Şimdi Ara

Evofone'a karşı kampanya (edit geldi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar malum Xiaomi f/p ürünleri ile zaten pahalılaşan sektörde can damarı ve (evofone) adlı resmi distribütörü İstanbulda açtığı Xiaomi mağazası ile bizleri üzdü

Mi 6X Tanıtım toplantısında Xiaomi'nin CEO su Lei Jun bizzat Xiaomi'nin kar marjının %5'i geçmeyeceğini duyurmuştu fakat anlaşılan o ki distribütör bundan bir haber
    bende bir kampnaya başlattım sesimizi Xiaomi'ye duyuralım ve fiyatlar revize edilsin

Bir imza da sen at
    https://www.change.org/p/xiaomi-reduce-xiaomi-profit-rate-to-5-as-promised-in-turkey-too

Edit:
    Evet arkadaşlar Evofone sadece "Yetkiklendirilmiş Reseller" yani Apple'da Puppa ne ise Xiaomi'de de Evofone o!

Yani Distribütör değiller!

Bunu bana atılan maile istinaden yazıyorum buyrun

Buda bu yüzden Evofone ile iletişime geçmemiz gerektiği hakkında maili

Peki bu kötü haber mi? Hem de hiç değil! Nasıl mı?

Evofone'a yazmaya gerek yok onların fiyatı düşürmeyeceğini biliyoruz onlar devam etsin kendi bildiklerini okumaya. Peki, biz ne yapacağız? xiaomi'ye atacağımız mailin içeriğini değiştireceğiz. Diyeceğiz ki Evofone'nun fiyat politikasından memnun değiliz bu yüzden sizi Türkiye pazarına istiyoruz.

Apple nasıl Puppa sayesinde Türkiye pazarında ki potansiyeli görüp geldiyse aynısını Xiaomi'de yapacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cthax -- 17 Ekim 2018; 18:18:6 >

• Evafone'nun GMY olan tipi tutmamıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evil2302 -- 18 Eylül 2018; 1:6:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu fiyatların xiaomi ile ne ilgisi var, yanlış yere şikayet ediyorsun. Şimdi ben çinden xiaomi getirip pahalıya satsam, beni xiaomi ye mi şikayet edeceksin.

Bunlar bildiğin ithalatçı sadece, tepkimizi buradan ürün almayarak gösterebilirsiniz mesela, bu fiyatların xiaomi ile ilgisi yok.

• destekledim bende, anlaşma imzalayıp fiyatlandırmalarını böyle başıboş yaptırtmaması lazım
  • system electronıc kullanıcısına yanıt
    Zaten sen Çinden telefonu getirip Türkiye'de satsan yapacağın şey "paralel ithalat oluyor" ve İthalatçı garantili satılıyor. Buna da kimse ne kadar fiyat isteyeceğine kimse karışamaz doğru.Fakat sen resmi anlaşmalı bir distribütör ise orada duracaksın. Markanın temsil ettiği tüm değerleri temsil etmekle yükümlüsün. Buna mağaza dizaynından tut,Çalılanlara kadar ya da Servis kalitesinden tut fiyatlandırmaya kadar.

Gel gör ki paralel ithalatcılar bile 3K larda satış yaparken distribütörün 2K fark ile satmasına normal diyorsan bu sizin bileceğiniz bir iş (Paralel ithalatçı da tüm vergileri ödüyor)

Kampanyamızda 1000 Kişiyi geçtik yakın zamanda Evofone ile iletişimr geçeceğim.Lütfen sizde destekleyin hak ettiğimiz teknolojileri hak ettiğimiz fiyatlara alalım.

• Holy-Ghost kullanıcısına yanıt
    Öncelikle desteğiniz için teşekkür ederim.Desteğiniz sayesinde bir fazlayız artık.Kampanyamızda 1000 Kişiyi geçtik yakın zamanda Evofone ile iletişime geçeceğim.Lütfen sizde destekleyin hak ettiğimiz teknolojileri hak ettiğimiz fiyatlara alalım.

• Evofone'un resmi distribütör olduğundan ben şüpheliyim hala. mi.com adresinde TURKEY yok.

Ha belki resmi gelmedi ama official distributor olması durumunda en azından web sayfalarında TURKEY sekmesi veya twitter'dahttps://twitter.com/xiaomi hesabına bakıyorum TURKEY yazdıkları yok. Evofone dedikleri yok.

O zaman tek seçenek kalıyor Evofone hem ithalatçı hem de reseller olmuş. O kadar.
  • astegon kullanıcısına yanıt
    Bu konuda Webtekno da bir girişimde buşlundu ve maalesef Xiaomi Evofone u doğruladı (onlara gelen mailin yalancısıyım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cthax -- 5 Ekim 2018; 18:25:44 >
  • cthax kullanıcısına yanıt
    O post'u güncellemeleri ile okudum. Net bir şey değil. Reseller olduklarına eminim ben.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1000 kişi Xiaomi'ye mail atsa Xiaomi bu işi çözer bence. Düşünsenize bir bakıyorlar maillerine 1000 tane mail, çözmemeleri mümkün değil. Aynı zamanda sosyal medyada da sesimizi duyurabiliriz.

Bence change ile falan olacak iş değil bu.

Xiaomi'ye atılacak mail için fahiş fiyat durumunu anlatan bir yazı da hazırlanabilir. İsteyen bu yazıyı gönderir, isteyen kendisi bir şeyler yazar.

Ya mail ya da Xiaomi'nin resmi sosyal medya hesabından gönderilerin altına yorum yazacağız.

• Evofone'un Türkiye'de Xiaomi'nin genel fiyat vizyonuna aykırı bir firma olduğunu yazacağız.

• Aynı durumu zaten Kampanyada belirttinm ve 1000 kişiyi geçtik bile sizden kampanya'yı daha çok kişiye ulaştırarak sayımızın artmasına yardımcı olabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cthax -- 6 Ekim 2018; 10:9:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cthax

Aynı durumu zaten Kampanyada belirttinm ve 1000 kişiyi geçtik bile sizden kampanya'yı daha çok kişiye ulaştırarak sayımızın artmasına yardımcı olabilirsiniz
    Change.org'da bildiğim kadarıyla 250bin kişinin imzası gerekiyor. Bununla uğraşmak yerine 250 kişi Xiaomi'ye mail atsa iş çözülür belki de.
    Kampanyayı imzaladım bende bu arada. Bu mail olayı ile ilgili başlık açabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xStyks -- 6 Ekim 2018; 14:20:56 >
  • Arkadaşlar son durum nedir bu evofoneun açtığı mistoreu xiaomi onayladı mı resmi mi fiyatlandırmalarından haberleri varmı?

• cthax kullanıcısına yanıt
    Türkiyede xiaomi telefon kullanan sayısına oranla kampanyayı imzalayan sayısı hayli düşük. Demek ki millet halinden memnun. Veya ucuz hangisiyse gidip onu alıyor, resmi veya ithalatçı garantili olup olmadığına bakmıyor. LAkin, ithalatçı garantili cihazlarda sorun çıktığında , tamir veya değişim neredeyse imkansıza yakın. Şikayetvarda ithalatçı garanti firmalarına bir bakın, ne demek istediğimi anlarsınız.

Önemli olan kaliteli hizmeti uygun fiyata almaktır. Evofone'un geçmişte tüketicileri ne kadar mağdur ettiği, hepimizin malumu. Bu nedenle işler rayına oturana kadar bu markadan uzak durmak ve bu tip tğketici lehine olan kampanyalara destek vermek gerektiği kanaatindeyim.
  • Mazzini M kullanıcısına yanıt
    Evet onayladı ve fiyatlar için üzgünüz Evofone ile iletişime geçin dediler. Daha etkili bir yöntem gerekiyor muhatap olarak Evofone ile görüşeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cthax -- 16 Ekim 2018; 17:5:11 >
  • Bende buna şaşırıyorum. Maalesef Ülke insanımız böyle önüne konanı yemeğe alışmış 2000 TL fazlası ile telefon alıyor ardından karşımızda hiç muhatap bulamıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cthax

Bu konuda Webtekno da bir girişimde buşlundu ve maalesef Xiaomi Evofone u doğruladı (onlara gelen mailin yalancısıyım)

iyi de burda resmi satıcı diyor, biz geldik demiyor. aliexpresteki herhangi bir satıcı da resmi satıcı olabilir, gearbest, geekbuying bangood vs de olabilir.
  • evofone gene istediği gibi fiyat poltiikası ile satmaya devam eder birşey olmaz

ama satamazlar pek orası ayrı
  • SPaCeLoRD kullanıcısına yanıt
    Gün içinde bana gelen mailleri ekleyeceğim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.