Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (372. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.186
Cevap
394
Favori
926.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 370371372373374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: N3DV3D11

Aşk diye bir şey yok o an koku felan salgılıyormuş tabi senin duyularında bunu algılayınca sende aşk tutulma dediğin olaylar gelişiyor mesela ben bunu farkettim bilimsel birşey kimine a gelen kimine b birine güzel geliyor diğerine çirkin bu senin bedensel ve hormonal dürtülerine bağlı sen değil bedenin istiyor hormonların bu yüzden mesela koku felan sürünüyoruz ama bu farklı tensel durumlar mı deyim insan temiz olunca sokakta veya başka yerlerde dolanınca bunu yayıyormuş kızlar erkeklerin erkekler kızların mesela sana garp gelen bazı ikili birlikteliklerin sebebi de bu mesela adamın para pulu yok ama yanındaki kız standart üstü sebebi bu işte sen değil senin beden ve duyuların bunu istiyor ve tabi yaşanan sürede bu değişiyor vazgeçiyorsun ayrılıyorsun insan bedeni sürekli değişen bir şey algılamalar salgılar hormonlar yerinde durmuyor yeri geliyor her çiçekten bal almaya karşılaşıyorsun çünkü beden devamlı evlide olsan bir şeyleri arıyor devamlı sen farkında olmasanda ki eşin yetersizse duygularına karşılık vermiyorsa bunun dozajı dahada artıyor.

Bir nevi hayvanız işte. Dürtülerle, hormonlarla hareket ediyoruz resmen. Hiçbir fark yok hayvanla, tabii bilinç dışında. Ahlak denen birşey yüklemişiz gidiyor işte. Neyse anladım demek istediğini. Evrimsel olarak düşündün,öyle ele aldın.

Koku olayına %100 katılıyorum. Birbirimize karşı birşeyler itiraf ederken o bana "bebek gibi kokuyorsun,kokun çok güzel" demişti. (Her gün duş alıyorum tabi o zamanlar,onun da etkisi var. Kızla buluşurken duş almadan gitmemek lazım ) koku önemli. Baya önemli.

Telepati olarak dedin sen kokuyu galiba, tam anlamadım ama öyle birşey var diyorlar.

Çok güzel kızların yanında kro, keko tipler görüyorum. Çok iyi yere parmak bastın, değindin.

İzmir'de alsancak kordondaydım dün. Uzaktan uzaktan gördüm dudaktan öpüşüyorlar. Oradan geçerken merak ettim :) bir bakayım kızın tipine dedim. Kız mini şortlu, esmer güzeli bir şey. Çocuğa baktım kızı yeme amaçlı, oynaşma amaçlı gelmiş oraya, yiyor kızı. Çocuk tam kro ama. Giyiniş hal ve hareketlerden konuşmalardan belli. Ben geçerken öpüşmeyi kestiler. Kız sen salak mısın dedi öpüştüğü çocuğa. Çocuk o an ne dese beğenirsin? Hadi bide bunu deneyelim diyo. Dille alakalı :D. Sonra arkamı dönüp baktım 15 saniye sonra tekrar devam aga.

Niye anlattım?

İnsanın içiyle dışı bir olmuyor. Basit bir kızmış,kaliteli bir kız değil. Kıza baksan vaay bee falan dersin ben de baktım hatta yalan yok. Ama gel gör ki işte durum bu. Çok gördüm böyle.

Yolda giderken çoğu kişi rastlamıştır hatta. Bir çocuğa bak, bir de kıza diye... Ya da kıza bak çocuğa bak falan muhabbeti.

Ya bilmiyorum artık para mı,yoksa içini mi sevdi bilemem ama artık her şey sahte gelmeye başladı bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whocares35 -- 1 Haziran 2017; 0:5:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: nk061

Bende psikolojik olduğunu düşünüyorum.

yok hocam psikolojik değil kızın resmini anneme gösterdim o bile zombiye dönmüş resmen dedi tanıyamadı ilk bakışta geçen sene ki benimle olan fotoğrafı ve son çekindiği fotoğrafı görseniz hak verirdiniz sadece ben demiyorum gören herkes diyor inan yüzünde ne nur kalmış ne de güzellik yüzü kararmış gözlerinin önü çökmüş çok tuhaf olmuş hatta ben bu kız için mi üzüldüm diye de kendime sordum kimbilir 2-3 sene sonra daha kötü olur hiç tanıyamam nerde benim yanımda olan cıvıl cıvıl kız nerde şimdi o resimdeki tanıyamadığım kız.....Böyle olmasına gram üzülmedim benim çökmem gerekirken çöken o oldu Rabbimin adaletine güveniyorum ve onu rabbime havale ettim....

• Biten bitmiştir arkadaşlar siz ayrıldıktan sonra iyi mi kötü mü boşverin özellikle kazık attıysa size. En büyük intikam umursamamaktır

• ben de düğüne bir ay kala ayrılmıştım. anlık bi şok dışında hiç üzülmedim gidene bir de ben vururum çünkü

bundan sonra da böyle.. kimseye eyvallahınız olmayınca mutlu olunuyormuş... kafaya takarak değil..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

Biten bitmiştir arkadaşlar siz ayrıldıktan sonra iyi mi kötü mü boşverin özellikle kazık attıysa size. En büyük intikam umursamamaktır

Aynen öyle...

S*ktir etmek lazım. Susmak en büyük cevap onlara.

Bugün tekrar asla kızlara güvenmemem gerektiğini bir kez daha anladım hem de tokat gibi oldu bu sefer.

İzmir'in havasına ve kızına güvenme demişlerdi, gülüp geçmiştim. Boynuzu yedim. Kız başkasının evine gitmiş. Arkadaş aracılığıyla öğrendim. Eve attıysa gerisini zaten biliyorum.

Neyse ki alıştım.İlk değil bu.Ama yine gece gece sinirlerim bozuldu bu saatte. Eski Bora olsa şuan kızı komaya sokmuştum galiba.

Ne durumlara düştük anasını satayım. Ben elimi ayağımı çekiyorum artık.Gram güven kalmadı artık kızlara karşı.

Herkes karşısındakini ölçsün,tartsın.O yapmaz demesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whocares35 -- 2 Haziran 2017; 2:0:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: whocares35

quote:

Biten bitmiştir arkadaşlar siz ayrıldıktan sonra iyi mi kötü mü boşverin özellikle kazık attıysa size. En büyük intikam umursamamaktır

Aynen öyle...

Bugün tekrar asla kızlara güvenmem gerektiğini anladım hem de tokat gibi.

İzmir'in havasına ve kızına güvenme mottosunun tadına baktım ve boynuzu yedim.

Neyse ki alıştım.İlk değil bu. Eski Bora olsa şuan kızı komaya sokmuştum galiba.

Ne durumlara düştük anasını satayım.

:Nolduki hocam ilişkiye ne ara başladın ne ara ihanet oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: Utkuhan

quote:

quote:

Aynen öyle...

Bugün tekrar asla kızlara güvenmem gerektiğini anladım hem de tokat gibi.

İzmir'in havasına ve kızına güvenme mottosunun tadına baktım ve boynuzu yedim.

Neyse ki alıştım.İlk değil bu. Eski Bora olsa şuan kızı komaya sokmuştum galiba.

Ne durumlara düştük anasını satayım.

:Nolduki hocam ilişkiye ne ara başladın ne ara ihanet oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whocares35 -- 2 Haziran 2017; 9:42:49 >

• ahahaaa 20li yaşlarda normal bunlar kızların erkeklerin kanı kaynıyor 1 günü 1 gününe uymuyor aldırış etmeyin yeni kuşakta olgun davranan insan bulmak güç o scorp mudur periscope mudur onlara bulaşan kimse ile muhattap dahi olmayın hatta bunun bilmediğim türevleri varsa onlara da bulaşmayın onlarda gezinen kişilere tavsiyemdir.
  • Burada yazılanlardan bir akrabama bahsettim dediki:

Oradakiler güya masustan evlilikten şikayetçiymiş gibi mesaj yazıyorlarmış

Neymiş güya evlilik erkekler için avantajmış her işi kadınlar yapıyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schmerzhaft -- 2 Haziran 2017; 6:57:36 >
  • quote:

ahahaaa 20li yaşlarda normal bunlar kızların erkeklerin kanı kaynıyor 1 günü 1 gününe uymuyor aldırış etmeyin yeni kuşakta olgun davranan insan bulmak güç o scorp mudur periscope mudur onlara bulaşan kimse ile muhattap dahi olmayın hatta bunun bilmediğim türevleri varsa onlara da bulaşmayın onlarda gezinen kişilere tavsiyemdir.

Hocam iyi güzel gülüyorsun da dün gece çok sinirliydim valla normal bir arkadaşım gülse kafa atardım o derece.

21 yaşındayım ama kendimi bu jenerasyondan çok farklı yerde görüyorum. Gerek mental,gerek fiziksel olarak her yönden yaşımı yansıtmıyorum. John titor gibiyim, çağımdan farklı ilerliyorum resmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whocares35 -- 2 Haziran 2017; 9:49:16 >
  • kadınların çoğu bugün beyaz dediğine yarın siyah diyebilir güvenmeyin kolay kolay.hepsi değil ama çoğunluğu böyle.
  • quote:

quote:

ahahaaa 20li yaşlarda normal bunlar kızların erkeklerin kanı kaynıyor 1 günü 1 gününe uymuyor aldırış etmeyin yeni kuşakta olgun davranan insan bulmak güç o scorp mudur periscope mudur onlara bulaşan kimse ile muhattap dahi olmayın hatta bunun bilmediğim türevleri varsa onlara da bulaşmayın onlarda gezinen kişilere tavsiyemdir.

Hocam iyi güzel gülüyorsun da dün gece çok sinirliydim valla normal bir arkadaşım gülse kafa atardım o derece.

21 yaşındayım ama kendimi bu jenerasyondan çok farklı yerde görüyorum. Gerek mental,gerek fiziksel olarak her yönden yaşımı yansıtmıyorum. John titor gibiyim, çağımdan farklı ilerliyorum resmen.

Sıkma canını ben buraya geçenlerde ilk mesajimi atmıştım.20 gun görüştüm kızla yaşlarımız aynı fikirler aynı biseyler olur umidum vardı.Ben ağır davranmışım o arada biri aklını çelmiş onla konuşuyor diye.Uzuldum 2 3 gün sonra oralı olmadım.Bi gece artık bana mesaj atmıyosun diye yazmış işlerim yoğun falan dedim salladım.Sonra geçen yine mesaj attı işyerimizin bi etkinliği var belki sende gelirsin diye,bilemiyorum dedim,sonra işiyle alakalı resimler falan atmış.Her mesajını geçiştiriyorum biraz sürünsün,hatta 2 gündür yazmadım içi içini yiyiyor eminim.Peşinden koşmamı bekledi öyle yapmadım planı bozulduKızların bi günü diğer güne uymuyor dikkatli davranmak lazım

• quote:

quote:

ne yapalım kızlar böyle bir günü bir gününe uymaz yaşadım gördüm bunlara alışmak lazım yoksa kafayı duvarlar çok vuru çok ağlarsın kafana takmayacaksın ondan güldüm ciddi birşey düşünmeyin karşınızdakini bir tartın olaylara nasıl bakıyor senin sözlerine nasıl yanıt veriyor bir şey tercih ettiğinde yada verdiği kararlarda kesinlik var mı yoksa kafasına geldiği gibi mi davranıyor buna göre sizde kesin bir duruş çizin yoksa bende çok gülerim burada yeni kuşak hepten çılgın çok savruk olgun davranını ince eleyip sık dokuyarak bulman lazım ama güzellik kriterlerine de takılıyorsan başka

• quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

quote:

quote:

Sıkma canını ben buraya geçenlerde ilk mesajimi atmıştım.20 gun görüştüm kızla yaşlarımız aynı fikirler aynı biseyler olur umidum vardı.Ben ağır davranmışım o arada biri aklını çelmiş onla konuşuyor diye.Uzuldum 2 3 gün sonra oralı olmadım.Bi gece artık bana mesaj atmıyosun diye yazmış işlerim yoğun falan dedim salladım.Sonra geçen yine mesaj attı işyerimizin bi etkinliği var belki sende gelirsin diye,bilemiyorum dedim,sonra işiyle alakalı resimler falan atmış.Her mesajını geçiştiriyorum biraz sürünsün,hatta 2 gündür yazmadım içi içini yiyiyor eminim.Peşinden koşmamı bekledi öyle yapmadım planı bozulduKızların bi günü diğer güne uymuyor dikkatli davranmak lazım

2-3 tane böyle yedek yapıyor akafasındakileri düşündüklerini söylüyor partnerine yada yeni buluştuğu kişiye uyarsa tamam uymazsa diğerine yöneliyor bunlardan uzak durun ne istediğini bilmeyen kişiler siz tam otomatik çamaşır makinesi değilsiniz sonuçta pazardan elma armut gibi seçmeye kalkışan bu kişilerden uzak durun birde yedek yapıyor te Allah'ım eşitlik derler birde kadınlarda var sorun en başta

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

quote:

quote:

2-3 tane böyle yedek yapıyor akafasındakileri düşündüklerini söylüyor partnerine yada yeni buluştuğu kişiye uyarsa tamam uymazsa diğerine yöneliyor bunlardan uzak durun ne istediğini bilmeyen kişiler siz tam otomatik çamaşır makinesi değilsiniz sonuçta pazardan elma armut gibi seçmeye kalkışan bu kişilerden uzak durun birde yedek yapıyor te Allah'ım eşitlik derler birde kadınlarda var sorun en başta

Zaten ona olan tüm duygularım bitti.Tekrar aynı şeyleri yaşayamam yine başa dönüp aynı olaylar yaşanacak tecrübe ettim cok defa.Kendi çapında yazsın dursun aslında niyetlendim bi oyunda ben oynayayım şuna diye ama lanet olsun dedim.O etkinliğe gidip rezil etmekte var ama onlar kadar vicdansız olamıyoruz işte

Aynı anda 3 erkeği idare edeni gördüm ben.Nasıl yakalanmadı 3ünden 1ine halen hayret ederim.Sonra gidip bunlardan farklı biriyle evlendi

Asla güvenmeye gelmez arkanı dönmeyeceksin.Gardın bi an düşerse darbeyi yapıştırıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mendieta58 -- 2 Haziran 2017; 15:46:32 >

• Valla enteresan geldi bana
  • quote:

Valla enteresan geldi bana

Nasıl enteresan geldi hocam hala beni anlatıyormuş ne kadar garip değil mi? Artık ne etki bıraktıysam onda...

• Konunuz nedir hocam merak ettim açıkçası. Evlilik yaşamamış olsam da illa ki siz tecrübeli insanların bizlere söyleyecekleri vardır diyerekten soruyorum bu soruyu. Özel ise cevaplamayabilirsiniz.
  • quote:

Konunuz nedir hocam merak ettim açıkçası. Evlilik yaşamamış olsam da illa ki siz tecrübeli insanların bizlere söyleyecekleri vardır diyerekten soruyorum bu soruyu. Özel ise cevaplamayabilirsiniz.

Konum vardı geçen yıl açtığığm orada yazmıştım hocam ilk mesajı alıntı yaptım okursunuz.Zor dönemler atlattım.Şimdi iyi durumdayım şükürler olsun.

geçen yıl ki konumdan mesajım hocam ''Dün nişanlımın ayrıldım beni her defasında sevdiğini söyleyen kız senden başkası ile evlenmem diyen kız benden koptu gitti...33 yaşındayım az bir yaşta değilim artık nişanlım 25 yaşındaydı dün ağladı gözyaşları ile yapamayacağını söyledi...başka şehirlerdeydik ailemi bırakamam sana ısınamadım yapamadım dedi bana bunları seni çok seviyorum aşkım herşeyim diyen kız söyledi...başımdan aşağı kaynar sular döküldü sabaha kadar uyumadım tüm hayallerim umutlarım gitti artık...hayatımda senden başkası yok diyor kimseyi sevmem kimsede beni sevmesin dedi...

Daha ailelere söylemedik herkes şok olacak Nasıl söyleyeceğiz bilmiyorum ama bildiğim tek şey olan bana oldu sevgim hayallerim alt üst oldu Mutlu bir yuva hayal ederken yine ayrılık kapımı çaldı...çok üzgünüm sabaha kadar uyumadım ne yapacağımı bilmiyorum benim tek suçum Ada'm gibi sevmek oldu...bu yaştan sonra kime inanıp güveneyim onu seveyim ki...

Rabbime dua ediyorum geceden beri bana çıkış kapısı göster diye içim yanıyor kalbim ağıyor...Beddua etmedim beni böyle bıraktı gitti ilerde Başkası işe Mutlu olabilir mi ? Allah biliyor ya çok sevmiştim ailemde çok sevmişti kızın ailesi de beni çok seviyordu herkes beni överek anlatıyordu...şuan çıkmazda boşluktayım be yapacağım hiç bilmiyorum...rabbim yardım etsin bana dualarınıza ihtiyacım var kardeşlerim abilerim :(( ''

• Ayrılık sebebi bence başka bir şey hocam. Şu mesajı ilk okuduğumda "bence kız birşeylerden etkilenip bırakmış" dedim kendi kendime.
  • 
Sayfa: önceki 370371372373374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.