Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (544. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Timsah-16
1 Kayıtlı Üye ve 11 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.186
Cevap
394
Favori
926.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 542543544545546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ManyetikRenozans

Kim ne derse desin Dünyada ki en güzel şey bekar olup takılmak nimet ya evlilik hazırlıpı yapan arkadaşım kafayı yemek üzereydi ciddiyim akli dengesini kaybediyordu.

Neden hersey bizde bu kadar zor ya avrupada gelin damat bi kaç eşya alıp ev tutyp gidip nikah kıyıp evlerine dönüyorlar neden bizde zor neden biz NEDEN tamam herkes ister güzel eşyalar ama bizde herseyde oldupu gibi abartırlar suyunu çıkarırlar zor çok zor
    Bekar kalmak iyi birşey değildir.Herkesin bir eşi olmalı sonuçta çift gibi yaşıyor dişi ve erkek ama bu noktada evlilik şart demiyorum bizim görgü ve geleneklerimiz genellikle çiftlerin birliktelikleri için evliliği şart görüyor ama avrupadaki veya diğer bölgelerdeki gibi erkek kadın birlikte yaşama imkanı olsa isteyen istediği ile çıksa bu sorun olmaz bizdeki yozlaşma siyasal islam ve kapitalizmin elinde seks oyuncağı olan ve bundan mutlu olan kadının geldiği konum eskiden kadın değersiz olarak atfedilirdi hatta canlı canlı gömülürdü kız çocuğu olanlar utanırdı hatta kendine kız çocuğu veren eşini insandan saymazdı erkek çocuğu olan kadın el üstünde tutulurdu.Ama şuan kadın bizim ülkemizde bizim gelenek görenek değerlerimiz bağlamında değerli oda bekareti varsa ki dul ve bekaretini kaybetmiş kadın değersiz görülüyor yine sanki ikinci vatandaşmış gibi bu yüzden kızlarda ciddi ilişkilerde hatta cinsel birlikteliklere evlilik olmadığı sürece yaklaşmıyor.Bu pencerede bakarsak hata toplum yargıları gelenek ve görenekler bunlar elbet değişecek ama bugün ama yarın ama bizdeki etkisinin çok kötü olacağı kanısındayım.Avrupada kadın kız değersiz bekaretin bir önemi yok namus diye bir olgu yok kimse seni bunun için aşağılamıyor bu yüzden herkes istediği ile birliktelik yaşıyor kadına ulaşmak bu yüzden kolay kadınlar bu yüzden açık konuşkan bizde ise kızlar dediğim gibi ön yargılar toplum baskısı nedeni ile uzak tanımadığı kişilere yada tanıdıklarına soğuklar genellikle ikili munakaşalarda da Türkiye'de genç bekar ilişki yaşamamış kadın bu yüzden değerli ama dünyada halan kadın değersiz kapitalist rejim kadını bir seks oyuncağı gibi kullanıyor vitrin ürünü gibi kadınlar bundan gocunmuyor çünkü gerek sanatçı gerek mankenler bu dalın en çok kazananları eğer girişken olursan kazanan oluyor kadın ama bizde genellikle hoş karşılanmıyor hatta yer yer buna özenen kadınlar taşlanıyor gerek sosyal medya gerekse instagramda gerekse tv karşısında yada sokakta.Bizde herşey avrupa ve abddeki gibi durmuyor.

• iyice korkuttunuz beni ya

peki iki karı alıp sırayla boşayan sonra öbürünü alanlara ne diyeceksiniz? nasıl bir kafa bu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Bekar kalmak iyi birşey değildir.Herkesin bir eşi olmalı sonuçta çift gibi yaşıyor dişi ve erkek ama bu noktada evlilik şart demiyorum bizim görgü ve geleneklerimiz genellikle çiftlerin birliktelikleri için evliliği şart görüyor ama avrupadaki veya diğer bölgelerdeki gibi erkek kadın birlikte yaşama imkanı olsa isteyen istediği ile çıksa bu sorun olmaz bizdeki yozlaşma siyasal islam ve kapitalizmin elinde seks oyuncağı olan ve bundan mutlu olan kadının geldiği konum eskiden kadın değersiz olarak atfedilirdi hatta canlı canlı gömülürdü kız çocuğu olanlar utanırdı hatta kendine kız çocuğu veren eşini insandan saymazdı erkek çocuğu olan kadın el üstünde tutulurdu.Ama şuan kadın bizim ülkemizde bizim gelenek görenek değerlerimiz bağlamında değerli oda bekareti varsa ki dul ve bekaretini kaybetmiş kadın değersiz görülüyor yine sanki ikinci vatandaşmış gibi bu yüzden kızlarda ciddi ilişkilerde hatta cinsel birlikteliklere evlilik olmadığı sürece yaklaşmıyor.Bu pencerede bakarsak hata toplum yargıları gelenek ve görenekler bunlar elbet değişecek ama bugün ama yarın ama bizdeki etkisinin çok kötü olacağı kanısındayım.Avrupada kadın kız değersiz bekaretin bir önemi yok namus diye bir olgu yok kimse seni bunun için aşağılamıyor bu yüzden herkes istediği ile birliktelik yaşıyor kadına ulaşmak bu yüzden kolay kadınlar bu yüzden açık konuşkan bizde ise kızlar dediğim gibi ön yargılar toplum baskısı nedeni ile uzak tanımadığı kişilere yada tanıdıklarına soğuklar genellikle ikili munakaşalarda da Türkiye'de genç bekar ilişki yaşamamış kadın bu yüzden değerli ama dünyada halan kadın değersiz kapitalist rejim kadını bir seks oyuncağı gibi kullanıyor vitrin ürünü gibi kadınlar bundan gocunmuyor çünkü gerek sanatçı gerek mankenler bu dalın en çok kazananları eğer girişken olursan kazanan oluyor kadın ama bizde genellikle hoş karşılanmıyor hatta yer yer buna özenen kadınlar taşlanıyor gerek sosyal medya gerekse instagramda gerekse tv karşısında yada sokakta.Bizde herşey avrupa ve abddeki gibi durmuyor.

Alıntıları Göster
    Ailemde evlen diyiyor ama o kadar rahatımki evlilikte sonıçtq bi kumar ha beğenir seversem evlenirim yaşım geldi diye pata küte evlenmem bekarlık kötü olsa bu kadar insan boşanıp bekarlığı tercih etmezdi.

Şimdi yaş geldi tanışacam hersey hızlı olacak evlenecem evin içinde tanıyacam ve evde erkeğini ne kadar mutlu edecek bundan ne kadar emin olabilirim bu birazda şans işidir kimse kimseyi anlayamaz allah nasipte edecek bana bu hayatı nasip etti yaradan çok zor evlilik artık ucra köşe bucakta kalan kızlar gelecek onuda ben istemiyecem ama iyiki erkenden evlenmedim düzenimi kurdum.

Evlilik şans nasip ve ailesel faktörlerin işidir zamanında çıktı karşımıza iş güç yoktu şimdi iş güç var karşımıza çıkıyor zamanlama işte yoksa tanışıyorum var hemen evlilik isteyen ama korkuyorum.

• quote:

Sebebi ben görmedim çocuklarım yaşasın diyen çocukları serbest ve şimarık büyüten başıboş salan halk köy diye birşey yok artık herkes şehirde ve büyüyen teknoloji ve artık bu teknolojinin heryere kolay ulaşması sebebiyle durum bu hale geldi artık dört duvar arasında kapalı değilsin dünyayı sorgulayabiliyorsun alıkonmadığın müddetçe herşeyden haberin var sebebin bu eskiden yetinmeyi bilir halk elde birşey yoktu şuan paran olsun olmasın ister kredi kartı al kredi çek çoğu şeye ulaşmak mümkün ve bunun sınırı yok.Aç gözlü doymak bilmeyen insanda çok bu nedenle ama kişiden kişiye herşey değişir hamarat bayanlarda var ama işte beğeni meselesi kadın hamarattır ama sen güzel bulmazsın hareketli bulmazsın herşeyi bir potada eritmen güç çok gezen yemek yapmak rahat olur şimarık olur kapalı büyüyen yani aileye bağlı büyüyen çoğu şeye kapalı olur evlenirsende başının ucunda durur yani neyi aradığına bağlı hem hamarat olsun hem ahlaklı olsun hem çok güzel olsun hem girişken olsun hem yanıma yakışsın deren öyle bir dünya yok hem böyle bir insanda sana çıkma şansı yok bu kadar özelliğin bir insanda buluşması zor yani insanları bazı kusurları ile kabul etmek elzem ve mantıklı beklentiler içine girmelisin.

Alıntıları Göster
    Reis su yazıya bir virgül, bir nokta koyaydin ya. Nefesim kesildi. Bende çok dikkat etmiyorum, yeminle nefesim kesildi.
    Ben geçmişte yaşadıklarımdan sonra özellikle hatundan önce ilsikiden çıktım. Bir ay perisandim. Benim annem namazli niyazli kadındır. Ama muhafazakar değildir.
    Burada içecek yer olmayınca gidiyordum otelin roofuna 10-12 bira içip kızın evine gidiyordum. Ancak sizarsam sabaha kadar deliksiz uyudum. Yoksa. unutamıyorum diye bağırararak uyanmalarim oldu. Annem kendi elleriyle gidip bira aldi, mutfakta iç evde siz dedi. İçtim sizdim ve sabah kalkınca ne yapıyorum ben dedim. Bakma buraya yazıyordum. Ama neler cektigimi ben bilirim. Sonra cok kızla tanıştım hiç biri uymayınca yol verdim. Ümidimi kestim. Karşıma çıkmıyor aman dedim. Sorun bende herhalde bile dedim. Ben normalde sakin, kibar yaşamayı seven adamım ama psikopata bağladım. Öyle bir ilişkiydi. Hangi adam gidip arabanin camına yumruk atıp patlatır.
    Sonra karşıma çıktı cici kuş. İstesem, araba sipariş verirsin ya, rengi şöyle olsun, özellikleri böyle olsun diye, ya resmen öyle oldu. Başta ufak ufak pürüzler oldu ama dürüstlük ve netlik puruzleri yok etti.
    Bekleyince çıkıyor ya.

• quote:

Ailemde evlen diyiyor ama o kadar rahatımki evlilikte sonıçtq bi kumar ha beğenir seversem evlenirim yaşım geldi diye pata küte evlenmem bekarlık kötü olsa bu kadar insan boşanıp bekarlığı tercih etmezdi.

Şimdi yaş geldi tanışacam hersey hızlı olacak evlenecem evin içinde tanıyacam ve evde erkeğini ne kadar mutlu edecek bundan ne kadar emin olabilirim bu birazda şans işidir kimse kimseyi anlayamaz allah nasipte edecek bana bu hayatı nasip etti yaradan çok zor evlilik artık ucra köşe bucakta kalan kızlar gelecek onuda ben istemiyecem ama iyiki erkenden evlenmedim düzenimi kurdum.

Evlilik şans nasip ve ailesel faktörlerin işidir zamanında çıktı karşımıza iş güç yoktu şimdi iş güç var karşımıza çıkıyor zamanlama işte yoksa tanışıyorum var hemen evlilik isteyen ama korkuyorum.

Alıntıları Göster
    Sen var ama ilişkiyi yürütemem anlaşamam ilerde bir sorun çıkar diye tırsıyorsun o zaman e zaten her evlilik alınan pahalı bir ürün gibi risklidir zaten kimse garanti şöyle diye evlenmiyor sonuçta Türkiye'deki evliliklerin büyük çoğunluğu mantık evliliği eskiden görücü usülü vardı şuanda buna benzer meslekler şöyle durum böyle deyip yaşımda geldi evleneyim diyen çok kimse evlenmek zorunda değil ama işlem toplum bekarı dışlıyor sebep bu bizim ülkesel bazı tabularımız var ha bekarda kalırsın ama genellikle kabul görmüyorsun bunuda bilmek lazım.Evlenip boşananlarda genellikle bu nedenle boşta kalamayıp tekrar evleniyorlar.Erkek bir düzenden çıkınca dağıtıyor ayrıca.Bekarlık Türkiye normlarında savunulacak birşey değil ha multimilyoner olursun bekar kalırsın bağımsızsın emrinde çalışanların olur belirli ihtiyaçlarını giderebilirsin ama ortalama biri için zor evliliği bende savunmuyorum ama Türkiye'de bu böyle Türkiye'de evlilik resmen bir delilik para garantili bir işiniz yoksa çift olarak her yönden dar boğaza girmenizde olası ailenizde maddi olarak ve manevi yönden destekleyici güçlü değilse.Ama ortalama bireyler için maalesef evlilik zorunlu gibi bir süre sonra yalnız kovboy olarak kalıyorsun maalesef evli çiftler imkan bulunca çiftlerle birlikte çıkıyorlar genellikle eşlerde pek tasvip etmiyor bekar kişileri iş arkadaşın yada hatta akraban dahi olsa böyle böyle tek kişi kalıyorsun Türkiye'de bir sınırdan sonra hayat monotonlaşıp iki kişilik yalnızlığa dönüşüyor çocuk sahibi felanda olursan iyice bitiyor.

• quote:

Sen var ama ilişkiyi yürütemem anlaşamam ilerde bir sorun çıkar diye tırsıyorsun o zaman e zaten her evlilik alınan pahalı bir ürün gibi risklidir zaten kimse garanti şöyle diye evlenmiyor sonuçta Türkiye'deki evliliklerin büyük çoğunluğu mantık evliliği eskiden görücü usülü vardı şuanda buna benzer meslekler şöyle durum böyle deyip yaşımda geldi evleneyim diyen çok kimse evlenmek zorunda değil ama işlem toplum bekarı dışlıyor sebep bu bizim ülkesel bazı tabularımız var ha bekarda kalırsın ama genellikle kabul görmüyorsun bunuda bilmek lazım.Evlenip boşananlarda genellikle bu nedenle boşta kalamayıp tekrar evleniyorlar.Erkek bir düzenden çıkınca dağıtıyor ayrıca.Bekarlık Türkiye normlarında savunulacak birşey değil ha multimilyoner olursun bekar kalırsın bağımsızsın emrinde çalışanların olur belirli ihtiyaçlarını giderebilirsin ama ortalama biri için zor evliliği bende savunmuyorum ama Türkiye'de bu böyle Türkiye'de evlilik resmen bir delilik para garantili bir işiniz yoksa çift olarak her yönden dar boğaza girmenizde olası ailenizde maddi olarak ve manevi yönden destekleyici güçlü değilse.Ama ortalama bireyler için maalesef evlilik zorunlu gibi bir süre sonra yalnız kovboy olarak kalıyorsun maalesef evli çiftler imkan bulunca çiftlerle birlikte çıkıyorlar genellikle eşlerde pek tasvip etmiyor bekar kişileri iş arkadaşın yada hatta akraban dahi olsa böyle böyle tek kişi kalıyorsun Türkiye'de bir sınırdan sonra hayat monotonlaşıp iki kişilik yalnızlığa dönüşüyor çocuk sahibi felanda olursan iyice bitiyor.

Alıntıları Göster
    Dostum neden dışlasın yaf sanki ne yapıyom muharrem hüseyin aa bu evlenmedi dedi diyemi evlenecem madem baskı var baskı kuran adam senete imza atsın nafakamı yüklensin ilerde yada düğün paramı versin.Ahmet bana evlen diye baskı kuruyorsa o yüklensin herseyi.

BAna baskı kimse kurmuyor hiçte dışlanmıyorum dışlanırsamda çokmu mühim herkes kendine baksın evlileride görüyorum şaftı kaymış işte sizin zaafınız bu toplum ne der bunu kızlar ve aileleride bildiği için herseyi istiyorlae çünkü Zaafın bu ama benim zaafım yok.

Bu zamanda evlenmenin canlı bombanın önüne atlamaktan hiçbi farkı yok kız arkadaşımda oluyor bendede kalıyor.Eğer aşık olup seversem evlenirim yoksa bi kaç yobaz neden evlenmedi dedi diye evlenmem.Allah evlenenleri mutlu mesut etsin ona lafım yok

• Bu konuyu okuyan evlenmez

• quote:

Dostum neden dışlasın yaf sanki ne yapıyom muharrem hüseyin aa bu evlenmedi dedi diyemi evlenecem madem baskı var baskı kuran adam senete imza atsın nafakamı yüklensin ilerde yada düğün paramı versin.Ahmet bana evlen diye baskı kuruyorsa o yüklensin herseyi.

BAna baskı kimse kurmuyor hiçte dışlanmıyorum dışlanırsamda çokmu mühim herkes kendine baksın evlileride görüyorum şaftı kaymış işte sizin zaafınız bu toplum ne der bunu kızlar ve aileleride bildiği için herseyi istiyorlae çünkü Zaafın bu ama benim zaafım yok.

Bu zamanda evlenmenin canlı bombanın önüne atlamaktan hiçbi farkı yok kız arkadaşımda oluyor bendede kalıyor.Eğer aşık olup seversem evlenirim yoksa bi kaç yobaz neden evlenmedi dedi diye evlenmem.Allah evlenenleri mutlu mesut etsin ona lafım yok

Alıntıları Göster
    Bunu al açık yapmazlar düzene girsin isterler toplum eski nesilin kafada bu var evlenmek düzene girmek olarak kabul görür toplumda da böyle bekar adam dengesizdir güvenilmez her an herşeyi yapar sorumluluğu olmaz böyle inanç var toplum normunu o nesil yok olup gitmedikçe yeni bir bilinç gelmedikçe değiştiremezsin.Sen yaş 30 33 ise normal birşey olmaz ama 36-37 deyip ilerleyince artık raydan çıkıyor şuanda evlilik yaşı ilerledi çoğu genç üniversite okuyor erteliyor ha düzgün diye tabir ettiğimiz çoğu kız 24-26 arası evlenir genellikle 30+ olan kadınların çoğuda maalesef sorunlu.İnsan diyelim bir müddet sonra ümitsizlikten mi nedir aramayı bırakır oluruna bırakır durumu kabullenir.Böyle çok var kadın hele direk toplum dışı kalıyor.Ha bu dediğim şeyler ortalama bir türk vatandaşı için geçerli zengin varlıklı kişiler zaten toplumdan bağımsızdır.Ben evliliği savunmuyorum türk toplumunun verdiği değer bu zaten şuan bir değişim içerisinde nesil ve eski görgü gelenekler şu 10-15 yılda tamamen yok olacak.Benim dediğim o dışlama gibi şeylerde hep toplum ve kabullendiği değerler sonucunda olur ha bana kalsa isteyen istediği ile birlikte yaşasın etsin bu beni ne ilgilendirir ama işte belli bir tebaa var ters gözle bakıyorlar elalem ne der diye bir laf almış gidiyor nasıl birşeyse artık işte geri kafalılığın eseri buda bunun değişmesi lazım eski nesil hep birbiri ardına böyle birşey olur söz ederler diye her attığı adımda temkinli toplum normlarınıda bu oluşturuyor ben evliliği savunmam birlikteliği savunurum evlilik türkiye şartlarında zulüm avrupada bile çoğu kişi evli değil birlikte çocuklu ama evli değil evliliğin maliyeti ağır aha işte düşünemeyen çoğu insan türkiyede aynı yasalarla evleniyor sonra boşanamıyor sonuçlarını kaldıramayacağından evlilik kadına hayat garantisi tanıyor erkeğe ise hapishane çünkü insanları niyetlerini bilemezsin.Evlilik erkeğin yüzde yüz zararla çıkacağı bir kurum avrupada abdde insanlar bir bakıyor yürürse amenna çocukta yapıyorlar baktılar işler yolunda en son evleniyorlar bizde ise birlikte yaşayacaksan evlenmek zorundasın durum bu.Ben abdyide gördüm avrupada da yaşadım uzunca müddet 25-30 kerede birlikteliğim oldu insanların karşı cinsin bakış açısı cidden bura ile çok çok farklı insan oradan gelip buradakiler ile muhattap olunca tuhaf oluyor.

Ayrıca;
    https://eksisozluk.com/evlenmek-neden-bu-kadar-zor--5944127?a=popular

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 18 Şubat 2019; 16:40:19 >

• evlenmeyeni toplum tabii ki dışlıyor. dışlama lafı fazla ağır gelebilir, yadırgıyor diyelim. en net ifade "yargılıyor" şeklinde söylenilebilir.

evlenmeme eylemine (ki aslında evlenmemek bir eylem değildir, tıpkı Playstation satın almamanın bir eylem olmaması gibi) karşı insanlar hâlâ ciddi koşullanmalara sahipler. evlenmemiş erkek potansiyel kerhaneci-piç-gecelik kız kovalayan gibi görülüyor. ki, toplumda gerçekten bu kafada olan, yani önüne gelen kızı öpme amacıyla yaşayan erkeklerin hemen hepsi erken yaşta evlenirler, evlenirler ki ön savunmayı kursunlar. toplum, sırf evlenmiş olmak için tanımadığı bir kızla evlenip, birbiri ile muhabbeti olmayan, birbirini sevmeyen, birbirinin sorunlarını iplemeyen, birbirinin hayatını kolaylaştırmayan, her biri kendi içinde sorunlu bireylerin oluşturduğu çarpık çiftlerle dolup taşıyor. American Beauty isimli eleştiri filmi bunu da eleştirmiş. izlememiş varsa mutlaka tavsiye ederim bu filmi.

bir keresinde bisiklet festivalinde bir arakdaş grubu yapmıştık. 4 gün her gece uzun uzun sohbet etmiştik. grupta herkes 30'lu yaşlarında idi (bir kişi 42 idi sadece) sadece bir çift evli idi, diğer herkes, kızlar dahil bekar idi. bu kız arakdaşlardan biri dedi ki, ben dedi bu grubun içinde olmaktan burada sohbet etmekten o kadar memnun oldum ki, o kadar keyif aldım ki, uzun zamandır kendimi böyle rahatlamış böyle mutlu hissetmemiştim dedi. neden dedik, çünkü dedi benim etrafımdaki herkes evli, bana da neden evlenmiyosun diye soruyolar, o garipsemeyi hissedebiliyosun, burada ise hepimiz aynı yaşlardayız ama herkes bekar, kimse birbirini garipsemiyor, herkes birbirini normal karşılıyor, böyle olunca çok doğal bi ortam oluyor, kendimi anormal hissetmeden birkaç gün geçirdim demişti. kızlar için daha zor bu evlenmemiş olma durumu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Haklısınız doğru öyle bi baskı var ams benim yaşadığım çevrede yok ben müsade etmiyorum diyende istediğini söylesin arkamdan yani ne yapmam gerekiyor anlamıyorum bi kızın kolundan tutup allsh için evlenelimmi diyeyim istediğim ilişki olmuyor sevdiğim yok.

Bana baskı yapıldığı zaman getiriyorım bi boş kağıt kağıda mesela nihat adlı şahısın baskısından dolayı evlenme kararı alıyorum eğer boşanırsam yada herhangi bi durumda kalırsam tamamen baskı yapan kişi sorumludur diyip imza istiyorum ondan sonra susuyorlar.

Evlenen arkadaşlarım görüşmüyormu benimle çok umrumdamı evim var işim var sağlığım çok şükür yerimde konuşmasınlar sıkıntı yok.Evlenmeyen kız arkadaşlarımda var 35 40 yaşlarında valla gezip tozuyorlar amsterdam prag falan toplum halen evlenin diyip dursun:) istanbuldan üniverste zamanında tanıdığım bi kız arkadaşım geldi 1 hafta bende kaldı instagramdan resmimizi gören evli arkadaşlarım hepsi beni aradı dedim hayırdır :)) Kız arkadaşımla harika bi kahvaltı yaptık,rahat geziyorum,rahT alışveriş yapıyorum derdim yok çok şükür,varsın bi kaç kişi evlenmemiş abaza gözüyle baksın bana:)

Bekar adam sapık olur muhabbetine gelirsek inanın buna nerde karı kıza giden nerde eskorta para veren varsa hep evli çıkıyor ne hikmetse ben buny bi kızdan duydum evli erkeklere lanet okuyordu dedim noldu ya hayırdr dediki inanın bekar adamlar daha güvenilir:)

• Yarın bu saatlerde 3. Saatlik evli oluyorum

• quote:

Haklısınız doğru öyle bi baskı var ams benim yaşadığım çevrede yok ben müsade etmiyorum diyende istediğini söylesin arkamdan yani ne yapmam gerekiyor anlamıyorum bi kızın kolundan tutup allsh için evlenelimmi diyeyim istediğim ilişki olmuyor sevdiğim yok.

Bana baskı yapıldığı zaman getiriyorım bi boş kağıt kağıda mesela nihat adlı şahısın baskısından dolayı evlenme kararı alıyorum eğer boşanırsam yada herhangi bi durumda kalırsam tamamen baskı yapan kişi sorumludur diyip imza istiyorum ondan sonra susuyorlar.

Evlenen arkadaşlarım görüşmüyormu benimle çok umrumdamı evim var işim var sağlığım çok şükür yerimde konuşmasınlar sıkıntı yok.Evlenmeyen kız arkadaşlarımda var 35 40 yaşlarında valla gezip tozuyorlar amsterdam prag falan toplum halen evlenin diyip dursun:) istanbuldan üniverste zamanında tanıdığım bi kız arkadaşım geldi 1 hafta bende kaldı instagramdan resmimizi gören evli arkadaşlarım hepsi beni aradı dedim hayırdır :)) Kız arkadaşımla harika bi kahvaltı yaptık,rahat geziyorum,rahT alışveriş yapıyorum derdim yok çok şükür,varsın bi kaç kişi evlenmemiş abaza gözüyle baksın bana:)

Bekar adam sapık olur muhabbetine gelirsek inanın buna nerde karı kıza giden nerde eskorta para veren varsa hep evli çıkıyor ne hikmetse ben buny bi kızdan duydum evli erkeklere lanet okuyordu dedim noldu ya hayırdr dediki inanın bekar adamlar daha güvenilir:)
    Bizim toplumda böyle bir sey var. Hemen hemen sahzima yapilan baskilarda oluyor. Ama beni fazla etkilemiyor... Evlen, evlen diyenlerde genelde kendi evlilikleri rayinda olmayan kisiler. Ben yandim sende yan misali...

• Merhaba hayırlı geceler. Bazı konularda fikir danışmak istiyorum. Yaşım 28.Eskiden olsa düğünüm olsun,insanları toplayayım olsun ne bileyim herşey istenildiği gibi olsun diye düşünürdüm. Şimdi ise düğün vs. hiçbir şey düşünmüyorum. Tek düşündüğüm nikahtan 1kaç gün önce az sayıda en yakınlar (anne baba kardeş ve eş dost en yakındakiler toplam 20-30 kişilik bir grup) eğlence ortamı ve ardından nikah. Gösterişi seven bir tip değilim. Ülke şartlarından millet göbek atacak diye geceliği 10-12 bin lira olan ve sadece meşrubat-pasta dağıtacakları 3-4 saatlik organizasyona karşıyım. Şu an birisiyle birlikteliğim yok olanlar ile de sadece flörtümsü şeklinde konuşuyorum. Evlenmek gibi konuşmalara girmiyorum. Eski kız arkadaşımla da bu konuları konuşmazdık ve birbirimizi severdik. Evlilik isteğim var ama doğru insanı bulamadım. Ülke şartlarında güzel maaşım ve güzel sayılabilecek işim var. Bazen uykumu kaçıran şeyler arasında bu tarz masraflar var. Olmayan çocuğa don biçme gibi görülebilir fakat ben gerçekten eskisi gibi herşeyin 0'ını alalım üstüne düğünümüzü yapalım herşey bittiğinde 100bin Tl borcumuz olsun ve 35 yaşımıza kadar kredi ödeyelim, kredi bitmeden çocukların kreş ve okula başlamasıyla beraber yeni krediler çekelim ve 50 li yaşlarda ev sahibi olalım kafası yok bende. Karşımdaki insana da bu şekilde anlatacağım. Aİlem düğün derken herşey ister onlara kalsa en güzeli olsun der ama ben hep karşı çıkarım. Benim düşüncem Evliliğin 1. günü 0'dan başlamak -100 bin borç ile takılarla borçların yarısını kapatmak değil. Hayallerim arasında iş ve sorumluluk sahibi birisiyle hayatımı birleştirmek ve maddi dengeyi ortak kurmak var. Bu denge ile evlendiğimizde ev sahibi olup kendimizi maddi olarak çok zorlamadan tek borcumuz ev kredisi olan ve kredi dışında elimizdeki para ile hayatımızı olabildiğince pozitif, aklımıza estiğinde hadi 1kaç gün tatile çıkalım diyebilecek maddi gücü, hastalandığımızda sağlığımız için en iyi sonucu alabileceğimiz tedaviyi olabileceğimiz hastanede ve ya işte ani olaylarda karşılayabileceğimiz maddi gücü karşılamak olsun yeter. Buzdolabına 10 bin lira çamaşır makinasının en akıllısını alıp millete gösterme gibi çabam yok. Dayalı döşeli kiralık evlerde de otururum hiç problem değil. İlla yemek odası takımı vitrin ahşap mobilya olmasa da olur yani yılda 5-10 kez misafirim gelecek diye de ne bileyim biraz şey bence. Neyse fikirlerim bunlar. Sizler arasında bu tür işlerde tecrübeli insanlar var. Onlardan yardım istiyorum.Düşüncelerime göre ve yaşantınıza göre neleri değiştirmeliyim?

• quote:

Haklısınız doğru öyle bi baskı var ams benim yaşadığım çevrede yok ben müsade etmiyorum diyende istediğini söylesin arkamdan yani ne yapmam gerekiyor anlamıyorum bi kızın kolundan tutup allsh için evlenelimmi diyeyim istediğim ilişki olmuyor sevdiğim yok.

Baskı var hatta bazıları muhabbeti kesiyor. Umursamaz ve insanları kaybetmeyi göze alırsan sorun yok.
    Ben evli arkadaşlarımla eskisi gibi görüşmüyorum bile. Oturup iki çay içilmiyor telefon çalıyor sanki komutanı çağırmış gibi kalkıp gidiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

Baskı var hatta bazıları muhabbeti kesiyor. Umursamaz ve insanları kaybetmeyi göze alırsan sorun yok.
    Ben evli arkadaşlarımla eskisi gibi görüşmüyorum bile. Oturup iki çay içilmiyor telefon çalıyor sanki komutanı çağırmış gibi kalkıp gidiyor.

Alıntıları Göster
    haha son cümleye iyi güldüm sabah sabah :))
    aklıma kendi çocukluk arkadaşımın yıldırım değişimi geldi (yıldırım nikahı var ya, bu da onun yıldırım "değişimi" versiyonu). en iyi, en yakın arkadaşım idi bu kişi. yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi. aslında o beni arardı daha çok, gel playstation oynayalım falan, o zamanlar gençtik ya, bunların eve giderdim 3 gün football manager oynardık gece gündüz. onların ailesinin bi parçası olmuştum artık :) sonra askere gittim, ben askerden döndüğümde bi baktım beni aramıyo, ben dönüş yaptım, eleman değişmiş. düne kadar en yakın dostu bendim, askerdeyken eleman öyle bi değişmiş ki dostluk yerini sadece tanıdıklığa bırakmış gibi çünkü eleman asker dönüşü benimle buluşmaya bile zorla geldi adeta şaşırdım. meğerse eleman peşinden koşturduğu kızdan kabul almış, evliilk hazırlığı yapıyomuş kız geldi bizim kankilik bitti, yerine böyle ara sıra görüşülen sıradan bi arkadaşlık geldi ha umrumda mı hayır ama garip yani diyeceksiniz ki belki adam başka bi nedenden dolayı sana tavır almıştır da sen anlamamışsındır, hayır öyle bi durum da yok, adamın sağdıçlığını bile ben yaptım düğünde, yani olay tamamen "mancınığı" görünce nutku tutulan türk erkeğinin sudan çıkmış balığa dönüşmesinden ibaret :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 19 Şubat 2019; 7:41:16 >

• Realist olmak lazım hani diyiyoruz adam evlendi arayıp sotmuyor arayıp sorarsa kadın o gece ilişkiye dönüyor,bende çok gördüm adam ipek gibi olmuş sebebi cinsellik kimse sohbet etmek için evlenmez esas temelde yatan bu,adamın eşi diyiyor onla bunla görüşürsem gece tek uyursun 2+2=4 eder.

Benim umrumdamı hayır tabiki ama hep derim bu zamamda evlenmek canlı bombanın önüne atılmak gibi bişey düşünüyorumda tüm gün bi kadının dırdırını nasıl çeker adam boşansan zaten hayatın kayıyor.

İstanbulda ünv okurken ev sahibi aradı bi yakını bi kaç gün bende kalacakmış uygunmusun dedim uygunum abi sorun değil gelsin dedim,adam geldi 40 45 yaşlarında biraz konuştuk 2 çocuğu var abi adam bana nolur biraz kalayım eve gitmeyeyim dedi o kadar yoruldumki evlilikten adam bana sarıldı sen cennette yaşıyosun yalnızlık gibisimi var dedi o adamı bitmişliğini hiç unutmadım.

Aslında o adam çoğu evli erkeğin söyleyemediğini söyledi,topluma gelirsek toplum evlenmeni ister tabiki çünkü köle laZım evlenince ömür boyu çalışmak zorundasın ben iş çıkışı lüks cafelerde yemek yerken evli arkadaşlarım ek mesaiye kalıyor ben işsiz bile kalsam çok sıkıntı değil nimettir yalnızlık.

Kadını anlarım çocuk ister,hamilelik var,baskı var gelinlik hayali var.Erkekler neden can atar anlamam artık erkeklerde hayalim damatlık giymek der:) Saçma bir sürü adetin içinde buluyosun kendini.

• quote:

Realist olmak lazım hani diyiyoruz adam evlendi arayıp sotmuyor arayıp sorarsa kadın o gece ilişkiye dönüyor,bende çok gördüm adam ipek gibi olmuş sebebi cinsellik kimse sohbet etmek için evlenmez esas temelde yatan bu,adamın eşi diyiyor onla bunla görüşürsem gece tek uyursun 2+2=4 eder.

Benim umrumdamı hayır tabiki ama hep derim bu zamamda evlenmek canlı bombanın önüne atılmak gibi bişey düşünüyorumda tüm gün bi kadının dırdırını nasıl çeker adam boşansan zaten hayatın kayıyor.

İstanbulda ünv okurken ev sahibi aradı bi yakını bi kaç gün bende kalacakmış uygunmusun dedim uygunum abi sorun değil gelsin dedim,adam geldi 40 45 yaşlarında biraz konuştuk 2 çocuğu var abi adam bana nolur biraz kalayım eve gitmeyeyim dedi o kadar yoruldumki evlilikten adam bana sarıldı sen cennette yaşıyosun yalnızlık gibisimi var dedi o adamı bitmişliğini hiç unutmadım.

Aslında o adam çoğu evli erkeğin söyleyemediğini söyledi,topluma gelirsek toplum evlenmeni ister tabiki çünkü köle laZım evlenince ömür boyu çalışmak zorundasın ben iş çıkışı lüks cafelerde yemek yerken evli arkadaşlarım ek mesaiye kalıyor ben işsiz bile kalsam çok sıkıntı değil nimettir yalnızlık.

Kadını anlarım çocuk ister,hamilelik var,baskı var gelinlik hayali var.Erkekler neden can atar anlamam artık erkeklerde hayalim damatlık giymek der:) Saçma bir sürü adetin içinde buluyosun kendini.
    Adamın durumuna çok üzüldüm ya içler acısı bir durum valla. hiç bilmedıgın evde o kadar rahat hissetmek.

Benımde yaşım 27 evlenmek ısteği gelmeye başladı. Abuk sabuk tipte kızlar yazıyor ama hepsi para için kendını kitlemeye çalıştığı belli oluyor.

Doğru kişiyi bulana kadar 35 yaşına kadar kendıme sure verdım. bulamazsam artık kör topal alırız ama şansımı sonuna kadar zorlayacağım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Realist olmak lazım hani diyiyoruz adam evlendi arayıp sotmuyor arayıp sorarsa kadın o gece ilişkiye dönüyor,bende çok gördüm adam ipek gibi olmuş sebebi cinsellik kimse sohbet etmek için evlenmez esas temelde yatan bu,adamın eşi diyiyor onla bunla görüşürsem gece tek uyursun 2+2=4 eder.

Erkeklerde hiç hayalim damatlık giymek gibi birşey olacağını sanmam düğün ve düğünün getirdiği bir ton zerzevat hep gelinin hayali gelinliğe kadar evliliğe razı gelen erkek zaten kadının gelinliğini ve düğününüde onaylamış olur.

Erkek niçin evlenir.

1.Çocuk

2.Düzenli bir hayat düzenli bir birliktelik.

3.Hayatın sorumluluklarını ve getirdiği sorunları paylaşacak dertleşecek bir insanlar beraber olmak aynı yatağı paylaşmaz zor zamanında birbirine kol kanat germek ki evlenirken iyi günde kötü günde bunun için denir.Ama teoride olan şeyin pek pratiğe dönüştüğünü görmedim genellikle tarafların birinde ciddi sorun olunca direk iş boşanmaya gidiyor.Ama erkek adına sebepler sadece ve sadece bunlar.

Kadın için

1.Annelik iç güdüsü malum her dışarı gittiğinde yada akrabalarda yada komşu ziyaretine yada sen ziyaretine gittiğinde küçük çocukları içten içe sende de yumuşamaya neden olur annelik duygusu işte bu sebeple artan birşey tamamen doğanın ve tabiatın kendini devamlılığı için insana yüklediği şeyler erkekte testesteron olmasa hiç bir erkek kadınlara ilgi duymazdı yoksa yoluna bakardı başka uğraşılarla ilgilenirdi.Kadınlarda dişilerde de böyle eğer hormonal bir içgüdü hissiyat olmasa kimse çocuk sahibi olmak istemezdi başka işleri ile uğraşırdı hatta çocuk doğunca diyelim onu koruma iç güdüsü olmazdı atardı köşeye işte bunlar hep tabiatın ve neslin devamlılığı için insana yüklenmiş şeyler ve engel olamıyorsun zor engel olabilsen zaten nesiller yok olurdu ki şuan teknoloji dönemi dolayısıyla da beraber pek çok batı ülkesinde ve gelişmiş ülkede nüfus azaldı sorgulama ve planlama neticesinde insan beyni geliştikçe ve bir noktaya kendini adadıkça bu üreme cinsellik gibi olgulardan da uzaklaştılar.Ancak gelişmemiş veya gelişmekte olan ülkelerde genellikle genç nüfus fazla dikkat ederseniz çünkü boş adam çok iş yok uğraşı yok bunlar olmayınca insan vücudu enerji ve odaklanma noktasını insanlığın temel noktası olan üremeye yönlendiriyor buda bizim gibi ülkelerdeki sorunların başlıca nedeni.

2.Toplum baskısı özellikle dişi kadın bireyde bu inanılmaz fazla eğer zengin yada kendi ayakları üzerinde duran biri değilseniz buna çözüm üretmeniz zor ki kendi ayakları üzerinde dursan bile sana sulanan sataşan devamlı taciz eden çok olur illa bir erkekle beraber gezinme durumun olacak yada buna engel teşkil etmeyecek lokasyonlar da yaşamını idare edeceksin başka çare yok.

3.Aile baskısı mürüvvetini görelim yok ben torun istiyorum düğünün olsun evlenelim o kadar altınları ben o kadar kişiye boşuna mı dağıttım bak kızım.Küçüklüğünden beridir emeğimi verdim yemedim biriktirdim senin için çeyizini hazırladım(Duygu sömürüsü yok anne baba hakkına kadar gider)

Yani diyeceğim bu toplum eski nesille yeni nesil arasında gelişen teknoloji ve değişimle bir çatışma söz konusu bu illa değişecek ya 15 ya 20 yıl sonra bunun için eski nesil yok olacak çalışma yaşama şartları değişecek eski nesil yok oldu mu yeni nesilin bildiği hayat beklentisi zorluklar üzerine yeni bir nesil inşa edilecek.Zamanında kırsalda yaşam fazla idi görücü usülü yaygındı.Genellikle bu sebeple yakın köy olsun yada yakın akraba olur ki tasvip edilmeyen şey bu gibi işlemlerle birlitelik ve aileler kurulurdu gel zaman git zaman nüfus arttı.Teknoloji gelişti hayatta herşeye ulaşım dünya ile iletişim arttı o zamanda 7-8 çocuk yapan ve bunları besleyebilen nesil yeri geldi artık ondan sonraki nesilde 3 e düştü 4 e düştü.Şuanda ise bu nesilden sonraki nesil evlenmekte bile zorlanır hale geldi.Niye çünkü dünyaya açığız artık kim ne yapmış görüyoruz istanbuldaki bir şeyi yada antalya kıbrısta veya yurt dışındaki birşeyi imrenme şovenizm popüler kültür herşeyde olduğu gibi evliliğide etkiledi.Kimse Milyon borç yapıp bir hayat yuva kurup rahat yaşamayı beklemesin yada kimse bir günlük etkinlik için 100 Milyarlık borç yapmak istemez ve bunun acısını 5 yıl çekmek buradan mutlulukta gelmez çiftlere.Tvlerde de görülüyor evlilik kurumu ayaklar altına alındı şuanda gelinlik yok kaynana bilmem ne gibi programlar var bunlarlada dibi görüyor.Evlilik artık boş birşey ve gerekli değil evliliği bu denli karından bağlı tutan şey ise bu toplumda din din temeli esası ile yok olursa tamamen avrupadaki ve abddeki gibi bir yaşam tarzına bürünecek herşey çünkü din ile namus denen olgunun bağı var ve gelişmemiş toplumlarda bu büyük sorun.Kadınların özgür yaşantısınada engel.Çünkü din birliktelik için evlenmeyi şart koşuyor.Mesela islamda böyle birde hristiyanlarda azınlık bir şey ama katoliklerde var bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

Alıntıları Göster
    Evet sebebi kadınların kaybetme ve aldatılma korkusu bunu bir evli arkadaşa sordum ne olursa olsun içinden çıkmıyor bu şeyler ister güven ister güvenme illa arıyor eşin ve gelmeni talep ediyor e böyleliklede çift kişilik yalnızlığa dönüyor ancak senin gibi yer yer çiftlerle takılabiliyorsun zaman zaman.Yani böyle işin elverecekki tek takılacaksın farklı şehir veya yurt dışında yoksa yok.Maalesef bunu yaşadığım bir sorun olduğu içinde diyorum devamlı eşin taciz ediyor arayarak malum arkadaşlarda bıkkın ve üzgün ayrılmak gitmek durumunda kalıyor.Evlendikten sonra artık takılma gibi şeylerde son buluyor bu sebepten ötürü benim üstlerde de kastetmek istediğim buydu toplum dışlıyor dediğim böyle sen oyun dışısın len diye değil
    Sen zaten gördüğün olaylar neticesinde anlıyorsun.Yaşadığın şeylerle gel takılalım deyince verilen arkadaşların yanıtları ile bakmışın tek kovboy kalmışın.Evlenenler yerine göre ya komşular yada kendileri gibi evli olan çiftlerle takılıyorlar bu böyle maalesef.Ha dışarı eğlencesi bitiyor genellikle evde kalıyorsun.

• Gazetede okudum adam aldatılıyor elinde delilleride var karısıyla boşanıyor bunu mahkemeye sunuyor ve kadının aldattığı ıspatlanana kadar adam nafaka ödüyor ve adam işsiz o kanun cidden doğruymuş.

Aldattığı ıspatlanıyor ama adam verdiği paraları geri alamıyor:) uzun uzun yazmaya gerek yok evlenmemek için yeterli bi sebep bu evlilik çok yorucu gerçekten çekilecek çile değil bu ekonomide bide ömür boyu trip laf çekiyorsun hep derim sevgili yapın evlenmeyin.

Bekarlık nereye kadar derler peki evlilik nereye kadar.

• 
Sayfa: önceki 542543544545546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.