Şimdi Ara

Evleneceklere Özel Fırsatlar Buraya (226. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.769
Cevap
571
Favori
590.599
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zor iş miş bu işler :) Bizde başladık yavaştan. Yemek takımı çatal kaşık bıçak takımı derken Süpürge, beyaz eşya (çamaşır,bulaşık ve buzdolabı) ve televizyonu da aldım. Mobilya kısmını bıraktım bir de halıdır perdedir,küçük elektrikli aletlerdir.
  • CrazyLeshRaC kullanıcısına yanıt
    Tam tersi başlamışız :) bn de mobilyadan başlayıp beyaz eşya, halı, perde ile devam etmiştim :) süpürge ne aldınız acaba?
  • wesile kullanıcısına yanıt
    Bizim ev belli degil daha o yuzden mobilya alma durumu yok ev belli olmadan. Supurge miele aldim cat&dog modeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrazyLeshRaC -- 1 Ekim 2019; 9:45:50 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Korsan Cenaze

Merhabalar,

Bende Evlenecekler kervanına katılıyorum yavaş yavaş. Önden ufak ufak temel ihtiyaç olanları almaya başladım.

Şu anda sadece Beyaz Eşya setimi tamamen aldım ve 13.400 bin TL para verdim.
    https://shop.samsung.com/tr/rl4353fbasl-alttan-donduruculu-a-enerji-sinifi-buzdolabi-473-lt-10677 >> 4600
    https://shop.samsung.com/tr/ww90j5475fwah-9-kg-dit-motor-1400-devir-camasir-makinesi >> 2400
    https://www.arcelik.com.tr/bulasik-makinesi/6355-i-bulasik-makinesi >> 2400

Ankastre set de arçelik >> 4000

Komple bir ev içi sıfırdan yapılacak ve eşyaları tamamlanacak.

Kafamda ortalama geçen toplamda bir miktar var bakalım artık inşallah güzel ve stresi az olacak bir şekilde hazırlıklarımızı tamamlayıp mutlu sona erişiriz.
    Uzun zamandır yazamıyorum ve son gelişmelerden yine evlenecek veya evlenmeyi düşünen arkadaşları bilgilendireyim istedim.

Evimi sıfırdan düzen birisi olarak şu anda sıva işleri,elektrik,su,doğalgaz tesisatları bitmiş durumda. Evimiz için seramik fayanslarımızıda almış durumdayız.

Sonrasında evimizin iç aksesuar işine geçmiş olacağız.

Süreç içerisinde çok fazla akıl veren veya vermek isteyen insanlar ile karşılaşıyoruz. Çok şükür hem nişanlım hemde ben birçok şeyi duymamayı tercih ettiğimizde sorun yaşamıyoruz. Bazı durumlarda fikir aldığımız tabiki oluyor. Fakat mümkün olduğunca kendimizin istediği ve gücümüzün yettiği şeyleri almayı tercih ediyoruz.

Allah evlilik yolunda ilerleyen herkese güç,kuvvet ve sabır versin

• Ben de bir güncelleme yapayım. Pazar günü damatlık baktık. Yer: izmit outlet center
    Karaca: 775 tl (damatlık+ gömlek+ papyon)
    altınyıldız: 2100 tl full paket. (damatlık+ yelek+ gömlek+ papyon+ ayakkabı+ corap)
    sarar: 1675 tl ((damatlık+yelek+ gömlek+ papyon )
    pier cardin: 1200 tl (damatlık sadece)
    centone: 1100 tl (damatlık+ gömlek+ papyon+ ayakkabı)

fiyatlar fazla geldi açıkçası ama burada birazcık damatlık kalıplarının vücuda oturması da önemli.
    Bazılarında yelek yok ve kuşak var bazılarında da yelek var. Yaka kısmı çıkarılabilir olsun ki ileri de de kullanılabilsin hatta aldıgımız gömleğin de normal yakası varmış kutusunda düğün sonu getirin yakasını da değiştiririz dedi.
    fiyatları görünce gelinliği ucuza kapatmışız dedim.

Düğün tarihi yaklaştıkça daha çok tartışmaya başladık. Belki strestendir belkiartık para kalmadıgındandır bilmiyorum ama 2 tarafın da alttan alması gerek. Bakalım düğün sonrası nasıl olacak :)

• quote:

Orijinalden alıntı: wesile

Ben de bir güncelleme yapayım. Pazar günü damatlık baktık. Yer: izmit outlet center
    Karaca: 775 tl (damatlık+ gömlek+ papyon)
    altınyıldız: 2100 tl full paket. (damatlık+ yelek+ gömlek+ papyon+ ayakkabı+ corap)
    sarar: 1675 tl ((damatlık+yelek+ gömlek+ papyon )
    pier cardin: 1200 tl (damatlık sadece)
    centone: 1100 tl (damatlık+ gömlek+ papyon+ ayakkabı)

fiyatlar fazla geldi açıkçası ama burada birazcık damatlık kalıplarının vücuda oturması da önemli.
    Bazılarında yelek yok ve kuşak var bazılarında da yelek var. Yaka kısmı çıkarılabilir olsun ki ileri de de kullanılabilsin hatta aldıgımız gömleğin de normal yakası varmış kutusunda düğün sonu getirin yakasını da değiştiririz dedi.
    fiyatları görünce gelinliği ucuza kapatmışız dedim.

Düğün tarihi yaklaştıkça daha çok tartışmaya başladık. Belki strestendir belkiartık para kalmadıgındandır bilmiyorum ama 2 tarafın da alttan alması gerek. Bakalım düğün sonrası nasıl olacak :)
    Allah kolaylık versin hocam. Ben kardeşimin damatligini giyeceğim. 5 sene önce evlenmişti bana tam oldu hepsi. Bı kere giyilecek birşey için kız tarafını bu kadar masrafa sokmaya gönlüm el vermedi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• atom-karınca A kullanıcısına yanıt
    Hocam herkes de senin gibi hazır damatlık bulunmuyor malesef.. Fiyatlar da uçmuş gidiyor.Allah herkese yardım etsin, gerçekten maddi manevi yoruluyoruz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Samsung, Lg ve Toshiba’dab 2500-3500 TL arasında tv önerebilecek var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evlenmiyorum ama bekar evine eşya arıyorum arkadaşlar. İstanbul'da en uygun fiyatla yatak, baza, başlık , buzdolabı ve çamaşır makinesi nerede bulabilirim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de bu yola yavaştan giriyorum.

Hatay'da beyaz eşyanın ucuz olduğu ile alakalı bir duyum aldım. Gerçekçiliği nedir sizce?
  • CheckVizoR kullanıcısına yanıt
    Yatak baza başlık için ikea ya bakın bence.
  • 10 gün önce düğün macerasını atlattık çok şükür önesindeki stresi attım bir miktar borç vardı onu da takıdan kapattık. Bu süreçte en cok çiftlerin birbirine karşı sabrı, tahammülü ölçülüyor diye düşünüyorum. Kmse mükemmel değil o yüzden bir kez olacak nasıl olsa en iyisi olsun mantığı bence çok saçma. F/P oranı en yüksek olan olsun. Herşey tam da olacak diye bir şey yok bazı şeyler zamanla oluyor malesef. Kendinizi de karşınızdakini de aşırı strese sokmanın bir manası yok.
    Herkese maddi- manevi kolay gelsin.
    tahmini harcadığınız miktar ne kadar hocam?
  • Biz yolun başındayız daha bakalım bu süreç nasıl bitecek. Bu cumartesi isteme söz merasimi var ağustos gibi de düğün olacak diye düşünüyoruz. Beyaz eşyaları ve televizyonu aldık ama daha milyon tane eşya var. Hakkımızda hayırlısı olsun
  • Sar1Lac1 kullanıcısına yanıt
    50000 altın tuttu. altın hariç herşey dahil 80000 civarı bir para harcandı( erkek tarafı). Evde ufak tefek tadilat boya badana, banyo dolabı vs. de dahil. kız tarafı da 30000 harcamıştır sadece çeyiz için.
    Hayırlı olsun hocam daha var diyip çok yaymayın.
    Beyaz eşya: 12000
    salon için koltuk: 3+3+1 : 6000
    yemek masası+ köşe takımı + banyo dolabı: 12000
    halılar: 5500
    tüller: 4500
    gelinlik+ kına kıyafeti: 3200
    balayı: 2500
    yatak odası: 7500 (nakit)
    yatak: 2000 (bambi)
    düğün salonu: 4800
    kına salonu: 3350
    kına organizasyon: 1600
    aklıma gelen büyük rakamlar bu şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wesile -- 5 Kasım 2019; 10:53:50 >
    Yok hocam yayılacak bir durum. Daha söz yapmadan 3 beyaz eşyayı,televizyonu,süpürge ve yemek takımı çatal bıçak kahvaltı setini dizdik bile. Şimdi bu hafta söz var. Mayıs haziran gibi de ev tutup mobilyaları alcaz.
    iyi bakalım hocam hızlı başlamışsınız. Biz nisan da söz nişan yapmıştık o ana kadar hiçbir şey yoktu. Sonra başladık bazılarını maddiyattan dolayı beklettik son zamana. Hayırlısı olsn bakalım.
  • Bu akşamki Hepsiburada fırsatlarını takip edeceğim, eğer birşeyler yakalayan olursa buradan yazalım beyler
  • Tek bulduğum ahşap askılık. :D

Normadlde 30 Tl üzerinde fiyatı var.
    https://www.hepsiburada.com/hepsi-home-ahsap-elbise-askisi-6-adet-naturel-p-HBV00000GT47U?magaza=Hepsiburada
  • 
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.