Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (488. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.186
Cevap
394
Favori
926.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 486487488489490
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Abi şeytan gibiler ya .d zehirler ya zehir .d
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-10D285547

Abi şeytan gibiler ya .d zehirler ya zehir .d
    Şeytan daha vicdanlıdır hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ManyetikRenozans M kullanıcısına yanıt
  • Bundan geçtiğimiz sene bir arkadaşımın kız arkadaşıyla nişanı olmuştu.

An itibari ile ayrılmışlar sebebini öğrendiğimde editleyip yazıcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-10D285547 -- 6 Ekim 2018; 23:50:40 >
  • quote:

Bundan geçtiğimiz sene bir arkadaşımın kız arkadaşıyla nişanı olmuştu.

An itibari ile ayrılmışlar sebebini öğrendiğimde editleyip yazıcam
    Hocam ağzını ara damardan gir merak ettim

Tamam. .d İlk fırsatta öğrendiğim direk editlicem ^^
    özele gel
  • quote:

özele gel
    Geldim burayada yaz :)

• Görüyorsun abi ne kadınlar var. Gerçekten dikkatli olmak gerekiyor. Sözde kadının işi zor derler
  • muhsinmuttaki M kullanıcısına yanıt
    Tavsiyelerine uyucam çok güzel ve okunur yazmışsınız
  • quote:

Anlatmaya gerek yok görüyorsunuz
    Peki eski es issiz kalirsa yada maaşı yoksa o zaman ne durum oluyor

• alemci83 A kullanıcısına yanıt
    İcra , Hapis ve katlanarak artan borç hapisteykende borç durmuyor gün sayıyor birikiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: garip2018

Hocam ben malum şahıstan önce bir kızla konuştum.

Kızla uzun bir süre telefon ve whatsap üzerinden konuştuk. Yaklaşık 2.5 ay. Yurt dısında olduğumdan 6 ayda bir izin hakkım oluyordu. Geldim gördüm 30 gün hergun beraberdik. Geri döndüm sonra yanıma geldi yaklaşık 4 ay sürdü

4 ayı geçen ilişkim olmadı. :(

Kızla ciddi olarak konuşmaya 3 ay sonra başladım.

Kız bir dünya bilezik Set ev eşyasının markasına kadar bana söyledi. Ben 2 yıl yurt dışında çalıştım. Tazminat ve biriktirdiğim para 22 bin dolar falan oldu. Bunun istekleri 300 bin lirayı geçiyor. Şaştı kaldım

. Rusla evlenen yada yabancı bir bayanla evlenen arkadaslar türkiye de 1+1 ev de kalıyor. Eşleri biz 2 kişiyiz. Ne gerek var kocaman eve, eşya sadece tvsi olanlar var. Kadınlar eşyalı ev tuttuk biz. Ne gerek var ki sıfır eşyaya diyor. Düğün müğün bizde ki gibi yapan olmadı.

Sonra burada bakıyorum malum şahıs ütü bile yapmıyor, kıyafetler ütücüye gidiyor. Kaç gun sonra gelirse artık?! şantiye de kaldım sabah verirdim çamaşırları akşam odama geri gelirdi. Şimdi böyle bayanla evleneceğiz ütü bile yok. Sonra şu kadar bilezik su kadar altın şu eşya ev 5 oda ehh. İlgi gösterirsin ararsın sorarsın sıkılıyorum bunalıyorum iki gün aramaz sormaz soğuk davranırsın başka biri var değil mi? Eskişehir de dolu zaten. Kafayı yemek An meselesi.

Yaşım 27. Tek istediğim şey 30 olmadan evlenmek ve baba olmak. Ama ortam böyleyken nasıl olacak bilmiyorum.

Şantiye ortamı kız yok hep erkek. Mecbur internet ortamı. Platoner gibiyim dul karı çekiyorum anlamış değilim.
    Bugün baba oldum millet bambaşka bir duygu Allah steyen herkese bu anı yaşatmasını nasip eder inşaallah...

• 01001101 kullanıcısına yanıt
    Bu tarz konulardada insanların dindarlığına cidden pes diyoruz.

Adam kendisi o çukura düştü diye hıncını başkasınıda o girdabın içine çekerek kendini teselli edicek.

Birde dediğin gibi dindarlık konusunda serseri mayın muamelesi yapıyorlar. Kendisi bilmiyor yapamıyor diye başkasınıda o kefeye sokuyor midem bulanıyor kaldıramıyorum böyle şeyleri
    Hayırlı olsun. Kız mı erkek mi :)
  • Bundan yaklaşık bir 5 sene önce kadar anne tarafından annemin yeğenlerinden birisi kız kaçırmıştı. Çocuk şuanda 27 yaşında felandır. Tam hatırlamıyorum yaşını. Kız eminim küçük hatta benden bile küçük ben 22 yaşındayım. Her neyse falan. Evleri falan var kiradalar mı bilmiyorum fakat en son en geçen muhabbet sonucunda bunların sohbeti geçti ve borçları olduğunu ve borçlarını bile borçlar ödediklerini öğrendim. Kredi çekip uzun vadede krediyi , yine krediyle ödüyor bir döngü halinde. Fakat bu insanları dışarıda gördüğünüz zaman sizden daha iyi yerde yemek yerler. Parası olmadığı halde senden benden daha iyi giyinir.
    Ama gel gör ki şuanda evliler.

Eeee kaçarak evlenen insanların büyük bir çoğunluğu bu halde zaten. Sen anne baba rızası almadan evlenirsen böyle şeyler olur. Birde eğitimsiz insanlarsınız üstüne birde çocuk var.

Şuanda ne yapar ne ederler bilmem fakat öyle bir hayatı kimse istemez. Düşünsenize borcu borçla kapatıyorsunuz.

• garip2018 G kullanıcısına yanıt
    Twitterda bir post gördüm. "Paris'te insanlar evlenip 30 metrekare evlerde yaşıyor ama dünyayı gezihorlar. Türkiye'de ise insanlar 4 odalı evde oturup hiçbir ülkeye gitmemiş oluyırlar" dite yazmışlar. Ne kadar dopru bir tespit. Ufuk meselesi bu.

Ben sınır kapısında çalışıyorum. Her milletten insanla hasbihal ediyoruz haliyle. Bu ortadoğu toplumlarını görüyorum lüks şatafat vs. Hele o araplarda neler var aklın durur. Azeriler tank gibi jiplerle geliyolar. Dişleri altın. Alman gelşyor karavanla. Fransız geliyor bisikletle. Rus gelşyo motorla. Amerikalılar geliyo sırtında çadırlarıyla. Kullandıkları telefonlar öyle normal telefonlar. Üst baş yine aynı. Adam kendine yatırım yapıyor dünyayı geziyor.

Ruslar ve ukraynalılar da keza öyle. Zaten genelde fakir insanlar slavlar. Medeniyet seviyelerine bakıyosun. En üstte. Asker gibi disiplinliler. Kültür haline gelmiş. Minimalizm iyidir. Zorla ev aldırılan arkadaşlar var. Hanım ev istiyo diyo adam. Mecburen aldı. Ayda 3 bin liradan fazla taksiti var. Sebep? Birikimmiş. Yav ev alacak paran olursa ya da insan belli bir maddi düzeye gelirse ev alır. 30 bin lira birikimle ev alınır mı? Hayatlarından 10 seneyi ipotek etmiş durumdalar dört duvar için. 10 yıl boyunca ne gezme dolaşma ne birgün dışarıda ailecek yemek yeme ne de düzgün üst baş. Hepsinden mahrum kalıyolar. 10 yıl sonra da 40 yaşında olacaklar. Boröları bitecek ama heyecanları da bitecek.

Biz böyle yazınca arkadaşlar yanlış anlıyır ama olması gerektiği gibi türk kızları da var tabi. Ama bizim karşımıza çıkmıyorlar. İnş çıkarlar :) Evlenmek isteyen adam zaten iyi kötü evini geçindirecek durumdadır. Bir geçimi vardır. Gereksiz kaygılar hayatlarımızı ipotek etmiş durumda. Ölüp gidecrğiz birgün kimse farkında değil. Gösteriş ve gereksiz geçim korkusuyla hareket edenler kaybediyorlar. Bu şartlar altında acele edersek yanlış adım atmış oluruz. Hayatımız trip yiyerek geçer. Allah hepimizi korusun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Valla şiddet konusunda bişey diyemem. Şiddete karşıyım. Aldatmak aldatılmak kötü bişey. O durumu yaşasam asla şiddet kullanmam onu da söyleyeyim.

Ama evlilik tespitin doğru. Evlilik kadın için prestij meselesi. Bu işin evrimsel süreci biraz da. Doğada dişiler kavgada galip çıkanla çiftleşirler. Nitekim biz o aşamaları aşmış varlıklarız. Evrimsel psikolojimizde her ne kadar bu olsa da medeniyet de es geçemeyeceğimiz bir durum. Bize medeniyet ve medeni ilişkiler lazım.

Kadınlar hiçbirşey yapmadan çok şey kazanma derdindeler. Tek mesele bu. Ama öyle bi olay yok. Yaşayarak öğreniyolar malesef bunu da.

• vukuatname V kullanıcısına yanıt
    2 artı 1 daire fiyatları 1.200 tl den başlayan bi memlekette elbette ilk hedef ev almak olur. Gez dünyayı sonra da gel kira kira ev taşı mantıklı değil

Allah analı babalı büyütsün hocam.

• 
Sayfa: önceki 486487488489490
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.