Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (701. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.114
Cevap
394
Favori
921.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
395 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 699700701702703
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • abilerim kardeşlerim kendim hakkında ve yaşadığım bir olay hakkında sizinle konuşmak istiyorum.

Ben oldukça sakin, kibar ve nazik bir insanım, yaşıma göre de baya küçük gösteriyorum haliyle sesim de biraz ince, diksiyonum gayet düzgün, boyum 1.84. çok fazla bilgili bir insan değilim bu yüzden fazla konuşmayı sevmem, genelde insanları dinlemeyi severim ama birisi ile baş başa kaldığım zaman konuşurum orta derecede. neyse velhasılı kelam geçenlerde bir evlilik görüşmesi yapmaya karar verdim benim açımdan gayet güzel bir görüşme olmuştu, gelen kişiyi de çok sevmiştim kalbim ısınmıştı 1 saat civarı konuştuk (ben bile kendime inanamadım). ayrıldıktan 1-2 gün sonra haber iletmiş; benle konuşurken sanki 18'inde biri ile konuşuyormuş gibi hissetmiş benden bir evi geçindiricek, bir kadını yönetecek kabiliyeti görememiş falan ama çok hoşlanmış o da sadece bu sebepten (bize anlattığı) reddetmiş.

bu durum beni çok üzdü açıkcası. yaşım 25 askerliğimi bitirdim ve şu an çalışıyorum. Ne yapsam bilemedim biraz sert bi insan mı olmalıyım ne yapabilirim ki yani kendim hakkında :/

• quote:

Orijinalden alıntı: crypterografi

abilerim kardeşlerim kendim hakkında ve yaşadığım bir olay hakkında sizinle konuşmak istiyorum.

Ben oldukça sakin, kibar ve nazik bir insanım, yaşıma göre de baya küçük gösteriyorum haliyle sesim de biraz ince, diksiyonum gayet düzgün, boyum 1.84. çok fazla bilgili bir insan değilim bu yüzden fazla konuşmayı sevmem, genelde insanları dinlemeyi severim ama birisi ile baş başa kaldığım zaman konuşurum orta derecede. neyse velhasılı kelam geçenlerde bir evlilik görüşmesi yapmaya karar verdim benim açımdan gayet güzel bir görüşme olmuştu, gelen kişiyi de çok sevmiştim kalbim ısınmıştı 1 saat civarı konuştuk (ben bile kendime inanamadım). ayrıldıktan 1-2 gün sonra haber iletmiş; benle konuşurken sanki 18'inde biri ile konuşuyormuş gibi hissetmiş benden bir evi geçindiricek, bir kadını yönetecek kabiliyeti görememiş falan ama çok hoşlanmış o da sadece bu sebepten (bize anlattığı) reddetmiş.

bu durum beni çok üzdü açıkcası. yaşım 25 askerliğimi bitirdim ve şu an çalışıyorum. Ne yapsam bilemedim biraz sert bi insan mı olmalıyım ne yapabilirim ki yani kendim hakkında :/

Merhaba kardeşim hemen yorumlayayım bi kadını yönetecek derken sert erkekten bahsetmiş,maço ara sıra beni dizginleyen,hırpalayan erkek modeli,arada sempatik arada sert olacan mesela saçma bi karar aldın demi saçmada olsa bu benim kararım konuyu kapatalım dedinmi o kadın koynunda emin ol tecrübe var.

Sen kadınların kibar erkek,düşünceli erkek isterim laflarına bakma içgüdüsel olarak yönetilme,hırpalanma duygusu var bak şiddet asla ama maço olacam etekmi giyiyo giydirme o kadın yine koynunda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Catcheee

Merhaba kardeşim hemen yorumlayayım bi kadını yönetecek derken sert erkekten bahsetmiş,maço ara sıra beni dizginleyen,hırpalayan erkek modeli,arada sempatik arada sert olacan mesela saçma bi karar aldın demi saçmada olsa bu benim kararım konuyu kapatalım dedinmi o kadın koynunda emin ol tecrübe var.

Sen kadınların kibar erkek,düşünceli erkek isterim laflarına bakma içgüdüsel olarak yönetilme,hırpalanma duygusu var bak şiddet asla ama maço olacam etekmi giyiyo giydirme o kadın yine koynunda

Alıntıları Göster

anladım yani bu durumda yapabileceğim çok bişey yok sanırım, ya kendimi değiştiricem (ki bu çok zor hatta imkansız olabilir bile), yada beni böyle kabul edecek birini bulana kadar beklemeye devam.

• crypterografi kullanıcısına yanıt

Kadınlar istemediği insan için mazeret bulurlar , sanada öyle demiş, beyenmemiş seni, bu herkes için gecerli. senlik bir durum yok bence.

• crypterografi kullanıcısına yanıt

hassas kalpler için dünya bir cehennemdir. bir kişi "öyle" dedi diye kendini eksikmiş gibi görme. insanları tanıya tanıya kendine uygun birini bulursun.

• ONY86 kullanıcısına yanıt

maalesef hocam :/ çok kırılmadan ve yorulmadan isteğime kavuşurum inşallah

• ercan_elo_bil kullanıcısına yanıt

kimse sorsam aynı şeyi söyledi

• quote:

kimse sorsam aynı şeyi söyledi

Kardesim bu dogal halinse pek yapacak birsey yok ama konusurken utaniyorsan, yere bakiyorsan yada konustugun kisinin gozunun icine bakmiyorsan ozguvensiz bir imaj cizebilirsin. Ben sana kisisel gelisim kitaplari oneriyorum. Tabi bunun yaninda genel kultur vs de gerekli eger kendini eksik goruyorsan. Seni en iyi sen bilirsin, bunlar benim tahminlerim. buraya kadar yazdiklarim geneldi.

kadinlar icin ise senin yas grubunda (20-25) “evlilik gorusmesi” yapacak bayanlar bana gore kezban sinifina giriyor. iki insanin evlilik niyetiyle tanismasi bana ters geliyor, bir senaryo var ve iki tane oyuncu. Biraz icin isinsa huyunu suyunu ogrenemeden nisan dugun vs sonrasi facia. Hersey spontane olmali.

Sosyal ve kulturel aktivitelerle “kiz arkadas” yapmaya bak cunku yasin buna cok musait gez dolas hayatin tadini cikar. Yapacak onlarca aktivite var. boylelikle seninle gercekten vakit gecirmekten hoskanan birini bulma sansin artar.

• quote:

anladım yani bu durumda yapabileceğim çok bişey yok sanırım, ya kendimi değiştiricem (ki bu çok zor hatta imkansız olabilir bile), yada beni böyle kabul edecek birini bulana kadar beklemeye devam.

Alıntıları Göster

Yoo kendini değiştirmeyecenki biraz ağırlığın olacak hiç minnetin olmasın kız kem kümmü ediyo hadi yolun açık ola diyip işine bakacaksın.ç

sen düşünme karşı taraf düşünsün

• quote:

abilerim kardeşlerim kendim hakkında ve yaşadığım bir olay hakkında sizinle konuşmak istiyorum.

Acaba kendisi hiç bir evin işlerini annesi olmadan yapmış mı? Dur tahmin edeyim büyük bir ihtimal iş güç sahibi değildir. Herhangi bir başarısı da yoktur.

Askerliğini yapmışsın, çalışıyorsun, bir meslek sahibisin kendini ezdirme benim önerim kişisel gelişim zırvalarına hiç bulaşmadan bol bol kitap oku olur.

• Twitter'da kızlara yazan biri değilimdir. Bi kızın yazdıkları hoşuma gitti. "Lan aklı başında kafası çalışan bi kız buldum. Şunla tanışıyım belki bişeyler olur" kafasıyla yazdım. 1 saate yakın havadan sudan çok güzel konuştuk, yaşını sordum diye beni tersleyip engelledi, şok oldum. dışardan baktığında gayet entelektüel,olgun aklı başında birine benziyordu... insanda biraz saygı olur. ben 13 yaşındaki bi çocuk bile benle konuşurken saygımı bozmam. sana ilgi gösteren saygısızlık yapmayan birine böyle mi davranman gerekiyor hadsiz.

• Zendo kullanıcısına yanıt

Hocam çok klasik ve ısrarcı durmuşsun, biraz da egosuna hitap etmişsin maalesef. "Beni hangi tvitimden bulduğunuza bağlı :D" şu cümleden sonra tekrar tanışma, yaş, iş-güç sorma gibi konulara girmeden sadece sohbet edecektin. Kız da Kezbanmış zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Namaste.

Arkadaşlar 4 yıllık dini nikahlı evliyim.( önceki yurtdışı evliliğim sorunluydu bayağı uzun sürdü) golü hiç beklemediğim kişiden yiyorum, kaynanam.

Bunları buraya yazacağım aklımın ucundan geçmezdi, 2 yaşına girecek kızım var bizimkilerin aldığı oyuncak, giysi tek tüktür. Ama ev oyuncak ve giysiden de geçilmiyor tabiki kaynanam yüzünden. Evime geliyor benim annemin aldıklarını saklıyor zar zor bulup çıkarıyoruz. Bu yüzden biZimkiler almayı bıraktı. Bende öyle çok alan biri değilim ara sıra alırım; geçen plastik top aldım gitmiş benzerinden almış çıldıracağım ya.

Kıskançlık huyları da var. Kızın iki ismi var herkes birinci ile cagırırken bu ikinciyle çağırıyor her şeyde bi farklı olma çabası. diğer kızı bekar tek ve ilk torunu eşim de sevmiyor ama haksız da demiyor ne yapacağım bilmiyorum.

eşim resmi nikah günü almamıZı istiyor ama ben yanaşmaya çekiniyorum daha şimdiden böyleyse resmi nikah olursa neler yapar kestiremiyorum

Cocuk yaptin 4 yildir ayni evde yasiyorsun . Resmi nikah yapmak istemiyorsun .yaptigin ayip karsidakine de buyuk haksizlik.sana guvenmis dini nikaha olur demis . Ne demek resmi nikah yapmam.ne insanlar var dunyada ya . Karini dusurdugun durumu bir kere dusunmedin mi. Bencillikten

• Bu hukuk sisteminde adam önlem almış. Evlenip hukuken, resmi köle olmamış tebrik ediyorum.@Namaste.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seddul -- 27 Şubat 2021; 13:23:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seddul

Bu hukuk sisteminde adam önlem almış. Evlenip hukuken, resmi köle olmamış tebrik ediyorum.@Namaste.

Adam zorla sahip olmamış,alıkoymamış bence çok akıllıca helal olsun

• Catcheee C kullanıcısına yanıt

duygusal olarak yaklaşınca iyi olmuş vb diyebiliriz ancak evlilik denen şey bir kağıt üstündeki imza mı? o belgenin bağlı olduğu kurum yok olursa ne olacak? bu tarz durumlar hakkında fikir verebilmesi için "3 kere boşol" kuralı hatırlanabilir. canın mı sıkıldı gönder, al yenisini... her iki taraf için de orta doğulu olmak zor. önce kadını ezdi bitirdi, şimdi kadını kurtaracağım derken erkeği ezip bitiriyor.

• quote:

Arkadaşlar 4 yıllık dini nikahlı evliyim.( önceki yurtdışı evliliğim sorunluydu bayağı uzun sürdü) golü hiç beklemediğim kişiden yiyorum, kaynanam.

Bunları buraya yazacağım aklımın ucundan geçmezdi, 2 yaşına girecek kızım var bizimkilerin aldığı oyuncak, giysi tek tüktür. Ama ev oyuncak ve giysiden de geçilmiyor tabiki kaynanam yüzünden. Evime geliyor benim annemin aldıklarını saklıyor zar zor bulup çıkarıyoruz. Bu yüzden biZimkiler almayı bıraktı. Bende öyle çok alan biri değilim ara sıra alırım; geçen plastik top aldım gitmiş benzerinden almış çıldıracağım ya.

Kıskançlık huyları da var. Kızın iki ismi var herkes birinci ile cagırırken bu ikinciyle çağırıyor her şeyde bi farklı olma çabası. diğer kızı bekar tek ve ilk torunu eşim de sevmiyor ama haksız da demiyor ne yapacağım bilmiyorum.

eşim resmi nikah günü almamıZı istiyor ama ben yanaşmaya çekiniyorum daha şimdiden böyleyse resmi nikah olursa neler yapar kestiremiyorum

Dini nikah diye bir şey yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Dini nikah diye bir şey yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Catcheee

Adam zorla sahip olmamış,alıkoymamış bence çok akıllıca helal olsun

Alıntıları Göster

Dini nikahımız var demeseydi de birlikte yaşadığım kız arkadaşımdan 2 yaşında çocuğumuz var deseydi muhtemelen günümüz insanının tepkisi daha hafif olabilirdi. Dine ve dini nikaha karşı bir antipati var çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

bizim köyde gözümün önünde yaşandı bu dönüşüm. köy kızları köyde evi ve bağları olan erkeklerle bile asla evlenmiyolar, birsürü akrabam var şu anda, köyde yeni evi var, bağları var, ama evlenebilmek için güzelim müstakil evlerini bıraktılar geldiler şehirden asgari ücretli iş buldular, kiralık dairede oturuyolar.

böyle hızlı şekilde köyden şehre kavimler göçü gerçekleştirme durumu aslında dünyadaki ticaret politikaları ile bizim gibi "gelişmekte olan ülke" denilen ülkelerin hemen hepsinde yaşatılmış bir şey. İran'da bu göç olayı bizden 30-40 sene kadar daha evvel yaşandı, çünkü İran'da petrol kaynaklı olarak "büyüme" denilen şey 60'larda oldu, devrik şah rıza pehlevi'nin o zamanlar batı ile olan iyi ilişkileri malumdur. biz ise 2000 gibi ABD onaylı yönetime geçip ABD'nin para arz politikası trenine atlayarak bu dönüşümü yaşadık.

gelişmemiş ülkelerin tamamında neredeyse tıpa tıp aynı şekilde yaşanan bu bu dönüşümlerde: ülkelere yabancı sermayenin çok hızlı şekilde girişi sağlanıyor, yerel tarım hızlıca öldürülüyor, köylüler şehirlere akıyolar ama buradaki önemli ayrıntı köylülerin artık para getirmediğine ikna oldukları köydeki mülklerini satıp da şehre gelmeleridir. temel amaç bu insan kitlelerini gelişmiş batı ülkelerindeki aşırı artan üretimin müşterisi haline getirmek, yani pazar oluşturmak. bu yöntemle, gelişmemiş ülkelerde de göstermelik bir büyüme oluşturuluyor, ama bu ülkeler aslında teknoloji üretemiyor oldukları için üretebilecekleri tek şey inşaat oluyor ve yeni kurulan şehirler genellikle bi yanda gökdelen-AVM diğer yanda ise çarpık kentleşme ile dolu oluyor.

bağını-bahçesini satıp mülksüz kalan bu eski köylülerin şehirde doğurdukları yeni çocukları da gelişmiş ülkeler için sömürge iş gücü olarak kullanılıyor. mesela özellikle gelip Türkiye'de yazılım merkezi açan ve buradaki türk mühendis yazılımcıları haftanın 7 günü gece 11'lere kadar ofiste tutup çalıştıran dünyaca ünlü firmalar var. bu şartlarda çalışmayı kabul etmek durumunda kalan bu çocukların daha 2 nesil önceki ataları köyde rahatça kendi kişisel mülkü ile para kazanıp yaşayabiliyordu, orta vadeli bir dizi politika ile torunlar bu durumlara getirildiler.

hem bizim Ege'de hem de aşağıda Akdeniz tarafında yabancı mülk edinimi aşırı boyutlara ulaştı. eskiden bu topraklara bizim atalarımız sahiplermiş, şimdi her yer elin Arabına, İngilizine geçiyo.

Alıntıları Göster

Bu analiziniz ilgimi çekti.

• 
Sayfa: önceki 699700701702703
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.