Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (595. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.110
Cevap
394
Favori
921.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
395 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 593594595596597
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim derdime de bir çare bulun ağbilerim
    Benim kız arkadaşmla aramda tek bir problem yok hiçbir tartışmamız olmadı ama aileleri tanıştırdığımızdan beri hep müdahale ediyorlar yokuş oluyor.Annemi yanlış anladı kız tarafı. İstemiyor gibi gözükmüş annem ama art niyet yok sadece yanlış anladılar. Bunu izah ettik ama içlerine kurt düştü bir kere kabullenemiyorlar bir yandan da herhalde sağa sola soruyorlar onlar da o evlilikten hayır gelmez kadın istemiyor etmiyor gibisinden konuştular. Biz gittik istediğimizi söyledik annem de söyledi fakat kadın kovmak aşamasına getirdi . Olayı bitirmeye oynadı resmen. Kız da bir şey diyemiyor pasif kalıyor. Annem de artık istemiyor. Konuşuyorum . sen git iste al ben istemiyorum gelmem de gitmem de deyip duruyor. Naısl çözücem
  • Treth kullanıcısına yanıt
    Benim kız arkadaşmla aramda tek bir problem yok hiçbir tartışmamız olmadı ama aileleri tanıştırdığımızdan beri hep müdahale ediyorlar yokuş oluyor.Annemi yanlış anladı kız tarafı. İstemiyor gibi gözükmüş annem ama art niyet yok sadece yanlış anladılar. Bunu izah ettik ama içlerine kurt düştü bir kere kabullenemiyorlar bir yandan da herhalde sağa sola soruyorlar onlar da o evlilikten hayır gelmez kadın istemiyor etmiyor gibisinden konuştular. Biz gittik istediğimizi söyledik annem de söyledi fakat kadın kovmak aşamasına getirdi . Olayı bitirmeye oynadı resmen. Kız da bir şey diyemiyor pasif kalıyor. Annem de artık istemiyor. Konuşuyorum . sen git iste al ben istemiyorum gelmem de gitmem de deyip duruyor. Bu yolda hayır gelir mi bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: fableman34

Benim kız arkadaşmla aramda tek bir problem yok hiçbir tartışmamız olmadı ama aileleri tanıştırdığımızdan beri hep müdahale ediyorlar yokuş oluyor.Annemi yanlış anladı kız tarafı. İstemiyor gibi gözükmüş annem ama art niyet yok sadece yanlış anladılar. Bunu izah ettik ama içlerine kurt düştü bir kere kabullenemiyorlar bir yandan da herhalde sağa sola soruyorlar onlar da o evlilikten hayır gelmez kadın istemiyor etmiyor gibisinden konuştular. Biz gittik istediğimizi söyledik annem de söyledi fakat kadın kovmak aşamasına getirdi . Olayı bitirmeye oynadı resmen. Kız da bir şey diyemiyor pasif kalıyor. Annem de artık istemiyor. Konuşuyorum . sen git iste al ben istemiyorum gelmem de gitmem de deyip duruyor. Bu yolda hayır gelir mi bana
    Annen kırıldıysa artık çok zor olur o iş ama şöyle bir şey var ki her ikinizde reşit ve kendi ayakları üstünde duran insanlarsanız ve kızın kişiliğine karşın güvencin tamsa aileler bir yere kadar kendi kararlarınızı kendiniz verebilirsiniz.
  • Kızda şöyle bir şey var yalnız .Ailelerimizin rızası yok vazgeçmekten başka şansımız yok kalbimize gömücez .Onlar bu şekildeyken bize hep zarar vericekler diyor
  •  EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER

Bende kalan çocuğu zaten mahalledeki ilköğretim okuluna kaydettirdim. Kendisi bilmese de bunu e-devletten velisi olduğu için görebiliyor.
    Buna rağmen böyle bir teklifte bulunması mantıksız.
    Zaten çocuklara bakmadığını onda kalan çocuklar "Annem geceleri evde kalmıyor çalışıyor" diyerek beyan ediyorlar.

Bu pislikle bu şekilde muhatap olmak zorunda kalmak ağırıma gidiyor.
    İnsan böyle katil oluyormuş...
  • quote:

Kızda şöyle bir şey var yalnız .Ailelerimizin rızası yok vazgeçmekten başka şansımız yok kalbimize gömücez .Onlar bu şekildeyken bize hep zarar vericekler diyor
    O zaman, yolun açık olsun diyeceksin dostum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar daha doğrusu abilerim, ben 23 yaşında 5 yıllık ilişkisi olan, bu sene sonu askere gidecek kardeşinizim, geldiğimde direkt isteme söz nikah vs yapacağız bunda kararlıyız. Yani seneye sene sonuna doğru nikah olmus olacak. düğün yapmicaz zaten nişan da evde olacak. Evlenmekte, seçtiğim kişide kararlıyım fakat bazı insanlar sürekli bu yaşında ne evliliği başını mı yakacaksın az hayatını yaşa vs gibi cümleler kurarak kafa karıştırıyor. Ben yuvamı kurmak 2 3 sene gezip takıldıktan sonra da çocuk olayına gitmek istiyorum hatta geç anne baba olalım istemiyorum. Kızla aramda bir buçuk yaş var benden büyük. Yani evlenmek için dışardan çok mu garip görünüyor anlamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: WoodGuy

Merhaba arkadaşlar daha doğrusu abilerim, ben 23 yaşında 5 yıllık ilişkisi olan, bu sene sonu askere gidecek kardeşinizim, geldiğimde direkt isteme söz nikah vs yapacağız bunda kararlıyız. Yani seneye sene sonuna doğru nikah olmus olacak. düğün yapmicaz zaten nişan da evde olacak. Evlenmekte, seçtiğim kişide kararlıyım fakat bazı insanlar sürekli bu yaşında ne evliliği başını mı yakacaksın az hayatını yaşa vs gibi cümleler kurarak kafa karıştırıyor. Ben yuvamı kurmak 2 3 sene gezip takıldıktan sonra da çocuk olayına gitmek istiyorum hatta geç anne baba olalım istemiyorum. Kızla aramda bir buçuk yaş var benden büyük. Yani evlenmek için dışardan çok mu garip görünüyor anlamadım.
    Evlilik günümüzde ateşten bir gömlek yaş ilerliyor ve ben bile yaş 35 olmasına rağmen cesaret edemiyorum... İyi düşünmek ve doğru karar vermek gerekiyor... İyice düşün ona göre karar ver... Sonuçta Hayat senin hayatın...

• bir kitaptan çok öğrenebilecek şeyler var burada, tecrübe bir tık daha öndedir diye düşünüyorum..
  • quote:

Kızda şöyle bir şey var yalnız .Ailelerimizin rızası yok vazgeçmekten başka şansımız yok kalbimize gömücez .Onlar bu şekildeyken bize hep zarar vericekler diyor
    Bu ne ya liseli gibi. Kalbimize gömecez felan. Sen bu kızın seni sevdiğinden istediğinden emin misin?

Ben burda kızın sanki ailesi tarafından yönlendirildiğini düşünüyorum. Detayları bilmiyorum ama yani bu işi direk olmaza getirmek için çok ciddi tartışmaların çıkması lazım. Yani annen istemiyor gibi göründüğü veya öyle anladıkları için mi oldu bunların hepsi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: try1241

Arkadaşlar yeri burası değil ama olgun insanlara ihtiyacım var derdimi buraya anlatayım ;
    quote:

Çalıştığım işyerinde suriyeli bir kız vardı konuşuyorduk öyle kızla. kız bana ilgi duymaya başladı sonra ben kızla dalga geçtim seviyormuş gibi yaptım mesajlar falan attım işte seninle ciddi düşünüyorum falan. kız sonra dalga geçtiğimi anladı trip attı tavır yaptı ben de sinirlenip küfür ettim.

kız mesajları gitmiş millete göstermiş. kendi yazdıklarını silmiş benim yazdıklarım kalmış sadece. yani ben kıza öyle şeyler demişim ama kendisi hicbirsey dememiş gibi. herkes biliyor. 2 sene önce oldu bu olay. kimse gelip sormuyor tabi ama alttan alttan ima ediyorlar. çok canımı sıkıyor bu olay. insanlar ciddi ciddi kızla evlenmek istediğimi falan sanıyorlar. çok utanıyorum. bugün biri ima etti çok moralim bozuldu. pazartesi gidip açıklamayı düşünüyorum böyle böyle oldu diye.

eskiden gayet özgüvenli biriydim ama bu olay olduktan sonra sürekli insanlara açıklama yapmak zorunluluğunu hisseden, laf olur söz olur diye kolay kolay hareket edemeyen biri oldum yardım edin ne yapayım aklıma geldikçe kötü oluyorum.
    Kendin etmiş kendin bulmuşsun. Olayın unutulmasını beklemekten başka çaren yok gibi görünüyor.

Bu arada böyle olaylara karşı dikkatli olman gerekli.
  • miroglu6 M kullanıcısına yanıt
    İlk başlarda sorun yoktu lakin benim annem biraz katı bir kadın yüzü pek gülmez. Ama içerden öyle değil. onlar da istemiyor bu kadınla olmaz kızımız mutsuz olur geri döner diye düşünüyorlar.İstekli olduklarını görmedik falan diyorlar.
  • daha önce serdar ortaç örneği vermiştim.lafımı geri alıyorum
    https://listelist.com/serdar-ortac-ve-chloe-bosanma/
  • Baby showerdan sonra şimdide bu çıkmış galiba.

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 26 Ağustos 2019; 15:25:6 >
  • ne kadar cok salak var memlekette.
  • Tatlis kocis poncik.

Sakallı parliament paketi kılıklı kocis.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sokrates 1983

Evlilik günümüzde ateşten bir gömlek yaş ilerliyor ve ben bile yaş 35 olmasına rağmen cesaret edemiyorum... İyi düşünmek ve doğru karar vermek gerekiyor... İyice düşün ona göre karar ver... Sonuçta Hayat senin hayatın...

Alıntıları Göster
    hocam onu bunu her şeyi irdeleyip düşününce de insan evlenemez gibime geliyor. kızın ailesi de baskı yapmaya başladı özellikle zaten askere gitmeden önce bir şeyler yapalım diyorlardı ben ertelettim geleyim öyle başlayalım bu işlere kafam rahat olsun diye. maddi açıdan da zorlayacak bi insan değil, kira derdimiz olmayacak çok şükür ben kendim de yetebilirim. bu şekilde düşününce mantıklı geliyor bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WoodGuy

hocam onu bunu her şeyi irdeleyip düşününce de insan evlenemez gibime geliyor. kızın ailesi de baskı yapmaya başladı özellikle zaten askere gitmeden önce bir şeyler yapalım diyorlardı ben ertelettim geleyim öyle başlayalım bu işlere kafam rahat olsun diye. maddi açıdan da zorlayacak bi insan değil, kira derdimiz olmayacak çok şükür ben kendim de yetebilirim. bu şekilde düşününce mantıklı geliyor bana.

Alıntıları Göster
    Kardeşim yaşın kaç bilmiyorum zamanında 25-26 yaşlarında sevdiğim kız vardı aklıma koymuştum evlenecektim...Hatta kızın ailesi varlıklı bir aile idi... Birde evin tek kızıydı... Benim ailem özellikle annem istemedi herkese beni şikayet etti elin namuslu kızına o...u bile dedi...Millete beni abaza gibi anlattı daha yaşın kaç başın kaç deyip durdu... Aradan yıllar geçti ayrıldık kızdan şimdi kız evlenmiş Allah mutlu mesut etsin...

Sonra aradan yıllar geçti hayatıma bir kız daha girdi... Ailem istemese bile nişanlandım... Yalnız kızın ailesi kızı akrabalarına düşünüyorlarmıstı..Beni hiç istemediler istemeye istemeye verdiler kız seviyor istiyor diye...Benim ailem kızın ailesi ile bir olup kızı benden ayırdılar... Kızı bana karşı nasıl doldurmuşlar anlatamam... Sevdiğim kız benden nefret ediyordu artık... Kıza babam benim huylarımı aslında göründüğü gibi olmadığımı falan anlatmış bunu sonradan öğrendim... Birde güya benim iyiliğim için anlatmış ama kız yanlış anlamış sözde...5 yıl oldu ayrılalı bir daha kızı hiç görmedim muhtemel benden hâlâ nefret ediyordur...Ben hayatıma giren 2 kızı da gelin eyledim başkalarına... Şuan aileme düşman gibiyim babamla yıllardır konuşmuyorum merhaba dan başka muhabbetim olmaz... Anneme gelince şimdi de herkese evlenmek istemediğim için beni şikayet ediyor...Torun sahibi olmak istiyormuş vs...

Allah hayırlı bir eşten önce hayırlı bir anne baba versin... Ben ailemin yüzünden mutlu olamadım...Belki benim mürüvvetimi göremeyecekler ama bir gerçek var ki benim evlenmemi hiç bir zaman istemediler...

Konu ile alakalı değildi ama yılların birikimi yazmak istedim sadece...

• @Kimyager06 merhaba dostum inan seni az çok anlıyabiliyorum bende sevenleri ayırma durumu olmadıda 25 li yaşlarda istedim aile kuraym evleneyim falan işin yok dediler o bu dediler,evlilik zor işte boşanan insanları örnek vermeler falan.

O kadar askere gittim hiçmi evlilik ile ilgili konu açılmaz sanki öyle bi kurum yok benim kadar aileye.aile kurmaya önem veren olmamıştır evlenmek istiyorum diyince abaza diyorlardı:))

Şimdi yalnız yaşıyorum yaşım ilerledi inanki eski hevesim hiö yok ya hatta evliliğe bakışım çok değişti o kadar zor ve gereksiz geliyorki şimdide bana neden evlenmiyon kaç yaşındasın diyorlar güleyimmi ağlıyayımmı:) Bu saatten sonra evlensemde mutlu olamam

• quote:

Orijinalden alıntı: ManyetikRenozans

@Kimyager06 merhaba dostum inan seni az çok anlıyabiliyorum bende sevenleri ayırma durumu olmadıda 25 li yaşlarda istedim aile kuraym evleneyim falan işin yok dediler o bu dediler,evlilik zor işte boşanan insanları örnek vermeler falan.

O kadar askere gittim hiçmi evlilik ile ilgili konu açılmaz sanki öyle bi kurum yok benim kadar aileye.aile kurmaya önem veren olmamıştır evlenmek istiyorum diyince abaza diyorlardı:))

Şimdi yalnız yaşıyorum yaşım ilerledi inanki eski hevesim hiö yok ya hatta evliliğe bakışım çok değişti o kadar zor ve gereksiz geliyorki şimdide bana neden evlenmiyon kaç yaşındasın diyorlar güleyimmi ağlıyayımmı:) Bu saatten sonra evlensemde mutlu olamam
    Benim ailem hep kendi istedikleri gibi birisi ile evlenmemi istediler... Hatta üniversiteye giderken annem kız arkadaşın falan olursa sana hakkımı helal etmem dahi demişti... Şuan 36 yaşına doğru gidiyorum evlenmedim ne zaman Evlenmek istiyorum dediysem düşman oldular bana...Herkes çocuğunu evlendirirken över bizimkiler de beni yerin dibine soktular...Hatta nişanliyken babam nişanlıma benim huylarımı gerçekte böyle iyi birisi olmadığımı söylediğinde evlenmek istiyorsan sen bilirsin biz uyarıyoruz seni daha iyilerine layıksın demiş...Daha neler neler söylenmiş hakkımda bir bilseniz....

Şimdi 60 yaşlarına geldiler ne Torun sahibi oldular ne de evlat evlendirdiler....Bende ilgilenmiyorum artık...

Artık bende evlenmek istemiyorum içimden gelmiyor....Allah biliyor ya Allah'tan birisini bulmuyorlar bana yoksa buldukları kıza yazık olur cehennemi olurum bu Dünya'da...

Artık bir yaştan sonra geçiyor bu istekler...Kendi hayatıma bakıyorum...

• 
Sayfa: önceki 593594595596597
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.