Şimdi Ara

evli çiftin çocuğu için yapacağı en güzel şey

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bazı ülkeler hariç...

Çocuk yapmaya en uygun ülkeler listesi:
    İsveç, Norveç, Danimarka, Finlandiya, İzlanda

bu ülkelerde büyük oranda insanın refahı ve insan gibi yaşam önemlidir. Avrupa da büyük sorunlar var mülteci sorunları ırkçılık sorunları zaten mülteci sorunu bu şekil devam ederse Türkiye olarak yaşadığımız rezaleti avrupada yaşayacak.

He illa çocuk yapacam diyiliyorsa Avrupa'da Almanya, Hollanda, Belçika veya Amerika, Avusturalya.

Bunların haricinde olan ülkelerde çocuk yapmak o çocuğa daha dünyaya gelmeden yapacağınız en büyük kötülüktür...
  • Bazı ülkeler hariç...

bu ülkelerde büyük oranda insanın refahı ve insan gibi yaşam önemlidir. Avrupa da büyük sorunlar var mülteci sorunları ırkçılık sorunları zaten mülteci sorunu bu şekil devam ederse Türkiye olarak yaşadığımız rezaleti avrupada yaşayacak.

He illa çocuk yapacam diyiliyorsa Avrupa'da Almanya, Hollanda, Belçika veya Amerika, Avusturalya.

Bunların haricinde olan ülkelerde çocuk yapmak o çocuğa daha dünyaya gelmeden yapacağınız en büyük kötülüktür...
  • ulan zaten tr de zaten herkes virüs gibi ürüyor. hem çocuğunu, hem kendini, hem vatanını milletini düşünen kişi 2020 yılında tr toprak sınırları içerisinde çocuk yapmaz. bu kadar diyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: olishernandez

ulan zaten tr de zaten herkes virüs gibi ürüyor. hem çocuğunu, hem kendini, hem vatanını milletini düşünen kişi 2020 yılında tr toprak sınırları içerisinde çocuk yapmaz. bu kadar diyorum
    yaşın küçük daha bilmediğin çok şey var evlat

• izayoi kullanıcısına yanıt
    Adam doğru söylemiş.Boş yapmışsın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-74F84D677

Bazı ülkeler hariç...

Bana göre hiçbir ulkede cocuk yapma riskine girilmez

İnsanlar surekli aci yaratmaya devam ediyor

Aci aci aci ne gerek var

Ha ama mesela bazi insanlara acidigim icin salik veriyorum mesela adamin anasi babasi kardesi esi dostu yok yada varsa da kotu mecbur adama sevgi verebilecegi sevgi ortami kurabilecegi birileri lazım

Az once TRT'de idlibde bombalanan cocuklari gosterdiler aciyamadim

Cunku cocuga anasi babasi acimamis ben nasil aciyayim ben niye uzuleyim onun icin 2011de ulkende savas cikiyor sen hala cocuk pirtlatma derdindeysen kusura bakma birader

Haksiz miyim reis

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: NeyzenEfendi

Adam doğru söylemiş.Boş yapmışsın.
    Yaşın küçük daha anlaman için büyümen lazım

• hamza5806 kullanıcısına yanıt
    Doğru olabilir ama şöyle bir şey var çocuk bu dünyada ki en özel deneyimlerden birisi bence. Çocuk evi yuva yapan şeydir benim gözümde. Kadın ve erkek evli veya değil birlikte yaşıyorlar diyelim çocuk yapmadan ölene kadar beraber kalabileceklerini pek sanmıyorum istisnalar elbette vardır.

Açık söylemek gerekirse bazı ülkelerde ben çocuk yapmayı çocuğa şans olarak görüyorum nasıl orta doğuda savaşın ortasında çocuk pırtlatmak çocuğa kötülükse diğer iyi ülkelerde de çocuk için güzel bir şans tabi bu tarz ülkeler 5-6 tane falan 10 tane yoktur.

Mesela ben norveç, isveç, finlandiya, izlanda bu ülkelerden birinde yaşasam yapacağım ilk şey ne biliyor musun dünya haberlerine bakmamak mesela ülkemden bile haber almak istemem çünkü psikoloji bozmaya yeterli. Diyelim İzlanda'da yaşıyorsun çiftlikte bir evin var 3-5 hayvanın var geçinip gidiyorsun diyelim her şeyin var bakar mısın sen ?
    Ben bakmam burada her gün bakıyoruz da ne değişiyor ? İçimiz kararıyor, psikolojimiz bozuluyor kendi çapımızda üzülüp geçiyoruz.
    Ben anneme demiştim anne çok para kazanırsam dünyanın öbür ucuna gidicem buradan haber almayı dahi istemiyorum gelirsen başımla gelmezsen yokum demiştim. Hee belki o kadar param hiç bir zaman olmayacak ama fikrim düşüncem hayalim bu...

TRT halka idlibi göstericeğine oradakiler için prezarvatif yardımı toplasınlar hatta mümkünse çift kat giyin diye yazsınlar üstlerine.
    şimdi bir şey yazacam ban yiyecem neyse.

• quote:

Orijinalden alıntı: izayoi

yaşın küçük daha bilmediğin çok şey var evlat

Alıntıları Göster
    boooşsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-74F84D677

Doğru olabilir ama şöyle bir şey var çocuk bu dünyada ki en özel deneyimlerden birisi bence. Çocuk evi yuva yapan şeydir benim gözümde. Kadın ve erkek evli veya değil birlikte yaşıyorlar diyelim çocuk yapmadan ölene kadar beraber kalabileceklerini pek sanmıyorum istisnalar elbette vardır.

Açık söylemek gerekirse bazı ülkelerde ben çocuk yapmayı çocuğa şans olarak görüyorum nasıl orta doğuda savaşın ortasında çocuk pırtlatmak çocuğa kötülükse diğer iyi ülkelerde de çocuk için güzel bir şans tabi bu tarz ülkeler 5-6 tane falan 10 tane yoktur.

Mesela ben norveç, isveç, finlandiya, izlanda bu ülkelerden birinde yaşasam yapacağım ilk şey ne biliyor musun dünya haberlerine bakmamak mesela ülkemden bile haber almak istemem çünkü psikoloji bozmaya yeterli. Diyelim İzlanda'da yaşıyorsun çiftlikte bir evin var 3-5 hayvanın var geçinip gidiyorsun diyelim her şeyin var bakar mısın sen ?
    Ben bakmam burada her gün bakıyoruz da ne değişiyor ? İçimiz kararıyor, psikolojimiz bozuluyor kendi çapımızda üzülüp geçiyoruz.
    Ben anneme demiştim anne çok para kazanırsam dünyanın öbür ucuna gidicem buradan haber almayı dahi istemiyorum gelirsen başımla gelmezsen yokum demiştim. Hee belki o kadar param hiç bir zaman olmayacak ama fikrim düşüncem hayalim bu...

TRT halka idlibi göstericeğine oradakiler için prezarvatif yardımı toplasınlar hatta mümkünse çift kat giyin diye yazsınlar üstlerine.
    şimdi bir şey yazacam ban yiyecem neyse.
    Ahhahahaha reyiz kahkaha attim ya son paragrafta adamsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• izayoi kullanıcısına yanıt
    Yazık kendini zeki sanıyor birde

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bence abartıyorsunuz. Çok fazla fakir olmadıkça yada savaşta olmadıkça çocuk yapılabilir. Bir tane yada iki tane yapılsın gerekirse. Çocuğun istediği oyuncağı alabileceksen, iyi eğitim almasını sağlayabileceksen Türkiye de de yap çocuğunu.

Siz kendiniz psikolojik sorunlarınız var diye nefretli düşünüyorsunuz.

İstediğim oyuncağı elde ettiğim pek sayılmaz, iyi eğitim de almadım. Psikolojik sorunlarım da var, ama hayata gelmeseydim diye hiç bir zaman düşünmedim.

Sağlık ta çok önemli, sağlıksız doğma ihtimali varsa o zaman Finlandiya da olsa çocuk yapma mesela.

• Suriyeliler ne yapsın? Bir çok suriyeli neredeyse kadının içindeki çocuğu bile hamile bırakacak..
  • Konuya girmeden önce kafamda verdiğim cevap aynen oydu. Türkiye özelinde zaten öyle ama dünya genelinde de artık pek mantıklı değil çocuk yapmak.
  • Çocuğu için bir şey yapmış olmuyor ki

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.