Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (688. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
16.114
Cevap
394
Favori
921.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
395 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 686687688689690
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Böyle bir beklentin varsa üzülürsün zaten hocam. 6-7 ayda sen 1000 kıza yazdın. O 1000 kızdan birine günde 15-20 mesaj geliyor en az, ki kızın güzel olması bile gerekmiyor. Seni öne çıkaracak olan nedir sence ? Neden kız sana cevap vermeli ?

Dikkat et kendini mor çerçevelilerin Twitter ifşalarında bulma :)

• YigitErkin20 Y kullanıcısına yanıt

Hocam az empati yap

Her hafta sana 10 larca kız mesaj atıyor, sonra Yiğit Erkin mesajı geliyor ''merhaba tanışabilir miyiz ? ''

Büyük ihtimal olaya böyle girmişssin :D ve Kız muhtemelen profiline bile bakmamıştır.

Madem çok konuşuyorsun sen bu işi biliyor musun diye soracak olursan ,Hayır  

Ama düşünüyorumda böyle sıradan bir mesajla konuya girmektense '' merhabalar fotoğraflarda sizi gördüğüm kadarıyla beğendim ve tanışmak istiyorum. Müsaitseniz ... yerdeki kahve dükkanında kahve içip birbirimizi tanıyalım'' derdim.

Emin ol kız hayır dese bile ( ki muhtemelen hayır diyecektir, bu farklı bir konu ) kızın aklında yer edineceksiniz ve sizin profili gözden geçirecek.

Ve bu mesajınız kendinize güveninizi gösterecektir, aynı zamanda açık sözlülüğünüzü. ( bazı erkekler yok kitaptan vs konulardan konuya girmeye çalışıyor, sanıyorlar kızlar aptal, kızlar aptal, herkes her şeyi biliyor  )

Şayet eli yüzü düzgün, ve profiliniz sizin dışarı yansıyan hayatınız az özenli ise kız tekrar mesaj atacaktır.

Tabi çok değişken var, Belki kız hali hazırda erkek arkadaşı vardır, tutunacak farklı bir dal arıyordur. Veya eski sevgilisinden yeni ayrılmıştır.

Bir ton bağımlı- bağımsız değişken 

NOT: anlattığım taktik denenmemiştir, mesuliyet kabul etmem  

Edit : Hocam 100 den kıza mesaj attım diyorsun ve hepsi red etmiş, bi sonraki kızla bırakta beni konuştur, yani ne yazman gerektiğini ben söyleyeyim. En kötü yine red yiyecez  belki hayırlı kapının açılmasına vesile olurum. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bernoulli Denklemi -- 11 Aralık 2020; 23:10:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercan_elo_bil

maddi manevi tazminat her hukuk davasında olur,

kadının evlilik sürecince yıpranma payı.

hatta ünlüler 50MiyonTL tazminat ve 20K yoksulluk nafakası öder.

50M tazminat alan nasıl yoksulluk nafakası alır tezat var.

ayrıca 20K yoksulluk nafakasımı olur :)

hepsi evlilik birliğinden doğan haklardır.

Erkeğe yıpranma payı niye yok hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ali222 A kullanıcısına yanıt

Kadınların hukukda her zaman pozitif ayrımcılığı vardır.

bu evlilikde de böyle. detayına nette araştırırsın.

ev işler, cocuk bakımı, evlendikten sonra işi bırakırsa ve tazminat hakkı, bir iş te çalışamama vs gibi durumlarda tazminatını senden alır işyerinden alır vs vs..

• Evli abilerim kardeşlerim, arkadaşlarla evlilik, ev kurma düğün vs konularını konuşurken bi konuda ayrı düştük ve bu konuda sizlerin de fikrini akmak isterim.

Öncelikle kendimden bahanedeyim, 27 yaşında, bekar ve yalnız yaşayan birisiyim. Geçen sene yeni bir ev kırarken beyaz eşyalarımı ilerde de evlenirsem diye özenle seçerek almıştım. Geçen evli ve bekar arkadaşlarla konuşurken evlenirsen eşin bu eşyaları kullanmak istemez, illa yenisini aldırır dedi. Evliler hak verdi işin garibi bekarlar da hak verdi. Ben anlamıyorum, bu eşyayı ben sadece kendim kullanmak için almışım. Yani öğrenci veya birden çok bekarın evinden çıkma, birden çok kişinin özensizce kullandığı eşyalar değil. Tüm eşyalar Arçelik ve orta üstü iyi eşyalar: 465 lt nofrost buzdolabı, 9 kg’lık çamaşır makinesi, 3 programlı bulaşık makinesi vs. Dediğim gibi gruptaki herkes bunların değiştirilmesinin isteneceği yönünde fikir belirtti. Ben de dedim ki, beğenmezse babasının evinden daha iyisini getirir koyar.

Şu anda evlenme planım yok, bir süredir uzun süreli düşünebileceğim kadar bir sevgilim de olmadı; insan biraz yaş aldıkça daha da seçici oluyor. Eşin dostun bu tip söylemleri ve davranışları da beni korkutuyor açıkçası. Arkadaşlarımın boyundan büyük borçlara girip bunu da marifet olarak saymalarını, bunu herkes için bir norm haline getirmelerini esefle izliyorum. Çok uzattım, siz tecrübeli abilerim kardeşlerim, bu eşya konusunda ne düşünüyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gravaze

Evli abilerim kardeşlerim, arkadaşlarla evlilik, ev kurma düğün vs konularını konuşurken bi konuda ayrı düştük ve bu konuda sizlerin de fikrini akmak isterim.

Öncelikle kendimden bahanedeyim, 27 yaşında, bekar ve yalnız yaşayan birisiyim. Geçen sene yeni bir ev kırarken beyaz eşyalarımı ilerde de evlenirsem diye özenle seçerek almıştım. Geçen evli ve bekar arkadaşlarla konuşurken evlenirsen eşin bu eşyaları kullanmak istemez, illa yenisini aldırır dedi. Evliler hak verdi işin garibi bekarlar da hak verdi. Ben anlamıyorum, bu eşyayı ben sadece kendim kullanmak için almışım. Yani öğrenci veya birden çok bekarın evinden çıkma, birden çok kişinin özensizce kullandığı eşyalar değil. Tüm eşyalar Arçelik ve orta üstü iyi eşyalar: 465 lt nofrost buzdolabı, 9 kg’lık çamaşır makinesi, 3 programlı bulaşık makinesi vs. Dediğim gibi gruptaki herkes bunların değiştirilmesinin isteneceği yönünde fikir belirtti. Ben de dedim ki, beğenmezse babasının evinden daha iyisini getirir koyar.

Şu anda evlenme planım yok, bir süredir uzun süreli düşünebileceğim kadar bir sevgilim de olmadı; insan biraz yaş aldıkça daha da seçici oluyor. Eşin dostun bu tip söylemleri ve davranışları da beni korkutuyor açıkçası. Arkadaşlarımın boyundan büyük borçlara girip bunu da marifet olarak saymalarını, bunu herkes için bir norm haline getirmelerini esefle izliyorum. Çok uzattım, siz tecrübeli abilerim kardeşlerim, bu eşya konusunda ne düşünüyorsunuz?

Arkadaşlarım evet haklı az ile idare eden kız hiçmi yok tabiki var ama çok az bak bende senin gibiyim eşyalarım yepyeni hepsi ama bi kızla tanışınca yok eşyaları değişelim,yok yeni ev alalım,aga mutfak birz küçük diye ev değiştiren var.

Ben evli adamlarıda anlamıyorum neden bu çileyi çekiyolar ve gerçekten haklısın yaptığı borcu marifet gibi anlatanlarda var,adam sorumluluk aldım borca girdim diye kendini övüyor şaka gibi:)

ben öyle kızlara yol veriyorum dostum ya uğraşmıyorum ve keyfim yerinde millet sorumluluk almaya devam etsin:)

• Gravaze kullanıcısına yanıt

...Ben de dedim ki, beğenmezse babasının evinden daha iyisini getirir koyar. ..

Allah’ına kurban hocam, ne güzel demişsin  

millet kafayı yemiş.. sanki sen yenileyince girdiğin borca yardım edecekler ?

Düşene bir tekme benden hesabı , eee durumu yoksa niye aldı derler ?

-ki sen bu zihniyette kız-aile buldun diyelim , mutlu olabilecek misin ?

2+1 ev alırsın zor bela, Ama Fatmaların 3+1 evi var der. Koltuk takımını değiştirme zamanı geldi der  

kimse kusura bakmasın ama bir çok İnsan erkek doğuyor ama karı olarak yaşam sürüyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: Bernoulli Denklemi

...Ben de dedim ki, beğenmezse babasının evinden daha iyisini getirir koyar. ..

Allah’ına kurban hocam, ne güzel demişsin  

millet kafayı yemiş.. sanki sen yenileyince girdiğin borca yardım edecekler ?

Düşene bir tekme benden hesabı , eee durumu yoksa niye aldı derler ?

-ki sen bu zihniyette kız-aile buldun diyelim , mutlu olabilecek misin ?

2+1 ev alırsın zor bela, Ama Fatmaların 3+1 evi var der. Koltuk takımını değiştirme zamanı geldi der  

kimse kusura bakmasın ama bir çok İnsan erkek doğuyor ama karı olarak yaşam sürüyor..

Son sözün harikaydı uzun yazmaya gerek yok,müthişsin

Bekarken temel ihtiyaçlar dışında eşya alma. Bi yandan birikim yapar Bi yandan bekar yaşarsın.

• @Catcheee valla hocam ben anlamıyorum bu şımarıklığı. Yani ben milletin yıllarca kullandığı elden düşme eşyalarla oturalım diyemem elbette ama evleneceksem o birlikteliğin %50'sini yaşayacak olan yine benim ve bahsettiğim eşyalar da bizatihi kendime aldığım birkaç parça yeni eşya, hiç sorunu yokken neden değiştirmek istesinler? Çevremden görüyorum ki bunu kadınlara alıştıran da bizim sünepe erkekler. Adam pembiş pembiş döşenmiş evde konu mankenliği yapıyor sadece, yazık.

@Bernoulli Denklemi Yani hocam inan bir mantık bulmaya çalışıyorum bulamıyorum. 3 beyaz eşya nerden baksan 10 bin tl. Kim kime veriyor bugün 10 bin tl? Hele böyle daha yeni çiftken 2+1 ev beğenmeyip 3+1 falan arayanları gördükçe kan beynime yürüyor. İhtiyaç varsa boynumla beraber. Borçsa borç, girelim beraber el birliğiyle ödeyelim ama böyle farazi istekler bana gelecekte olacak şeylerin fragmanı gibi geliyor.

@ONY86 Mesele tüm eşyalar değil hocam, zamanında istanbuldan ailemin yanına gelirken tüm eşyamı satmıştım şimdi de ailemin yanından başka bir şehire ev açtım, ailemin eski koltuk vs gibi eşyalarını getirip ev kurdum üstüne 3 beyaz eşya, yatak-baza ve dolap ile tv aldım. Ben elimden geldiğince minimum yaşıyorum zaten. Bahsettiğim beyaz eşyaları arçelik orta şeker ürünler almasam altus falan alacaktım, nofrost dolap değil de ufak statik dolap alacaktım ve onu kullanmak aile olarak zor olacaktı. Onun yerine daha iyi alıp ilerde kullanırım dedim, mantıklı bir durum bence. Ama sorun dediğim gibi, ortada bir sebep yokken böyle isteklerin erkekler tarafından da olağan karşılanması şaşırtıyor beni.

hocam tecrübe demeyelim de gözlem yeteneğimin biraz iyi olduğunu söylerler. maalesef bana da saçma gelse de "yeni gelin" "evine" o eşyaları sokmaz. bak çok net bu. kızla sen konuşsan ikna eder gibi olsan bile olacağı ben sana söyleyeyim. çevresi vazgeçirecek. bir tane teyzesi halası dıdısı gelecek diyecek ki sen hayatında bir kere evleniyorsun ikinci el eşya mı kullanacaksın? bak şu şu bile nasıl eşyalar almış senin ne eksiğin var... bu daha uzar gider, muhabbeti az çok anlamışsındır. sonra kız seni arayacak ve bunun olmayacağını söyleyecek. son ihtimal hiç ikna olmuyorsun beyaz eşyaların küçük veya programlarının yetersiz olduğunu ona yetmeyeceğini söyleyecek. yani sonuç olarak o eşyaları eve sokmayacak. hee bunun tersi anlayışlı kızlar da yok mu var ama %10'u geçmez herhalde. allah hepimize kolaylık versin.

evlilik ritüelleri içinde ne mantıklı ki bunda mantık arayasın, saçma sapan adetler işte.

benim arkadaşım evlenip eşyalı eve çıktı, bi tv bide klima aldılar fazladan ama öyle kız zor bulursun...

Dün Müge Anlı'nın bi videosunu izledim.Bu gelenek ,altın mevzusu, süper yeni eşyalar vb derken gençler , 30'unu aşmış kişileri kastediyor, evlenmekten korkuyor diyordu. Haklı.Durduk yere yüklü borcun altına giriyorsun.

• Bu devirde işsizlikte hayat pahalılığında bütün yasaların kadınlardan taraf olduğu ülkede evlilik düşünmek çılgınlıktan başka bir şey değildir....

• Bi yaştan sonra zaten sevmiyosun,aşık olmuyosun ancak mantık evliliği olur karım çalışsın,çocuk falan bende buna benzer konular açarım bazen.

Valla kendi adıma konuşayım hiç rahatımı bozmak istemiyorum isteyen bana evlenecek kız bulamıyoda diyebilir benim rahatım yerinde,saçma sapan şeylere sorumluluk diyiyor insanlar:))

Eskiden kadın düzenim bozulmasın der katlanırdı herseye şimdi erkekler düzenim bozulmasın diyiyor:) çocuk oluyo çocuk için hiç sevmediğin bi kadınla aynı evde yaşıyon cehennemin diğer adı bu bence.Kafana göre takıl dostum

• herkese selam.. beraber oldugum kız arkadaşım vardı; geleceğe bakış açısı olarak uymuyorduk ayrıldım. konu şu:

o ben şimdiden doğmamış çocuklarımın hayalini kuruyorum diyen biri.. Ben ise hayatında çok bir şey yaşamamış biri olarak, gezmek, yemek, içmek, yeni yerler görmek, aşk yaşamak, sürekli heyecanı ve tutkuyu yakalamayı hedefleyen biriyim. Öte yandan da maddiyatsızlık, daha dikili ağacımın olmaması vs gibi ekonomik sebeplerden çocuk yapmak, büyütmek ve ömrünü ona adamayı artı evliliği istemiyorum. Karşı tarafda diyorki burasi Türkiye evlilik olmadan rahat görüşmek, aynı evde yaşamak vs sorun. Ben bunu anlıyorum ve hak veriyorum. Tamam o zman diyelim evlendik ben kabul ediyorum. Sen çocuk yapmamayı kabul eder misin diyorum. O da haliyle evet demiyor ama dese bile zoraki diyecek onun hayali belki de yıkılacak. Sonra da hayır olmaz diyor. Malesef çocuk olunca insan artık ne sevgili ne aşık olabilir. Sürekli düzen nizam altında sorumlu olmalı. Geliri gideri, ekonomik anlamda cok buyuk bir yükümlülük. Parası olsa bile aniden tatil yapmaya gidemez. Artık aşk yaşayamaz. Salonun ortasında sevişemez. Romantik bir yemek yiyemez. Çocuk bir ömrü ona adamak, beslemek büyütmek, ve yaşı geldiğinde farkli bir şehire çekip gitmesi demek. Tam rahata erdim, o artıl yetişkin oldu dedğinde de bir bakmışssın artık yaş 50-60 olmuş. Saglık azalmış. Cinsellik kalmamış. Aşk kalmamış. Sadakat belki kalmış geriye o da iki tarafda sadıksa tabi.. Yani bir hayat kaçmış sanki.. Bu beni üzüyor.. Sonrada kendime bir akıllı sen misin bunu insanlar düşünmüyor mu diyorum. Sonra da diyorum ki ; evet cogu insan aslında bunu düşünmedi, bir toplum normu oldugu için alışagelmiş bir hayat bize toplum tarafından biçildiği için evlendik, ve sonucları cogunun mutsuz oldu.. çünkü insaanların sorgulamaya vakti olmadı..

Türkiye'de ekonomik durum malum, insan tek yaşayınca ne olsa yer bulur, peynir ekmek yer karnını yine doyurur. Ama çocuk masraflı bir şey fakat bizim ülkede tarif bile edilemez.. Çocuk yapmak için değil de, gerçekten cocuk yapacak maddiyatı var mı insaınn bence düşünmeli. Keza artık dünya çok kötü bir yer oldu ve oluyor.. Onu sürüdürmektense, iyi eğitim, iyi imkan, iyi telefon bilgisayar, kitap, kişisel gelişim aktiveteleri sunamadıktan sonra o çocuga da yazık degıl mi.. Çocuk rızkıyla gelirmiş diyenler olacak şimdi, dogurudur niye olmasın Allah çok büyük ama.. Allah da bize akıl vermiş.. Malesef ben bu ulkedeki en iyi birkac okuldan birinde okuyorum bir tane staja kabul olmuyorum.. İş bulacagımdan, bulsam da ne kadar emegıme değer, yaşsabılır bir ücret alacıgımı bimiyorum hatta iyi olacagını da düşünmüyorum bile.. Velhasıl, dünya görüşü farklılıgından dolayı görüşmeme kararı aldık.

Çocugun artı şeyi yok mu diyecek olana da yine bunu da düşündüm şunları buldum.

ben boyle bir şeyi hissetmedgımden bılmıyorum ama evlat sevgisi 1 olmalı

ikinicisi ise yaşlandıgında senı arayacak, soracak, hastaneye goturecek gelecek vs birinin olması senın kanından. Fakat bu da kesin değil artık çünkü cogu evlat hayırsız beniim gözlemdiğim.. anne babaya küsmek, arayıp sormamak, kavga etmek vs. Hayırlı olanın bile pek faydası yok çünkü 2020deyiz.. Cogu cocuk 18 inde yuvadan ucuyor.. Okuyor.. Sonra istanbulda iş buluyor, orda yaşamaya devam ediyor.. bayramda vs de seni ariyor, hayırlıysa yılda 2-3 geliyor hepsi bu yani.. Bizim anne baba zamaında okumak az oldugu için cogu zaten anne babasıyla aynı sehırde yasamıs evlenseler bile hepsi bir dolmuş mesefaesi uzakta.. onların anne babalarına faydası oldu o yuzden .. Ama yeni nesilde artık herkes ekmeğinin peşinde.. Yani velhasıl çocuk artısıyla eksisiyle böyle bir şey..

• 1/2mv2 1 kullanıcısına yanıt

Düşüncelerinizi güzel anlatmışsınız hocam yaş kaç acaba ? Belli ki birşeyleri yaşayamamaktan korkuyorsunuz... Evlilik için acele etmeyin Allah hakkınızda hayırlısını versin...

• 1/2mv2 1 kullanıcısına yanıt

Benim kız arkadaşım da hemen çocuk istemem diyodu beş sene sonra fln

• hayallereinanmak H kullanıcısına yanıt

bazen cocuk istesende malesef ya olmuyor yada zor güclükle oluyor.

bu gibi durumlarda kadınlar hassas ve yaşları gecmedne doğurganlığı bitmeden cocuk sahibi olmak istiyorlar.

evlenme yaşlarıda artık genc değil 25-40 arası 30 yaşından sonra doğurganlık azalıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: YigitErkin20

instagramdan kızla tanışma diye bişey kalmamış arkadaşlar 6-7 aydır belki 1000 üzeri kıza tanışma teklifi yaptım sohbet açtım hiç birisi cevap vermiyor tanışmak istemiyor sebebi ne sizce daha nereye kadar kız bulamayacağım yeter ya

Ablo kullan, ekvatorlu biriyle görüşüyorum 2 ay olacak.

Türk kızlarını bırak, ben böyle egolu türü görmedim. Tabi istisna hariç ama abi istisna dediğimde yüzde 5 hadi zorlasan 10 diyeyim.

• 
Sayfa: önceki 686687688689690
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.