Şimdi Ara

Evlilik Meraklısı Kız Arkadaş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
112
Cevap
2
Favori
9.557
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Evlilik Meraklısı Kız Arkadaş
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    156 Mesaj
    Tam olarak içerisinde bulunduğum durum.

2011 den beri beraberiz. 7 ay sonra tam 7 yıl olacak.

Nişanı 2017 Ekim'de yaptık. Yani 6. yılımızdan 2 ay sonra. Kendisi 20 yaşında şuan.

Üniversiteyi bitirdim tek engel askerlik kaldı. İlkokul arkadaşları evlenip çocuk sahibi olmuş, bu haberleri duyunca evlilik konusu hakkında bi gerginlik oluşuyo her iki taraf içinde.
    Mesela yanyanayken instagramda geziniyorum sayfayı aşağıya indiriyorum öyle bakıyorum bebekli bi paylaşım. Hemen geçiyorum görmesin diye :D sonra biliyorum görse yine gergin olucaz.
    Bebek görmeye hiç tahammülü yok özellikle internette düğün fotoğraf ve videolarını paylaşan arkadaşlarını görünce tribe giriyor :D

Yapacak bişey yok, durum el verene kadar bu şekilde gidecek. Kendisi de biliyor yersiz triplere girdiğini. "Arada böyle böyle davranırsam beni alttan al, durumun etkisini atlatınca özür dilerim senden zaten" diyor. Tabi tartışmaya kadar giderse özür diliyor, yoksa gereksiz birşey için özür dileyecek hali yok :)

Demek istediğim, ciddi bir yolda iseniz sabretmeniz. Acele yapılan evlilikler her zaman hüsranla sonuçlanır. Ne zaman ki "Evet, hesaplamalarımı yaptım ve evlilik yapabilecek durumdayım." diyorsan, o zaman evlilik adımı atacaksın. Maddiyatsız evliliğin ömrü çok kısa şu durumda, kendinizi yer durursunuz.

Ciddi ciddi oturun, güzel bi duygusal ortam yaratarak nokta atışları yapın ve bu huyunu biraz bastırmasını sağlayın.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not
    Tahta ile mi evlenecek senle mi? Büyütme bu kadar gerçekten senle evlenecekse uydurursun kılıfına.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bence çok güzel bir yol var.. kendini al ve uzaklaş. Lütfen yanlış anlama. Sonuçta kız arkadaşın. Onu aşağılamıyorum ama; o seni şimdi, ki zamandan, gelecek zaman kadar her konu da aşağılar. Özellikle anlayışın olmadığı bir yerde, insan yada en azından insana benzeyecek bir oluşum bulamazsın. Ve kendini diğer insanlar ile kıyas ediyor ise vay haline. Yahu zaten neredeyse, yaşamımızın bir çok kısmını.. okumak, .çalışmak ve iyi bir gelecek için feda ediyoruz. Sonrasında ise evlenmek istiyoruz ama; bizden alacak değil, katacak birileri ile. O yüznden enineeee-boyunaaa bu konuyu tekrardan tart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ApsinteX -- 16 Şubat 2018; 19:0:39 >
    |
    |
    O kızdan sana hayır gelmez bırak kurtul. Evlenince de X bilmem kaç paraya şunu almış biz niye almıyoruz diye seni borç harca sokacak, bu işin sonu iyi değil. 4.5 yıl birlikteyim tanıyorum yapmaz diyeceksin. 45 yıl da geçse kadının ne yapacağı belli olmaz bizim gibi değiller

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    sanki senden başka birisi evlilik teklifi etse kabul edecek gibi hocam ben pek hayır göremiyorum bu işte ama sen bilirsin.sen kendini ifade ettiğin halde anlamıyorsa ilerde de seni gene anlamaz başın ağrır
    |
    |
    Kardeşim niyetin ciddiyse fazla da uzatma, yap nişan, yap bir nikah evlen. Sen plan yapıyorsun ama inan o kadar gereksiz harcama çıkacak ki doğru düzgün birikim yapamayacaksın. He kızında amacı evlenmek ise çok gereksiz masrafa girmeni istemez zaten.

|
    |

Vatan ne Türkiye'dir Türklere ne de Türkistan, vatan büyük ve müebbet bir ülkedir; Turan!
  • Yüzbaşı
    912 Mesaj
    Sevgilisi olmayanlar bırak kurtul yazmış bile :D

Evliliği şuan kafandaki yaşta yapsan bile borca gireceksin hocam. Eğer simdi bu topa vurursan gol atarsın ama hakem sonradan ofsayt bayrağını kaldırır sonrasında karşıdan gelen kontraatak tan gol yersin , benim düşüncem bu. Dikkatli bakıldığında kadınların hemen hemen hepsi aynı düşüncelere sahip bu yüz böyle yazdım. Hepsi şahsi fikrimdir, kizdirdiysam affola...

quote:

Orijinalden alıntı: CharlieSelim

Evliliği şuan kafandaki yaşta yapsan bile borca gireceksin hocam. Eğer simdi bu topa vurursan gol atarsın ama hakem sonradan ofsayt bayrağını kaldırır sonrasında karşıdan gelen kontraatak tan gol yersin , benim düşüncem bu. Dikkatli bakıldığında kadınların hemen hemen hepsi aynı düşüncelere sahip bu yüz böyle yazdım. Hepsi şahsi fikrimdir, kizdirdiysam affola...
    quote:

Orijinalden alıntı: CharlieSelim

Hocam borca gireceğim kesin zaten. Ancak maaşımı biraz daha yükselttikten sonra ve yaptığım birikim sayesinde nispeten daha düşük bir kredi çekerek adım atmak çok daha insancıl bir yol değil mi? Kadın psikolojisi hakkında dediğini katılıyorum ama ne yazık ki bir çoğu öyle.
    |
    |

• Yüzbaşı
    313 Mesaj
    inşallah çektiğin kredinin ödemesi bitmeden nafakaya başlamazsın
    |
    |

|
    |
    Maddi olarak kendini sağlamlaştırıp bu yola girmen sizin için daha hayırlı olacaktır.Kredi çekip bu tarz işlere girmek pek mantıklı değil.Sabırlı aklı başında mantıklı bir insan ve seviyorsa zaten seni dinleyip bekleyecektir.

Birde çoğu insan şu yanılgıya düşebiliyor.Onsuz olamam o benim için en uygunu vs...Hayatta böyle bir şey yok arkadaşlar.Bazı noktalarda birbirinizle sürekli zıtlaşıyorsanız kendinize sıkıntı yapıyorsanız sinir stres sahibi olmak yerine acı çekeceğinizi bile bile bazı şeylere son vermek gerekiyor.Mala mülke değer veren düğün şöyle olsun isterim vs. diyen insanla değil ne olursa olsun uygunu olsun bizi boşuna zorlamasın diyen insanlarla hayatınızı birleştirin.

Bana yaşlarınız genç geldi.Kız arkadaşın zaten belli bir düzen iş güç oturtmamış henüz.Ona öncelikli hedefinizin işinizi elinize alıp birikim yapmak olmasını söyleyebilirsiniz.Evlilik çocuk oyuncağı değil 26 27 den önce evlenmek tamamen toplum baskısı yüzünden yapılan bir hatadır bana göre.
    |
    |

• Binbaşı
    1076 Mesaj

Yanlış anlamayın da iş tamamen maddiyatta bitiyor sizin. Altınızda bir araba, biraz da babadan mal falan olsa siz sormadan evet der.

Biz lisedeyken, üniversitenin ilk 1.5 senesinde falan lisedeki arkadaşlarla takılıyorduk. Kız, erkek, bütün sınıf neredeyse. Neyse. Bizim de liseden arkadaşlarda durumu iyi olan da kötü olan da vardı. Ama o maddiyat fiziksel olarak gözükmüyordu. Herkes üç aşağı beş yukarı aynı fiyatlardaki telefonları kullanıyor, aynı markaları giyiyor. Yani kim zengin, kim orta kim ortanın altı pek belli olmuyordu pek. Neyse işte buluşacağız topluca, bir şeyler yapacağız. Yanlış hatırlamıyorsam iftara gidecektik. Eh, yaz aylarına denk geliyor, iftar bittiğinde saat 9-10 oluyor. Kızlara bir sorduk yok. İki sorduk yok. İzin alamayız bilmem ne. Neyse en sonunda ramazan'ın sonlarına doğru kabul ettiler, topluca iftara gittik. Kızlar ay biz kalkalım falan dedi. Beraber döneriz falan dedik. Yok, aileleri merak ediyormuş, kalkmaları lazımmış. İyi dedik, tamam madem kalkacaksınız yine görüşürüz falan dedik işte klasik uğurlama merasimi. O sırada baktım sevgilisinden mesaj gelmiş telefonuna(telefon masanın üstünde) seni şuradan şu saatte alayım mı diye. Saat 10 falan o sıralar. Söylediği saat 11 gibi bir şeydi. Ama ailesi izin vermiyor. Yersen. Biz alt tabaka kaldık ya. Neyse, bizim de bir arkadaş var, arabası var. Ben de o mesajı gördükten sonra biraz kırıldım açıkçası, çünkü 2 sokak ötemde oturuyor, bırak dese kapısına kadar götürür bırakırım. Neyse biz de arkadaşın arabayla başka yere geçeriz o zaman dedim. Aa araba mı var falan oldular. Tabi araba var dememiştik. Mekanın otoparkında 3 tane araba var arkadaşların. Eh, siz de bir dahaki sefere takılırsınız artık geç kalmayın dedik, biraz şevklerini kırıp gönderdik. Araba lafını duyunca kalkmak istemediler velhasıl. Arabanız varsa 10-0 öndesiniz diğer erkeklere göre. Türk kızı arabaya yapışır ve buna bayılır. Arabanız yoksa, zengin de olsanız o zenginliği kıza belli etmiyor, yedirmiyorsanız değeriniz olmuyor. İster yeni tanıştığınız kız olsun, ister 10 senelik arkadaşınız, sevgiliniz.
    skugga1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1297 Mesaj
    Ayni durumdan muzdarip biri olarak bu skintidan dolayi ayrilali 5 sene oldu, bir daha kimseyle bu yolda ilerleyesim gelmedi, iyi mi oldu kotu mu oldu bilmiyorum ama durum bu, gercekten seven her daim yaninda durur diye dusunuyorm, saglicakla

|
    |

20 yasinda mi bu tripleri yapıyor? 30 yaşındaki bir kadin yapsa anlarim.

|
    |
    AnestezistAdayi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: skugga1

quote:

Orijinalden alıntı: Sar1Lac1

İyi bir iş bulabilirsen sevgilin anlayışlı ise evlenilir.

Ama harcamayı seven kişilikleriniz varsa iki yakanız kavuşmaz o yüzden birikim yapıp evlenin.

Hocam zaten maddi konular başlı başına büyük bir sıkıntı bir de sanki böyle acelemiz varmış gibi davranılması canımı sıkıyor. Hepi topu üniversiteden yeni mezun insanlarız. Hani kızın yaşı büyük olsa aileden baskı görüyor falan diyeceğim. İş hayatında biraz yükselip, belki bu süreçte 1-2 iş değiştirip olgunlaşmak gerekiyor. Bekar olduğum sürece bunu kolayca yapabilirim. Ama evlenip o borcun altına girdikten sonra buna kolay kolay cesaret edemeyebilirim mesela.

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alıntı: skugga1

quote:

Orijinalden alıntı: Sar1Lac1

İyi bir iş bulabilirsen sevgilin anlayışlı ise evlenilir.

Ama harcamayı seven kişilikleriniz varsa iki yakanız kavuşmaz o yüzden birikim yapıp evlenin.

Hocam zaten maddi konular başlı başına büyük bir sıkıntı bir de sanki böyle acelemiz varmış gibi davranılması canımı sıkıyor. Hepi topu üniversiteden yeni mezun insanlarız. Hani kızın yaşı büyük olsa aileden baskı görüyor falan diyeceğim. İş hayatında biraz yükselip, belki bu süreçte 1-2 iş değiştirip olgunlaşmak gerekiyor. Bekar olduğum sürece bunu kolayca yapabilirim. Ama evlenip o borcun altına girdikten sonra buna kolay kolay cesaret edemeyebilirim mesela.

siz daha askere gideceksiniz, hangi bölmden,okuldan mezunsunuz bilmiyorum ama muhtemelen 2 bin bandında başlayabilirsiniz. O gelirde büyük şehirlerde eriyip gidiyor, kendinize masraf yapmazsanız belki üçbeş biriktirirsiniz.

Benim ilişkide 4 yıllık. İkimizde meslektaşız, ikimizde çalışıyoruz. Fakat biz kararlaştırmıştık, ikimizde işe başladıktan şu kadar süre sonra şu yapılacak bu kadar süre sonra askere gideceğim şu kadar süre sonra istemeye geleceğim v.b. Şuan için plana sadığız. Ailemin imkanı var normalde tüm masrafları karşılayabilirler fakat ben kendi emeğimle evlenmek istiyorum, aileye bu konuda yük olmak istemediğim için süreç biraz uzuyor, neyseki oda çalışıyorda hedef rakamımıza yaklaşıyoruz.

Benim gözlemlediğim kadarıyla pekçok Türk kızı kazandğı paranın paylaşımında ailesinden nasıl gördüyse onu uyguluyor. Yani emin olun kendi kazandığı 5 lirayı harcamamak için kırk dereden su getiren kızlarımızı sizin 100 liranızı saniyesinde çar çur edebiliyor.

Sizde bir plan yapın beraber, tabi önce iş bulmalısınız, çalışmıyorsa o da bulmalı. zaten işe girdiğinizde vakit su gibi geçiyor. kazandığınızı doğru kullanır, biraz aile yardımı biraz kredi ilede umarım dileğinize kavuşursunuz.
    |
    |

• Yüzbaşı
    844 Mesaj
    Olayın maddiyatını düşünen yok.

Sırf kız tarafına altın almak için millet kredi çekiyor.

Evlendikten sonra da bu krediyi faiziyle beraber geri ödüyorlar.

Bu olay adet değil eziyet

|
    |

Orijinalden alıntı: Guest-0E2A3DE6D

Yanlış anlamayın da iş tamamen maddiyatta bitiyor sizin. Altınızda bir araba, biraz da babadan mal falan olsa siz sormadan evet der.

Biz lisedeyken, üniversitenin ilk 1.5 senesinde falan lisedeki arkadaşlarla takılıyorduk. Kız, erkek, bütün sınıf neredeyse. Neyse. Bizim de liseden arkadaşlarda durumu iyi olan da kötü olan da vardı. Ama o maddiyat fiziksel olarak gözükmüyordu. Herkes üç aşağı beş yukarı aynı fiyatlardaki telefonları kullanıyor, aynı markaları giyiyor. Yani kim zengin, kim orta kim ortanın altı pek belli olmuyordu pek. Neyse işte buluşacağız topluca, bir şeyler yapacağız. Yanlış hatırlamıyorsam iftara gidecektik. Eh, yaz aylarına denk geliyor, iftar bittiğinde saat 9-10 oluyor. Kızlara bir sorduk yok. İki sorduk yok. İzin alamayız bilmem ne. Neyse en sonunda ramazan'ın sonlarına doğru kabul ettiler, topluca iftara gittik. Kızlar ay biz kalkalım falan dedi. Beraber döneriz falan dedik. Yok, aileleri merak ediyormuş, kalkmaları lazımmış. İyi dedik, tamam madem kalkacaksınız yine görüşürüz falan dedik işte klasik uğurlama merasimi. O sırada baktım sevgilisinden mesaj gelmiş telefonuna(telefon masanın üstünde) seni şuradan şu saatte alayım mı diye. Saat 10 falan o sıralar. Söylediği saat 11 gibi bir şeydi. Ama ailesi izin vermiyor. Yersen. Biz alt tabaka kaldık ya. Neyse, bizim de bir arkadaş var, arabası var. Ben de o mesajı gördükten sonra biraz kırıldım açıkçası, çünkü 2 sokak ötemde oturuyor, bırak dese kapısına kadar götürür bırakırım. Neyse biz de arkadaşın arabayla başka yere geçeriz o zaman dedim. Aa araba mı var falan oldular. Tabi araba var dememiştik. Mekanın otoparkında 3 tane araba var arkadaşların. Eh, siz de bir dahaki sefere takılırsınız artık geç kalmayın dedik, biraz şevklerini kırıp gönderdik. Araba lafını duyunca kalkmak istemediler velhasıl. Arabanız varsa 10-0 öndesiniz diğer erkeklere göre. Türk kızı arabaya yapışır ve buna bayılır. Arabanız yoksa, zengin de olsanız o zenginliği kıza belli etmiyor, yedirmiyorsanız değeriniz olmuyor. İster yeni tanıştığınız kız olsun, ister 10 senelik arkadaşınız, sevgiliniz.
    quote:

Orijinalden alıntı: BimBitmiş

Çok iyi biliyorum hocam bu durumu. Benim arabam yok mesela, arada şaka olsun diye diyorum benimle sürünüyorsun otobüslerde falan diye. Ben böyle deyince olur mu öyle şey hiç önemli değil diye cevap veriyordu.

Ama işler ciddiye binince öyle olmuyor. Özel bir şey yapmıyorsun, değişik yerlere gidelim diyor mesela. Plan yapıyorum 2-3 otobüs değiştirmek gereken yerler oluyor. En ufak bir sıkıntıda arabamız yok ne işimiz var bizim burda falan gibi söyleniyor

Sadece arabadan ziyade rahat etmeyi arıyor kadınlar. Laf üzerinde para hiç önemli değil, seninle olsam yeter diyorlar ama mağaza vitrininde görüp beğendiği bir şeyi çat diye alınca senden iyisi olmuyor. Ve istedikleri şeylerin %99'u paraya dayanıyor. Bana sürpriz yap, değişik planlar yapalım, çiçek al vs vs. Yani paran olduğu sürece değerli oluyorsun.

• Yüzbaşı
    525 Mesaj
    Hocam 4.5 yıllık ilişki, bence daha uzatma. Şu zamanda güvenecek kız kalmadı. Keşke benim de olsa öyle güveneceğim biri. Borca girer yine evlenirim.

Zamanında bende senin gibi düşünüp ilişkiyi bitirdim. Şimdi pişmanım.

Sana şunu söyleyim. 2 yılı boşver. 5 yılda olsa önünde işler yoluna kolay kolay girmez. O yüzden nişanlan. Bir süre sonrada borçla evlenirsin. Zamanla ödersiniz.

bence şimdi pişmansın seni anlıyorum ama evlenseydin de bence pişman olucaktın o borç biter mi

genelde borç bitmeden çocuk geliyor o borç daha da artıyor yada başka bişi çıkıyor borç artıyor yengede çalışmıyosa kafada saç kalmaz o zaman yine pişman olucaktın

|
    |
    Çırak Web Master kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak... Metal Müzik süslü sosyete kızlarının değil,onurlu insanların yaşamla mücadele öyküsüdür.
    (wayne's world , wayne's world party time excellent!)
  • Yüzbaşı
    525 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: jasonn123

bence şimdi pişmansın seni anlıyorum ama evlenseydin de bence pişman olucaktın o borç biter mi

genelde borç bitmeden çocuk geliyor o borç daha da artıyor yada başka bişi çıkıyor borç artıyor yengede çalışmıyosa kafada saç kalmaz o zaman yine pişman olucaktın
    quote:

Orijinalden alıntı: jasonn123

En azından bi yoldaşım olacaktı yanımda.

Borçsuz düğün yapmak çok zor şu zamanda. Herşey çok pahalı.

Gereksiz harcamalar çıkıyor insanın önüne devamlı. Parayı kazanmak çok zor, ama elde tutmak daha zor.

Öyle bir zamandayız ki parası olan çok kolay kazanıyor, olmayanın artık yükselme ihtimali çok çok düşük.

Bu yüzden belki de evlenemeyip böyle beklemek zorunda kalıyoruz. Evliliği göze alırsakta 5 yıl masraf borcu ödemek için ayırmak gerekiyor. Bankaya bulaşıp faiz altına girince zaten hayır gelmiyor.

Konu sahibi arkadaş 2 yıl demiş ya, o 2 yılda kazanacağı paranın çoğu hiç farkında bile olmayacağı harcamalara gidecek. Savuracak demiyorum, harcamalar çıkacak. Biriktirme durumuna gelecek olursakta üniversite bitirmiş cebinde 79 TL para var. Oda cebinde değil bankada. Maddi durumla alakası yok bu durumun. Biriktirme becerisi çok başka olay. Babası asgari ücretle zar zor okutan kişilerin günde 5 lira yemek parasını döner yemeyip simit yiyerek 4 liraya düşürüp o şekilde para biriktiren kişiler var.

Değişik bir çıkmaz içinde şuanda gençlerin çoğunluğu, Allah sonumuzu hayra çıkarsın...

|
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Orjinal Laptop Yedek Parça
kolayoto.com
SEO
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.