Şimdi Ara

Evli Erkekler Dertleşme Bölümü :(... (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
533
Cevap
25
Favori
87.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kesinlikle haklısınız hocam laf arasında ağızlarından kaçırıyorlar zaten doktor kız bulamadın mı diye. Mesleğe göre evlilik mi olur anlamıyorum. Yani mutluyum bu neden yetmiyor ailelere anlamıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neredeyse 1 yıllık evliyim ve aynı zamanda 1 yıllık işsiz. 3.5 sene sadece yurt dışında mühendis olarak çalıştım güzel de para biriktirip sıkıntısız, borçsuz-harçsız evlendik şükür. Fakat Bursa'da yaşayacağımızdan dolayı sadece burada iş baktım ve iş bulamadım. Eşim hep destek oldu sağolsun (o çalışıyor bu arada) ama benim psikolojim bozuldu evde oturmaktan. En başında İstanbul'da güzel yerlerde işe girme ihtimalim vardı ama ille de Bursa olsun dedik şimdi işimle pek alakalı olmayan bir yerde İstanbul'dan da uzak bir yerde istemeye istemeye işe başlayacağım başka çarem kalmadı. Siz siz olun şımarklık yapmayın iş bulmadan işinizi bırakmayın.
  • Aranel Ciryatan kullanıcısına yanıt
    Hocam kız edebiyatçı ben doktor. Bunu sorun yapıyorlar anladığım kadarıyla

• bunun tek çözümü;
    evlenmeden önce, karşı tarafa neyin var neyin yok dökcen, beğenmezse de beğenmesin. çeksin gitsin, yoksa ilerde daha kötü olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu her görüşümde Evli erkekler sertleşme sorunu diye okuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rcmf1907 -- 10 Eylül 2019; 12:1:32 >
  • Floydian Pink kullanıcısına yanıt
    Eskilerde durum böyle hocam. Ama sen aileni ikna edeceksin. Önce tatlı dille konuş neden böyle düşündüklerini sor, gene yakışmıyor falan derlerse doğruyu söyleyin edebiyatçı diye mi istemiyorsunuz de. Burda yol ikiye ayrılıyor ;
    1. Hayır oğlum olur mu öyle şey derlerse, anneciğim bende zaten ilk başta size hiç konduramadım, bir insanı meslekten dolayı küçümseyecek kişiler değilsiniz. Çok ayıp, sizler gibi görmüş geçirmiş kaliteli insanlar böyle düşünmez zaten ben biliyorum ama aklıma başka neden de gelmedi falan de yani ters psikoloji. Zaten burda çoğu şeyi aşmış olursun yerlerse tabi Sonrasında da kızı öveceksin, ara ara getirip aralarını ısıtacaksın.
    2. Evet doktor oğlumun bir edebiyatçiyla evlenmesine razı değilim derlerse, full maneviyattan yükleneceksin . Çok ayıp ya ben onun yerinde olsam ne düşünürdünüz vs vs yukarda saydıklarımın gene bir kısmını söyleyince ailende makul anlayışlı ve senide çok seven kimselerse yelkenleri indirirler zaten hocam. Sonras sende iki tarafı kaynaştır.
    O kadar yazdım inşallah hayırlısıysa evlenirsiniz boşa gitmesin

• evlilik güzel evliiyim bir oğlum var ama evlilik önermiyorum saygılar bekarlık sultanlıktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

hocam pişmanlık var mı evlilikten

Alıntıları Göster
    Yok

• Oyun oynayan biri ile evlenmek mi? Asla.

• quote:

Orijinalden alıntı: Köl Tigin

Şu an yaş oldu 28, ama hala evlenmedim.

İşim var, gelirim orta düzeyde ve yalnız başıma yaşıyorum. Karı kız derdim yok, içkim yok, sigaram yok. Böyle saçma şeylere para da harcamıyorum.

Şu an doktora yapıyorum ve çevremde kiminle konuşsam "Oğlum bak sakın evlenme!" diyor. En azından doktora bitene kadar bu işlere girme diyorlar.

İşe girer girmez kendime bir oyun bilgisayarı topladım. İstediğim kadar oyun oynuyorum, istediğim an çıkıp gezebiliyorum. Evde çalışırken mesela karnım acıkıyor, sıkılıyorum gece 2'de arıyorum arkadaşları çıkıyorum çorba içmeye.

Her sene 1-2 kez yurt dışına çıkıp kafama göre geziyorum. Canım sıkılıyor hafta sonu atlayıp Ankara, İzmir, İstanbul, Antalya vs neyse gidip 2 gün kalıp geliyorum.

Şimdi evliliği düşünüyorum da, evlendikten sonra bunların ne kadarını yapabilirim?

Evlilik elbette güzel şey, ancak bence en azından benim için şu an gereksiz.
    o kadar gezmeyi vs. orta gelir ile yapıyorsan gelirin en az 5000-6000 lira filan herhalde :)

• 34 yaşındayım, 2 yıllık evliyim , kendime ait oyun odam var ( içinde fazladan 2 dolap ta var ortak ) ortalama hergün 1 saat ve hafta bir gün uzun saatler oyın oynuyorum , haftanın 6 günü spor salonuna gidiyorum, evlendikten sonra tenise ve snowboarda başladım :) , kahve cafe v.s alışkanlığım yok :) şimdilik iyi gidiyor :) pubg oynayan varsa ekleyebilir :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nokia N96

Oyun oynayan biri ile evlenmek mi? Asla.
    Ömür geçireceğiniz kişinin özel zamanına saygı duymayı beceremiyorsanız ilişki sürecinde karşı tarafa bunu belirtin en azından yanlışından dönebilsin

• Yorum yazdıktan sonra konuyu tekrar gözden geçirdim, bazı evliler gerçekten vahim durumda :) Dostlar bazılarınız evlilik öncesi sadece iyi yönlerinizi gösterip, sadece iyi günleri mi konuştunuz...Örneklere bakıyorum; önceden şunu yapardım şimdi bunu yapamıyorum, evlenmeden önce kadın böyleydi şimdi böyle, evlenmeden önce şuydu buydu...

Bunun için sevgililik, nişanlılık süreçlerine dikkat etmeniz gerekiyor. Yaşantınızı, standartlarınızı ve beklentilerinizi açıkça söyleyin, ondanda aynılarını talep edin ve uymadığı noktada pazarlık etmeyin, yolları ayırmanız gereken yerde ayırın...Güzel günlerin hatırına bazı saçmalıklara boyun eğerseniz, evlilikte mızmızlık yapmayın arkadaşlar :)

Bu durumun temel sebeplerinden biri, evlenmek içi evlenen insanlar...Bu sorun kadınlarda daha sık görülüyor fakat erkeklerde aile baskısı, çevre baskısı derken bu tarz evliliğe girişiyorlar. Baskıdan sıkıldıysanız başka eve çıkın fakat birilerinin baskısından kaçmak içinde evlenmeyin...

Kadınlar için durum daha sıkıntılı, sırf evlenmek için çoğu sıkıntıyı derdi görmezden gelerek evlenenler oluyor, haliyle sıkıntılar zamanla patlak veriyor. Bu tarz durumlardan kaçınmak için evlilik öncesi, güzel bir süreç geçirmeniz gerek, her şeyi konuşup tartıştığınız hatta uygulamalı göreceğiniz durumlar olsun...Yoksa buradaki bazı arkadaşlar gibi sizlerde isyan etmeye gelirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: omaTR

Ömür geçireceğiniz kişinin özel zamanına saygı duymayı beceremiyorsanız ilişki sürecinde karşı tarafa bunu belirtin en azından yanlışından dönebilsin

Alıntıları Göster
    Aynen, böylece yanlışımdan dönebilirim.

• Oğuzhaan kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam inşallah diyelim yalnız ilk yolu denedim ve olumlu sonuç alamadım ayrıca olayı çok fazla çarpıttılar böyle bilmiyorum çok yanlış bir şey yapıyormuşum gibi lanse edildi. Başka çare kalmadı ikinci yolu deneyeceğiz hocanim

• fearuq kullanıcısına yanıt
    biz de bu kadarına razıyız ama sırf oyun oynamayım diye çocuğu uyku saatime kadar uyutmadığını bile düşünüyorum bazen :D
  • rockcash kullanıcısına yanıt
    Bizim bebek 👶 yolda o gelince ne olacak acaba 🤔 mesela ALLAH izin verirse Şubat sonu Mart başı doğacak evlat tam benim snowboard sezonumda hamileliğin son evresi olacak herkes kaymazsın etmezsin diyor ben buğün yeni malzemeler sipariş verdim :) gitmeyi düşünüyorum , açıkcası ben eşime çok yardım ediyorum evde, bunn karşılığı olması gerektiğini de düşünüyorum şuana kadar karşılığını aldım, bundan sonra da alırım diye düşünüyorum son olarak çocuğu uyku saatinize kadar tuttuğunu düşünüyorsanız sizde o saatten sonra 1-2 saat ayırım kendinize , böylelikle eşinizde sizinle yatmaktan mahrum kalacak belki taktiğini değiştirir böylelikle :)

• oyuncu11790 kullanıcısına yanıt
    Ben evlenmeden önce aldım karşıma dedim ki; benim x aktivitem var eğer sende katılır beraber yaparsak muhteşem ,
    Katılmayıp ben yaparsam güzel
    Katılmayıp beni engellersen ozmn durum vahim birbirimize saygı duymalıyız aynı şekilde senşn bir aktiviten varsa aynı şartlar benim içinde geçerli dedim bence olması gereken tam olarak budur.

• ikimizde guzel yerlerde calısıyoruz, guzel bi semtte oturuyoruz. işe aynı saatte gidip eve aynı saatte donuyoruz. yemeği beraber hazırlıyoruz ve ben bundan keyif alıyorum acıkcası. temizlik zamanı elimden geldiğince yardımcı olmaya calısıyorum cunku ikimizde calısıyoruz. henuz cocuk yok ama bir ara oda olacak. kahve vs alıskanlıgım yok. oyun ise cok nasir olsa da oynuyorum. ps4 ü 8aydır acmamısım mesela süs gibi yatıyor. telefondan oynuyorum arada. bu arada istediğimiz her hangi bir yere beraber plan yapıp gidiyoruz ve ikimizde bu durumdan gayet memnunuz. eşlerinizle daha cok arkadas olmayı deneyin, hiç bir şey kaybetmez, kazanırsınız. tecrube ile sabit. kışları hafta sonları arkadaslarımla saroza balık tutmaya gidiyoruz ( kalmalı) her p.tesi halı saha macım var, 2 haftada bir de arkadaslarla iş çıkısı rakı yapıyoruz. evliliğimiz mükemmel çok sukur, evime girip karıma sarıldıgımdan tum yorgunlugum geçiyor. tavsiye ederim evlenin ama karsınızdakini iyi tanıyıp evlenin arkadaş...

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.