Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (319. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.178
Cevap
395
Favori
925.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 317318319320321
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SonictheHedgehog-MZ

quote:

Orijinalden alıntı: Syronwar

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: temürrmelik

quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay S.

Bu evlenince hanımların değişmesi nasıl gerçekleşiyor? Ben bu nedenle önce birlikte yaşayıp yürürse evlenmeyi düşünüyorum.

yani hataya düşmemek için daha büyük bir hata yapacaksın. kaldıki birlikte yaşamaya yanaşan kız evlilik için peşinen yanlış bir seçimdir, ne sana eş nede çocuklarına ana olur...

Aynen öyle

Gerçi bu yorumun bir benzerini birlikte yaşamak isteyen erkek için de yapabiliriz

Neden öyle söylediniz?

Buradaki soru bizim neden öyle söylediğimizden ziyade, neden evlilik dışı olan birlikte yaşamı normalleştirmeye çalışıyorsunuz olmalı.

Hadi ülkede dini sallayan yok.

Fakat bir insanda hiç yoksa onur, şeref, namus gibi kavramlar olmalı. Kendisine ve karşısındakine saygısı olmalı.
    Ha bir de, mide olmalı.

Bunlar yoksa, yorumumuzda öyle oluyor maalesef

ne kadar basit bir onur, şeref ve haysiyetiniz var mış. Basit bir imzayla kurtarıyorsunuz şeref ve namusunuzu. biz bu söylediğin erdemlere laf gelmesin diye ömür boyu uğraşıyoruz. biriyle ayn evde resmi evlilik sözleşmesi olmadan yaşayınca namussuz ve şerefsiz oluyoruz. kafaya bak. nedeyim ki. ha, siz resmi evlilikle yapmazsınız, kıyarsınız hoca nikahı tamam.
    belki adamlarda hoca nikahı kıyıyordur nerden biliyorusun. bu ülkede kaçtane çift var resmi nikahlı olmayan biliyormusun. yazık ya size ya.

• quote:

quote:

quote:

Bu evlenince hanımların değişmesi nasıl gerçekleşiyor? Ben bu nedenle önce birlikte yaşayıp yürürse evlenmeyi düşünüyorum.

yani hataya düşmemek için daha büyük bir hata yapacaksın. kaldıki birlikte yaşamaya yanaşan kız evlilik için peşinen yanlış bir seçimdir, ne sana eş nede çocuklarına ana olur...

Bu tarz boş yorumlar yapmanız için sormadım.

yaşayın görün o zaman. madem boş yorum diyorsunuz beş ay sonramı olur beş yıl sonramı olur yaşayın tecrübe edin sonra boş yorum dediğiniz mesajımı aklınıza getirin, o zaman görürsünüz asıl boş yorumu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi temürrmelik -- 23 Şubat 2017; 15:15:57 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Syronwar

quote:

quote:

quote:

Aynen öyle

Gerçi bu yorumun bir benzerini birlikte yaşamak isteyen erkek için de yapabiliriz

Neden öyle söylediniz?

Buradaki soru bizim neden öyle söylediğimizden ziyade, neden evlilik dışı olan birlikte yaşamı normalleştirmeye çalışıyorsunuz olmalı.

Hadi ülkede dini sallayan yok.

Fakat bir insanda hiç yoksa onur, şeref, namus gibi kavramlar olmalı. Kendisine ve karşısındakine saygısı olmalı.
    Ha bir de, mide olmalı.

Bunlar yoksa, yorumumuzda öyle oluyor maalesef

iki insanın evlilik cüzdanı olmadan birlikte yaşaması ile mide,onur,şerefin ne alakası var?
    cüzdan olmayınca neden midesiz olunuyor?
    normalleştirmeye çalışmak ne demek?

• quote:

Orijinalden alıntı: Freakk

şu tezinizin altını doldursanız diyorum, bence bir insanı tanımanın en uygun yoludur aynı çatıda yaşamak.
    evliliğe gereğinden fazla anlam yüklemek yapılan en büyük hata bence, evlilik amaç değil araç olmalı mutlu olmak için.

ben evliliğe gereğinden fazla anlam yüklemiyorum, siz gereğinden az anlam yüklüyorsunuz. asıl sorunda bu zaten, erkek yada kız fark etmez eğer bir birey evliliğin gerçek bilincinde olur ona göre saygı ve sevgi çerçevesinde eşine yaklaşırsa tüm sorunlar çözülür. evet birlikte yaşamak elbette bir insanı tanımak için en etkili yoldur fakat bu yanlış bir yol olduğu gerçeğini değiştirmez. emin olun birlikte yaşadığınız o deneme sürecinin sonunda o kişinin uygun olmadığını göreceksiniz, çünkü evliliğe uygun olan kişi en başında birlikte yaşamaya yanaşmaz. elbette sizin görüşünüz size benim görüşüm banadır. eğer birgün bizzat yaşar tecrübe ederseniz bu mesajımı aklınıza getirin.

• Bugünde evlenemedik

Herkese hayırlı haftalar :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Blue_Knight kullanıcısına yanıt
    Evlenince kim neyin altına giriyor görürüz

• birisi var kız beni seviyor eli yüzü düzgün ama ben pek elektrik alamadım ama tam ev kızı kız hiç kimse ile görüşmemiş bir kişi öylesine ailesi ile gelmiş kız beğenmemiş daha da gelmemişler ailelerin yanında görüşüp fikir beyan etmişler olmamış. bende ailemin aracılığı ile gittim abim ve eşiyle gittik görüştük biraz benden hoşlanmış. kız çalışmıyor lise mezunu konuştum zorlanırsak çalışırım diyor. benim yaşta geçiyor ne dersiniz gorüsmeye devam edeyim mi kız bana karşı çok saygılı çayıma şekerimi karıştırıp veriyor ben ne içersem yersem aynısını söylüyor konuşma desen 2 sene konuşmaz. fazla güzel değil ama tam evlenmelik kız ne yapsam bilemedim sizce evleneyim mi bu iş yürür mü. benim kredi var onu oduyorum kızın kendi daireside var ama orada kalmayız aileside orayı kiraya vermez bize aileler ölene kadar bir daire felan kalacağınıda sanmıyorum yani. 500 kredi ödeyeceğim 4 sene 1800 maaşla tek kişi çalışarak geçinilir mi. 4 sene sonra o evin kredisi bitincce kardeşimle satıp yarı yarıya boluşup yeni evlere gireceğiz kafam baya karışık siz olsanız ne yapardınız . fazla tipim yok ama kızdan iyisini bulabilirim. ama iç güzellik olarak bulamam herhalde.

• Hayat beklentiniz buysa evlenin hocam. Huy evlilikte çok önemli ama ben sırf huyu iyi diye biriyle evlenmezdim.

Aşk ve sevgide lazım en azından başta sevmek lazım. Maddi olarak 1800 maaş tek kişi çok zorlar ki 500 de krediye gidecek

• Hayatın acı gerçekleri

• merhaba,

1. kızın ailesi nasıl anne baba ayrımı?
    2. ortak konuşacak zevkleriniz varmı? iş konusu? tv programları? birlikte zevkli ortak vakit gecireceğiz aktiviteler var mı?
    3. eğitim durumunuz onunla denk mi? aynı olmasında yarar var.
    4. ailesi sizin ailesine denk mi maddi? manevi?
    5. yalan söylüyor mu?.
    6. sen ve o flört esnasında kendiniz oluyor musunuz ne kadar gercekci? cayınıza şeker atması maske takması anlamına gelebilir.
    7.

bahsettiğiniz gibi ise icine kapalı pek ev kızı , bir acılırsa tam acılabilir dikkat edin, başınıza binbir bela acabilir.
    bir ömür boyu gecireceğiniz partnerleriniz iyi secmek lazım.

kolay gelsin...
  • Birisi sizin bacinizla evlenmeden aynı evde yaşasa tepkisiz ne olur?:)))

• Blue_Knight kullanıcısına yanıt
    Sizin evlilik yakın sanırım
  • utangaç bir oğlan, karşısında uyuklayan bir kıza bakmaktadır. gözleri açık olsa bir saniyeden çok bakamayacağı o güzel yüzün her kıvrımına bir bir nüfuz eder oğlan. nihayetinde aşık oluverir. kızla konuşmak ister ama ne diyeceğini bilemez. seri bir hamleyle cebinden çıkardığı pilot kalemi birden kızın boynuna saplar ve moonwalk benzeri hareketler yapar. can çekişen kız: "biz terbiyesizlik yapmadığımız halde bizi warrock tr'den banlattınız der." oğlan kaçamak bir bakış atar ve "biz sizi banlatmadık, kicklettik der." oracıkta evlenir ve sonsuza dek mutlu yaşarlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-73A8A7D1E -- 27 Şubat 2017; 21:32:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReDTwiSteR

birisi var kız beni seviyor eli yüzü düzgün ama ben pek elektrik alamadım ama tam ev kızı kız hiç kimse ile görüşmemiş bir kişi öylesine ailesi ile gelmiş kız beğenmemiş daha da gelmemişler ailelerin yanında görüşüp fikir beyan etmişler olmamış. bende ailemin aracılığı ile gittim abim ve eşiyle gittik görüştük biraz benden hoşlanmış. kız çalışmıyor lise mezunu konuştum zorlanırsak çalışırım diyor. benim yaşta geçiyor ne dersiniz gorüsmeye devam edeyim mi kız bana karşı çok saygılı çayıma şekerimi karıştırıp veriyor ben ne içersem yersem aynısını söylüyor konuşma desen 2 sene konuşmaz. fazla güzel değil ama tam evlenmelik kız ne yapsam bilemedim sizce evleneyim mi bu iş yürür mü. benim kredi var onu oduyorum kızın kendi daireside var ama orada kalmayız aileside orayı kiraya vermez bize aileler ölene kadar bir daire felan kalacağınıda sanmıyorum yani. 500 kredi ödeyeceğim 4 sene 1800 maaşla tek kişi çalışarak geçinilir mi. 4 sene sonra o evin kredisi bitincce kardeşimle satıp yarı yarıya boluşup yeni evlere gireceğiz kafam baya karışık siz olsanız ne yapardınız . fazla tipim yok ama kızdan iyisini bulabilirim. ama iç güzellik olarak bulamam herhalde.

iyi akşamlar, sizinki mantık evliği düşüncesi ama bu şekilde mutlu olacağınızın garantisi yok sonuçta.

• Beyler belki yarınız yasındayım ama bir seyi sizden daha iyi biliyorum:Kimseye fazla değer vermeyin.Sizi kosulsuz sevecek aileniz dısında..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İki kere nişanlandım ama kısmet değilmiş hocam

• En büyük korkum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blue_Knight -- 27 Şubat 2017; 23:59:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kralorti70

Beyler belki yarınız yasındayım ama bir seyi sizden daha iyi biliyorum:Kimseye fazla değer vermeyin.Sizi kosulsuz sevecek aileniz dısında..

O öyle olmuyor işte aslan parçası.

Kendine eş olarak birini seçip bir yuva kuruyorsan evlat sahibi olup büyük bi sprumluluk altına giriyorsan senin dediğin gibi olmaz.

Benim eşimde ailesinden başkasına değer vermediği için çocuğumu götürdü 2 aydır görmüyorum oğlumu

• quote:

Orijinalden alıntı: ayanozer

quote:

Beyler belki yarınız yasındayım ama bir seyi sizden daha iyi biliyorum:Kimseye fazla değer vermeyin.Sizi kosulsuz sevecek aileniz dısında..

Kendine eş olarak birini seçip bir yuva kuruyorsan evlat sahibi olup büyük bi sprumluluk altına giriyorsan senin dediğin gibi olmaz.

Benim eşimde ailesinden başkasına değer vermediği için çocuğumu götürdü 2 aydır görmüyorum oğlumu

Allah sabır versin hocam.İnsallah barısır mutlu olursunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ayanozer

quote:

Bu işler kolay mı böyle

• 
Sayfa: önceki 317318319320321
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.