Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (634. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.179
Cevap
394
Favori
925.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 632633634635636
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Jizzy Quuatily

Selam beyler, gördüğüm kadarıyla mutsuz olan çok. Allah herkesin yardımcısı olsun. Sonuçta aile başka bir şey.

Benimki oldukça güzel gidiyor (tabi olum daha cicim ayındasın diyenler olur mutlaka)

2017 Ağustosta tanıştık, 2019 ekimde evlendik. Her şey oldukça güzel gidiyor. KPSS dershanesinde tanıştık fakat ikimiz de atanamadık :) 82.4 ile kapattı benim puanım 81.1 di :) Hayırlısı diyoruz artık özelde asgari ücrete yakın ücretlerle çalışıyoruz.

edit: 24-25 yaşlarındayız, herkes artık çok geçe kalıyor galiba. Düğün salonu gezerken, fotoğrafçı ararken ve bu tarz işlerde işte hep yaşlı insanlar gördük. 20'li yaşlarında evlenen çok az kaldı galiba.
    Artık gerek hayat şartları gerekse sosyal hayat nedeniyle insanlar geç evleniyor...Bende 37 yaşına gireceğim ve hâlâ evlenmeyi düşünmüyorum erken geliyor bana nedense Artık 40 lı yaşlarda evlenmeler baya arttı Allah herkese hakkında hayırlı olanı versin...Ama bir gerçek var ki evlilik çok zor bir kurum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evlenemedim,evlenmem lazım ben 40 a gelecem çocugum dede diyecek fasa fiso bu laflardan arının arkadaşlar.

Çevrem evli dolu sabah akşam evliliği öven arkadaşlarım var,aile harika çocuğum için ölürün o sevgiden mahrum kalmayın der ama işin ilginci hepte benim yanımda biterler bunalıp gelirler bende kalp kırmamak için aga hani güzeldi evlilik demem ama gülerim:)

Başka arkadaşım evlilik süper temiz ev ,yemek gibisi yok paso överde över ama her ay karısını annesigile yollamaya çalışır:)) Başka arkadaşım dışarı adım atsa eşi görüntülü arıyor her saniye ama sorsan evliliği överde över:)

En büyük sorunumuz bazı şeyleri itiraf edemememiz nasıl mutluysak öyle yaşayalım

• ManyetikRenozans M kullanıcısına yanıt
    Oda gerekiyor insanın hayatında. Doğru kişi ve doğru şartlar olduğunda insanın hayatında ki belkide en doğru kararı bu oluyor. Sen bakma söylenenlere. Herkes şikayet eder herkes şöyle böyle der vs. Ama eşi olmadan da yapamaz çocuğu olmadan da yapamaz.

Evliliğin de çocuk sahibi olmanın da gerçekten çok büyük sıkıntıları ve saçmalıkları var. Sayfalarca yazabilirim.

Ama güzel tarafları daha çok olduğu için insanlar evleniyor çocuk sahibi oluyor. Kötü tarafı daha çok olsa kimse girmez zaten bu işe.

O yüzden sen öyle konuşan evli çiftlere kulak asma. Öyle konuşur akşam yine sarılır eşine çocuğuna.

Herşey kişisel tercih elbette. Böyle insanlar da tanıdım. Onların evlenmesi büyük hata olur zaten. Ama bu insanlar çok az. Birçok insan ise kendini öyle zannediyor sadece

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: İAmSterdam06

Oda gerekiyor insanın hayatında. Doğru kişi ve doğru şartlar olduğunda insanın hayatında ki belkide en doğru kararı bu oluyor. Sen bakma söylenenlere. Herkes şikayet eder herkes şöyle böyle der vs. Ama eşi olmadan da yapamaz çocuğu olmadan da yapamaz.

Evliliğin de çocuk sahibi olmanın da gerçekten çok büyük sıkıntıları ve saçmalıkları var. Sayfalarca yazabilirim.

Ama güzel tarafları daha çok olduğu için insanlar evleniyor çocuk sahibi oluyor. Kötü tarafı daha çok olsa kimse girmez zaten bu işe.

O yüzden sen öyle konuşan evli çiftlere kulak asma. Öyle konuşur akşam yine sarılır eşine çocuğuna.

Herşey kişisel tercih elbette. Böyle insanlar da tanıdım. Onların evlenmesi büyük hata olur zaten. Ama bu insanlar çok az. Birçok insan ise kendini öyle zannediyor sadece
    Bence yanlış bi tespit kuzenim boşandı anası ağladı işin içine kimse girmiyor sırf baskı yapanlar sussun diye insanlar evleniyor yaparsın kardeşim yaparsın güçsüz olmayın.

Yemek temizlik bi artı puan değil,çocukda karında sana garanti belgesi ile gelmiyor.yaşlanınca bana bakarsın diyen bi gurup var kaçtane çocuk anasına babasına bakıyor bu oran %51 i geçsin eyvallah derim.

Bak ben evlilik düşmanı değilim evlenebilirim ama evli insanların çocuk doğduğunda ölürüm yok evlilik harika bişey demesi bana yapmacık geliyor be aga.

Niye boşanamıyor biliyonmu nafaka aga çoğu adama iyi para ver imkan ver bi saniyede karısını boşar aile baskısı başka sebep yok,insanlar işsizlik yüzünden gergin değil ne için gergin söylüyeyimni zamanında mecbur kalıp yaptığı saçma sapan gelenekler düğünler ve sırf karım üzülmesin diye hayatı boyunxa selam vermeyeceği adama sırf karısı üzülmesin diye yüzüne gülüyor işte dışarda sinirlenip orayq buraya saldıran adamların geçmişinde bu tür durumları alttan almak yatıyor.

Çoğu evli adamın feleği şaşmış çıkmaz bi yoldalar sen halen evde mutlular diyosun:) Bak bende sevgilimle aynı evde yaşadım kendi evime geldiğimde allahım çık şükür dedim.

• Konuyu arada okuyorum, güzel konu, açandan Allah razı olsun. Evlilik üzerine düşünüyorum bazen. Ama benim derdim biraz farklı bu aralar. Nedense çalışma sistemine alışamadım. Haftada 5 gün 9 saat çalışmak bana ağır geliyor. Türkiye şartlarında çok iyi bir işim var, şükretmeye çalışıyorum. Ama mutlu değilim, zaten çok da mutlu olma peşinde değilim en azından huzurlu oluyum istiyorum ama o da pek yok gibi. Bu yüzden evliliği düşünemiyorum. Evlensem maddi yükümlülükler ayrı dert, eşimin düşündüğüm gibi çıkmama ihtimali ayrı dert. Düşünsene hem rahat edemediğin bir işi yapmaya gidiyorsun hem de evde seni anlamayan biri var. Bundan çok korkuyorum. Bu yüzden risk almıyorum ve evlenmeyi düşünmüyorum. Aslında daha karışık konular da var ama bu kadar yazsam yeter. Bir yerlere karalama ihtiyacım vardı o yüzden yazdım. Allah, başımıza ne gelirse razı olan kullardan olmayı bizlere nasip eylesin.

ezberlenmiş ve kaçınılamaz hayat tarzı.komşumuzun 2 yetişkin bir de ergen çocuğu var.yetişkinler henüz bekar okulları yeni bitti.4 senedir tanıyorum, adam yaşlandı.herkes için hayat farklı anlamlar taşıyor.psikolojik dengeyi oturtamadıkları ve çoğu kişinin sosyo-ekonomik durumunu muhasebe edemedikleri için sonuç stres/şiddet olarak dönüyor.misal asgari ücret alıp 4 çocuk yapıp yetmiyor demek.benim de çocuğum yok.yaşım 33.çocuk da düşünmüyoum bu aralar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ONY86

ezberlenmiş ve kaçınılamaz hayat tarzı.komşumuzun 2 yetişkin bir de ergen çocuğu var.yetişkinler henüz bekar okulları yeni bitti.4 senedir tanıyorum, adam yaşlandı.herkes için hayat farklı anlamlar taşıyor.psikolojik dengeyi oturtamadıkları ve çoğu kişinin sosyo-ekonomik durumunu muhasebe edemedikleri için sonuç stres/şiddet olarak dönüyor.misal asgari ücret alıp 4 çocuk yapıp yetmiyor demek.benim de çocuğum yok.yaşım 33.çocuk da düşünmüyoum bu aralar.
    İkisininde iyi ve kötü tarafları var,bende öyle birini tanıyırum 3.çocugu istiyor cebinde para yok dedim nasıl geçinecen allah zaten belamı vermiş battı balık yan gider diyor ben şimdi bu adama ne diyeyim.

Çoğu insan kendini salmış paso borca giriyorlar zaten borç bitene kadar ölürüm diyip bırakıyorlar,bilinç tamamen sırf mesela soruyon neden evlendin cevap yok,evlenmek çocuk yapmak bile planlı düşünülen şeylerdir bizde öyle değil karı evi temizliyor,yemekte yapıyor çocuguda yaptımmı hobaaaa tüm yan görevleri bitirmş oluyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: uchiha69

Konuyu arada okuyorum, güzel konu, açandan Allah razı olsun. Evlilik üzerine düşünüyorum bazen. Ama benim derdim biraz farklı bu aralar. Nedense çalışma sistemine alışamadım. Haftada 5 gün 9 saat çalışmak bana ağır geliyor. Türkiye şartlarında çok iyi bir işim var, şükretmeye çalışıyorum. Ama mutlu değilim, zaten çok da mutlu olma peşinde değilim en azından huzurlu oluyum istiyorum ama o da pek yok gibi. Bu yüzden evliliği düşünemiyorum. Evlensem maddi yükümlülükler ayrı dert, eşimin düşündüğüm gibi çıkmama ihtimali ayrı dert. Düşünsene hem rahat edemediğin bir işi yapmaya gidiyorsun hem de evde seni anlamayan biri var. Bundan çok korkuyorum. Bu yüzden risk almıyorum ve evlenmeyi düşünmüyorum. Aslında daha karışık konular da var ama bu kadar yazsam yeter. Bir yerlere karalama ihtiyacım vardı o yüzden yazdım. Allah, başımıza ne gelirse razı olan kullardan olmayı bizlere nasip eylesin.
    Kadınlar gözünü açıp dünyadan haberdar olunca birde yetmezmiş gibi kalıbını bilmeyip cadalozlaşınca aynada kendine bakmayıp ben herşeyi hakediyorum deyince çoğu kişi maalesef bu riske girmiyor şuan hala anayasal düzeye olası bir evlilik ritüelinde kadından yana herşey.Baskı toplumsal etken azalınca kadınlar açıldı saçıldı.Söz dinlemez oldular.Sokakta bile belli belirsiz iletişim kurarken bile tacizci damgası yemek çok uzak değil.Tipini yada konuşmasını beğenmeyen biri direk yaftalar kadınların çoğu şeytan türk kadınlarının.Bir anda ben bu derdi neden üstüme aldım diyebilirsin.Evlilik aklı başında hayati gereksinimlerinbi bilen kişilere(bencil mi kendini mi düşünüyor) uygun karşındakini tanımadan iyice kesinlikle bulaşmayın.

Düzeltilme olmadıkça zor.

Erkekler de bu kadar pasif olmasın. Kadın dediğin yönetilmesi gereken bişey. Lamı cimi yok bunun. Kadınına hükmedemeyenin ya aklında ya da başka bişeyinde kusuru vardır kardeşim. Bu yüzden mecburen idare ediyorlar kadınların şamaroğlanı haline geliyorlar. Kadın hep daha fazlasını ister. Doğasında var bu. Engelleyemezsin. Bunu inkar edemezsin. Hükmetmeyi beceremeyen erkeklerde hiç bulaşmasın kadınlara. Kadınlar istediğinde adamı içten içe, yavaş yavaş eritir mahveder.

Buna engel olacaksın. Hakimiyetini hissettireceksin.

Bunun başka yolu molu yok.

Bunu senin için demiyorum o bahsettiğin arkadaşlar için dedim yanlış anlama

Ayrıca, amcam ben küçükken bişey söylemişti. "Yeğenim, kadın milletini ya paraya ya yaprağa doyuracaksın".

Rahmetli ne güzel de demiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İAmSterdam06 -- 16 Aralık 2019; 20:1:5 >

• Evlenme arefesindeyim. Gün mün belli değil.
    Ama evlenecek olmak koyuyor açıkçası. Çapkınlık yaptığımdan falan değil.
    Evlenmesem para da hayat da bana kalacak. Evlenince direk iki kişi olacaksın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Peacifullord

Evlenme arefesindeyim. Gün mün belli değil.
    Hayırlı olsun.Tedirginlik olabilir evleneceğiniz kişiden dolayı mı yoksa evlilik yolunda bir anda olup biten saçma olaylar olası sıkıntılardan mı tırsıyorsun ha iki kişilik yalnızlık diyorsan o sen ve eşine bağlı birşey.
  • quote:

Evlenme arefesindeyim. Gün mün belli değil.
    Hayırlı olsun kardeşim allah utandırmasın,korkma ya inanıyosan sonuna kadar git yaşlar kaçtı

• Evleneceğim kız çok iyi de.
    Ben biraz özgürlükçüyüm. Bir de bütün o süreç bende üşengeçlik yaratıyor. Düğünüydü eviydi bilmemneyiydi. Açık konuşayım bir de bir kadınla aynı evi ömür boyu paylaşmak korkutucu geliyor.
    Ama sevdim işte ne yapayım ☺️ yaşlar 27.
    Bazen diyorum ki aşkla bir yere kadar. Evlenmeyeyim sorumluluğu yükü taşımayayım. Ama seviyorum ve kızcağızın da zamanını çalmış olacağım bunca senedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peacifullord -- 16 Aralık 2019; 23:21:10 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Evleneceğim kız çok iyi de.
    Ben biraz özgürlükçüyüm. Bir de bütün o süreç bende üşengeçlik yaratıyor. Düğünüydü eviydi bilmemneyiydi. Açık konuşayım bir de bir kadınla aynı evi ömür boyu paylaşmak korkutucu geliyor.
    Ama sevdim işte ne yapayım ☺️ yaşlar 27.
    Bazen diyorum ki aşkla bir yere kadar. Evlenmeyeyim sorumluluğu yükü taşımayayım. Ama seviyorum ve kızcağızın da zamanını çalmış olacağım bunca senedir.
    Hım dostum vallahi şöyle bi durum var evli değilim ben ama genelde evlilik sevgilik gibi değil sorumluluk faln ister denir.Biraz farklı sanırım

Şimdi evlenmesen kızı bulmuşsun çok iyi evlenilecek kız karşına daha iyiside gelebilir kötüsüde bu şansa kalmış,evlenip eğer mutsuzluk vereceksem bu sefer kıza yazık,sanırım uzun bi sevgilik döneminiz olmuş konuş bence sevgilinle düğünü daha sade yapın illah hükümet kanunu gibi her örfe uymanıza gerek yok

• quote:

Orijinalden alıntı: dogangoxel

Hayırlısı ile 4 ocak tarihinde nişan yapacagız.Evlenmek istedigim kızı , ailemden kimse istemiyor.Annem ve abilerim , kız arkadasımın bende buyuk gozuktugunu soyleyip duruyorlar.Bu olayı kız arkadasım biliyor ama beni çok sevidiğinden dolayı katlanıyor.Abimler ve annem sırf ben istiyorum diye bu olaya sıcak bakıyorlar sadece.Bende çok sevdiğim için , sevgimin arkasında duruyorum,sonucta onlar degil ben evleneceğim.İkimizde 38 yasındayız.Ben biraz minyon tipliyim , kız arkadasım bende uzun boylu.Mayıs - haziran gibi nikah yapacagız inşallah.
    kimseyi dinleme kalbini ve mantığını dinle
  • lazer__ kullanıcısına yanıt
    Kimseyi dinlemiyorum , ailedeki her kese rest cektim tabiri caizse.Her seyin hayirlisi.
  • Yazmıyor yine kimse

Dostum sen artık master degree yaptın bu evlilik konusunda valla oturup kitap yazacak kadar birikimin vardır.Evlilik zor bir kurum inanın insan ilişkileri kadar belirsiz ve gri bir alan yok büyük bir kumar iyi de olabilir kötü de.Karşındaki insanı iyi tanıman lazım emin olmadan adım atmam baştan her şeyi konuşmak lazım ama başlamak kadar sürdürmek de zor ondan çok temkinliyim Hayırlısı.

• quote:

Orijinalden alıntı: vip.dholucusu

Dostum sen artık master degree yaptın bu evlilik konusunda valla oturup kitap yazacak kadar birikimin vardır.Evlilik zor bir kurum inanın insan ilişkileri kadar belirsiz ve gri bir alan yok büyük bir kumar iyi de olabilir kötü de.Karşındaki insanı iyi tanıman lazım emin olmadan adım atmam baştan her şeyi konuşmak lazım ama başlamak kadar sürdürmek de zor ondan çok temkinliyim Hayırlısı.
    hocam kaç zamandır söyleyesim var, şimdi söyliyim, senin kullanıcı adını her gördüğümde gülüyorum :) gerçekten DH'in tanınırlığına yakışır bir kullanıcı adı olmuş :D

• quote:

Orijinalden alıntı: ManyetikRenozans

Evlenemedim,evlenmem lazım ben 40 a gelecem çocugum dede diyecek fasa fiso bu laflardan arının arkadaşlar.

Çevrem evli dolu sabah akşam evliliği öven arkadaşlarım var,aile harika çocuğum için ölürün o sevgiden mahrum kalmayın der ama işin ilginci hepte benim yanımda biterler bunalıp gelirler bende kalp kırmamak için aga hani güzeldi evlilik demem ama gülerim:)

Başka arkadaşım evlilik süper temiz ev ,yemek gibisi yok paso överde över ama her ay karısını annesigile yollamaya çalışır:)) Başka arkadaşım dışarı adım atsa eşi görüntülü arıyor her saniye ama sorsan evliliği överde över:)

En büyük sorunumuz bazı şeyleri itiraf edemememiz nasıl mutluysak öyle yaşayalım
    Şans işi birazda doğru kişiyi bulursanız anlasirsaniz karşılıklı saygı var ise herşeye vakit ayirabilirsiniz

• 
Sayfa: önceki 632633634635636
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.