Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (684. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.186
Cevap
394
Favori
926.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 682683684685686
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Okurken şiştim yemin ederim. Kız bence ya aileni sevmemiş ya da senle ilgili sıkıntısı var,aile de gaz verdiyse bahane uydurmuş. 32 yaşında kıza geç geldiği için kızılır mı bana saçma geldi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali222

Ailesi sağlam gaz vermiş. Normal halinde gayet doğal davranırken şimdi ailesinin yönlendirmeleri ile aklı karışmış

Alıntıları Göster

Dışardan gelen her yoruma bakıp da değişirse evlendikten sonra işimiz çok zorlaşır endişesi oluştu bende zaten hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Catcheee

Bu erkek her işi yapar olayını anlamıyorum,düğünden nişanına kadar vb... Burda elemanın bi suçu yok kadınlara sorsan kimseye ihtiyqcımız yok biz güçlüyüz herseyi başarırız derler.Bu arkadaş olmadan öncede yalnızdı bu kadın şimdimi kıymete bindi eve bırakmalar falan geçecen bu işleri.

Artı kız ailesinin her an sözünü dinleyen birisi yani aileden biri isterse çok çabuk ayırır bunları,saçma sapan bi tartışma aga.Şunuda ekliyeyim kimse beni yanlış anlamasın mutlaka istisnalar vardır ama ben ne kadar 30 yaş üstü kadınla tanıştıysam hep sorunlu çıktı.

Yakında hastalıklarda başlar,hastane hastane gezersiniz genç birini bul takıl dostum.

Alıntıları Göster

Kız düğüne karşı olan biri zaten. O sorun değil zaten. Sadece benim için bir şeyler yaptıktan sonra ben bunu neden yaptım ki deyip böyle gerginlik olması beni üzdü sadece ve endişelendirdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: OnurFB1453

Okurken şiştim yemin ederim. Kız bence ya aileni sevmemiş ya da senle ilgili sıkıntısı var,aile de gaz verdiyse bahane uydurmuş. 32 yaşında kıza geç geldiği için kızılır mı bana saçma geldi.

Evet ben de ona takılıyorum zaten hocam.

• huzyin67 kullanıcısına yanıt

Hatalısın

Kız seni elde etmek istemiş, elde edince de değerini yitirmişsin. Bu kadar basit... İpleri en başından elinizde tutacaktınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: crazyfriend712

Hatalısın

Kız seni elde etmek istemiş, elde edince de değerini yitirmişsin. Bu kadar basit... İpleri en başından elinizde tutacaktınız.

Maalesef fazla üstüne düştüm. Ondan oldu bu durum bence de.

• quote:

Orijinalden alıntı: huzyin67

Maalesef fazla üstüne düştüm. Ondan oldu bu durum bence de.

Alıntıları Göster

Hocam çok net bu kızla evlenirseniz bu kız sizi çok üzer söyleyeyim.... Kızları çözmek zordur gerçekten... Size hayatı zehir edecek birisiyle yola çıkmak doğru değil... Hayatınıza yön verin ve herşeyi akışına bırakın kim bilir belki daha hayırlı birisi ile karşılaşacaksınız....

“”Sonra ben nelerle uğraşıyorum haberin yok dedi. “”

karı milletini anlamak zor , ne yapak yani yiğeni hasta ise ? Tüm sülalesinin sağlık durumunu bilip dert mi etcez kendimize ? 

zaten gelmişsiniz 30 lu yaşlara , liseli trip i gibi beni eve bırakmadın falan.. evlenecekseniz evlenin.  

zaten kız gelmiş 31 yaşına , sen olmasan turşusunu kuracak ailesi, Şayet eli yüzü düzgün ve karakterli biri isen , kız ve ailesi şükür namazı kılsın Senin gibi birini buldukları için. Üzerine düşülmesi gereken biri varsa o da sensin.

Bana sorarsan üstüne hiç düşme , mesaj atma , o sana dönüş yapacaktır. Şayet kılıbık olursan, kızın gözünde değerin düşer. Tabi yiğeni için Allah şifa versin dersin  

( yorumumu samimiyetle yazdım , umarım alınmazsınız hocam)

• quote:

Orijinalden alıntı: Sokrates 1983

Hocam çok net bu kızla evlenirseniz bu kız sizi çok üzer söyleyeyim.... Kızları çözmek zordur gerçekten... Size hayatı zehir edecek birisiyle yola çıkmak doğru değil... Hayatınıza yön verin ve herşeyi akışına bırakın kim bilir belki daha hayırlı birisi ile karşılaşacaksınız....

Alıntıları Göster

Akışına bıraktım hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Bernoulli Denklemi

“”Sonra ben nelerle uğraşıyorum haberin yok dedi. “”

karı milletini anlamak zor , ne yapak yani yiğeni hasta ise ? Tüm sülalesinin sağlık durumunu bilip dert mi etcez kendimize ? 

zaten gelmişsiniz 30 lu yaşlara , liseli trip i gibi beni eve bırakmadın falan.. evlenecekseniz evlenin.  

zaten kız gelmiş 31 yaşına , sen olmasan turşusunu kuracak ailesi, Şayet eli yüzü düzgün ve karakterli biri isen , kız ve ailesi şükür namazı kılsın Senin gibi birini buldukları için. Üzerine düşülmesi gereken biri varsa o da sensin.

Bana sorarsan üstüne hiç düşme , mesaj atma , o sana dönüş yapacaktır. Şayet kılıbık olursan, kızın gözünde değerin düşer. Tabi yiğeni için Allah şifa versin dersin  

( yorumumu samimiyetle yazdım , umarım alınmazsınız hocam)

Samimi yorumunuz için teşekkür ederim. Sadece yiğenini sormak için bir mesaj atacağım. Onun haricinde konuşmayı düşünmüyorum.

• Burdan bu kıza ayar verilir mi? Ne yapmam gerekir burdan düzelmesi için?

• quote:

Orijinalden alıntı: huzyin67

Yorumunuz için teşekkür ederim. Aksine onu çok umursadığımdan oldu bu durum. Kendimden çok ödün verdim. Kendisi böyle bir şey yapınca ve dışardan böyle bir yorum alınca kafası karıştı. Kendisi tek olarak arabayla 3 saatlik yol ile yanıma gelen biri. Ailesi ile tanıştıktan sonra ve ailesi bilince ve böyle söyleyince doğru ya neden ben tek yolculuk yapıyorum ki demiş kendi kendine. Ailesi demese ve kız da biz böyle planladık dese hiç sorun olmayacak. Tek düşündüğüm nokta ailesine biz böyle planladık dememesi ve düşüncesinin değişmesi. En başta söyledim ve kendisi arabamla gelirim dedikten sonra öyle planladık. Dönüşte de akşama kalmasın diye zaten 17.00 da yola çıktı. Sadece eve ulaşması zaman almış ve hava kararmış. Ben bazı şeylerin karşılıklı olabileceğini düşünüyorum. O ise herşeyin erkek tarafından düşünülmesi gerektiğini savunuyor sanırım. Ben de çok kırıldım. Kırgınlığım azalınca kendisine mesaj atacağım.

Alıntıları Göster

Size ilk mesajda dediğim gibi. Herşeyi sizden bekliyor. Bundan dolayı canınız sıkılmış olabilir.

9 Aydır size bunu hissettirmemiş. İş ciddiye binince kendisini ağırdan almaya başlamış olabilir. Yani gerçek yüzünü görmeye başlamış olabilirsiniz. Ancak son müdahalenizle beraber kız 9 ay önceki haline dönmüş olabilir. Sizi kaybetmek istemiyorsa tekrar alttan almaya başlayacaktır. Ama iş ciddiye bindiğinde yine aynı sorun ortaya çıkabilir.

Eğer tekrar görüşecek olursanız, bu sefer işle ilgili sıkıntılar yaşadığınızı ve kendi işiniz veya memur değilseniz kovulma ihtimalinizin olduğunu, memursanız soruşturma açıldığını felan söyleyin. Bahanesi de işte kavga ettim felan diyin. Maksat kötü gününüzde ne kadar yanınızda olacağını görmeniz. Bu şekilde emin olursunuz ondan. Baktınız uzaklaşıyor bırakın uzaklaşsın. Hatta işinizin çok daha kötüye gittiğini söyleyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: miroglu6

Size ilk mesajda dediğim gibi. Herşeyi sizden bekliyor. Bundan dolayı canınız sıkılmış olabilir.

9 Aydır size bunu hissettirmemiş. İş ciddiye binince kendisini ağırdan almaya başlamış olabilir. Yani gerçek yüzünü görmeye başlamış olabilirsiniz. Ancak son müdahalenizle beraber kız 9 ay önceki haline dönmüş olabilir. Sizi kaybetmek istemiyorsa tekrar alttan almaya başlayacaktır. Ama iş ciddiye bindiğinde yine aynı sorun ortaya çıkabilir.

Eğer tekrar görüşecek olursanız, bu sefer işle ilgili sıkıntılar yaşadığınızı ve kendi işiniz veya memur değilseniz kovulma ihtimalinizin olduğunu, memursanız soruşturma açıldığını felan söyleyin. Bahanesi de işte kavga ettim felan diyin. Maksat kötü gününüzde ne kadar yanınızda olacağını görmeniz. Bu şekilde emin olursunuz ondan. Baktınız uzaklaşıyor bırakın uzaklaşsın. Hatta işinizin çok daha kötüye gittiğini söyleyin.

Alıntıları Göster

Kötü günlerimde hep yanımda oldu. Bu kadar yanımda olması beni etkilemişti zaten. O kadar beni anlıyor ve anlayışlı ki bu yüzden etkilendim ondan. Sadece çevremizdeki insanlar ilişkimizi bilmeye başladıktan sonra gelen yorumlardan ben etkilenmiyorken kendisinin etkilenebilmesi beni düşündürüyor.İlerde daha fazla problem yaratabilir.Kendini sürekli önemli ve değerli hissetmek istiyor. Çok iyi niyetli ve düşünceli biri ama bu olay beni biraz düşündürüyor.

Gelişme var mı hocam ? İnşallah ilk mesajı siz atmamışsınızdır  

• quote:

Orijinalden alıntı: Bernoulli Denklemi

Gelişme var mı hocam ? İnşallah ilk mesajı siz atmamışsınızdır  

İlk mesajı kendisi attı dün akşam. 4 saat konuştuk. Her şeyi anlattım. O da anlattı. Birbirimizi biraz daha tanımaya çalışıyoruz. Kendisini benim onu olaydan sonra suçlayıcı tavırlarım rahatsız etmiş. Ben de içimdeki her şeyi anlattım. Konuşuyoruz ama etkisi devam ediyor tabi olayın. Teşekkür ederim. :)

Çevremizdeki insanlar diyerek kastettiğiniz kişiler karşı tarafın yakın arkadaşları mı ? Anlattıklarınızdan yakın arkadaş çevrenizin ortak olmadığını düşünüyorum. İlişkinize gelen yorumlar genelde ne ile alakalı hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: curry_30

Çevremizdeki insanlar diyerek kastettiğiniz kişiler karşı tarafın yakın arkadaşları mı ? Anlattıklarınızdan yakın arkadaş çevrenizin ortak olmadığını düşünüyorum. İlişkinize gelen yorumlar genelde ne ile alakalı hocam

Ortak arkadaş grubumuz yok zaten hocam. Arkadaşlarla tanışma olmadı daha. Ben de ankaraya yeni taşındım. Burda da arkadaş grubum yok şu an. Pandemi de cabası oldu zaten. Kendisi doğup büyüdüğü yerde çalışıyor. Çevredeki insanlar dediğim aileler. Her hareketim kız ailesinde yorumlanır demek istemiştim.

• Msj bulunsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Msj bulunsun

Anlat dostum:)

• 
Sayfa: önceki 682683684685686
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.