Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (511. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: mystiery_
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.186
Cevap
394
Favori
926.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 509510511512513
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sleepydragon

işte bu yüzden evleneceğiniz kişinin gerçekten beyni olup olmadığına bakın arkadaşlar. mutlaka masraf yapılacak ama fuzulileri isteyip gösteriş peşinde ise, hayat boyu yorar sizi.
    aynen.onlar sanıyorki başta bu masrafları yaptım kurtuldum sanıyorlar.hayat boyunca bu mazsafları fazlacasını isteyecek bu tipte hatunlar. bu hatunlar hayat boyu yoracak .elini vermiş olcakalar başta ama tüm vucudu kaptırmış olcaklar.

• sleepydragon S kullanıcısına yanıt
    aynı fikirdeyim, evlenirken ayrı ev kuruyorsun elbette masraf yapacaksın. ama elde avuçta yoksa tamam olmayıversin diyen hatun bulmak zor. durumu bilmesine rağmen de zorluyorsa hayat boyu zorlayacak demektir. yol yakınken tekrar bi düşünmek lazım.
  • Sevgili arkadaşlar,

Sizden bir yorum rica edeceğim. Özellikle varsa bayan arkadaşların ayrıca yorumlarını. Erkek arkadaşların da yönlendirme açısından yorumlarını rica edeceğim.

Ben bir nişan attım, onun ardından bayağı ciddi ilişkim oldu o da bitti. Bazen kendi yaptıklarıma kendim bile anlam veremiyorum. Şöyle ki, karşımdaki insan bana birşey inatla yaptırmaya çalışıyorsa ben otomatikman karşı çıkıyorum. Mantıklı bulsam dahi. Ek olarak sürekli insanlara karşı güven problemim var. Hayatımdaki kişiye güvenmem gerektiğini biliyorum fakat bazen patlak veriyorum.

Sizin de bu durumlarda yaşadığınız örnekler var mı?
  • Carl_Sagan C kullanıcısına yanıt
    İnsan yaşantısını değiştirebilir yada yanlışlarından dönebilir zaten her insan zamanla değişir kimi iyi kimi kötü yönde. Yani bi insanı geçmişi ile yargılamak ve geçmişinde yaptıklarına göre muamele yapmak ne kadar doğrudur hemde eşiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sırf düğün için 15 bin... (eşyalar ev vs hariç)

Oysaki sade bir nikah yapsan, zaten düğünden gelecek aynı altın nikahtada gelir.

Sonra tasarruf ettiğin o 15 binin bir kısmı ile Tayland Filipinler gibi tatil cenneti ülkelere birkaç ay sonrasına Katar hava yolları gibi firmalardan fırsat bilet bulunur.

Kalan para ile orada rüya gibi bir balayı yaparsın.

Hem kültürün artar, hem evliligin sağlamlaşır.

Diğer türlü milleti eğlendireyim göbek atsın laf etmesin diye çöpe atılan bir 15 bin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi temürrmelik -- 30 Kasım 2018; 17:55:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BluePassenger

İnsan yaşantısını değiştirebilir yada yanlışlarından dönebilir zaten her insan zamanla değişir kimi iyi kimi kötü yönde. Yani bi insanı geçmişi ile yargılamak ve geçmişinde yaptıklarına göre muamele yapmak ne kadar doğrudur hemde eşiniz
    Zaten geçmişine önem versem tanımadığım biriyle damdan düşer gibi evlenmezdim.
    Onun bu yaptıkları geçmişini sorgulamama neden oldu.
    Baba sevgisi görmeyen koca sevgisi bilmez derler.

Herkes "Müslüman yaptın cennetliksin" diyor ama ben şuan cehennemi yaşıyorum.
    Onunla daha az karşılaşmak için daha çok çalışıp geç saatlerde eve dönüyorum.
    Sabah onu tekrar görmemek için daha erken kalkıp işe gidiyorum.

Bu görüşüme katılmayacaksınız ama Müslüman olmadan daha aklı başındaydı.
    Ömrüm boyunca yanıma gelip ciddiyetle karışık tebessümlü halini ve anlattıklarını unutmayacağım.
    Namusundan şüphe ettirdi.

Keşke bu onun bana yaptıkları ve bende uyandırdığı şüpheler nafakasız boşanmama fırsat olabilseydi.
    Ama okuduğum kadarıyla kanun erkek karısını açıkça bir başkasıyla yakalamadıkça nafakasız boşanmasına izin vermiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Carl_Sagan

Zaten geçmişine önem versem tanımadığım biriyle damdan düşer gibi evlenmezdim.
    Onun bu yaptıkları geçmişini sorgulamama neden oldu.
    Baba sevgisi görmeyen koca sevgisi bilmez derler.

Herkes "Müslüman yaptın cennetliksin" diyor ama ben şuan cehennemi yaşıyorum.
    Onunla daha az karşılaşmak için daha çok çalışıp geç saatlerde eve dönüyorum.
    Sabah onu tekrar görmemek için daha erken kalkıp işe gidiyorum.

Bu görüşüme katılmayacaksınız ama Müslüman olmadan daha aklı başındaydı.
    Ömrüm boyunca yanıma gelip ciddiyetle karışık tebessümlü halini ve anlattıklarını unutmayacağım.
    Namusundan şüphe ettirdi.

Keşke bu onun bana yaptıkları ve bende uyandırdığı şüpheler nafakasız boşanmama fırsat olabilseydi.
    Ama okuduğum kadarıyla kanun erkek karısını açıkça bir başkasıyla yakalamadıkça nafakasız boşanmasına izin vermiyor.

Alıntıları Göster
    Bak hocam yaşadıkların elbette çok zor.

Fakat madem bu derece dertlisin halen neyin nafakasındasın?

Namusundan şüphe ediyorum diyorsun yahu parası pulu nafakasımı kalmış...

Gerekirse dünyaları ver boşan. namusundan şüphe ettiğin insanla evli kalmaktan milyon milyar kat iyi.

Nafakaysa nafaka ver kurtul!

Ha elbette sen şüpheleniyorsun diye o kesinlikle namussuz demek değil bu, belki hepsi senin hüsnü kuruntun. Zaten olay bu da değil. Olay senin doğru yada yanlış namusundan şüphe ettiğin bir insanla sırf para pul nafaka yüzünden evliliğini sürdürmendir.

Delikanlı adama yakışıyor mu hiç namusundan şüphe ettiğin birisi ile nafaka verecem tırsıp diye diye boşanmamak?

Elin herifi ile konuşması tabi yanlış, ki şahsım adına aldattı yada aldatmadı hiç fark etmez direk ayrılık sebebidir zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi temürrmelik -- 30 Kasım 2018; 21:9:30 >

• temürrmelik T kullanıcısına yanıt
    Evli misiniz bilmiyorum ama yorumunuz "Bekara karı boşamak kolaydır" gibi olmuş.
    Nafaka deyip geçmeyin bunu ömür boyunca ödemekle mükellefsiniz.
    Bir arkadaşım borcu harcı olmadığı halde nafaka ödeyebilmek için hep ek iş yapardı.

Zaten namussuzluğu ispatı olsa nafaka gibi bir der olmazdı.
    Kanun bile aldatmayı nafakasız boşanma sebebi kabul eder.
    Ama eşlerden biri diğerinden şüphe ediyor veya eş kendisinden şüphe ettirecek davranışlar sergiliyor diye kanun nafakasız boşanma sebebi kabul etmiyor.
    Hakime "Bu kadın başka erkeklerle dertleşiyor sonra gelip bana anlatıyor" desem "Eee ne var bunda herkes konuşabilir bu aldatma mı oluyor?" veya benzeri birşey der.

Aldatmak, çift ve evlilik ilişkisi açısından “kandırma”, “ihanet etme”, “eşin beklemediği bir davranışta bulunma” anlamlarına gelir ve hiçbir insan ihanete ve sadakatsizliğe uğratılmayı istemez. Aldatmak nedir sorusuna verilen cevap, gerçeğin bir ya da birkaç yönünü anlatabilse de, aldatılmanın insana hissettirdiği duygusal acıyı tarif edebilmek gerçekten zordur.

İşte bu tarifteki zorluk boşanmayı zorlaştırıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fırtınam..

Yaş 26 oldu halen evlenmiş değilim :) Dört yıl önce 26-27 gibi evlenirim diyordum ama olmadı :)
    Birikim derseniz yok denilecek kadar az. Birkaç gündür banka kredilerine kafayı taktım bir miktar çekip maaşı oraya bağlıyayım diyorum ama faizler hayvan gibi 50 bin tl ye 80 bin tl geri ödeme alıyor bankalar. 20 Bin çeksen 33 bin tl alıyor. Faizleirn düşmesini beklemekten başka çare yok
    En minimal şekilde evlensem kafadan 40-50 bin tl gidiyor zaten.
    Sürekli dua ediyorum inşallah düğün istemeyen , sadece nikah ve sade bir töreni kabul eden yada isteyen bir aday bulurum :)
    Duyuyorum genelde düğün vs yapmadan direkt nikah ile evleniyorlar aslanlar gibi balayı yapıp geziyorlar. en iyiside bence bu
    Yabanci bulursaniz olur ancak.

• quote:

Orijinalden alıntı: realitych

aslinda evliligin masrafli tarafi dugun degil. ev esyasi ve altin. esya zaten eve almak gerekiyor , altinlarda alinip satilan birsey. sadece salon , gelinlik , damatlik vb. masraflar var dugun icin . o da bulundugum yerse en fazla 10bin tutar. bir kismi takilardan geri geliyo zaten . bu kadar ufak bir masraf icin dugun yapmamak asiri pintilik bence.
    Toplamda evlenme işine en az 70-80 bin harcaniyor. Bundan kacinan veya gucu yetmeyene asiri pinti mi diyorsunuz?

• Saldım artık. Geçenlerde bir tanıştırma gibi birşey olacaktı istemedim olmadı. İyi de oldu. Abim de bir tane buldum sana diyip diyip duruyor. Ailem de baskı yapıyor. 3 ay önce ev aldım. Borçlarım var iki seneye sıfırlamayı planlıyorum. Ve bu aralar aklımda pek yok evlilik işleri. Hiç sağıma soluma da bakmıyorum yalan yok. Spora başladım yeniden. Kafamı onunla meşgul ederim biraz. İlişki de düşünmüyorum kafam pek kaldırmaz bu aralar. Memnunum ama hayatımdan çok şükür
    Edit.birkaç düzenleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paco de Lucia -- 1 Aralık 2018; 3:36:30 >
  • hamdi574215 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar az çok beni yazmışsın.

Verdiğin kararların ne olduğunu bilmiyorum. Fakat bendede insanlara karşı güven problemi var ve böyle olması aslında benim gibi biri için daha iyidir.

Kendi yaptıklarına bile anlam verememen bence o tarz konular için uygun olmadığını gösteriyor gibi geliyor her neyi reddediyorsan yada karşı çıkıyorsan onun hesabını senin yapman gerekiyor. Sana karşı birşeyleri inatla yapmaya çalışan insanlarla ilişkin olması taraftarı değilim ne istediğini bilen acele etmeyen ve çabuk karar vermeyen insanlar ile ilişkin olsun
  • temürrmelik T kullanıcısına yanıt
    Gelde türk kadınına anlat.

Çünkü onlar Allah ne der demiyor.

Elalem ne der diyor.
  • Yaşı 25/30+ olan dostlara bir sorum mevcut.. Evlenmeyi düşündüğünüz bu amaçla tanıştığınız kadın size baştan herşeyi konuşurken, anlatırken bakire olmadığınıda söylese tepkiniz ne olurdu? Herşeyi düzgün, doğru baştan anlattığı için sevinmek ve onun anlattıklarının doğruluğuna inanmak ona güvenmek mi olurdu düşünceniz? Yoksa ben bunu kabul edemem, anlattıklarına inanamıyorum içim rahat edemez mi derdiniz?

• OrQuN kullanıcısına yanıt
    evleneceğin kadın sen istersen bakire de olur

İlk buluşmada değil ama 2. veya 3. buluşmamızda bundan bahsetmiştim. Ben açık açık söyledim. Hem benim hem de nişanlımın daha önceden sevgili olarak birisi olmadı.
    Deseydi zaten başkasıyla birlikte oldum, devam edemezdim ben açıkçası.

Buradaki önemli etmen bence, siz daha önce birisiyle oldunuz mu? Olmadıysanız eğer, sizin tutumunuz önemli sanki herkesin fikri, zikri başkadır.
  • CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    Bekareti nerede aradığını önemli aslında.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Açık konuşalım; biraz koyar. Fakat kendim de bakire olmadığım için bakire olmasını talep etme hakkına sahip değilim. Samimiyetinden ötürü güvenim tazelenirdi ama kolay bir durum değil elbette.

Geçmiş geçmişte kalmıştır diyemeyiz, genetiğimizde var. Elbette kafaya takılır. Ama bunu içimizde yaşayıp, bastırmalıyız.

Durumu göreceli olarak değerlendirecek olursak; eline erkek eli değmemiş, bakire, nazından kaprisinden yanına varamadığın, gelenek-görenek adı altında ayaküstü seni tırpalamaya çalışan bir kezban mı yoksa bekareti bozulmuş olan ama en başından bunu sana anlatan, kişiliği karakteri düzgün, olgun bir kadın mı? Benim tercihim ikincisi.
    Bu olay bıçak sırtı. Benimde öyle biri olmuştu. Hatta öyle ki kızla bir elmanın iki yarısı gibiydik. Bunu bana anlattığında hemen hemen bir çok kızın yalanı olan bir hikayeyi anlattı. Üniversitede sevgilisi olmuş. Ayrılmışlar. Çocuk intihar edeceğini söyleyip eve çağırmış ve kız gitmiş. Orda tecavüz etmiş kıza. Hikaye bu. Yersen. Burda amaç yapılan şeyin rızası olmadığını kontrolü dışında olduğunu karşı tarafa aksettirebilmek. Seni bir vicdan azabına sokmak. Bir insan ayrıldığı sevgilisinin intihar edeceğini öğrenirse tek başına gider mi? Bu bana çok şüpheli geldi. Ben kafamda 20lik beton çivisiyle gezemem dedim ve bitirdim. Belki bana bir anlık hataydı deseydi o kadar kafamı kurcalamazdı. Çok iyi bir kızdı çünkü. Bu durumda yalan diğer gerçeklerden daha fazla koyuyor.
  • leidenfrost L kullanıcısına yanıt
    Valla benim omuzlarım o kadar geniş değil.
  • 
Sayfa: önceki 509510511512513
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.