Şimdi Ara

Evrim doğamıza aykırı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GenkaNuank

Cift cinsiyetli hayvanlar hakkinda ne dusunuyorsun insanlarda bile bazen oluyor mesela

Hayvanlar da olması sorun değil de. İnsanlar da olması hakkında şöyle tahminim var. Muhtemelen çift cinsiyetli insanlar ruhlarında da çift cinsiyetin özelliklerini barındırıyor bence, eğer ruhları tek bir cinsiyeti seçmiş olmasına rağmen bu insanlar çift cinsiyetli vücutlar ile doğurtulmuşsa ortada bu işi yapanların gerçekleştirdiği büyük bir zalimlik var demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlbatrosD.IIIFazılBey -- 3 Nisan 2017; 0:47:35 >
  • Evet, ensest ilişkilerle çoğaldık ve Big Bang elmaya atılan ısırıkla var oldu, çok mantıklı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsan kendi cinsiyetini secebiliyor hatta bu isi ruh yapiyor diyorsunuz yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hide and Seek

Senin kabul edip etmemen gerçekleri değiştirmiyor, bide sen kimsin hocam. Ne alanda uzmanlığın var ? Papa bile Tanrı sihirbaz değil diyor. Maymundan gelmiyoruz Ortak atadan geliyoruz. Maymun ile bizim atamız ortak !

Elbette Tanrı sihirbaz değil, ama taktir edersin ki sadece bir kısmını gördüğümüz bizi büyüleyen bu güzelliklerin var oluş sürecinde bir yerlerde büyük mucizelerin olmuş olması gerekir, bu mucizeyi gerçekleştirene ister hayat ağacı de ister Tanrı de. Ben de herşeyi yoktan var eden sihirbazın Tanrı olmadığını düşünüyorum, Tanrı'yı sadece şahsiyet olarak görüyorum, Tanrı bu süreçte tek değildir bana göre.
  • quote:

İnsan kendi cinsiyetini secebiliyor hatta bu isi ruh yapiyor diyorsunuz yani

Evet, cinsiyetlerimizi ruhlarımızda(o özün adı başka bir şey de olabilir) bulunan karakterlerimize göre seçtiğimizi düşünüyorum, yani her ruhun bir cinsiyet seçimi var bana göre, eğer ruhlar cinsiyetsiz olsaydı daha trajikomik durumlar ortaya çıkardı.
  • Yani ben ruh iken babamin y sperminin yumurtayi dollemesini secebildigimi mi soyluyorsun

• quote:

Yani ben ruh iken babamin y sperminin yumurtayi dollemesini secebildigimi mi soyluyorsun

Onların zaten önceden hesabı kitabı yapılmış, ruhlar karışmaz.
  • Kardesim kusura bakmada yarim saattir dediklerin sadece zirva once ruh seciyo dedin simdi olmus bitmis dedin ondan once de dedinki eger cift cinsiyetli oluyo beden de ruh tek cinsiyet seciyorsa ayip zulumdur dedin simdi beden erkek olup ruh kadinligi secebiliyo senin dedigine gore. Onyargisiz senin felsefende konuya yaklasmaya calistim ama kusura bakma yapamiyorum simdi oncelikle ruhun cinsiyet secmesi falan filan boyle sacma seyler yok bunu aklindan cikart nerden duydun biyle bi sey bilmiyorum

• quote:

Kardesim kusura bakmada yarim saattir dediklerin sadece zirva once ruh seciyo dedin simdi olmus bitmis dedin ondan once de dedinki eger cift cinsiyetli oluyo beden de ruh tek cinsiyet seciyorsa ayip zulumdur dedin simdi beden erkek olup ruh kadinligi secebiliyo senin dedigine gore. Onyargisiz senin felsefende konuya yaklasmaya calistim ama kusura bakma yapamiyorum simdi oncelikle ruhun cinsiyet secmesi falan filan boyle sacma seyler yok bunu aklindan cikart nerden duydun biyle bi sey bilmiyorum

Yahu ben beden erkek olup ruh kadınlığı seçebiliyor demedim, sadece bu tercihler biz dünyaya gelmeden önce ruhlarımız tarafından yapılmış dedim, yani sen 1 numaralı ruh kadın ol, sen 2 numaralı ruh erkek ol diye bir şey yok. Ruhlarımızın tabiatına göre cinsiyet seçilimi oluyor.
  • Lutfen mesajlarını tekrar okur musun

"eğer ruhları tek bir cinsiyeti seçmiş olmasına rağmen bu insanlar çift cinsiyetli vücutlar ile doğurtulmuşsa ortada bu işi yapanların gerçekleştirdiği büyük bir zalimlik var demektir." Dedin

Sonra

"cinsiyetlerimizi ruhlarımızda(o özün adı başka bir şey de olabilir) bulunan karakterlerimize göre seçtiğimizi düşünüyorum, yani her ruhun bir cinsiyet seçimi var "

Dedin

Ben de bu dediginden insanin cinsiyetini secebildigi anlasilabildigi icin insan babasinin hangi sperminin dollenme yapacagini secebiliyor mu diye sorum

"Onların zaten önceden hesabı kitabı yapılmış, ruhlar karışmaz"

Dedin

Dediklerinin hepsi birbiriyle ters dusuyo biri dogruysa diger ikisi dogru olmasi imkansiz bu ruh cinsiyet falan filan sacmaliginin evrimle bir alakasi yok ruhlarin cinsiyet secimi diye bir sey yok eger muslumansan muslumanlikta da boyle bir sey yok değilsen ve bu senin ozel inancinsa bu uc cümleni acikla cunku hepsi birbiriyle celisiyor konuya geri donecek olursak erkek ve kadin birbirinden cok farkli ayni atadan gelmis olamaz dedin bu iki cinsiyetli insanlar nasil oluyor o zaman bunu soyler misin artik?

• quote:

Lutfen mesajlarını tekrar okur musun

"eğer ruhları tek bir cinsiyeti seçmiş olmasına rağmen bu insanlar çift cinsiyetli vücutlar ile doğurtulmuşsa ortada bu işi yapanların gerçekleştirdiği büyük bir zalimlik var demektir." Dedin

Sonra

"cinsiyetlerimizi ruhlarımızda(o özün adı başka bir şey de olabilir) bulunan karakterlerimize göre seçtiğimizi düşünüyorum, yani her ruhun bir cinsiyet seçimi var "

Dedin

Ben de bu dediginden insanin cinsiyetini secebildigi anlasilabildigi icin insan babasinin hangi sperminin dollenme yapacagini secebiliyor mu diye sorum

"Onların zaten önceden hesabı kitabı yapılmış, ruhlar karışmaz"

Dedin

Dediklerinin hepsi birbiriyle ters dusuyo biri dogruysa diger ikisi dogru olmasi imkansiz bu ruh cinsiyet falan filan sacmaliginin evrimle bir alakasi yok ruhlarin cinsiyet secimi diye bir sey yok eger muslumansan muslumanlikta da boyle bir sey yok değilsen ve bu senin ozel inancinsa bu uc cümleni acikla cunku hepsi birbiriyle celisiyor konuya geri donecek olursak erkek ve kadin birbirinden cok farkli ayni atadan gelmis olamaz dedin bu iki cinsiyetli insanlar nasil oluyor o zaman bunu soyler misin artik?

İnsanın babasının hangi sperminin döllenme yapacağını seçmesi demeyelim. O bedene girecek ruha göre erkek spermi dölleme yapıyor, yani bu durumda çocuğun erkek mi kız mı olacağı önceden belli olmuş oluyor.

Müslüman değilim ama metafizige dolayisiyla da tanriya ve ruha inaniyorum. Islama göre karakterlerimizin bir kısmını ruhlarimizdan getiririz. Işte ruhlarimizdan getirdiğimiz bu karakter cinsiyeti belirler. Google ye ruhlarin cinsiyeti var mi diye yazarsan bu bilgiyi bir islami siteden alabilirsin. Cift cinsiyetli insanlar hakkinda ise cevabimi vermistim. Bence ruhlarında iki cinsin doğasını barindiriyorlar. Bu tabi benim dusuncem.

• Pekala senin inancin buysa cinsiyet secimi hakkinda konusmayalim ancak cift cinsiyetliler hakkinda dedigin sey kadinla erkegin birbirinden cok farkli olmasi sebebiyle evrim yanlistir lafini desteklemiyor. eger kadin erkek ortak bir atadan gelemeyecek kadar farkliysa nasil iki cinsiyetli insanlar olabiliyor

• Hayvanların ahlakları yok mu yani? Benim bir arkadaşım var, kedi, çok dobradır mesela.
  • Ensestlikten geldiğini ahlaklı mı buluyorsun maymunların yanında?
  • quote:

Pekala senin inancin buysa cinsiyet secimi hakkinda konusmayalim ancak cift cinsiyetliler hakkinda dedigin sey kadinla erkegin birbirinden cok farkli olmasi sebebiyle evrim yanlistir lafini desteklemiyor. eger kadin erkek ortak bir atadan gelemeyecek kadar farkliysa nasil iki cinsiyetli insanlar olabiliyor

Dedim ya hocam, ruhlarında iki cinsin doğasını barindiriyorlar diye, bu tabi benim dusuncem. Eğer tabiatları-ruhları-özleri tek bir cinsiyeti seçiyor da onlar çift cinsiyetle doğuyorsa ortada büyük bir zalimlik olurdu.

Eğer tek bir organizmadan evrimleştiysek kadın ve erkek cinsiyetlerinin tam belirmediği yani karmaşıklığın olduğu bir süreçte olmuş olması gerekir, bu durum ise hiç de ahlaki olmazdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnotherPlanet

Ensestlikten geldiğini ahlaklı mı buluyorsun maymunların yanında?

Ademin çocuklarının evlenmesinden bahsediyorsun sanırım, günümüzdeki bir çok çağdaş din adamı adem peygamber olarak seçildiğinde dünya da başka insanların hayatlarının da olduğunu belirtiyorlar. Youtube ye yazarsan çıkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karbon 12

Hayvanların ahlakları yok mu yani? Benim bir arkadaşım var, kedi, çok dobradır mesela.

Elbette hayvanlar da yardımlaşma dayanışma gibi ahlak kırıntıları var, ama ben atalarımın insana özgü toplumsal yasaların-değerlerin olmadığı hayvanlar dünyasından geldiğini kabul etmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlbatrosD.IIIFazılBey -- 3 Nisan 2017; 13:17:51 >
  • Ilk okul mezunu arastirmayan gencler

evrim hic bir zaman insanin maymundan geldigini savunmadi, bunu evrimi savunan bir takim kisiler uydurdu zaten o zamanlar bilde red edildi ama yapisti kaldi

evrim ne der biliyomusunuz, kutuptaki ayi beyaz olursa yasama sansi daha coktur , ayni sekilde ormandaki ayida kahve veya siyah olrusa yasar

dunya ilk kuruldugunda kutupta siyah ayi vardi ama ortama ayak uyduramadigindan ordakiler tukendi gitti, nedenmi ,kutup beyaz ve kar var, e siyah ayi fark edilmeden avina yaklasamiyordu dolayisiyla ac kaldi gitti

ayni sekilde ormandaki beyaz ayida cok dikkat cektiginden , ormanda kalmadi sadece kutup bolgesinde ve beya karli yerde hayatta kaldi ona gorede yag orani vs. cok oldu

dindarlarin evrim nefretini anlmiyorum, sadece kullanilmayan organ korelir, kullanilan ordan gleisir gibi basit bisey soyluyor
  • Gören de bir bok biliyor sanacak. İki üç kırıntı bilgisi ile gelmiş yorum yapıyor , adamlar bunun eğitimini görüyor ulan eğitimini din falan değil bu sen ister inan ister inanma gerçek gerçektir, evrim o sizin gaipten geldigini sandığımız kitaplara benzemez bilimsel veridir .

• quote:

Orijinalden alıntı: Kutbulmus

quote:

Orijinalden alıntı: Tensegrity

Topraktan geldi ne inanıyorsun da maymundan geldiğine neden inanmıyorsun

Topraktan gelip gelmediğimi bilmiyorum, ayrıca Müslümanlar topraktan geldiklerine değil topraktan yaratıldıklarına inanıyorlar, ben sadece evrimin insan tabiatına aykırı olduğunu söyledim, kadın ve erkek iki farklı değer olarak var edilmiş olmalı.

Maymun da topraktan geldi zaten hocam

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.