4.cüsü gerçekleri gizleyebilirsin, ama yok edemezsin.

Alıntıları Göster
    İkincicisi, üçüncücüsü, dörtüncücüsü... Sen ve bilim...
  • HitokiriKenshinBattousai kullanıcısına yanıt
    Tam bu yorumu yazacaktım :)

• quote:

"Genetik Evrimsel Algoritmalar" hakkında bilimsel makaleleri okuyabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Az önce kısa bir araştırma sonucu (en iyi) özeti buldum.

- Genetik algoritmalar, doğada gözlemlenen evrimsel sürece benzer bir şekilde çalışan arama ve en iyileme yöntemidir.
    - Karmaşık çok boyutlu arama uzayında en iyinin hayatta kalması ilkesine göre bütünsel en iyi çözümü arar.
    - Genetik algoritmalar problemlere tek bir çözüm üretmek yerine farklı çözümlerden oluşan bir çözüm kümesi üretir. Böylelikle, arama uzayında aynı anda birçok nokta değerlendirilmekte ve sonuçta bütünsel çözüme ulaşma olasılığı yükselmektedir.

devamını da okudum ki bu işlemin nasıl yapıldığını ve işlem mantığını anlatıyor.

Aklıma takılan şey şu. problemlerin çözümünü arar ve çözüm kümesi üretir. Bunu kim yapıyor? Uzay mı, enerji mi, mikroorganizma mı, dna rna mı, ribozomlar mı? bu sürecin işleyişi anlatılıyor ama oluşumunu ve ilk adımı hakkında bilgi yok.

• quote:

Aklıma takılan şey şu. problemlerin çözümünü arar ve çözüm kümesi üretir. Bunu kim yapıyor? Uzay mı, enerji mi, mikroorganizma mı, dna rna mı, ribozomlar mı? bu sürecin işleyişi anlatılıyor ama oluşumunu ve ilk adımı hakkında bilgi yok.

Ama böyle sorarak köşeye sıkıştırıyorsunuz adamları sonra islama ve müslümanlara saldırıyorlar, öfkeden kuduruyorlar.

• MadDeveloper M kullanıcısına yanıt
    cehaletten kurtulmaya çabalayanlar cehalette ısrar edenleri görünce kudurmazlar.

üzülürler..
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.