Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (574. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.186
Cevap
394
Favori
926.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 572573574575576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: birgarip2019

Kanka bu işler hem senin dediğin gibi de oluyor , hemde olmuyor.
    Benim annem babam varda ne oluyor?!
    Bizimkilerin durumu da ortalamanın çok çok üstünde.
    Ben bugune kadar, orta okul 2 ye giderken bisiklet istemiştim almadılar. Soz verdiler derslerin şöyle olsun böyle olsun söz. Ama almadılar. Çok heveslenmistim. Çok hayaller kurmuştum.
    Ama almadılar.
    Ben de o yaz bir arkadaş bisikletcide çalışıyordu bende yanına gittim. Okullarin açılmasına 2 hafta kala kendi paramla kimseye sormadan almıştım. Ülke fetih etmiş gibi siteye girmiştim.
    Üniversiteye gittim, istanbulda olan bilir, hep evde kaldım. Evde aksaraydaydi, okul Fatih'te. Bana oyle bir para geliyordu ki, yol parası okay, ama kalan paraya ya yemek ya sigara alacağım. Para yetmiyor dedim bir kez, o da sadece bir kez, onda da güzel cevap almıştım. Daha da istemedim. Gittim, bir süre bir yerde çalıştım, İngilizce ve matematigim iyiydi özel ders verdim. Bir şekilde paramı çıkarmaya çalıştım. Bir kez de hiç bişey bulamamistim, iş yok o yok bu yok hep bir sebep, bir ambar firmasında iş bulmustum. Bildigin amelelik yaptım. İndir kaldır Hyundai kamyonları varya onunla gotur dagit gel. Ayrılmama az bir zaman kala, şirketin sahibi ailen ne iş yapıyor demişti bana, dedim böyle böyle, senin ne işin var burada demişti param yok dedim.
    Okul bitimine yakın bir kapı açıldı, Türkiye'nin en önde gelen firmasında ise başladım yurt dışına gittim.
    Bu sürede bir kac kız arkadaşım oldu, yabancı oldu türk oldu. Yabancıyla olmadı.
    Turkle eski mesajlar duruyordur az çok hatirlarsin, yasadiklarimdan pişman olmadim, sadece sevdiğini sandim, sevgiyi tam olarak yasayamayinca iki güzel lafa iki güzel dokunuşa kapıldım gittim.
    Bugüne kadar ne yaptıysam hep krndim yaptım, o kizida kendim buldum, eşimi de kendim buldum.

Bu devirde kimse kimsenin elinden tutmaz. Tutan var, onlarda çok azdır. Biri manyetik var onunla seni tanistaralim der ama bunlarda çok sağlam olmaz.

Ben şanslıyım. Bunu kabul ediyorum. İnancım olmamasına rağmen çoğu zaman Allah'a teşekkür etmisligim var.
    Hatta eşimin ailesinin yaklaşımını gördükçe duygulaniyorum. Kendi ailemden görmediğim şeyleri görüyorum.
    İlk zamanlar kaynana beni görünce musmula surata baglardi, şimdi napıyorsun oğlum diye ariyor. Askere giderken o akşam onlara gitmistik, kadın ağladı evden çıkarken.

Ben burayi, forumu seviyorum.

Buradaki arkadaslarinda herşey gönlünce olur umut ediyorum. Ufak tefek atar gider yaparız amma kesinlikle düzgün insanların düzgün insanlarla karşılamasını istiyorum.

Alıntıları Göster
    Kanka allah mesut mutlu etsin sana şunu diyeyim gerçekten bunı ciddi söylüyorum Ülkedeki en şanslı 5 erkekten birisin,sana yine allah yardım etmiş elinden tutmuş bunun inanmakla alakası yok aslında işte buna şans yada kader deniyor.

Benle gerçek hayatta görüş konuş vakit geçir inam gözlerime uzun uzun bakıp abi ne şansız adamsın dersin,ama şunu anladım demekki benim kaderim hayatmda tek gecelik ilişkiler var hayatım böyle yönleniyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ManyetikRenozans

Ne yaparsanız yapın ne kadar yakışıklı olursanız olun elinizden tutan olacak arkadaş,evlilere sorduğumda %85 i birileri aracı oldu tanıştık diyorlar.

Dışarda yada bi cafede bi kadınla birbirinizi beğenip tanışma faslı milyarda bir olur ve o kesim ya çok şanslı ya çok zekidir,burda evlenemeyen çoğu kişide sorun bu tipsiz yada iş güçle alakalı bi durum değil milletin öyle arkadaşları varki yaf adamın güzel hiç bi özelliği yok ama anlatıla anlatıla övüle övüle o kız ikna ediliyor işte buna elinden tutan olacak deniyor.

Bende baba yok,akrabalar allaha emanet çalıştığım iş yerinde tekim,yalnız yaşıyorum yani beni evlilik moduna sokacak birileri yok belki dünyanın en şerefli erkeğiyim ama işte bunu hiç bi kız bilmiyor çünkü reklamımızı yapan yok.

Hadi cafede tanıdım diyelim konuştuk güven verdik,aileler tanıştı birbirine bağlılık şu bu derken kafadan 3 yıl geçti olduk 37 ama seni tanıyan biri aranızı biriyle yaptımı saçma protokoller hemen bitiyor tanımw ve evlenme oluyor.

İnsanların neler yaşadığını bilmiyorsunuz şans kader olmuş yada yardım edenler olmuş çoğunuz evlenmişsiniz burda konuşmak yazmak kolay yok zina günah yok bu günah bizde insanız arkadaş tek farkımız elimizden tutan yok bu saatten sonrada kimseye minnet etmem zaten gittiği yere kadar
    Yalnız bir yaştan sonra evlilik keyif vermez kendine hizmetçi tutmuş gibi hissedersin yada bakıcı oda nasıl giderse gençliği birlikte yaşamadıkça bir önemi yok ha o trenin en son hattı 30lar onuda geçti isen geçmiş olsun.40 dan sonra anca sosyeteler evlenir felan oda sırf evlenmek için amaçları yuva kurmak değildir mesela.Evlenme planınız varsa tabi.Evlenmek için evlenmeyin toplumdaki en büyük sorun bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 7 Temmuz 2019; 23:26:11 >

• ben de buranın sıkı takipçilerindenim
    yaş 22 yi aldı 23 e doğru gidiyoruz.Şunun sırasında 1 yıl sonra üniversite bitiyor ama şu anda birçok arkadaşım nişanlı hatta evlendiler.Sigara,alkol gibi kötü alışkanlıklarım olmadıgı için arkadaş ortamlarından hep uzak kalıyorum ve dolayısıyla kız-sevgili işlerinden olabildiğince uzağım
    Okul bitti bitiyor şu anda küçük de olsa sosyal bir ortam bitmiş olacak,bilmiyorum şansım böyle giderse sanırım sevgili tecrübemiz bile olmayacak gibi.Sonumuz anne babanın eline düşecek gibi abilerim kurtarın beni bu dertten
    sosyal ortam tr de eğlence,kafe ortamı,içmek ve futboldan başka bir şey değil.Bisiklet ve trekking ile ilgileniyorum ama doğa sporları ile ilgilenen bırak bir kızı bir yaşıt erkek kanka bile bulmak zor şu ortamda bile yaşlılarla takılıyorum o derece .
    Cidden bende mi sıkıntı yoksa bu insanlar hep mi aynı bilemedim
    Tavsiyelerinize ve tecübelerinizden yararlanmak isterim ne yapabiliriz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crazy Goat -- 8 Temmuz 2019; 0:58:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Yalnız bir yaştan sonra evlilik keyif vermez kendine hizmetçi tutmuş gibi hissedersin yada bakıcı oda nasıl giderse gençliği birlikte yaşamadıkça bir önemi yok ha o trenin en son hattı 30lar onuda geçti isen geçmiş olsun.40 dan sonra anca sosyeteler evlenir felan oda sırf evlenmek için amaçları yuva kurmak değildir mesela.Evlenme planınız varsa tabi.Evlenmek için evlenmeyin toplumdaki en büyük sorun bu.

Alıntıları Göster
    Haklısın sevdiğim kızla en aktif,en azgın,en çocuksu duyguşarı yaşamadıktan sonra bi anlamı yok düşünüyorum bu saatten sonra ev kadını ile evlensem bana ne faydası olacak çAlışanla evlensem mantık evliliğine anonim şirket evliliğine dönecek

• quote:

Kanka allah mesut mutlu etsin sana şunu diyeyim gerçekten bunı ciddi söylüyorum Ülkedeki en şanslı 5 erkekten birisin,sana yine allah yardım etmiş elinden tutmuş bunun inanmakla alakası yok aslında işte buna şans yada kader deniyor.

Benle gerçek hayatta görüş konuş vakit geçir inam gözlerime uzun uzun bakıp abi ne şansız adamsın dersin,ama şunu anladım demekki benim kaderim hayatmda tek gecelik ilişkiler var hayatım böyle yönleniyor

Alıntıları Göster
    Mutluyum.

Ne ararsan önüne o gelir.
    Bunu biliyorum tecrübe ettim.
    Cinsellik ise vur kaç ise mutlaka öyle biri denk geliyor. O kadında o amaçla geliyor. Biz sanıyoruz ki vurdum kaçtım.
    İnternetten falan bulma.
    İnternetten bulduğun , bulacağın mutlaka ya dul olur, ya düzgün ailesi olmaz, ya borcu olur, ya para ister ya da gececi olur.
    İş yerinden falan bul.
    Bu işin yaşı yok bunu sen daha iyi bilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Crazy Goat

ben de buranın sıkı takipçilerindenim
    yaş 22 yi aldı 23 e doğru gidiyoruz.Şunun sırasında 1 yıl sonra üniversite bitiyor ama şu anda birçok arkadaşım nişanlı hatta evlendiler.Sigara,alkol gibi kötü alışkanlıklarım olmadıgı için arkadaş ortamlarından hep uzak kalıyorum ve dolayısıyla kız-sevgili işlerinden olabildiğince uzağım
    Okul bitti bitiyor şu anda küçük de olsa sosyal bir ortam bitmiş olacak,bilmiyorum şansım böyle giderse sanırım sevgili tecrübemiz bile olmayacak gibi.Sonumuz anne babanın eline düşecek gibi abilerim kurtarın beni bu dertten
    sosyal ortam tr de eğlence,kafe ortamı,içmek ve futboldan başka bir şey değil.Bisiklet ve trekking ile ilgileniyorum ama doğa sporları ile ilgilenen bırak bir kızı bir yaşıt erkek kanka bile bulmak zor şu ortamda bile yaşlılarla takılıyorum o derece .
    Cidden bende mi sıkıntı yoksa bu insanlar hep mi aynı bilemedim
    Tavsiyelerinize ve tecübelerinizden yararlanmak isterim ne yapabiliriz?
    22 de meezun oldum
    23 de playboy hayatı yaşadığım işe başladım
    önüme gelenle vs
    geçim derdi yok para mok gibim zira yattığım yerden prim aldığım bir iş bulmuştum eğlence gırla
    ama aile bu durumu beğenmiyordu onlara göre askerden sonra işte bulunca evlenmeli bir erkek
    kısaca ağustos böcüğü gibim yaşadım

sonrasında aile baskısıyla devlet ırgatı oldum
    tam tersi bir hayat beni bunalıma sürükledi
    ailenin evlilik baskısı had safhada
    kaçabilmek için bu baskıdan sabit bir işim olmadan asla derdim ama devlette ırgat olunca ahanda sabit iş hadi diye baskı üstüne baskı
    ben de bu defa gelin ev ister aile apartmanında kalmaz dedim
    hemen gidip daire aldılar
    mecburen önüme çıkan ne idü belirsiz biriyle nikah yaptım alel acele

• Çirkinlik Ne Kadar Kolay Ç kullanıcısına yanıt
    merhaba. ben konu sahibiyim. 13 yıllık evliyim. 2 oğlum var. her gün konuya girip, bütün mesajları okurum.tatillerde bile okumaya çalışırım, fırsat buldukça da mesaj yazarım.
  • CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun.ailelerin otomatikleşmiş baskısı çoğu insan üstünde var.şuna dikkat etmeni istiyorum ailen eşini sana mı aldı yoksa kendilerine hizmetçi mi?
  • Crazy Goat kullanıcısına yanıt
    okul bitmeden önce kızların erkek beğenme konusunda değer yargıları biraz daha kötü olabiliyor. o yaşta insanın etrafı yaşıt kaynıyor, moral motivasyon ve sosyallik en üst düzeyde oluyor. bu durum insanı aşırı rehavet ve özgüvene sokabiliyor. okul sonrası iş hayatına girince kızlar da biraz daha olgun düşünmeye başlayabiliyorlar. tabi bu noktada şunu da unutmamak gerek, insanlar davranışlarını düzenleyebilirler ama yetişirme aşamasında oluşmuş olan köklerini kıramazlar. insanlar kolay kolay asla değişmez yani.

5 senedir Türkiye'nin birçok yerindeki bisiklet festivaline katıldım ve katırlamaya devam ediyorum. şunu söyliyim, spor alanları içerisinde kıyas yapmak gerekirse, genel olarak genç nesil bisiklet organizasyonlarından uzaklaşıyor. katılımlarda hep daha az genç görüyoruz. ya da aynı yüzleri. kız tavlama amaçlı olarak konuşmuyorum yani genel olarak konuşuyorum. yaşıt sayısı azalıyor bisiklette. kayak, kürek gibi sporlarla uğraşanları sayısı artıyor her geçen gün. yelken sporu da var ama yelken ile uğraşanlara baktığında hepsi aşırı zengin.

bisiklet ve dağ yürüyüşü (treking) sporlarının çok çok büyük bir avantajını söyliyim size, diğer insanların ulaşamadıkları saklı cennetlere erişebiliyorsunuz. Türkiye'de şöyle bir şey var, ülkemizin doğası baya güzel, ancak, doğanın bir noktasına araç ile ulaşım sağlanacak olursa orası yol geçen hanına dönüyor. ama, eğer araç ile ulaşım çok zor ise, ya da hiç yok ise, o zaman orası tam bir saklı cennet oluyor. bisiklet sayesinde böyle çok yerle tanışma şansım oldu. mesela Marmaris'e herkes gitmiştir tatile, ama biz Marmaris'in Gökova körfezine bakan tarafından dağ bisikletleri ile ormanın derinliklerine daldık ve sadece bisiklet ya da yürüyüş ile ulaşılabilen, ya da denizden tekne ile ulaşılabilen bir yer keşfettik, mükemmeldi. bunun dışında da Kapadokya'da bu tarz yerler buldum. yine mesela Kıyıköy'den İğneada'ya giderken orada 15km lik bi plaj var, ulaşım aşırı sıkıntılı olduğu için pek keşfedilmemiş bi cennet olarak kalmış orası da. yani bisiklet güzel bir aktivite, bu hafta sonu da ilk defa Şile tarafında ormana daldık bodozlama. orada yapay bir göl olduğudnan haberimiz yoktu ama karşımıza bir göl çıktı. gerçekten çok güzel bir yer idi, ayrıca dağ bisikletinin keyfini sonuna akdar yaşayabildiğimiz çok güzel patikalar da bulduk. yani biz aslında bilmeden gitmiştik, tek amacımız ormanın derinine dalmak idi. böyle çok güzel bir yeri arasak zor bulurduk. şanslıydık yani. yani keşfedebildikten sonra ülkede kafa dinleyecek güzel yer var hakakten baya.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: birgarip2019

Mutluyum.

Ne ararsan önüne o gelir.
    Bunu biliyorum tecrübe ettim.
    Cinsellik ise vur kaç ise mutlaka öyle biri denk geliyor. O kadında o amaçla geliyor. Biz sanıyoruz ki vurdum kaçtım.
    İnternetten falan bulma.
    İnternetten bulduğun , bulacağın mutlaka ya dul olur, ya düzgün ailesi olmaz, ya borcu olur, ya para ister ya da gececi olur.
    İş yerinden falan bul.
    Bu işin yaşı yok bunu sen daha iyi bilirsin.

Alıntıları Göster
    Sana bişey diyeyimmi bu yaşa kadar gördüklerim,yaşadıklarım senin tezinin tam tersi.

İyi düşün iyi olsun kesinlikle öyle bişey yok inan tam tersi ben öyle gencecik kızları bozan hayatını mahfeden o kadar adam gördümki emin ol en kral kadınlarla evlendiler şimdi diyeceksin evlendiği kadında kötüdür ama tüm çevre övüyordu ben hep iyi düşündüm bekarım yalnız yaşıyorum evli arkadsşlarım daha çok karı kız peşinde:)

Üniverstede bi kızla beraberdim oda sağlıkcıydı güzel bi ilişkimiz vardı bak kız bana geldi yanımda uyudu herseyi ortadaydı istesem elde ederdim kıyamadım sadece öptüm noldu biliyonmu haftaya başka bi adamla evlendi.başka bi sevgilim oldu bakmaya kıyamazdım başka birin kaçtı evlendi hani iyi olsaak iyiyi bulurduk hani şeref herseydi.

Bak hastanede bi kızla tanıştm numaramı aldı hoşlandım dedi falan arıyırum açmıyır mesaj atıyorum cevap vermiyor diyorumki istersen silelim numaramızı onada cevap yok e abi neden numaramı aldın yok ya bi insan bu kadar şansız olamaz.

Buradaki arkadaşlara kızıyırsunuz nafaka eleştiriliyor falan filan aslında kendi şansızlıklarına kızıyorlar sen şu an mutlsun beynine mutluluk hormonu gidiyor o yüzden ılımlı ve pozitifsin yazdıklarımın tersi olsaydı sevdiğim değer verdiğim biriyle evlenseydim inan bende anlatrdm aşk herseydir sevgi saygı herseydir çünkü beni mutlu eden bi kadın var beynim o mutluluğu algılıyor pozitif düşünüyorum.

İşyerinde zor ya gidipte birini arıyorum desemde laf çıkacak bulamadı evlenemedi o duruma düşmek istemiyorum çoğununda yaşı 18 19 25 30 lar evli bak bi arkadaşımda beniö gibiydi şans oldu evlendi şimdi evliliğin güzelliğini anlatıyır bana diyiyor mücadele et :)) çünkü mutlu beyin pozitif düşünüyor beni ancak benim gibi biri anlar.

Ve şunu diyorum iyi düşün iyi olsun,karakterli ol falan hepsi boş sadece şansın olsun işsizde olsan tipsizde olsan şansın varsa bulursun.Bi arkadaşım bi kızla beni tanıştıracaktı kız başka bi şehirde benimde yıllık iznim vardı zamanım kısıtlı hersey yolunda tamammı tam buluşacağım gün kızın annesi hastalanmış acile kaldırmışlar benim konuda bitti zaten bidahada görüşemedik o kadar evren,yıldız,kainat içinde o günemi denk geldi?

Yıllar önce ailem hoş bi kız bulmuştu kız sözleşmeliydi memur değildi diye istemediler bunu sonradan öğrendim ben pişman olundu ama neye yarar aslında istemiyorum çünkü bu benim isyanım bi insanın ailesinde bi gün bile olsa evlilik konusu açılmazmı baskı yok şanslıyım evet ama bi gün ya bi gün öyle bi kurum varmı yokmu bi açılsın ya bi defa ya gelmişim kaç yaşına evlen diyorlar:))

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.isson76

merhaba. ben konu sahibiyim. 13 yıllık evliyim. 2 oğlum var. her gün konuya girip, bütün mesajları okurum.tatillerde bile okumaya çalışırım, fırsat buldukça da mesaj yazarım.
    Merhaba hocam, Allah bir yastıkta kocatsın. Yorumunuzu merak ediyorum açıkçası. İlk evlilik yılları ile şu anki arasında nasıl bir fark var? Heyecan düşüyor mu ilk yıllara nazaran? Ya da dezavantajları nelerdir?

• quote:

Sana bişey diyeyimmi bu yaşa kadar gördüklerim,yaşadıklarım senin tezinin tam tersi.

İyi düşün iyi olsun kesinlikle öyle bişey yok inan tam tersi ben öyle gencecik kızları bozan hayatını mahfeden o kadar adam gördümki emin ol en kral kadınlarla evlendiler şimdi diyeceksin evlendiği kadında kötüdür ama tüm çevre övüyordu ben hep iyi düşündüm bekarım yalnız yaşıyorum evli arkadsşlarım daha çok karı kız peşinde:)

Üniverstede bi kızla beraberdim oda sağlıkcıydı güzel bi ilişkimiz vardı bak kız bana geldi yanımda uyudu herseyi ortadaydı istesem elde ederdim kıyamadım sadece öptüm noldu biliyonmu haftaya başka bi adamla evlendi.başka bi sevgilim oldu bakmaya kıyamazdım başka birin kaçtı evlendi hani iyi olsaak iyiyi bulurduk hani şeref herseydi.

Bak hastanede bi kızla tanıştm numaramı aldı hoşlandım dedi falan arıyırum açmıyır mesaj atıyorum cevap vermiyor diyorumki istersen silelim numaramızı onada cevap yok e abi neden numaramı aldın yok ya bi insan bu kadar şansız olamaz.

Buradaki arkadaşlara kızıyırsunuz nafaka eleştiriliyor falan filan aslında kendi şansızlıklarına kızıyorlar sen şu an mutlsun beynine mutluluk hormonu gidiyor o yüzden ılımlı ve pozitifsin yazdıklarımın tersi olsaydı sevdiğim değer verdiğim biriyle evlenseydim inan bende anlatrdm aşk herseydir sevgi saygı herseydir çünkü beni mutlu eden bi kadın var beynim o mutluluğu algılıyor pozitif düşünüyorum.

İşyerinde zor ya gidipte birini arıyorum desemde laf çıkacak bulamadı evlenemedi o duruma düşmek istemiyorum çoğununda yaşı 18 19 25 30 lar evli bak bi arkadaşımda beniö gibiydi şans oldu evlendi şimdi evliliğin güzelliğini anlatıyır bana diyiyor mücadele et :)) çünkü mutlu beyin pozitif düşünüyor beni ancak benim gibi biri anlar.

Ve şunu diyorum iyi düşün iyi olsun,karakterli ol falan hepsi boş sadece şansın olsun işsizde olsan tipsizde olsan şansın varsa bulursun.Bi arkadaşım bi kızla beni tanıştıracaktı kız başka bi şehirde benimde yıllık iznim vardı zamanım kısıtlı hersey yolunda tamammı tam buluşacağım gün kızın annesi hastalanmış acile kaldırmışlar benim konuda bitti zaten bidahada görüşemedik o kadar evren,yıldız,kainat içinde o günemi denk geldi?

Yıllar önce ailem hoş bi kız bulmuştu kız sözleşmeliydi memur değildi diye istemediler bunu sonradan öğrendim ben pişman olundu ama neye yarar aslında istemiyorum çünkü bu benim isyanım bi insanın ailesinde bi gün bile olsa evlilik konusu açılmazmı baskı yok şanslıyım evet ama bi gün ya bi gün öyle bi kurum varmı yokmu bi açılsın ya bi defa ya gelmişim kaç yaşına evlen diyorlar:))

Alıntıları Göster
    Sen evlenmek isteyip evlenemeyenlerdensin.

Kadınların hepsi çeşit çeşit bazıları kendisi korusun kollasın ister bazıları sahiplendin öpsün okşasın ister bazıları sadece sarmalasın evlenmedikçe olmaz der bazılarında öyledir misal tam aradığım kişidir ama ilk tepkiyi senden bekler istekli kararlı olmanı ister ana ilk hareket senden olmalı der hatta belki seni beğenir ana söylemez içine atar içinde yaşar düzgün yani oturaklı diye tabir edilen kızlar hep böyle baskıdan dolayı sanırım birde kendini kontrol etme durumu var içinde yaşıyor herşeyi hatta istesede uygunsuz bir anda yada uygun bir anda hayır da diyebilir utangaçlığından toplum baskısı böyle ha baya şans lazım aile bağlantıları ile anca bir ilişki kurarsın bunlarda yoksada zor yani tanıdığına ettiğine ha birde şu var kız gerçekten istiyor mu istemiyor mu oda anlamak sıkıntıdır baya çabalaman lazım düzgün kişi diye tabir edilen kişileri zor elde edersin ama iyi ilişki kurarsın tada rastlantısal şans faktörü doğar bir olay imkan sağlar daha kolay anlaşırsın yani herşey tesadüf eli ilede olabilir karşılaşma olur bir kaza olur bir toplantı olur yani olurda olur nasıl olur bilemezsin tabi şansın varsa.Yoksa tek başına gidersin öyle.Çok faktör var Türkiye'de iletişim zor karşı cinsle dışarıda uzun müddet bulundum buradada zaten varız döndük tek farkedilen batıdaki kadınlarla iletişim kolay ama senin kafa ve kültürüne aşina değiller ha sana uygun olanlarda illa vardır araman lazım bireyler dobra ne varsa açıklar herşeyden bahsedebilirsin baskı yok çünkü elalem ne der kaygısı yok namus bilmem be kaygısı yön ha kişiler utangaç yada bilgisayar bağımlısı iletişim kurmakta güçlük çeken bir yapıda değilse çok kolay partner bulur batıda ortak hobi yada eğlenecek bir organizasyonda da bulunabilirler ama Türkiye'de toplumsal baskı izleniyormuş hissi her an biri basacakmış biri görecek ifşa edecekmiş yada genel itibari ile güvensizlik hissi çok olduğundan ilişkiler zor ve aynı Zana'nda tepedekiler bunu dahada bozmaya kararlı mesela karma eğitimi bozarak zaten bu olaylara en çok negatif etki yapan ülke yönetimindekiler ve çağdaşlığa engel olmaya çalışan bağnaz yobaz kesim sen böyle olunca ne kızının ne oğlunun kurmak istediği ilişki yada karşı ile iletişimi sağlıklı olur işte toplumumuzun sorunlu olmasının başlıca nedenlerindendir oturaklı bir partner bulunur ama şans ve çaba ile iletişiminde ona ulaşmanda meşakkatli olur düzgün tabir edilen kişileri ortalıklarda pek göremezsin çünkü eğlenmeye ruhunu adamışlar vardır hep ortalıklarda onlarında bugünkü ruh hali pozitifse yarın negatif olur çok değişken yaşarlar ilişkilerinde bu nedenle kopuktur sıkıldı moda bırakırlar seni be kadar sürede tüketebilirler ona bağlıdır ilişkin sonra yenilere kapak stat böyle böyle kafa dank edip güvenli bir liman buluncaya dek tabi o da ne zaman aklına gelirse

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Sen evlenmek isteyip evlenemeyenlerdensin.

Kadınların hepsi çeşit çeşit bazıları kendisi korusun kollasın ister bazıları sahiplendin öpsün okşasın ister bazıları sadece sarmalasın evlenmedikçe olmaz der bazılarında öyledir misal tam aradığım kişidir ama ilk tepkiyi senden bekler istekli kararlı olmanı ister ana ilk hareket senden olmalı der hatta belki seni beğenir ana söylemez içine atar içinde yaşar düzgün yani oturaklı diye tabir edilen kızlar hep böyle baskıdan dolayı sanırım birde kendini kontrol etme durumu var içinde yaşıyor herşeyi hatta istesede uygunsuz bir anda yada uygun bir anda hayır da diyebilir utangaçlığından toplum baskısı böyle ha baya şans lazım aile bağlantıları ile anca bir ilişki kurarsın bunlarda yoksada zor yani tanıdığına ettiğine ha birde şu var kız gerçekten istiyor mu istemiyor mu oda anlamak sıkıntıdır baya çabalaman lazım düzgün kişi diye tabir edilen kişileri zor elde edersin ama iyi ilişki kurarsın tada rastlantısal şans faktörü doğar bir olay imkan sağlar daha kolay anlaşırsın yani herşey tesadüf eli ilede olabilir karşılaşma olur bir kaza olur bir toplantı olur yani olurda olur nasıl olur bilemezsin tabi şansın varsa.Yoksa tek başına gidersin öyle.Çok faktör var Türkiye'de iletişim zor karşı cinsle dışarıda uzun müddet bulundum buradada zaten varız döndük tek farkedilen batıdaki kadınlarla iletişim kolay ama senin kafa ve kültürüne aşina değiller ha sana uygun olanlarda illa vardır araman lazım bireyler dobra ne varsa açıklar herşeyden bahsedebilirsin baskı yok çünkü elalem ne der kaygısı yok namus bilmem be kaygısı yön ha kişiler utangaç yada bilgisayar bağımlısı iletişim kurmakta güçlük çeken bir yapıda değilse çok kolay partner bulur batıda ortak hobi yada eğlenecek bir organizasyonda da bulunabilirler ama Türkiye'de toplumsal baskı izleniyormuş hissi her an biri basacakmış biri görecek ifşa edecekmiş yada genel itibari ile güvensizlik hissi çok olduğundan ilişkiler zor ve aynı Zana'nda tepedekiler bunu dahada bozmaya kararlı mesela karma eğitimi bozarak zaten bu olaylara en çok negatif etki yapan ülke yönetimindekiler ve çağdaşlığa engel olmaya çalışan bağnaz yobaz kesim sen böyle olunca ne kızının ne oğlunun kurmak istediği ilişki yada karşı ile iletişimi sağlıklı olur işte toplumumuzun sorunlu olmasının başlıca nedenlerindendir oturaklı bir partner bulunur ama şans ve çaba ile iletişiminde ona ulaşmanda meşakkatli olur düzgün tabir edilen kişileri ortalıklarda pek göremezsin çünkü eğlenmeye ruhunu adamışlar vardır hep ortalıklarda onlarında bugünkü ruh hali pozitifse yarın negatif olur çok değişken yaşarlar ilişkilerinde bu nedenle kopuktur sıkıldı moda bırakırlar seni be kadar sürede tüketebilirler ona bağlıdır ilişkin sonra yenilere kapak stat böyle böyle kafa dank edip güvenli bir liman buluncaya dek tabi o da ne zaman aklına gelirse

Alıntıları Göster
    Evlenmek istesem şu an çok kız gösteriliyor evlenmek değil 3 arkadaşım boşsndı ard arda yeni ben şansıZlığı dile getiriyorum iyi bi sevgili can yoldaşı evlenmek için can atmıyırum hormonmu kaldı artık 10 yıl önce yırtınıyordum

Ben zaten artık ev kadını ile evlenmem sorun şu şans olayı nasıl tersine döner niye bu kadar şansızım ve gerçekten güzel olmayan bi kadınla evlenmem ben

• quote:

Evlenmek istesem şu an çok kız gösteriliyor evlenmek değil 3 arkadaşım boşsndı ard arda yeni ben şansıZlığı dile getiriyorum iyi bi sevgili can yoldaşı evlenmek için can atmıyırum hormonmu kaldı artık 10 yıl önce yırtınıyordum

Ben zaten artık ev kadını ile evlenmem sorun şu şans olayı nasıl tersine döner niye bu kadar şansızım ve gerçekten güzel olmayan bi kadınla evlenmem ben

Alıntıları Göster
    Yaş ilerledikçe seçicilik artar görmüş geçirmişliğe bağlı olarak erkekte tabi kadın için delirende hemen olsun bitsincilerden bahsetmiyorum kadında ise bu seçicilik azalır kadının en seçici olduğu dönem 18-32 dir sonra doğurganlıkla eş olarak azalır bu kadının altın çağıdır güzelliği had safhadadır kişiliğine davranışına göre herşeyi elde edebilir erkektede bu zaman aralığı ilerisini için ram verimli zamandır yani bu zaman aralığında yaptığı birikimle erkek 30 sonrası altın çağına girer artık seçilen değil seçicidir çünkü maddi güç yerindedir kadın ise rekabetçi gücünü doğurganlık vazifesini kaybeder tam kırılma anıdır bu sebeple 30 lar albenisi düşer hatta çoğu geç kalıyorum telaşı ike saçma sapan evlilikler yapar gerek biyolojik saat gerekse çevresinde gördükleri ile sonuçta hormonal yaşıyordun sende nasıl hormon tepkimedi sonucu olay varsa kadında da var çoğu baskılar neticesinde belli etmiyor yani bir toplumsal baskı olmasa kadınlar hür serbest yetişse(Aslında tam olarak tavsiye edemiyorum bunu) kendilerini daha kolay ifade eder istediği kişi ile açık konuşur sende bu sayede istediğin kadar ilişki yaşayabilirsin hatta ev tutup denerdin yürüyor mu yürümüyor mu diye sonuçta tecrübe görüp herşeyi öyle yola çıkma gerekliliktir sonuçta evdeki hesap çarşıya uymaz.Ha tasvip etmediğim durum şu şuandaki erkekler bizde özgür tamam sorumluluk beklenti had safhada ama ilişki kurma babında özgür hatta paşam aslanım koparırsın kafası ile yetiştiğinden çoğu en iyisine layığım kafasında büyütür tabi büyüyünce öyle olmadığını anlıyor tecrübe ederek ha bu erkek hovardalığına dediğim şekilde tamamen kadınada geçtiğinde kadında erkek gibi okacağjndan yani onla bunla birlikte olayım onuda bunuda deneyim sonuçta bir kere geliyoruz sonuçta kaç eden yok birşey kimse birbirine laf etmiyor diye gider aldatır Avrupa'da sıkıntıda bu güven meselesi ve aldatma çok kolay hatta farketmezsin bile kimsede kimsenin dedikodusunu yapmadığından ruhun duymaz sen öyle yaşar gidersin ha bunu bizde de kırsalda kentte gizli kapaklı yapan çar mı var ha bunun geniş çaplı olduğunu düşün yani böyle birşeyde aile kurmaktan söz edilebilir mi.Bu bağlamda ne olur ya olduğu gibi kabul edersin yada red edersin iki türlüde iyi değil çağın gerekliliği değişti bizde de malum alım gücü iyi olmadığından kızların çöpü gezmek eğlenmek tozmak imkanı arıyor ama bunu bahşedecek kesim çok az işte bunu yapan ve yapamayan ele alındığında ülkenin mutluluk reçetesinde ortaya çıkıyor kadınları anlıyorum onlarında hakkı.Aslında Türk kadını hor görülüyorsa sonuçta gene Türk erkeğinin sonucu bu yani olduda bir kız evladınız oldu o şikayet ettiğiniz kadın yönlerini yani baskıyı bizzat siz kızınıza yaptığınızda anlayabilirsiniz yada aşırı şımartma durumu bu örnek bu değişimsizlik bu coğrafyanın eseri.Kötü örnek bu nedenle çok yani kötü örnekle karşılaşma ihtimaliniz iyi örnekle karşılaşma ihtimalimizden bu nedenle fazla Türkiye'de alım gücü problemi var yaşam şartları ağır suratlar asık ve mutsuz bu ister istemez ebede yansır kimse sıkıntı şiddet dert taşa istemez heleki gençliğinde de yaşamışsa o yüzden baskı fakirliktik yaşam şartları din etkisi altında ezilen kadın karşınıza sorunlu olarak geliyor bide batı şartlarını gördüğü için işte istemez bakın hepsi buradan gitmek istiyor neden çünkü sorun bu coğrafyada bir çok etkinlikten bahsetmişsiniz onlar ilgi alaka ike ilişkili kızlar genellikle maalesef popi ve akımlara özendiğinden bunlarla ilgilenmesi güç ama Almanya'da bende katıldım bisiklet turları kamplar felan yaygındı kızlı erkekli Bursa baskı o bu şu derken bulaşan yok burada erişkin ve yaşlı zenginleri işi oldu o dediğin gibi

Güzellik arıyorsanız o iş yaş ha okumuş ama iş bulamamış tada okumayı iş gibi görmüş ama ev hanımlğına dönmüş(Diplomalı ev hanımları) da çok özellikle iktisadi ve öğretmen branşları atanamayanlar çoğunlukta güzel insanda seçici olur maddi gücün çok olmalı ha şifa var istediği kadar güzel olsun muhabbet yoksa çekilebilir gibi değilse isterse Adriana Lima olsun yüzünü görünce tiksinirsin yaşadıkların gözünün önüne gelir çünkü pek çok kişi diyor ya bu adam aptal mı bu kadını bırakmış diye e onun yaşadıklarını sende yaşasan anlardın işte bu noktada tecrübe yaşanmışlık önemli.

• Çirkinlik Ne Kadar Kolay Ç kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun.
    evliliğin her döneminde farklı duygular yaşanır. bu duyguların olumlu yada olumsuz olması eşlere bağlıdır.
    bizim de bugüne kadar çok tartışmalarımız olmuştur. 3 4 gün tripli olduğumuz günler de olmuştur.
    bazen ben hata yapmışımdır, bazen eşim. genelde ben haksız çıkarım, orası ayrı. eğer bu yola çıkıldıysa, yolculuğu son limana kadar götürmek için her iki taraf da fedakarlıktan kaçınılmamalı. gurur ve kibir evliliğin en büyük düşmanıdır.
    ben asla pişmanlık duymadım. en kızgın olduğum zamanlarda bile. bir birimize ne kadar öfkelenirsek, öfkelenelim bir güzel söz ile her şey yoluna giriyor. sorunları büyümeden ve zaman geçirmeden konuşmak ve çözüme kavuşturmak gerekir. süre ne kadar uzarsa, hasar ve yarada o kadar büyüyor.
    çocuk olduğunda ilgi ve sevgi bebeğe doğru kayıyor. bebek demek sabır demek, uykusuz geceler ve yorgun geçen yıllar demek. bu süreç de eşler bir birine destek olmalı. yorgunluk ve uykusuzluk eşler arasına da etki ediyor. iki taraf da anlayışlı olmazsa ilişkileri zarar görür.
    ben eşimi ortak arkadaş vasıtası ile tanıdım.aracı olan arkadaşıma her zaman dua ederim.
    acıyı,tatlı, hastalıkları yaşadıkça bağlarımız daha da güçlendi.
    benim düşüncelerim bu şekilde.

• quote:

Allah razı olsun.
    evliliğin her döneminde farklı duygular yaşanır. bu duyguların olumlu yada olumsuz olması eşlere bağlıdır.
    bizim de bugüne kadar çok tartışmalarımız olmuştur. 3 4 gün tripli olduğumuz günler de olmuştur.
    bazen ben hata yapmışımdır, bazen eşim. genelde ben haksız çıkarım, orası ayrı. eğer bu yola çıkıldıysa, yolculuğu son limana kadar götürmek için her iki taraf da fedakarlıktan kaçınılmamalı. gurur ve kibir evliliğin en büyük düşmanıdır.
    ben asla pişmanlık duymadım. en kızgın olduğum zamanlarda bile. bir birimize ne kadar öfkelenirsek, öfkelenelim bir güzel söz ile her şey yoluna giriyor. sorunları büyümeden ve zaman geçirmeden konuşmak ve çözüme kavuşturmak gerekir. süre ne kadar uzarsa, hasar ve yarada o kadar büyüyor.
    çocuk olduğunda ilgi ve sevgi bebeğe doğru kayıyor. bebek demek sabır demek, uykusuz geceler ve yorgun geçen yıllar demek. bu süreç de eşler bir birine destek olmalı. yorgunluk ve uykusuzluk eşler arasına da etki ediyor. iki taraf da anlayışlı olmazsa ilişkileri zarar görür.
    ben eşimi ortak arkadaş vasıtası ile tanıdım.aracı olan arkadaşıma her zaman dua ederim.
    Şu net olarak görüşüyor erkek fedakarlıkta ne kadar alttan alır ne kadar durumları kaldırırsa evlilik o kadar yürür çünkü gördüğüm üzere öyle saçma sapan şeyleri bile kadınlar aklına takıyorli normal bir konuşmada tak diye ortaya atıyorlar sonra ne oldu ki bunda ne var dersin kafasını öbür tarafa çevirir yani hem durum saçma kafaya takılmayacak cinsten hemde özür bekliyor haklı olduğunda yani kendinden kaynaklı bir şey olduğunda dahi fatura nasıl oluyorsa sana çıkıyor hormonal dengelerinde ruh hallerinde ayrı konu yerli yersiz abarttıklarıda oluyor sonra pişmanda oluyorlar zaten erkeğe göre kadının hormonal menstrüal döngüler davranışlarına direk yansıyor ha buna dikkat edersen ayrıyetten olur olmaz şeylere karşı yine alttan alırsan yani süresiz itaatte bulunursan ilişki iyi gider erkekte işte bu süresiz itaat durumundan geçiyor evde son söz "tamam karıcığım"oluyor zaten bu nedenle.Erkeğin be kadar itaatkar kendinden taviz verdiğine bağlı kadının biyolojik ve ruhsal değişimi davranışları ike bunun tetiklenmesini nasıl kaldırırsan artık bunu. İçin itaatkar olman lazım zaten partnerinde pişmanlık durumu olursa bunu açıklar hem bu nedenle ortamda tatsızlanmamış olur.Erkeğe çok iş düşüyor.

• itaat lafını ben kabul edemem. bizim evliliğimiz de itaat kavramı yok. eşimde ben de inatçı bir yapıya sahibiz. yeri geldiğinde eşim alttan alıyor, yeri geldiğinde ben. hormonal dönemler çok etkili olabiliyor, alıngan ve kırılgan olabiliyorlar. saçma sapan şeylere takılıp tartışma da çıkarabiliyorlar. genelde bütün bayanlarda aynı sorun var. çevremizde bir çok örnek mevcut. ona göre sorun olan şeyin kaynağı ben olmasam da, bana hissettirmeyi başarıyor. benim takılmadığım şeylere yada kişilere takılıyor. bu da kadın ve erkeğin yapısal ve ruhsal farkından kaynaklanıyor. bana göre basit ve önemsiz bir olay, onun için çok önemli bir hal alabiliyor. bu tarz durumlarda inatlaşmak iki tarafa da zarar verir. bu yüzden hemen konuyu kapatmayı tercih ederim. onunda takılmamasını tembihlerim.
  • quote:

itaat lafını ben kabul edemem. bizim evliliğimiz de itaat kavramı yok. eşimde ben de inatçı bir yapıya sahibiz. yeri geldiğinde eşim alttan alıyor, yeri geldiğinde ben. hormonal dönemler çok etkili olabiliyor, alıngan ve kırılgan olabiliyorlar. saçma sapan şeylere takılıp tartışma da çıkarabiliyorlar. genelde bütün bayanlarda aynı sorun var. çevremizde bir çok örnek mevcut. ona göre sorun olan şeyin kaynağı ben olmasam da, bana hissettirmeyi başarıyor. benim takılmadığım şeylere yada kişilere takılıyor. bu da kadın ve erkeğin yapısal ve ruhsal farkından kaynaklanıyor. bana göre basit ve önemsiz bir olay, onun için çok önemli bir hal alabiliyor. bu tarz durumlarda inatlaşmak iki tarafa da zarar verir. bu yüzden hemen konuyu kapatmayı tercih ederim. onunda takılmamasını tembihlerim.
    İlişkilerde ister istemez öyle siz biraz daha erkenci nesilsiniz yaşınız baya ileri ama şuanki durum tam olarak bu eski toprak diye tabir edilenlerde gene karşılıklı kadınında alttan alma durumu var ama şuanki durum tamamen erkek taraflı itaatkarlığa gidiyor.Evet sorun erkek kaynaklı olmasada içinde bir sıkıntı olduğunu illa erkeğe hissettiriyor ya suçlu yapıyor erkeği yada öyle ortada bırakıyor erkeğin suçlu hissetmesini sağlıyor geçmiş nesilde kadın en azından bunda bile alttan alırken şuanki nesilde bu yok direk
    karşıdakine vuruyor sebebi çoğunluğun şimarmış yetiştirilmesi ve benmerkez büyümesi bu nedenle suç ve olayları kendi kaynaklı değil karşı kaynaklı olduğundan ilişkilerde yürümüyor şuanki erkeklerin başına çok iş düşüyor bu nedenle artık ilişkiyi nasıl götürebildiklerine bağlı eski nesil zorluklar çekti bunu bilir ama yeni nesil şimarık büyüdü özellikle kızlar.

• bu konuda hem fikiriz. her kuşak da farklı sorunlar mevcut. özellikle 1995 ve sonrası çok farklı. hayata bakışları,beklentileri her yönü ile farklılar.Dizilerinde etkisi ile kendilerini bulunmaz hint kumaşı yada pamuk prenses sanıyorlar. Allah hepimizin yardımcısı olsun. bekarlar için ideal eş bulmak zor, evliler için evliliği sürdürebilmek zor. ekonomik şartlarda işin içine girince tamamen çıkmaza doğru gidiyoruz. eğer eşler arasında fedakarlık olmazsa evliliklerin ömürleri kısa süreli olur.
  • quote:

Allah razı olsun.
    Yorumunuz için teşekkür ederim öncelikle hocam. Ben sıkılma korkusu ağır basarsa ne yaparım diye düşünüyorum. Bugüne kadar yalnız olmaya fazlasıyla alıştım, bir de melankolik biriyim, bu yüzden başkasına eziyet vermek istemiyorum açıkçası.

• 
Sayfa: önceki 572573574575576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.