Şimdi Ara

Evleneceğim insanın benden önce sevgilisi olması fikrine dayanamıyorum. (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
3.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evleneceğin kız da aynısını isterse sağ elini kesebilecek misin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Patrick Bateman

Hayal dünyasından çıkın gerçekler acıdır.Kapalı insan ile açık insanın kaşar olma olasılığı aynı tanıdığım kapalı bir kız yıllarca sevgilisiz kaldı en sonunda gitti kadıköylü uzun saçlı göz altı mosmor olan dövmeci bir tipe aşık oldu sonra ortamlarda döl içti tarzı mevzular döndü inanın kötü bir şey.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • %90 bulamazsın böyle birini.Hadi diyelim benim hiç sevgilim olmadı dedi nasıl inanacaksın.Bak üniversite kızların çoğunun sevgilisi var ve ayrıca cok da egolular.Bunun nedeni çok basit şimdi güzel olmayan normal bir kız istediği çoğu Türk erkeği ile sevgili olur ama erkek öyle değil.Ayrıca kadınlar geçmişi öyle bir unuturlar ki bu soruyu sorduğun zaman öyle bir cevap alırsın ki Allah benim belamı verseydide sormasaydım dersin.Yani kısacası akışına bırak kafa yapın uyuyorsa gerçekden sevildigini sevdigini hissediyorsan geriside gelir.
  • İki tarafın da tecrübesinin olmadığı bir ilişki en fazla 3 ay sürer.Hadi diyelim öyle bir kadın buldun ve ilişkiniz bitti ki bitecek , sonrasında ne yapacaksın "ben kirlendim artık kimseyle bir şey yaşayamam" mı diyeceksin ? Eğer tutarlı bir insansan dediklerine bakarak bunu demen lazım , böyle bir şey de mantıksız olduğu için dediklerin de mantıksız oluyor.O yüzden böyle saçma düşünceleri kafandan at , IQ'su 30 olan insanların düşünceleri bunlar.
  • yakın zamanda bir kızla tanıştım ne güzel konusuyorduk kaç sevgilin oldu dedi hiç olmadı dedim benden soğudu yalan söylediğimi düşündü herhalde
  • Ben de evleneceğim insanın evli olması fikrine dayanamıyor, bu yüzden onunla evlenmiyorum :)
  • Havya Makinesi kullanıcısına yanıt
    Bundan sonra oldu de :) ben de aynı hatayı yaptım ordan biliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam benzer düşüncedeyim, 25 yaşındayım ve öylesine denk gelmedim. Okulda, işte, çevremde kız arkadaşım oldu ama muhabbetim merhaba nasılsından ileri gitmedi. Çoğu zaman mesaj atanlar da oldu ya cevap vermedim ya da kısa kesip muhabbeti bitirdim. Baktılar bende bir numara yok daha da mesaj atmadılar zaten

Hatta geçen gün alıp götürdüğü kızların hesabı olmayan bir arkadaşla muhabbet esnasında senin kadar temiz olmayı isterdim dedi. Belli ki bir yaştan sonra pişmanlık da duyuyor insan. İyi ki de yapmamışım dedim kendi kendime.

Şimdi erkek halimle (erkeğim yaparım diye düşünmüyorum ama erkeklerin bu işlere eğilimleri daha fazladır ) ben kimsenin elini tutmamış, kimseyle oynamamışken karşı taraftan da aynısını beklemek hakkımdır.

Nerede gördüm hatırlamıyorum bir söz var çok hoşuma gidiyor.

'2 kişinin parmağını batırdığı çayı kirli diye içmezsiniz ama onlarca kişinin dokunduğu bedenlere aşk diyip sarılabiliyorsunuz'

Not: Şakirt veya yobaz değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rootzilla -- 10 Temmuz 2017; 12:30:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: _Mimar_

Bundan sonra oldu de :) ben de aynı hatayı yaptım ordan biliyorum.

oda yalan söylüyor. yemekte arkadaşları ile konuşurken son sevgilim beni en yakın arkadaşım ile aldattı dedi. banada sadece lisede 1 kere sevgilim oldu dedi. nasıl son sevgilisi oluyor anlamadım kız zenginmiş zaten benden iyi soğudu. beni fakir sandı halbuki ondan zenginim ama belli etmiyorum
  • Bende, henüz bir kaç ay önce evleneceğimi gerçekten düşündüğüm kişinin şuan başka birisiyle ciddi şekilde konuştuğu ihtimalini düşündükçe dayanamıyorum. Hangisi kötü sence?
  • Kardesim bu konular derin konular. Eger hayatina evlenecegim insan su su ozelliklere vasiflara sahip olmali olmazsa evlenmem diyebilirsin. Ozgursun senin en dogal hakkin istediginin pesine dusmek. Fakat soyle birsey var. Senin suana kadar sevgilinin olmamasi hic olmiyacak anlamina gelmiyor. He olur tam istedigim gibi biri dersin karsina cikar. Seversin oda seni sever. Ama bi gun seni o cok sevdigin ugruna aileni karsina aldigin insan seni aldatabilir. Veya sen onu aldatabilirsin. Ayrilirsiniz. Daha sonra dusuncelerin degisebilir. Hayat bu. Insanin basina hersey gelebilir. Her insan hata yapabilir. Her insanin nefsi vardir sonuc itibariyle..

Velhasil hic bir zaman buyuk konusmamak gerek. Her insan ektigini bicer. Elelam ne der dusuncesi insani yer bitirir.

Gonul isterki insan hayatina alacagi insan aradigi ozelliklere uysun istedigi gibi bir gecmisi olsun. Ama gecmis gecmiste kalmis bir gercegi var. Onemli olan gelecegini sekillendirebilmek. Karsindaki insani ona gore yontabilmek...

Ama ne yazikki hayatta hersey istedigimiz gibi olmuyor malesef. Olursa zaten bu sfer her istedigimiz oluyor diye uzulurduk. Tevekkul etmek gerekiyor. Olgun olmak gerekiyor.

Dipnot: Allah bir kulunun gunah isledigi vakit hemen helak etmiyor onu cehenneme atmiyor. Verilen bi omur bir surec var. Omrunun sonuna kadar tevbe kapisi acik. Biz kim oluyoruz karsimizdaki insani en ufak bir hatasiyla yargilayip ona gore hukum verebiliyoruz kaldiki karsimizdaki insanin yaptigi hatalari nefes aldigimiz surece ayni hatalari yapabilme riskini tasiyorsak.

Allah herkesin gonlune gore versin.

Bole yaziyoruz diye dort dortluk degilim. Benimde hatalarim oldu olucak da.

Belki senden daha kotu durumdayim ve benden daha kotu durumda olan insanlarda var. Beterin beteri var. En buyuk zenginlik sukurde.

Yazdiklarimin once sana sonra bana tesirli olmasini temenni ederim. Allah herkesin yardimcisi olsun..

• Ben de senin gibi düşünürdüm ancak ancak daha önce 2 sevgilisi olmuş biriyle önümüzdeki ay düğünümüz var. O benim ilkim. Tabi bu konular biraz hassas ve detaylı konular. Sindirmek oldukça güç oldu. Derin üzüntü duyduğum buhranlı anlarım fazlaca oldu. Sonuç olarak ben bunları aşarak devam ettim. 2 yılın sonunda da evlenmiş olacağız hayırlısıyla. Varsa kafana takılan özelden sorabilirsin.
  • Ilk sevgilime ben de senin gibi çok anlamlar yükledim. Daha önce hiç sevgilisi olmamış gibi düşündüm davrandım. Sonradan söyledi ki daha önce biriyle birlikte olmuş. Söyledikten sonra ayrıldık. Ama şuan bu düşüncelerimi değişiyor. Etrafımdaki kızları gördükçe hele. Belki şimdi olsa ayrılmazdim.

• Tesettürlü veya açık kimin nasıl bir hayat yaşadığı belli olmaz.Sen Allah'tan duanı iste nasıl birini bulmak istiyorsan öyle yaşa.
  • tesettürlü tanıdık vardı kardeşimin dişçi sekreteri kız cam da show yapıyordu şimdi evlendi kızı var hostes vardı eski patronum bunu gavur gibi inletiyordu kız ağlardı resmen sesten duramyordum şimdi başka adamla evlendi yani ne olacağı belli olmaz kıçı başı açık dersin namuslu çıkar şans işi
  • Bir dini inancım yok ama bu ilişki meselesine ben de bir kutsiyet bir kutsallık yüklemiştim dinden bağımsız olarak.Daha sonra benim yüklediğim kutsiyetin kimse tarafından tabiri caizse iplenmediğini görünce benim duygularım yok oldu şu an kötü adam rolünü ben üstlendim aldatmak yalan söylemek herşey legal ve uyguluyorum ta ki kızlar bunu anlayana kadar.

Bunu yaparken asla kızlarla ters gitme aldatsan bile iyi adam rolü yapman lazım yoksa daha kötü hale gelir sana her türlü çirkefliği yaparlar.Son olarakta duygularını düşünme kadınlar kızlar sadece senin tatmin olman için bir araç birisine bağlanırsan seni içten içe bitirir bu.Hadi sağlıcakla.Bencil olmazsanız üzülen hep siz olursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: John WICK

Bir dini inancım yok ama bu ilişki meselesine ben de bir kutsiyet bir kutsallık yüklemiştim dinden bağımsız olarak.Daha sonra benim yüklediğim kutsiyetin kimse tarafından tabiri caizse iplenmediğini görünce benim duygularım yok oldu şu an kötü adam rolünü ben üstlendim aldatmak yalan söylemek herşey legal ve uyguluyorum ta ki kızlar bunu anlayana kadar.

Bunu yaparken asla kızlarla ters gitme aldatsan bile iyi adam rolü yapman lazım yoksa daha kötü hale gelir sana her türlü çirkefliği yaparlar.Son olarakta duygularını düşünme kadınlar kızlar sadece senin tatmin olman için bir araç birisine bağlanırsan seni içten içe bitirir bu.Hadi sağlıcakla.Bencil olmazsanız üzülen hep siz olursunuz.

Evleneceğim insanın benden önce sevgilisi olması fikrine dayanamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: John WICK

Bir dini inancım yok ama bu ilişki meselesine ben de bir kutsiyet bir kutsallık yüklemiştim dinden bağımsız olarak.Daha sonra benim yüklediğim kutsiyetin kimse tarafından tabiri caizse iplenmediğini görünce benim duygularım yok oldu şu an kötü adam rolünü ben üstlendim aldatmak yalan söylemek herşey legal ve uyguluyorum ta ki kızlar bunu anlayana kadar.

"Başka erkeklerle kıyaslanmaktan korktuğum için bunu kendimce kutsadım , baktım hala ezik hissediyorum madem yetemiyorum ben de onları aldatırım dedim. Oh iyi yapmışım!"

• Konu sahibine katılmakla beraber bu tercihin tamamen kişisel bir tercih olduğunu düşünmüyorum.

X bir şahsa göre daha önce harama bulaşmış veya sevgilisi olmuş bir kızla izdivaç düşünmek çok aykırı olabilirken, Y şahsına göre bu durum normal karşılanabilir, hatta X şahsı tarafından Y şahsı geniş mideli olarak yaftalanabilir. Burada bir haklılıktan söz edemeyiz.

Tesettürlü kızların tesettürsüz kızlardan namuslu olduğu falan da yok. Daha geçen hafta çok yakın bir arkadaşım Konya'lı ve tutucu bir ailenin muhafazakar kızı tarafından 1 yılllık sevgililik süreci sonunda gerçek yüzünü gösterdi ve şiddetli kavgalar baş gösterdi. O yüzden tesettür olayını geçin. Zaten yukarıda arkadaşlar örneklerle belirtmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: ReDTwiSteR

tesettürlü tanıdık vardı kardeşimin dişçi sekreteri kız cam da show yapıyordu şimdi evlendi kızı var hostes vardı eski patronum bunu gavur gibi inletiyordu kız ağlardı resmen sesten duramyordum şimdi başka adamla evlendi yani ne olacağı belli olmaz kıçı başı açık dersin namuslu çıkar şans işi

Gavur gibi inletmek nedir birader ya

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.