Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (479. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.179
Cevap
394
Favori
925.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 477478479480481
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba, durumunuz çok karışık Allah yardımcınız olsun.
    ben 12 yıllık evliyim. büyük konuşmak gibi olmasın ama; eşim yada eş adayım bana asla, annen mi ben mi diye soramaz. sorduğunda anda niyetini belli etmiş demektir.
    bir eş ya da eş adayı bir erkeği ancak bu kadar zorlayabilir. evlenince düzelir diye düşünmek hatadır. bazı sorunlar evlenince daha da büyür. Rabbım hakkınız da hayırlısını nasip etsin.
  • Mesajlarınızı dikkatle okudum size hak veren de olmuş vermeyende ama şunu söyleyeyim size bütün bu olup bitenlerin hepsi sizin sorumsuzluluğunuzdan kaynaklı. Siz her iki tarafa köprü olamamışsınız. Siz ne istediğinizi bilmiyorsunuz. Okumuş yazmış atanmış doktor oldum demişsiniz evet sadece doktor olmuşsunuz ama ne istediğinizi bile daha bilmiyorsunuz. Şuan o aile birliği diye bir şey kalmamış. Size nacizhane tavsiyem üzgünüm ama birbirinizi daha fazla yormayın. Hele ki çocuk yapın her şey düzelir aileler barışır eder cart curt diyenlere hiç kulak asmayın. Ve sakın ama sakın ne istediğinizi amacınızı ve yaşantınız bir yola sokmadan sorunları halletmeden ( ki inşallah halledersiniz) çocuk yapmanın "Ç" sini dahi düşünmeyin.
  • Beyler şu siteyi bir yazın da artık
  • Siteyi pm den alan arkadaşlar bize de gönderseniz de bizde baksak bir ne varmış ne yokmuş:D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • blocktrade B kullanıcısına yanıt

• hala bekarım :D :D
  • alpa07 kullanıcısına yanıt
    Akıllı adamsın

• Açıktan yazın şu siteyi ne olacak. Bilgilendirme linki en nihayetinde. Açıktan yazamıyorsanız bana da pm atıverin.
  • evliliğin uzun süreli olabilmesi için, bireylerin kendi aileleri ile eşleri arasında köprü görevi görmesi gerekir. tıpkı hava yastığı gibi, etkiyi minimize etmek eşlerde oluşacak hasarı azaltır.
    insan kendi ailesinden asla vazgeçmez, kimse ailesini kötülemek istemez.
    anne ve babalar bazen söylediklerin sözlerin yada verdikleri tepkinin karşı tarafa nasıl etki edeceğini kestiremezler. çocuklar anne babaları ne derse desin, kabullenebilir ama gelin yada damat bunları kabullenemez. pire deve olabilir. ben aileme her zaman söylerim, olumsuz eleştiriniz olursa bana söyleyin, olumlu eleştirileri eşime söyleyin. eğer bir sorun varsa, benim söylemem daha doğru olur. eşim bana bozulmaz, tepki verse de düzelmesi uzun sürmez.
  • Evlenecen aynı çatı altında yaşayacan bi bütün olacan kenetlenecen evlilik bu değil mi normalde.

Ama bizde kendi aileni idare edecen kızın aileyi idare edecen sevmesen bile numaradan gülecen hep oyun oynuyacan politik olacan masraf şu bu falanı geçtim abi ben yuvamı kuracam siyasetemi atılacam ? Bu ne ya onu idare et bunu idare et aslında yaşlılarımıza baktığımız zaman dikkat ettiğim bişey var hep dedeler ölüyor erkenden abi bu stresle insan yaşarmı ya

Evlilik kurumu bu değildir resmn psikiyatristlik bi olay bide ne abartılıyor yaf evleniyon kadın evde bi çocuk e sonuç

Kesinlikle Dünyanın en sabırlı erkeği Türk erkeğidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eşlerinden şikayetçi olan arkadaşları şu konuya davet ediyorum. (Siz de kendinize derdimiz sorunumuz var diye kandırmayın)

https://forum.donanimhaber.com/esimi-kaybettim-kansere-yenildik--135019811
  • quote:

Orijinalden alıntı: ManyetikRenozans

Evlenecen aynı çatı altında yaşayacan bi bütün olacan kenetlenecen evlilik bu değil mi normalde.

Ama bizde kendi aileni idare edecen kızın aileyi idare edecen sevmesen bile numaradan gülecen hep oyun oynuyacan politik olacan masraf şu bu falanı geçtim abi ben yuvamı kuracam siyasetemi atılacam ? Bu ne ya onu idare et bunu idare et aslında yaşlılarımıza baktığımız zaman dikkat ettiğim bişey var hep dedeler ölüyor erkenden abi bu stresle insan yaşarmı ya

Evlilik kurumu bu değildir resmn psikiyatristlik bi olay bide ne abartılıyor yaf evleniyon kadın evde bi çocuk e sonuç

Kesinlikle Dünyanın en sabırlı erkeği Türk erkeğidir.
    Sizin gibi zihniyetler mumkunse evlenmesin. Daha evlenmeden herkese dusman olmuşsunuz. Ya psikolojiniz cok bozuk ya da cok kotu kalplisiniz. Sizin gibi biriyle bi kadin neden evlensin ki? Katlanilir gibi degil şu zihniyet.

• Sitenin adresini isteyenler de feci derecede abaza sanirim. Google'a yazsaniz zaten kirk tane site cikar. Sanki site kitligi varmis gibi hepiniz atladiniz burda hangi site hangi site diye.

• Emrah_d kullanıcısına yanıt
    bu mesajı okudum, çok üzüldüm. Allah kimseye yaşatmasın.
    1 ay önce bir yakınım vefaat etti. daha çok gençti, kansere yenik düştü. 3-4 yıl mücadele etti. geride hüzünlü bir eş ve çocuk bıraktı.
    gerçekten seven, birbirlerine değer veren eşlerde yaşanılan acının tarifi olamaz, her halde.
  • Siteyi buldum.

www.omegle.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucurumda

Sizin gibi zihniyetler mumkunse evlenmesin. Daha evlenmeden herkese dusman olmuşsunuz. Ya psikolojiniz cok bozuk ya da cok kotu kalplisiniz. Sizin gibi biriyle bi kadin neden evlensin ki? Katlanilir gibi degil şu zihniyet.

Alıntıları Göster
    Adam doğru söylüyor.Dünyaya karıyı kızı idare etmeye mi geldik biz?

Bayrağı kaptır anneninde kölesi ol avradında kölesi ol, ondan sonra erkeğim diye ortada dolaş.

Aklınızı başınıza alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmuMaster

Adam doğru söylüyor.Dünyaya karıyı kızı idare etmeye mi geldik biz?

Bayrağı kaptır anneninde kölesi ol avradında kölesi ol, ondan sonra erkeğim diye ortada dolaş.

Aklınızı başınıza alın.

Alıntıları Göster
    Insanlarin birbirini idare etmesi toplum icinde yasayabilmenin sartidir. Ben kimseyi idare edemem diyen gitsin magarada yaşasin. Dunyaya nicin geldiginizi dusunuyorsunuz? Fuckbuddy olmak icin mi?

Evlenip cok cekmis, insanlari idare etmekten bikmis birinin bu konuda sikayetlenmesi bir nebze hoş karsilanabilir ama hic evlenmemis birinin evlilik hakkinda ahkam kesmesi saygi duyulacak bir durum degil. Ne biliyorsun, ne gordun de konusuyorsun derler adama. Soyle otede dur da tecrubesi olanlar konuşsun derim ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: ucurumda

Insanlarin birbirini idare etmesi toplum icinde yasayabilmenin sartidir. Ben kimseyi idare edemem diyen gitsin magarada yaşasin. Dunyaya nicin geldiginizi dusunuyorsunuz? Fuckbuddy olmak icin mi?

Evlenip cok cekmis, insanlari idare etmekten bikmis birinin bu konuda sikayetlenmesi bir nebze hoş karsilanabilir ama hic evlenmemis birinin evlilik hakkinda ahkam kesmesi saygi duyulacak bir durum degil. Ne biliyorsun, ne gordun de konusuyorsun derler adama. Soyle otede dur da tecrubesi olanlar konuşsun derim ben.

Alıntıları Göster
    0 mesajlı üyenin kestiği ahkama bak.Bence ötede durması gereken sensin.

Bak yüzlerce sayfa insanlar başına gelenleri anlatıyor halen bunlardan ders çıkarmadıysan bu senin problemindir.

Kadın milletinin eline ipi verdimi kaybetmişin demektir bu kadar net.Kimse kimseyi idare etmek zorunda değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: ManyetikRenozans

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Insanlar neden bir fikri olmayinca hakaret eder anlayamiyorum. Yok yatak icin kadin ailesine yalakalik yaparmişiz da bla bla bla. Ne biliyorsunuz da boyle konusuyorsun. Ancak sallamayi bilir sizin gibiler. Bu arada yurt disi tatillerinize biraz ara verip Turkce calişsaniz biraz cok iyi olur. Zira yazim kurallarindan bihaber yaziyorsunuz.

• ucurumda U kullanıcısına yanıt
    Bunun abazalıkla alakası yok. Konumuza vakıf olmadığınız belli. Biz burda kız kovalamıyoruz. Arkadaşlar birşey farketmişler paylaşıyorlar. Burda doğru bir evlilik için yanlışlara bakıp yanlışlara düşmemek için uğraşıyoruz.Hazır tecrübelerden ders alıp dikkatli olmaya çalışıyoruz. Yazılarınızdan anladığım kadarıyla da kadınsınız. Varsa tecrübeleriniz paylaşmak isterseniz memnun oluruz. Bu konuda karşı cinsten birinin olması iyi olur tabi yapıcı yorumlar olması kaydıyla.
  • 
Sayfa: önceki 477478479480481
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.