Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (371. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: mystiery_
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
16.186
Cevap
394
Favori
926.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 369370371372373
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnsanlar gemileri çok çabuk yakmaya müsait bir yapıdalar özellikle ikili ilişkilerde, Türkiye gibi kadına altın gözüyle bakılan(ama kötü manada) yerlerde daha çok oluyor bu özgüven . Elimi sallasam ellisi misali, kafasında kurguladıkları elbette gerçeğe dönüşmüyor çoğunlukla, gerçeklerle yüzleştikten sonra, o zaman şöyle biri vardı benim için şunları yapmıştı, şöyle bir yoldaydık farkındalığı yaşıyor olabilir tabii iş işten geçtikten sonra bir önemi kalmaz..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • BekirTemel B kullanıcısına yanıt
    haklısınız hocam ne yalan söyleyim beddua ettim yarı yolda bırakmakla kalamadı herkese rezil etti aylarca açıklayamadım çok sonradan öğrendim annesinin yüzünden ayrıldığını...Allah beni ona daha çok hatırlatacak hocam birgün geçmişe dönüp beni bıraktığı yerde arayacak ama hiç bir zaman bulmayacak...Boşa dememişler hocam Allah yarına koyarda yanına koymaz diye....
  • Kesinlikle öyle için rahat olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • geri dönmeye gerek yok bence bardak kırıldıysa yapıştırmayla toperlanmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bunicktamyirmidörtharfli

quote:

Orijinalden alıntı: dt1907

iyi mi anlatıyor yopsa kötümü anlatıyor seni önemli olan bu bence.

Hocam hep iyi yönde anlatıyormuş ama anlattıklarını bilmiyorum neyi anlatıyor ki benim onu bir zamanlar ne kadar çok sevdiğimi mi yaşadıklarımızı mı anlatıyor ona verdiğim değeri onun için herkesi karşıma aldığımı mı anlatıyor yoksa bir daha uğur gibisi karşısına çıkmayacak onu mu anlatıyor bilmiyorum sadece anlattığını biliyorum o kadar...

pişman olmuştur belkide bir yokla bakalım
    tam okudumda neyse forumda kaldığım yerden göz gezdirince dedimki yokla bir sonra anlattığına bakarsak neyse 1 sayfa eksik olsun defterden önüne bak sen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 29 Mayıs 2017; 16:54:46 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

Kardeşim nişan durumuna gelmiş ilişki ne sebeple olursa olsun bu kişi tarafından bitirilmişse çok çok geçerli bir sebep olmadıkça, ağzıyla kuş tutsa geri dönülmemeli, bu işler çocuk oyuncağı olmasın bir zahmet. Ayrıca bu durumu dert edinmen bana ilginç geldi, tüm dünyaya seni anlatsa ne yazar?

Dert etmek değil hocam bende diyorum bitmiş gitmiş beni bir daha bu dünyada görmeyecek bile sadece anlatması her konu da ben olmam beni anlatması bahsetmesi bu benim garibime gitti kaldı ki içim kan ağladığında bile ben kimseye ne anlattım nede bahsettim...

Belki de her gün, nasıl oluyorsa laf açılıyor ve bir arkadaşın eski sevgilisi ya da benimki, laf arasında anılmış oluyor normal bir durum.

• Ekşi de "evlenmek" "boşanmak" başlıklarını okuyun gençler. "Aldatılmak" başlığını okumayın hayattan soğursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blue_Knight -- 30 Mayıs 2017; 11:13:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: N3DV3D11

quote:

quote:

Hocam hep iyi yönde anlatıyormuş ama anlattıklarını bilmiyorum neyi anlatıyor ki benim onu bir zamanlar ne kadar çok sevdiğimi mi yaşadıklarımızı mı anlatıyor ona verdiğim değeri onun için herkesi karşıma aldığımı mı anlatıyor yoksa bir daha uğur gibisi karşısına çıkmayacak onu mu anlatıyor bilmiyorum sadece anlattığını biliyorum o kadar...

tam okudumda neyse forumda kaldığım yerden göz gezdirince dedimki yokla bir sonra anlattığına bakarsak neyse 1 sayfa eksik olsun defterden önüne bak sen

Hocam ne yoklaması geçen yıl facebook ta resmini görmüştüm resmen çökmüş bir o kadar mutsuz ruh gibiydi mesaj atmıştım sana neler yaptılar böyle ne hale gelmişsin ben seni böyle mi bıraktım diye yazmıştım bana onlar benim ailem senden kalan mutsuzluk defol git diye yazmıştı bir daha da hiç mesaj yazmadım hocam...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam ne yoklaması geçen yıl facebook ta resmini görmüştüm resmen çökmüş bir o kadar mutsuz ruh gibiydi mesaj atmıştım sana neler yaptılar böyle ne hale gelmişsin ben seni böyle mi bıraktım diye yazmıştım bana onlar benim ailem senden kalan mutsuzluk defol git diye yazmıştı bir daha da hiç mesaj yazmadım hocam...

oooohhhhhhh aman aman

• kızların anormal davranışlarını garipsiyoruz ama unutmamak gerekir ki onlar da insan ve onlar da türkiye'de büyüyolar.

bizim de birçok davranış eksikliğimiz vardı küçükken ama zamanla kapattık, türk kızlarının sosyal davranış yeterliliği olarak erkeklerden geride olmasını (özellikle yetişmiş ve belli bir konuma gelmiş çevrede) (ben böyle olduğunu düşünüyorum) kızların el üstünde tutulmalarına bağlıyorum.

bir insanı ne kadar zorlarsanız o kadar çabalar. kızların özellikle bazı görgü kuralları konusunda erkeklere göre daha az "iyi davranmaya zorlanıldıkları" toplumsal bir gerçek.

örneğin, iki kişinin yürüyebileceği genişlikteki bir kaldığımda zıt yönlerde yürüyen kişiler genelde sağdan yürürler ve böylece iki taraf da birbirine çarpmadan ve birbirinin yolunu gasp etmeden yürüyebilir. bu yazısız kuralı bozan kişiler de oluyor. bazı kişiler kaldırım sadece kendisine aitmiş gibi kaldırımın ortasından yürüyor ve karşıdan geleni gördükleri halde istiflerini bozmuyorlar. bu saygısızlığı yapan çok kişi gördüm hayatım boyunca ve halen görüyorum. ilginç olan ise bu kişilerin %95 kız/kadın olmaları. bunun bir tesadüf olduğunu düşünmüyorum. ikinci bir örnek olarak, hayatım boyunca kuyrukta (bankamatik kuyruğu/asansör kuyruğu, iş yeri yemekhane kuyruğu) ara sıra önüme kaynak yapan kişiler hep olmuştur. ne garip ki bu kişilerin de ezici oranda çoğunluğu kadın idi.

peki neden kadınlar yapıyorlar bunu? ben bunu ülkedeki bazı sosyal "nezaket" kurallarının sadece erkekler özelinde dillendiriliyor olmasına bağlıyorum. hanımefendilere yol önceliği vermeleri gerektiği erkeklere hep nasihat çekilir. "yürüme" konusunda kadınlara düzenleyici bir sosyal kural getirilmediği için iki kişilik kaldırımı kendi malı gibi kullanacak zihniyetle dünyaya gelmiş kızlarımıza bu davranışlarının yanlışlığını kimse vurgulamaz ve bu kızlar için davranışlarına çeki düzen vermelerine neden olacak bir ortam yoktur.

kısacası, kızların üzerinde düzgün hareket etmeleri konusunda daha az "sosyal baskı" var. yürümesini öğrenemeden üniversiteye başlamış bir erkek arkadaşları tarafından garipsendiğini anlayıp ve etraftaki kişileri izleyip kendini düzenleyebilir çünkü bunu yapmak zorunda olduğunu düşünür ki belli konularda aç kalmamak için yapmak zorundadır da. ama kızlar yapmak zorunda değilleridr. her ne kadar kızların da büyük çoğunluğu gene kendini geliştiryor olsalar da, yine de sosyal konularda kendini geliştirmeden bi yerlere gelmiş kişilerin çoğunluğu benim gördüğüm kadarıyla kızlardan çıkıyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Eski sevgilinin çökme olayına hastayım ben ya, muazzam olay. Zamanında bana acı çektiren, bazen unutmak bazen hatırlamak için uğruna alkole başladığım kızın nişan fotoğraflarını gördüm geçen tesadüfen. Güzelliği gitmemiş belki ama yüzündeki nur gitmiş, mutlu pozlar veriyor ama gözlerinin içi gülmüyor. Çökmüş geldi bana. Zamanında beni çok üzüp yıprattığı, saçımdaki beyazları arttırdığı için mutlu oldum.

Kızlara karşı böyleyim artık, kimse benden kıymetli değil. Ben o kadar üzüldüysem onun çöküşünü görmek beni mutlu etmeli. Beddua da etmedim hiç ama Allah'ın da bir hesabı vardır elbet. Sabah sabah moral geldi ohhh

• steven_stiffler kullanıcısına yanıt
    Hocam vallahi yemin ederim sana geçen seneki fotoğrafı ile bu seneki fotoğrafı arasında o kadar fark var ki sadece çökmemiş aynı zamanda çirkinlemiş sanki evrim geçirmiş gibi... Bende ise o kadar üzülmeme rağmen hiç bir değişiklik yok... Rabbim işte kimbilir bize yapılanları böyle çıkarıyordur ilahi adalet

• quote:

Orijinalden alıntı: steven_stiffler

quote:

quote:

quote:

quote:

Eski sevgilinin çökme olayına hastayım ben ya, muazzam olay. Zamanında bana acı çektiren, bazen unutmak bazen hatırlamak için uğruna alkole başladığım kızın nişan fotoğraflarını gördüm geçen tesadüfen. Güzelliği gitmemiş belki ama yüzündeki nur gitmiş, mutlu pozlar veriyor ama gözlerinin içi gülmüyor. Çökmüş geldi bana. Zamanında beni çok üzüp yıprattığı, saçımdaki beyazları arttırdığı için mutlu oldum.

Kızlara karşı böyleyim artık, kimse benden kıymetli değil. Ben o kadar üzüldüysem onun çöküşünü görmek beni mutlu etmeli. Beddua da etmedim hiç ama Allah'ın da bir hesabı vardır elbet. Sabah sabah moral geldi ohhh

Sizde mi nişanlıyken ayrıldınız hocam... O gözlerinin içinin gelmemesi belki bir pişmanlık belki de bir özlemdir hocam benim ayrıldığım nişanlımın yüzünde ne nur kalmış resmen suratı kararmış gözleri donuk bakıyor gülüyor ama gülmesi bile sahte böyle olmasının sebebi ailesi ve kendisidir...

• Yok ya ben geçen Facebook hesabımı yarım saatliğine açtım, açar açmaz ortak bir arkadaşımızın koyduğu fotoğraflar çıktı karşıma. Mutluluk mesajları veriyor haliyle, belki mutludur da. Ama o uğruna çok üzüldüğüm kız değil artık, öyle olması da içimi rahatlatıyor. Benim sevdiğim kız değil bu, boşa üzülmüşüm 1 sene. Ha kadınlara olan güvenimi aldı götürdü o başka.
  • quote:

Orijinalden alıntı: steven_stiffler

Yok ya ben geçen Facebook hesabımı yarım saatliğine açtım, açar açmaz ortak bir arkadaşımızın koyduğu fotoğraflar çıktı karşıma. Mutluluk mesajları veriyor haliyle, belki mutludur da. Ama o uğruna çok üzüldüğüm kız değil artık, öyle olması da içimi rahatlatıyor. Benim sevdiğim kız değil bu, boşa üzülmüşüm 1 sene. Ha kadınlara olan güvenimi aldı götürdü o başka.

Aynen hocam bende o kızın bu hallerini görünce mutlu oluyorum onun düştüğünü görmek bana güç veriyor sanıyorum artık sevgimiz üzüntülerimiz çektiklerimiz nefrete dönüşüyor...Zaten kadınlara güvenmiyordum şimdi hiç güvenmiyorum...hocam Allah bu kimsenin yaptığını yanına koymaz biz istemedik böyle olmasını....

• Bir benim kız mı daha güzelleşti anlamadım :/

Bence psikolojik bu. Nasıl baktığımızda alakalı....

• quote:

Orijinalden alıntı: whocares35

Bir benim kız mı daha güzelleşti anlamadım :/

Yok hocam psikolojik değil emin ol benim eski nişanlımın geçen seneki fotoğrafı ile bu seneki fotoğrafı o kadar farklı ki ben bile tanıyamadım gözlerinin önü çökmüş gülüşü bile sahte gözlerinden mutsuzluk akıyor resmen benimle olduğu zamanki halinden eser yok...

• Bende psikolojik olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: whocares35

Bir benim kız mı daha güzelleşti anlamadım :/

Yok hocam psikolojik değil emin ol benim eski nişanlımın geçen seneki fotoğrafı ile bu seneki fotoğrafı o kadar farklı ki ben bile tanıyamadım gözlerinin önü çökmüş gülüşü bile sahte gözlerinden mutsuzluk akıyor resmen benimle olduğu zamanki halinden eser yok...

Aşk bir insanın , dünyadaki diğer insanlardan daha önemli olmasıdır.

Yaşınız benden büyük pek akıl vermek istemem, haddime değil ama ben de zamanında bir kızdan kazık yemiştim.Onu unutmak için şehir dışında okuyorum ama yine arada hala aklıma geliyor. Elimde değil. İlla bakıcam o kızın sosyal medya hesaplarına.3 yıl oldu görüşmeyeli, geçen sene hiç aklıma gelmedi diyebilirim ama bu sene tekrar düştü aklıma. Çivi çiviyi söker hesabı çok kızla tanışmaya çalıştım.Kızlarla kafeye, mafeye dışarıya, konserlere, kordon da çimenlere her yere gittim ama aradığım kızı bulamadım.

Galiba beğendiğim bedene, hayalimdeki ruhu koyup aşık oldum, kabullendim artık. Ben bu kızı seviyorum harbiden ya.Nasıl olacak bu işler, nasıl yapacaz bilmiyorum. Hea kızın sevgilileriyle "Sevgilileriyle" diyorum bak, sarmaş dolaş fotoğraflarını, birbirlerini öperkenki fotoğraflarını bile gördüm ama yine birşeyler hissediyorum, tam malım galiba.Bunun da farkındayım. İlk gördüğümde başımdan aşağıya kaynar sular döküldü sandım, şok yaşadım. Midem falan bulandı, anlatılmayan duygular yaşadım.

Beni 500 days of summer filmi kurtardı. O film yabancı, hani yabancı ülkelerde kızlar daha farklı , daha iyi derler ya. Öyle olmadığını anladım. Türk, yabancı farketmediğini anladım. O filmi birebir yaşadım. Valla yaşadım. İlaç gibi geldi, tedavi etti beni resmen. Off içimi döktüm tekrar rahatladım. O kız beni mutlu ediyordu çünkü, hayatıma anlam, renk katan bir şey birden bire kuş misali uçup gidince baya boşluğa düştüm. Psikiyatriste gitmem lazım. Daha başka dertler de var tabii ama bu farklı.

• Aşk diye bir şey yok o an koku felan salgılıyormuş tabi senin duyularında bunu algılayınca sende aşk tutulma dediğin olaylar gelişiyor mesela ben bunu farkettim bilimsel birşey kimine a gelen kimine b birine güzel geliyor diğerine çirkin bu senin bedensel ve hormonal dürtülerine bağlı sen değil bedenin istiyor hormonların bu yüzden mesela koku felan sürünüyoruz ama bu farklı tensel durumlar mı deyim insan temiz olunca sokakta veya başka yerlerde dolanınca bunu yayıyormuş kızlar erkeklerin erkekler kızların mesela sana garp gelen bazı ikili birlikteliklerin sebebi de bu mesela adamın para pulu yok ama yanındaki kız standart üstü sebebi bu işte sen değil senin beden ve duyuların bunu istiyor ve tabi yaşanan sürede bu değişiyor vazgeçiyorsun ayrılıyorsun insan bedeni sürekli değişen bir şey algılamalar salgılar hormonlar yerinde durmuyor yeri geliyor her çiçekten bal almaya karşılaşıyorsun çünkü beden devamlı evlide olsan bir şeyleri arıyor devamlı sen farkında olmasanda ki eşin yetersizse duygularına karşılık vermiyorsa bunun dozajı dahada artıyor.

• 
Sayfa: önceki 369370371372373
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.