Şimdi Ara

Evleneceklere Özel Fırsatlar Buraya (245. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.768
Cevap
570
Favori
590.307
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 243244245246247
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bencede bu durum devam eder gibi duruyor bizde erteleyebildiğimiz kadar erteliyoruz ne olucak bilmiyorum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ev, eşya hazır , sadece düğün tarihini mi ertelediniz hocam yoksa hepsini mi ertelediniz ?
  • Akıllı olun olum evlenmeyin işte, bu zamandan sonra evlilik çocuk falan geçti artık, uyanın! Batı dünya savaşları sonrası öğrendi bunu siz de virüs ile farkına varın.
    Ben 10 seneyi devirdim evlilikte, hatun da ben de diyoruz 3. Çocuk yapmama kararı aldık, ve bugün olsa evlenmeyiz dedik.

Gerçekçi olun..

Büyük sözü dinleyin

• quote:

Orijinalden alıntı: vindobona

Akıllı olun olum evlenmeyin işte, bu zamandan sonra evlilik çocuk falan geçti artık, uyanın! Batı dünya savaşları sonrası öğrendi bunu siz de virüs ile farkına varın.
    Ben 10 seneyi devirdim evlilikte, hatun da ben de diyoruz 3. Çocuk yapmama kararı aldık, ve bugün olsa evlenmeyiz dedik.

Gerçekçi olun..

Büyük sözü dinleyin
    evlenmeyip ne yapalım?

Biz Haziran'da düğün planlamıştık. Küçük eşyalar ve TV haricinde ne ev ne de eşya var ortada. Bu belirsizlik yüzünden beklemedeyiz. Düğün salonu işletmecisi de şimdilik iptal etmeyin gerekirse ertelersiniz diyor.

Beyler şimdi gerçekçi olalım. Ben düğün olayını başından beri istemiyordum. Şimdi Haziran'da bu iş bitti deseler ve siz benim yakın/uzak arkadaşım olsanız düğünüme gelir misiniz?

Bence bu yaz düğünler yapılsa bile salonlar boş olur. Fazla katılım olacağını sanmam. Onu bırak ev bakmaya bile gidemiyoruz virüs kapmayalım diye.

• greenflash kullanıcısına yanıt
    Bir gün vindobona demişti keşke uyarısını dinleseydim dememek için vaktin var..

Soruna cevap, tabiki çok yakınlar dışında kimse gelmez, herkese bahane de olur taki takmamak için..

• greenflash kullanıcısına yanıt
    Bizim ev eşya hatta nikah bile tamam. Ancak düğün ve tatil temmuz ayında. Virüs bitti deseler bile tatile gidilir mi o konu da düşündürüyor beni salon ile görüşmedik ama salonlar iptal edelim demez zaten şu ortamda. Ertelese nereye erteleyecek salon sahibi, yazın her gün 2 tane düğün oluyor salonlarda

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • grkm_evo kullanıcısına yanıt
    11 temmuzda düğünüm vardı hazırlıklara devam ediyorduk komple erteledik hocam kız tarafı bu işe bozuldu ama yapacak bir şeyim yoktu..

• Twonokta kullanıcısına yanıt
    bizde de sadece küçük ev aletleri ve diğer küçük ıvır zıvırları almıştık. yaz sonu gibi düğün tarihi alırız diyorduk ama şu an hiç bir işe girişecek gibi görmüyorum kendimi ne olacağı belli değil. en azından şu ramazan ayının geçmesini bekleyip ona göre adım atmak gerekir diye düşünüyorum. Cevap için teşekkür ederim.
  • O kadar haklısınız ki gel gelelim erteleme konusu açılınca karşı taraf bozuluyor tartismalar başlıyor.Ev haricinde hazir olan hic bir sey yok uzmanlar eylulde tekrar bir salgin başlayabilir diyorlar

• grkm_evo kullanıcısına yanıt
    Sadece ev hazır hocam onun dışında en ufak bir sey alamadık daha
  • fasakasa kullanıcısına yanıt
    Komple iptal etmeyi düşünüyor musunuz oksa erteler misiniz bu ortamda her sey cok belirsiz salonlarda iptal edelim demez dediğiniz gibi
  • Defolkorona D kullanıcısına yanıt
    Valla ben zaten düğün istemeyen biri olarak 2 düğün yapıyorum şartlar gereği, düğünün iptaline falan üzülmem sadece işin takı kısmı var. Zaten ev, mobilya, Beyaz eşya, nikah tamam durumda. Ama düğün işi ne olacak düşününce ben de içinden çıkamıyorum maalesef.

• Biz de nişan yapacaktık, şanslıyım ki düğün tarihi almamıştık.

Ama şimdi bu yığılmalar kış sezonununu hareketli geçirecektir diye düşünüyorum.
  • 8. ay düğünü olup erteleyen var mı ?
  • Oguzhantasci kullanıcısına yanıt
    Benim de Ağustos 29 da düğünüm. Şimdilik erteleme söz konusu olmadı. Oturacağım evin tadilatına aksatmadan devam ediyorum.

• Benim de ağustos 8 düğün 17-23 ağustos balayı ayarlamaları yapıldı. Şimdilik ne olur kestiremiyorum açıkcası.Bekleme taraftarıyım en azından bir süre...
  • muhammed71 M kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam öneriniz için

• 18 temmuzda düğün, 23 üne yurt dışı bilet almistik.
    Düğün salonunu da en önden kapatmistim subat ayinda bitirdim taksitlerini şimdi büyük riske girdi canım çok sıkkın. Bu bela yüzünden ya olmayacak, yapınca da kimse gelmeyecek dugune doğru durust...
    Sıkkın durumdayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Surfer Rosa

18 temmuzda düğün, 23 üne yurt dışı bilet almistik.
    Düğün salonunu da en önden kapatmistim subat ayinda bitirdim taksitlerini şimdi büyük riske girdi canım çok sıkkın. Bu bela yüzünden ya olmayacak, yapınca da kimse gelmeyecek dugune doğru durust...
    Sıkkın durumdayım.
    Isimiz zor gercekten. Evi olan arkadaslar kiraya mi ciktiniz? Ben nikah yapalim dedim. Düğünü sonra yapariz diye soyledim ama sanırım ailesi sıcak bakmıyor.

• Mayıs sonunda nikah sonrasında çok yakınlar ile yemekli bir mekan tutmuştum.

Bende bugün yarın erteleme yapacağım.

Nasıl olacak hakkımızda hayırlısı olsun.

Allah'tan evimi hazırladım ve bir kaç eksiğim dışında ev yaşanabilir duruma geldi. ( Kiraya çıkacak veya halen evini tamamlamaya çalışan arkadaşlara kolaylıklar diliyorum. )

Balayı yerimi ocak ayında almıştım. Erteleme yaptığımda fiyat neredeyse Eylül ayına bakıyorum 9 bin tl oluyor.

TV yi sene başında almadım 3500 TL olan ürünler 4000 binden aşağıya fiyat gözükmüyor. ( önceliğimde halen tv yok. )

Hem manevi hem maddi olarak çok karmaşık bir durumdayız.
  • 
Sayfa: önceki 243244245246247
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.