Şimdi Ara

Evler balon!!! (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
323
Cevap
6
Favori
16.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam muhalefet icin yazmiyorum ama 50 bine imarli arsa anca kuzey irak kirsalinda bulursunuz. Sizin yaptiginiz hesabin elle tutulur yeri yok, keske dediginiz gibi olsa. Arsa paysiz 750 e yapilir ama arsa dahil yapilmaz hocam. Elektrik su ve kanalizasyon hizmeti alacaginiz imarli duzun yerler 300-400binden basliyor, kusadasinda ki arsada dag basinda ormanin icinde altyapi hizmetleri yok. 150m2 arsa 450bin. Ornek icin yazdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi social -- 1 Nisan 2022; 19:9:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ruhsatsiz evler o ilanlardakiler. Es degerleri ruhsatli olanlar en az 2.5 kati pahalli, 30 kasimda izmir torbalida 2 daire aldim, 200den 2 daire alirim dedim 400 den 2 daire aldim, agustosda basladim dolasmaya 200 bine 2+1 daire ilanlari vardi, bazilati fake ilan bazilari gercek, gercek olan daireler var ama ya yikim karari yada ruhsati yok. Bu daireleri genellikle ikamet almak isteyen yabancilar aliyor ve oyle bos bos bekliyorlar. Binalar cok kalitesiz yikildi yikilacak pozisyonda, denetim yapilmamis binalar geneli. Birdr bu sahtekar emlekcilar o ilanlari sizi ofise cekip baska daire satmak icin kullaniyorlar.

• social kullanıcısına yanıt

İşte ruh hastası tipler. Adam gibi ilana ruhsatsız bina yazsa burada bıdı bıdı edemeyecekler. Baloncuları milletin başına bela ediyorlar.

• Adam oyle yazsa musteri o daire icin ofise gitmez veya aramaz. Tuzak ilanlar iste. O tuzaga bende dustum ve gittim ofise nedir bu konu diye. Arastirinca cikiyor zaten ortaya. Bunuda yapan emlakcilar surekli isim degistiriyorlar ve genelde isimlerinde yapi ibaresi geciyor. Mega yapi, saray yapi vb.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi social -- 1 Nisan 2022; 19:19:27 >
    Hocam şöyle düşünün,10 dönüm arsa aldınız,25 tane 150m2 lik ev yapıyorsunuz. 18-19 milyona yeriyle birlikte yapamaz mısınız ? Yapabilirseniz tanesi 750 bine geliyor. 10 dönüm imarlı arsayıda 1250000 e almak (25 evx50 bin ev başı arsa maaliyeti) imkansız değil herhalde. Aşağıda paylaştım, %40 imarlı 10 dönüm arsa su ve yolu var. 600 bine veriyorlar. İmarda %40 olduğundan 4000m2 yapabilirsiniz yani 25 taneden fazla. Yani tanesi 750 nin bile altında kalır.

Evler balon!!!

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Mekatroniks kullanıcısına yanıt

Orası tarla imarı da çiftlik imarıdır.

• EleSuDökenSuat kullanıcısına yanıt
    Bu ?

Evler balon!!!

• Evler balon!!!ibrahim vuralyoutube
    Bu videoda müstakil ev yapımı müstakil ev maliyeti müstakil ev yapacaklara tavsiyeler de bulunduk umarım işinize yaramıştır kanalımıza abone olup bildirim zilini açmayı unutmayın iyi seyirler dilerim WhatsApp iletişim 0532 663 15 23 ınstagram adresimiz ibrahim.vural.12914 müstakil ev yapımı müstakil ev maliyeti ev yapacaklara tavsiyeler İbrahim Vural İbrahim Vural inşaat inşaat maliyeti inşaat yapımı köy evi yapımı #müstakilevmaliyeti #villamaliyeti #evyapacaklaratavsiyeler
    https://www.google.com/sorry/index?continue=https://www.youtube.com/watch%3Fv%3DZykq1zgbZHg%26feature%3Dyoutu.be&q=EgQuLZpEGNyvnZIGIhCt-5gi7jnvfUQ6E9DiYtLYMgFy

Onlarin gercekten villa imari olsa %20 %40 diye yazarlar. Kesinlikle bir dolap ceviriyorlar.

Ayrica ben sinopluyum, dedemden kalan 500m2 bir arsamiz var imarli ve korucukta. 500-600bin ediyor. Yani 10donum imarli arsayi 600e vermezler. Hep alicengiz oyunlari. Neyse gereksiz uzuyor. Keske fiyatlar boyle olmasada mustakil ciftlik tarzi, kopekli tavuklu yerlerde yasayabilsek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi social -- 1 Nisan 2022; 23:39:5 >
  • 4.000 - 4.500 gibi

İlk yolladığım ilan %40 imarlıydı. Ucuza imarlı arsalar bulunuyor gerçekten detaylı bakmadım. Ama var .

• WILDBOYS kullanıcısına yanıt
    Nedir bu ?

Bizim buralarda bi söz var, ver gazı yemezse yemesin Evler balon!!!  Senin şu lafını ciddiye alıp araştırmaya koyulanlar araştırmaları bitince senin nasıl bi kolpacı olduğunu anlayacaklar. Kusura bakma da yaptığın kolpacılık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinirli ve Süratli -- 2 Nisan 2022; 7:37:29 >

Sıfırdan inşaat maliyetleri

• Bu evlerin fiyatları balon, vallahi billahi balon..
    Kabahat satan kurnazlarda değil, pazardan marul alırmış gibi kapış kapış alan süzmelerde kabahat..
    Aldıkça fiyat artıyor, aldıkça fiyatlar uzaya çıkıyor..

• WILDBOYS kullanıcısına yanıt

Adamın hesabı ucuza geliyor zarar etme ihtimali var. Çünkü TL ile hesaplıyor eğer 1 yıl içinde biterse o villadan zarar etmemek için kar marjini yüksek tutması gerekir. Tabii daha villa yarısında . Devamı varsa bitim maliyetini de bakmak gerekli...Yakın şehirdeyse adama ev yaptırmak avantajlı olabilir

• Squixse kullanıcısına yanıt
    Evet güncel maliyetler bu civarda

• Dövletimiz yat alımında KDVyi %1 gibi sembolik tutarak yıllarca gelgel yaptı. Ne oldu, simdi lap diye %18.

Evlerde de emlak vergileri 1den fazla evi olanlar için katlamalı alınırsa bir süre sonra hiç şaşırmam. Değerli ev vergisi gibi anayasaya aykırı bir düzenlemeyi de kanırta kanırta geçirdiler meclisten.

Ondan sonra niye kimse yatırım yapmak istemiyor...

• Su basmana kadar maliyet 250,000 tl dedi ucuzmu

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.