Şimdi Ara

Evlilik en büyük hata (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
842
Cevap
18
Favori
51.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
256 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yaklaşık 10 yıllık evliyim, genel hatları itibari ile hayatımdan memnunum.
    Lakin, dünyaya bir daha gelsem evlilik denen kurumun yanından kenarından asla ve asla geçmem...
  • Hocam bende evliyim ellerinizden öper 8 kız 7 oğlan 4 oğlan yaşlarında 3 çocuğum var. Bi evi ev yapan evin hanımı dir. Eger hanım tutumlu değilse ve siz de fabrikatör değilseniz o iş pek yürümez. Eğer ben eşime doğum gününde dahi 600 TL Lil bişey alsam önce o bana kızar neden bu kadar pahalı bişey aldın diye ve gidip iade eder. Telefonu Nexus 5 di geçen sene Nexus 5x aldım doğum gününde ona bile bir sürü kibar bir üslupla daha öncelikli seylerimiz olduğunu çok sevindigini ama bunun şu an yeri olmadığını söyledi durdu.

Yuvayı gerçekten ama gerçekten dişi kuş yapıyormuş arkadaşlar. Savurgan genelde erkek olur ve onu firenleyen kadındır ve eğer ki kadın da savurgansa ve bütçeleri çok iyi değilse cocukda doğunca çok büyük problemler çıkmaya başlayacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • [Deleted from big topics]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi billy brown -- 8 Ocak 2018; 10:47:49 >
  • Kasatka kullanıcısına yanıt
    Maşallah hocam ilk 11 i tamamlayıp yedekleri dizmeye başlamışsın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • serserim06 kullanıcısına yanıt
    Hocam sizinle yaşıtim bende sizden farkım hiç evlenmedim hatta daha da düşünmüyorum... halen yaşım 26-27 gibi duruyorum şükür çökme yaşlanma olmadı :) Bir 10 yıl sonra evleneyim diyorum tabi ki aklı başında birisi olursa yoksa bekarlık gerçekten çok güzel dert Yok tasa yok karışan yok şükür Annem babam da başımda bakalım yaşayıp gidiyoruz :) Allah sana kolaylık versin kadın milleti ile uğraşmak zordur....

• quote:

Orijinalden alıntı: serserim06

quote:

Orijinalden alıntı: gzm83

Sorun tam olarak ne?
    Çift terapisi almayı düşünmez misiniz?
    Asla çözülmeyecek sorunlar olduğunu düşünüyorsanız boşanmayı düşünmez misiniz?
    Çocuk yüzünden boşanmıyorsanız, boşanmak anne-baba olmaktan istifa etmek anlamına gelmiyor.
    Boşanmak evet belki bir çocukta bir takım sorunlara sebep olabilir ama her gün gerginlik olan bir yuvada büyümenin zararları emin olun daha fazla.

Sorun say say bitmez durmadan dısarda yiyelim yok sinemaya gidelim yok şu elbiseyi beğendim. Yav arkadaş gecen boyner de 600 liralık parka aldırdı bana zorla. Artık tık etti.

artık tık ettiyse sorun cidden büyük demektir. hakkaten tık ettimi hocam eminmisin tık ettiğine

• Anlasilan esin ev hanimi

Anlasmali olarak bosan bence..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: glumblapinta

quote:

Orijinalden alıntı: serserim06

quote:

Orijinalden alıntı: gzm83

Sorun tam olarak ne?
    Çift terapisi almayı düşünmez misiniz?
    Asla çözülmeyecek sorunlar olduğunu düşünüyorsanız boşanmayı düşünmez misiniz?
    Çocuk yüzünden boşanmıyorsanız, boşanmak anne-baba olmaktan istifa etmek anlamına gelmiyor.
    Boşanmak evet belki bir çocukta bir takım sorunlara sebep olabilir ama her gün gerginlik olan bir yuvada büyümenin zararları emin olun daha fazla.

Sorun say say bitmez durmadan dısarda yiyelim yok sinemaya gidelim yok şu elbiseyi beğendim. Yav arkadaş gecen boyner de 600 liralık parka aldırdı bana zorla. Artık tık etti.

Seviyorsan katlanacaksın.Bazı konuları konuşarak düzeltebilirsin fakat birlikte sinamaya gitmek istemesi çok güzel bir şey.

Ağabey benim eşim olacak ve bana sinemaya gidelim diyecek. Süper bir şey ya.

Bunu eleştiri konusu yapmak saçma geldi gerçekten.

Ki ev hanımı sonuçta. Dışarı çıkmak istemesi çok doğal bir şey. Bir insanın dört duvar içerisinde hayatını geçirmesi, sevdiğiyle dışarı çıkmak için tartışmak zorunda kalması bence bayan için çok zor şeyler.

Kendine ne harcama yapıyorsan ona da harcama yap. Hatta o benim eşim değil mi derim harcama yaptığım tutara takmam kafaya.

Al benim telefonu ver senin telefonu derim.

Belli bir süre ben kullanırım belli bir süre o kullansın.

• Hayatının piyangosu vurmuş sana farkımda değilsin. Çocuk yok ve mutsuzsun. Acilen boşan, 1000 de nafaka veririsn maksimum.

Hayat sana güzel ondan sonra.

• akşam geldiğimde yemek yapmıyor, yaptığı yemekleri çok kötü, kişisel bakımdan anlamıyor XXX dede kötü falan dememişsin bence sen genel olarak hanımından memnunsun yada verdiğin 3-5 örnekle sen asıl maddiyatçısın kadını paracı ilan ettin say bakalım başka neler yaptıda mutsuzsun ?

• Bence siz sıkılmışsınız ve küçük şeylere takılıp büyütmekle yanlış bir yol izliyorsunuz.

Yani gerçekten eskiler hep doğru söylerler.

Evlilik bir kapı bir giren pişman bir de girmeyen.

Eğer dışarı çıkmak istemiyorsanız başka etkinlikler üretmeniz gerekir ev içi.

Sizin ve onun yapmak isteyeceği. Zevk alacağınız şeyler.

Eğer aşırı bir harcama yapma isteği güdüyorsa sakin bir şekilde sürekli olarak anlatın ve zamanla psikolojik üstünlüğü elinize geçirirsiniz.

Hatta kendinize ekonomik hedefler belirleyin, tabi bu kararı ortak verin ve yine sakin olarak anlatın.

Evlilik zor iş gerçekten ama boşanmak ve tekrar başkanıyla bir şeyler yaşamaya çalışmakta zor.

Boşanmayı fazla düşünmeyin derdim ama forum zorla aklınıza sokuyor.

Boşanmak olumsuz bir fiildir. Bunu yapmak için getirisnin yüksek olması lazım.

Ama bunun için yani nelerden vazgeçmek zorunda kaldığınızı iyi hesaplayacak bir ortama ve doğru düşünmeye yarayacak somutluğa ihtiyacınız var.

....şarj bitmek üzere

• Kızın ailesinin durumu iyiyse boşanmak onun için çok basit oluyor. Erkek içinde çocuk bağlayıcı oluyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Evlilik salonunun duvarında bir söz vardı: dünyanın en kalın kitabı mutlu evlilikleri anlatan kitaptır diye.
    Siz kendi evliliğinizden yani tek bir örnekten yola çıkıp genele tavsiyede bulunuyorsunuz.
    Ben de 25 yaşında evlendim, 15 yıldır evliyim, hiç de pişman değilim, iyi ki evlenmişim. Şimdi ben başkalarına ben ettim siz de edin diyor muyum? Herkesin evliliği farklı, yanlış kişiyle evlenirsen cehennem olur elbette..
    Size sabır diliyorum.
    Burayı okuyan bekarlara da yukarıdaki paragrafımı dikkate almalarını öneriyorum.
  • vay be kadın 32 yaşına gelmiş daha 1 kuruş para kazanmamış, yaslamış sırtını kocaya bana şunu al bunu al
    beyler hormonlarınızı dizginleyin evlilik kararı verirken iyi düşünün yani beyninizle düşünün yoksa dönüşü zor. kendim 34 yaşında parası işi gücü yerinde bekarspor biri olarak hiç aklıma bile gelmiyor evlenmek

dostum çocuk olmaması en büyük şansın, nafaka vermen gerekecek muhtemelen ama işe girerse tekrar iptal davası açarsın.
    tabi boşanma eylemine girişmeden önce bence hatuna bu gidişhatın hayırlı olmadığını bir şekilde anlatman ve kendisini düzeltmesi için uyarıda bulunman gerek. huylu huyundan vazgeçmez derler tabi ama genede hala seviyorsan denemek gerek. sevgi saygıda bitmek üzere ise zaten yapacak birşey kalmamış demektir...
  • boşa gitsin, bekarlık sultanlıktır
  • serserim06 kullanıcısına yanıt
    Sizin ve eşinizin gelirini soranlardan biri benim . 6500 TL evet iyi bir gelir , ama sizin bahsettiğiniz standartlarda yaşamak için yeterli değil .

Tekrar şuna değinmek istiyorum 6500 TL iyi bir gelir evet ama siz kim bilir ne zorluklarla kazanıyorsunuz bu paraları .

Sorun şu ; yenge hanım yani eşiniz , bu parayı sizin hangi zorluklarla kazandığınızı bilmemesi ...

Bir yola çıkmışsınız , 8 yıldır evlisiniz . Benim fikrimi soracak olursanız; yeni bir yola çıkmak artık zor . Yani hemen olmasa da 3-5 sene sonra yine evlenmek isteyebilirsiniz. Herşeye sıfırdan başlamak inanın çok zor olacak.

Naçizane bir tavsiyem; eşinize maaşı çok da az olsa bir iş bulmanız .

Mesela ; ücreti öğretmenlik olabilir . Günde 6 saat derse girer haftada 30 saatten ( bu da yarın gün olur zaten ) Cumartesi Pazar da tatil ; aylık ortalama 1300 -1400 para alır ama bu süreçte hem evine bakar hem de üretir hale gelir ve paranın kiymetini nasıl zor kazanıldığını öğrenir .

Önce bütün yolları deneyin , tüketin . Sonra en azından boşanma kararı alırsanız , ben elimden geleni yaptım dersiniz ...

• Samimi soru soruyorum beyler. Gorucu usulunde bu gibi sikintilar neden olmuuor?

• Bat-Man kullanıcısına yanıt
    Olabiliyor . Nasip kısmet işi biraz

• Hocam sorun şu

Eşiniz ya küçükken zorluk çekmemiş, ya da ailesi zorluk çekse de kızına yansıtmamış

zaten uniden mezun olup babaevinden size gelmiş, kendi kazandığıyla geçineceği bir durum yaşamamış

2.durum ise eşiniz çalışmadığı için paranın değerini bilemiyor

• karşılıklı anlaşın boşanın gitsin sakın çocuk mocuk yapmayın dahada bunalırsınız
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.