Şimdi Ara

Evlenmeyi düşünüyor musunuz? Artık düşünmeyin (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
184
Cevap
2
Favori
9.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben girdigim her ortamda sevilen bir insanim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: FunnyxD

Bu zamanda kusura bakmayin düğün yapmak enayi eglendirmekten başka bir sey değildir. Düğüne harciyacagin parayla git tatil yap.
    GÖSTERİŞ MERAKLISI BU ENAYİLER BAŞKA BİR HALT YOK ORTADA ; )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr. Cheritto kullanıcısına yanıt
    Sonra elalem ne der.

• Beyaz eşya 50.000 TL ne? Beko bölge bayi mi olacaksın.
  • Gelinin ailesine altın ne ya siz kaçıncı yy dasınız eşine alırsın ailesine ne altın alıyorsun saçmalık.

• hocam kız arkadaşınız evlenme teklifini falan mı reddetti bu ne içerlemedir?
  • almanyalidoktor kullanıcısına yanıt
    Kiz arkadasim yok icerlemedim

• hiç birine gerek yok. sadece boş ev yeterli
  • Bu ne böyle be. Düğünü her şey dahil 90-100 bine çıkarırsın evi de her şey dahil 60-70 bine döşersin. Altın gelinlik vs. de 20 bin desen toplam 200 bini geçmez. Bu arada premium bir düğün ve ev eşyalarından bahsediyorum. Bunun üstü aşırı abartıdır.
  • Liste gercekden abarti.2 metre zincir ne la :D hic gulecegim yokdu.Bu liste "Altin listesi kismindaki Yazi puntosundan ' anlasilacagi uzre bayan yazmis (2.resimden bahsediyorum) Bu liste olsa olsa.İs adamlarinin cocuklari veya Milletvekilinin cocugunun listesi olur.Ev desen evlenenlerin yuzde 90 i kira.Kısaca buna bakip evlenmemezlik yapmayin evliligin 2 sarti vardir.1.si gercekden szi seven deger veren anlayisli bir es.2.si ise herseye beraber gogus germeniz ama herseye maddi manevi o zaman evlilikden korkmayin lakin bunlardan 1 i eksik ise kacin uzaklasin.

• Türk kızıyla hayat zor. Yabancı eşittir kafa rahat.
  • 200 bin mi .d

• Glamor kullanıcısına yanıt
    Ne zaman evlendiniz hocam
  • Tamam bu ülkede evlenilmez ama bunu kim yazdıysa baya bir uçmuş.

• Assassino! kullanıcısına yanıt
    Turk kizlarimizin standart hayatlari

• Düğün masrafına ortak olmayan kadınla evlenmem, net.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kadir basarmak kullanıcısına yanıt
    Dostum

İnan yaşadıkların için oldukça üzüldüm. Benim annem tek kadın evlenmedi boşanınca babam belki bir ilçenin yarısına sahip bir insan :)

Kız arkadaşımda babası müteahhit ama şımarık büyütmemiş paranın değerini bilir

Çocukken okula özel araçla giderdim :) yıllar sonra şimdi parayı harcarken düşünüyorum değerlendiriyorum.

Hayat bir çok şeyi aynı anda yaşatır ailenin böyle olması ve işsizlik durumun gerçekten ülkemiz için kötü senin işinde öyle bir dönem işsiz kalmıştım bende anlıyabiliyorum.

Ama yinede genelleme yapmak için büyük bir ülkede yaşıyoruz.

• Gelinin kız kardeşine altın alan çok net enayidir. Kız istemeye gidip ikisini birden mi aldın niye ona da altın alıyorsun kardeşim? Düğün olayı zaten başlı başına saçmalık.
    Hayatını birlikte geçirebileceğin insanı bulmuşsun niye pahalı bir mekanda hiçbir öasraftan kaçınmayıp tanıdığın herkesin gözüne sokuyorsun bunu? Yani hiçbir mantığı yok görgüsüzlük hat safhada. Tayyibin sarayına yazlığına vs görgüsüzlük diye kükreyen adamlar hayatı boyunca görmediği parayı kredi olarak çekip düğün için bir günde çevresindekilere yediriyor. Acınası ve sefil bir olay..
    Neyse ki böyle saçma sapan görgüsüzlüklere benim gibi hoş bakmayan biri buldum da dır dır çekmeyeceğim düğün zamanı.

Not: Türk kültürünün bozulmaması gerektiğini hep savunurum, batı aşıklarını yeri geldiğince uyarırım çünkü birçok anlamda güzel bir kültürümüz var fakat düğün olayı tamamen görgüsüzlüktür ve bana türklüğün değil arapların olayını anımsatıyor. Altın kaplama ak 47 lerle havaya ateş ederek eğlenen oksijen israfları türkler drğil araplar çünkü.

• Hep ailelerin sucu bir oğlum bir kizim var deyip gosteris budalası davraniyorlar, şatafat icin yiginla borclanip cocuklarinin kucagina pimi cekilmis el bombasini birakiyorlar. Sonra bosanmalar aile ici gecimsizlik zirve yapiyor. Egitim sart arkadas paran yoksa var gibi davranmayacaksin neyse o. Cocuklarin bosaninca daha mi iyi oluyor? Sonra erkek tarafi kiza kiz tarafi erkege ifitiralar...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.