Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (597. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.186
Cevap
394
Favori
926.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 595596597598599
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Geçenlerde bir haber okumuştum, vatandaşın biri bilmem kaç yıllık dostundan araba alıyor. Sahibi araçta sadece bir iki parça boya var diyor. Aracı alan abide tabi dostumdur diyor ekspertiz falan yaptırmıyor. Aradan biraz zaman geçince bişeyden şüphelenip ekspere gidiyor. Ve aracın "ekleme araç" olduğu ortaya çıkıyor.
    Ekleme araç ne lan dediğini duyabiliyorum :)
    arabanın ön tarafı başka araba, kıç tarafı başka araba. Yani iki arabayı ortadan birleştirmişler :) hatta kıç tarafın orijinal rengi başka renk :-)
    Abi arıyor hemen dostunu diyor böyle böyle. Adam olamaz benim hiç haberim yok vs vs derken tabi arada dostluk mostluk kalmıyor.
    Belki aracı satan kişininde gerçekten haberi yoktu durumdan. Ama kimi inandıracaksın...
    Velhasılı ya yakının ile iş yapmayacaksın. Yada yabancı ile iş yaparken bir kontrol ediyorsan yakının ile iş yaparken bin kontrol edeceksin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: temürrmelik

Geçenlerde bir haber okumuştum, vatandaşın biri bilmem kaç yıllık dostundan araba alıyor. Sahibi araçta sadece bir iki parça boya var diyor. Aracı alan abide tabi dostumdur diyor ekspertiz falan yaptırmıyor. Aradan biraz zaman geçince bişeyden şüphelenip ekspere gidiyor. Ve aracın "ekleme araç" olduğu ortaya çıkıyor.
    Ekleme araç ne lan dediğini duyabiliyorum :)
    arabanın ön tarafı başka araba, kıç tarafı başka araba. Yani iki arabayı ortadan birleştirmişler :) hatta kıç tarafın orijinal rengi başka renk :-)
    Abi arıyor hemen dostunu diyor böyle böyle. Adam olamaz benim hiç haberim yok vs vs derken tabi arada dostluk mostluk kalmıyor.
    Belki aracı satan kişininde gerçekten haberi yoktu durumdan. Ama kimi inandıracaksın...
    Velhasılı ya yakının ile iş yapmayacaksın. Yada yabancı ile iş yaparken bir kontrol ediyorsan yakının ile iş yaparken bin kontrol edeceksin.
    YouTube da seyrettim Tarcanlar ekspertiz

Daha neler neler var... Araba alacağım Ankara'dan üşenmeden gideceğim Kocaeli'ne ekspertiz yaptırmaya...Kimseye güvenilmez bu devirde...Babamdan da alsam ekspertize sokarım kimse kusura bakmasın

• birgarip2019 kullanıcısına yanıt
    Fiyat neyse 3 5 kuruş pazarlık edilir alınır. 5k fazla vermekte nedir? Adam arabayı iade alana kadar haksız ama iade aldığı için haksız olmuş.
    Kusura bakmayın ama 5 fazla veririm demekle çok büyük hata yapmışsınız. Bu konuda o adama gönül koymamanız gerekir. Çok güzel Bi söz vardır "helva şirin nefis kafirdir" siz teklif edince adamda ne güzel bi eniştemiz var demiş sizi kırmamış

• Limonen kullanıcısına yanıt
    aileden müdahale olduğundan bende geriliyorum. akıl veren çok olur ama sonra bir anda yok olurlar.
    siz haklısınız.
  • temürrmelik T kullanıcısına yanıt
    bende telefonda araçta ki hataları söylediğimde, yemin ederek haberinin olmadığını söylüyor. onda olmamışmış, o zaman bende mi oldu. neyse olan oldu artık.
    dediğiniz gibi akraba olsun olmasın, kriterler değişmemeli. mal alırken gereken inceleme mutlaka yapılmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sokrates 1983

YouTube da seyrettim Tarcanlar ekspertiz

Daha neler neler var... Araba alacağım Ankara'dan üşenmeden gideceğim Kocaeli'ne ekspertiz yaptırmaya...Kimseye güvenilmez bu devirde...Babamdan da alsam ekspertize sokarım kimse kusura bakmasın

Alıntıları Göster
    Aynen aynen Tarcanlar ekspertiz'di :)
    şahane bir sayfaları var YouTubeda.
    insanın hem ufkunu açıyor hemde içini karartıyor :)
    Toplama bmw videosu var bir tane. Tavsiye ederim. Sıfır ayarında diye satmışlar ama araç bildiğin toplama. Ama her parçası toplama, öyle bir iki değişenli değil. Neredeyse sıfırdan araba üretmiş adamlar. Hatta yorumlarda hani biz sıfır araba üretemiyorduk bak mis gibi bmw üretmişiz falan yazmışlar okuyunca yarılmıştım gülmekten :))

• tarcanlar çok meşhurdur. bazı galericiler, tarcanlara götürmeme şartı kouyuyor. sarı sitede bu şekilde ilanlar var. ekspertiz işinin hakkını veriyorlar.
  • Arkadaşlar banamı denk geliyor bilmiyorum felaket tellahı diyeceksiniz adım öyle kalacak:)

Bugün öğlen atm ye gittim önümde bi çift vardı bildiğiniz çekirdek aile vardı bi aile karı koca çocuk, neyse bi işlem yapıyorlardı adam karısına canım şunu şöyle yap faln derken kadın birden kocasına gerizekalı bu böyle olurmu diye bi bağırdı yeminle ben utandım sıradan çıktım adamın sesi bile çıkmadı kadının kocasına o öfkeli bakışı gözümden gitmiyor.

Arkadaşlar şunu diyeyim kardeşim ben evlenecem yalnız yaşayamam derseniz gidin bi memurla evlenin her türlü kadının nazını tribini çekiyorsunuz bari çalışan kadını çekin mutlaka bi artısı olsun evleneceğiniz kadının.

Çok mutlu evliliklerde gördüm,sevgilimlede aynı evde yaşamış bi süre sonra dayanamayıp apar topar evden kaçan biri olarak şunu diyeyim evlilik buysa üstü kalsın.

Bu kısacık Yaşam diliminde kimsenin bi ömür tribini çekmek zorunda değilsiniz nasıl mutluysanız öyle yaşayın evlendikten sonra boşanıncada kurtulamıyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.isson76

tarcanlar çok meşhurdur. bazı galericiler, tarcanlara götürmeme şartı kouyuyor. sarı sitede bu şekilde ilanlar var. ekspertiz işinin hakkını veriyorlar.
    Araçta sıkıntı yoksa neden gocunuyorlar :) isteyen istediği yere götürür ekspertize sokar... Böyle bir şart koyan satıcının sattığı arabada emniyet kemerleri dirençlerle kandırılmış hava yastıkları patlaktır...Ha birde arkadaşın yukarıda dediği gibi araç toplama ve eklidir

• quote:

Orijinalden alıntı: ManyetikRenozans

Arkadaşlar banamı denk geliyor bilmiyorum felaket tellahı diyeceksiniz adım öyle kalacak:)

Bugün öğlen atm ye gittim önümde bi çift vardı bildiğiniz çekirdek aile vardı bi aile karı koca çocuk, neyse bi işlem yapıyorlardı adam karısına canım şunu şöyle yap faln derken kadın birden kocasına gerizekalı bu böyle olurmu diye bi bağırdı yeminle ben utandım sıradan çıktım adamın sesi bile çıkmadı kadının kocasına o öfkeli bakışı gözümden gitmiyor.

Arkadaşlar şunu diyeyim kardeşim ben evlenecem yalnız yaşayamam derseniz gidin bi memurla evlenin her türlü kadının nazını tribini çekiyorsunuz bari çalışan kadını çekin mutlaka bi artısı olsun evleneceğiniz kadının.

Çok mutlu evliliklerde gördüm,sevgilimlede aynı evde yaşamış bi süre sonra dayanamayıp apar topar evden kaçan biri olarak şunu diyeyim evlilik buysa üstü kalsın.

Bu kısacık Yaşam diliminde kimsenin bi ömür tribini çekmek zorunda değilsiniz nasıl mutluysanız öyle yaşayın evlendikten sonra boşanıncada kurtulamıyorsun.
    Allah'a büyük konuşmayayım Benim eşim bana öyle gerizekalı diyecek herkesin içinde o ağzını yırtar dişlerini eline veririm....Kimsenin kimseye hakaret etme hakkı yok olamaz da...

• quote:

Orijinalden alıntı: Sokrates 1983

Allah'a büyük konuşmayayım Benim eşim bana öyle gerizekalı diyecek herkesin içinde o ağzını yırtar dişlerini eline veririm....Kimsenin kimseye hakaret etme hakkı yok olamaz da...

Alıntıları Göster
    Dışarda böyleyse evde nasıl olur bilemiyorum adam hiçbişey demedi görsende boylu poslu adam,aslında buda bi şiddet psikolojik şiddet kadının bi bakışı vardı o an görmen lazım
  • quote:

Dışarda böyleyse evde nasıl olur bilemiyorum adam hiçbişey demedi görsende boylu poslu adam,aslında buda bi şiddet psikolojik şiddet kadının bi bakışı vardı o an görmen lazım

Alıntıları Göster
    Kadında suç yok adam da suç kadını yeri geldiğinde sevecek yeri geldiğinde ezeceksin... Tâbiki hakeden kadın için geçerli bu... Şiddet yanlısı değilim ama kadınlar yasalardan çok yüz buluyor Türk adaleti kadınlardan taraf bunu da kadınlar çok güzel kullanıyorlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Limonen

Arkadaşlar beni yeni evlendim eşim uzaktan geldi İstanbul'a fakat sorun şu ki düğünden sonra değişti ne kadar iyi davransamda yüzüme bakmıyor konuşmuyor sadece kavga ediyor bugün memlekete gidecem diye tuttturdu daha 2 gün önce düğün oldu erken dedim sallamadi bağırdım biraz sonrada pişman oldum daha düne kadar iyi olan kız şimdi evlendiğine pişman gibi benim istediğim sadece güler yüz böyle yapınca bende kötü oluyorum
    Genellikle Türkiye'de kadınlar annelerine yakın oturmayı tercih eder hepsi böyle yani annesi yakın mı oraya yakın şehir hemen ulaşma gibi imkanı yoksa gitmek isteyebilir anlayışlı karşılaman lazım dikkat edersen böyle örnek çok çok az anne ve babasından uzakta yaşayan var.
  • quote:

Arkadaşlar banamı denk geliyor bilmiyorum felaket tellahı diyeceksiniz adım öyle kalacak:)

hocam bu konuyu 2 senedir takip ediyorum sürekli evliliği kötülüyorsun.burada insanlar evlilik ile ilgili bilgi almak için geliyor senin saçma sapan örneklerini görüyoruz.
    eğer evlenmek istemiyorsan bu konuya yazma.
    şimdi sana ne oluyor diyebilirsin ancak bu konuyu çok kirlettiğin kesin ve diğer arkadaşlar da bu durumdan rahatsız.

• quote:

Orijinalden alıntı: xmlife04

hocam bu konuyu 2 senedir takip ediyorum sürekli evliliği kötülüyorsun.burada insanlar evlilik ile ilgili bilgi almak için geliyor senin saçma sapan örneklerini görüyoruz.
    eğer evlenmek istemiyorsan bu konuya yazma.
    şimdi sana ne oluyor diyebilirsin ancak bu konuyu çok kirlettiğin kesin ve diğer arkadaşlar da bu durumdan rahatsız.

Alıntıları Göster
    Güzel şeyler anlat dostum içimizi aç güzel bakalım güzel görelim

• ,

Yav arkadaş,
    Mutlu olan burada olmaz,
    Parası olan burada olmaz,
    Düzgün hayatı olan burada olmaz,
    O olmaz, bu olmaz
    bir iriti oluyorum, bir iriti oluyorum Ban yememek için yazmıyorum.

Evlenmeyin, niye diyoruz, boşanacaksin, ömrün boyunca nafaka odeyeceksin diyorsun.
    Sevmeyiin , aldatacaklar,
    Yemek yemeyin acikacaksiniz,
    Banyo yapmayın, gene kirleneceksin,
    O zaman niye doğduk, öleceğiz.
    Bu nasıl bir bakıştır. Neyin kafasını yasiyorsun.?!

Güzel kafa yaşamak için çok şey kullandım ama
    Sen ve senin gibilerin, neyin kafasını yaşadığını anlayamadım.

Dostum senin hayatın bitmiş. Kendini böyle tatmin ediyorsan etme.

Bu hayatta inan bana zerre tecrüben olmamış senin. Kadinlar, ilişkiler, insan ilişkileri, bla bla bla sıfır tecrübe.

Ben boşanan, boşanmak üzerinde olan kadınla sevgili oldum, arkadaşım da oldu. İnan bana bunların çoğu,
    Bırak nafakayi, davayi, dilekçeyi kendileri yazıyordu. benden uzak dursun, karşıma asla çıkmasın, yeterki soyadını alsın benden diyorlardı.
    Geneli böyle. Boşanmak üzere olan 1000 kadın varsa 990 ni bu şekilde, geri kalan 10 tanesi nafakami da alacam, tazminatımı da alacagim, donuna kadar alacağım der.

Yukarıda ki mesajı örnek vermişsin, kadının sürat aşamasında, kavga etmesinde ne var ki?
    Hayatında İlk defa evinden çıkip uzak bir yere giden kadınların genelde ilk zamanlar yaptığı problemler bunlar.
    Türkiyeye hasda değil ayrıca.
    Bir arkadsim belarustan bir kızla evlenmişti, kız daha önce Belarus dışını birak minsk dışına çıkmamış. Bu kız evlendiği için önce astanaya sonra da Türkiye'ye geldi. Onda da ilk 3-5 ay problemler yaşadılar. Bunlar gayet olağan, olabilecek, geçici problemler.

Sorunsuz hayat yok.
    Mutluyum ve buradayım ve olmaya da devam edeceğim.
    Problem?

Mesajını silmissin, seni editledim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birgarip2019 -- 28 Ağustos 2019; 19:53:17 >

• Amaç sorunları en alt seviyeye indirmek neden illah hayatımızı zorlaştıralım sorunsuz evlilik yokmuş yahu sorunsuz bi hayat için mutlu olmak için evleniyorum sorunlu bi hayat için neden evleniyon.

Herşey mutluyken iyidir mutlu olduğun zaman beynin o hormonu salgılıyor ve çok kötü bi andada olsan ılımlı konuşuyorsun önemli olan her durumda böyle olabilmek.

Bu örneğide artık verip durmayın yahu yok acıkacam diye yemek yemiyeyimmi kardeşim ikisi farklı şeyler gecenin 2 sinde acıkırsın yemek yersin gecenin 2 sinde ben evlenecem diyio gidip evleniyomusunuz yahu kaçtane adam var eve girince karısı köpek yerine bile koymuyor,ben sadece kadınları deği erkekleride eleştiriyorum lan adam evleniyor halen gözü dışarda karıda kızda yaf kardeşim o zaman evlenmeyin.

Birgarip senin durum farklı bu ülkede belki 2 3 kişinin başına gelecek bi durum senin doğru düzgün işin yok eşin doktor şiimdi diyecemki doktor olmasada evlenirdim ama nolursa olsun bu bi artı en kavgalı anında bile bu yüzdem bazı şeyleri esnetebilirsin meslek var para var kimseye muhtaç değilsin senin durum farklı o yüzden eleştiriye kapalı.

Herkes mutlu bi evlilik ister çocuğu olsun ister şansı yaver giden gelip burda evliliği övüyor şansı yavergitmeyen eleştiriyor olay budur ben burda evliliği eleştirsem de övsemde zaten herkesin kendi hayatı var beni kim ipler ben sadece gördüklerimi yazan bi adamım.

• quote:

Amaç sorunları en alt seviyeye indirmek neden illah hayatımızı zorlaştıralım sorunsuz evlilik yokmuş yahu sorunsuz bi hayat için mutlu olmak için evleniyorum sorunlu bi hayat için neden evleniyon.

Herşey mutluyken iyidir mutlu olduğun zaman beynin o hormonu salgılıyor ve çok kötü bi andada olsan ılımlı konuşuyorsun önemli olan her durumda böyle olabilmek.

Bu örneğide artık verip durmayın yahu yok acıkacam diye yemek yemiyeyimmi kardeşim ikisi farklı şeyler gecenin 2 sinde acıkırsın yemek yersin gecenin 2 sinde ben evlenecem diyio gidip evleniyomusunuz yahu kaçtane adam var eve girince karısı köpek yerine bile koymuyor,ben sadece kadınları deği erkekleride eleştiriyorum lan adam evleniyor halen gözü dışarda karıda kızda yaf kardeşim o zaman evlenmeyin.

Birgarip senin durum farklı bu ülkede belki 2 3 kişinin başına gelecek bi durum senin doğru düzgün işin yok eşin doktor şiimdi diyecemki doktor olmasada evlenirdim ama nolursa olsun bu bi artı en kavgalı anında bile bu yüzdem bazı şeyleri esnetebilirsin meslek var para var kimseye muhtaç değilsin senin durum farklı o yüzden eleştiriye kapalı.

Herkes mutlu bi evlilik ister çocuğu olsun ister şansı yaver giden gelip burda evliliği övüyor şansı yavergitmeyen eleştiriyor olay budur ben burda evliliği eleştirsem de övsemde zaten herkesin kendi hayatı var beni kim ipler ben sadece gördüklerimi yazan bi adamım.
    Ne alakası var?
    Evimi ben gecindiriyorim. Hanım geçindirmiyor
    Azıcık akıllı mantıklı konuşursak, anlaşabiliriz. Yoksa anlasamayiz
    Boş yapıyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birgarip2019 -- 28 Ağustos 2019; 22:36:45 >

• xmlife04 X kullanıcısına yanıt
    Hiçbir kıza kendisini beğendiremediği için evlenemiyor. Bu yüzden evliliği kötüleyip herkesin kendi gibi yalnız ve mutsuz olmasını istiyor. Çok takılacak birisi değil umursamayın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kötü insanlar tanımış olmak, tüm insanları kötü yapmaz. İyi insanlarda var. Belki size veya bana denk gelmemiş olabilir. Bu da iyi insanların olmadığı anlamına gelmez. Umarım iyi ve anlayışlı insanlarla karşılaşırsınız.

• 
Sayfa: önceki 595596597598599
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.