Şimdi Ara

Evlendim, pandemiden dolayı düğün yapmadık, gelin tüm masraflarıma bakalım:) (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
405
Cevap
18
Favori
40.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
528 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende Eylül 6 da düğün yaptım arkadaslar. Aslında bu pandemi cidden evlenicek beylere fırsat oldu. Bende düğün salonu tutmustum. Düğün + Kına 18 bin TL ye ama pandemi yüzünden bir cafe nin bahcesini kiraldik. 2.500 TL ye, kına yi da kız evinde yaptik. Allah'a şükür biraz takımız da oldu. Beyaz eşya yi eşimle birlikte nişanlı iken aldık. Beraber ödedik. Aynı şekil mobilyayi da aldık beraber ödedik. Sadece ev tadilatı için kredi cekmistik. Onun borcu var. Kız ailesi de hiç zorluk çıkarmadılar sağolsunlar. Siz mutlu olun yeter dediler. Bu dönemde bu düğün bile bizim için şans dediler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Musty86 M kullanıcısına yanıt

Bende bekodan çeyiz seti aldım beyaz eşya buzdolabi, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, 55 inç TV , mikro dalga hediye 14 bin TL, Yenibosna eskici pazardan da yine yatak odasi, yemek odasi, oturma grubu, TV unitesi aldım pazarlıkla, 12.500 yeninda orta sehpa hediye aldım. Arkadaşın dediği fiyata ev dizilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Robinson_Crusoe

Benim aldığım takım sadece 30 bindi 2010 senesinde,

Ben smokinimi let go dan 250 TL ye aldım 😀, Aynı şekil ilan koydum. 250 TL ye 😁

• 350 TL nerede organizasyon işi yapan uygunmuş ;) h.o mutluluklar

Bir stand ve süs eşyaları kurdular 750 TL istiyorlar İstanbulda.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu zamanda böyle anlayışlı bir eş bulmak zor hocam. Allah her şeyi gönlünüze göre versin. Birbirinizin kıymetini bilerek bir ömür geçirmeniz dileğiyle, tebrikler.

• inşallah ilerde "bir düğün bile yapmadın ne konuşuyorsun" demez de.

Allah mutlu mesut etsin, iyi yapmışsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sonöysmbükücü

Hocam halâ soruyorlar, halâ cevaplıyorum:)

Öyleyse bomboş konu. Normali bu zaten normal evliliklerden tek farkınız altın almamış olmanız.

İlk mesaja yazsanız kimse benim de bahsettiğim gibi konuları sormaz siz de defalarca etkileşim uğruna konuyu yukarı çekmezsiniz dolayısıyla bilgi kirliliği de oluşmaz.

Mutluluklar dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: şoray uzun yolda

Saol :)

Herkes nerden biliyor :)

Alıntıları Göster
    Dün şurada yazıyodu hocam :)

Evlendim, pandemiden dolayı düğün yapmadık, gelin tüm masraflarıma bakalım:)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Nisana kiz tarafi 20 kusur harcadi,

Dugune 65 bin harcadik, 40 bine balayi

Tek tas 5 bin TL (+tam tur 5 bin TL)

Onlar bi saat aldi 14bin TL

Gelinlik damatlik toplam 10 bin

165bin TL uctu gitti. Keske esim, hicbisey yapmayalim deseydi :D dugunumuz cok guzel oldu allaha sukur hersey cok guzeldi ama insan bu acidan bakinca biraz da uzuluyor.

Tebrikler bu arada, Allah bir yastikta kocatsin hayirli ugurlu olsun.

• Bir ömür mutluluk mutluluklar dilerim.

• Ben de salgın bitmeden evlensem diyorum.

• Hayirli olsun Allah daim etsin.

Bende eşimle 7 yillik birliktelik sonunda evlendim. Herkes kendi istegine gore dügun yapiyor yada yapmiyor. Bizde aileler karışmadı ama bizim istegimiz otelde düğün yapmakti hedefimiz buydu. Bizim ortak istegimiz bu oldugu icin masrafina bakmadim. Ben evlenirken düğün yapmaya gerek yok lafina katilmiyorum. Düğün yapilir yada yapilmaz onemli degil onemli olan eşlerin ne istedigi. Düğün isteyen birine düğün yapma yada düğün istemeyen birine düğün yap demek saçma.

• Hesap ettim evlenirsem yaşam standardım düşüyor. Enayilik etmiş oluyorum. Hele çalışmayan bir kadınla evlensem hepten yanıyorum. Üzerine iki de çocuk oldu diyelim. Tamamen bitik bir hayat. 3 boğazı besleyeceğim diye eşek gibi çalışıp geçinmeye çalışacaksın. Hiç rasyonel bir davranış değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilidian

Selam, karsilikli tartismayi düsünmüyorum. Sadece madem sordunuz söylim. Cünkü benzer birseyi yakin arkadasim da sormustu. Kendisine izah edince -haaaaa" diye bir ses cikmisti.

Cocugum ilk okula gidiyor. Cocuk kamunun mali ve ancak yazin tatil doneminde ucak bileti alip ulkeden cikartabiliyorsunuz. Arkadasa da bizzati gostermistim, evvelinde demistiki "-biz 100€ ya bilet aliyoos yeaaa"

Tam 1 yil öncesinde gelecek yilin agustos ayi icin, ancak tatile gidebildigim donemde bilet alirsam 3 kisi icin 1000€ öduyorum (bakabilrisiniz thy ve pegasusa) Almanyada alabileceginiz en en en pahali ucak bileti, Türkiye bileti. Tecavüz kacsanizda devam ediyor. O donemde Kanarya Adalari'na gitsem Rynair ile butun biletler 200€ tutuyor.

Hirvatistana araba ile gitsem, 10 günlük villa kiralamak 250€ .. ulasimi anladiniz sanirim, 1000€ gitti.

1500€ (15 bin tl ye ) 3 kisilik bir alienin 1 ay tatil yapmasi mümkün degil, imkansiz... 1 ayligina ev tutup icinde yasasa bile degil. bir paket tereaygi 30 tl olmus. Kimi var, sagligina cok deger vermiyor. BIM marka tavuk sosisi filan alip yiyor. Öyle idare edebilirsiniz 1 ay... Ya da bize göre kiminin cok mutlu olacagi, bizimse kapisina bile yanasamayacagimiz oteller var. orda kalabilirsiniz 1 ay.. bence yine yetmez 15k para. Almanya'ya göc ederken carsida gittigimiyz kebapcida 1 porsiyon 15 tl idi. 2 sene sonra 35 tl idi. euro gibi onlar da cikiyor.

baska bir bakis acisi daha aklima geldi. onu da eklemeden duramayacagim. Almanya özeli icin konusuyorum. Almanya'da 25 yildir yasayan biri ile istabula gittik. Lokantada 10 tl lik corbaya pahali dedi. gidip 5 tl ye Borsa lokantasinda yedik. Butun alman gurbetciler böyle. sinegin yagini sikiyorlar. turkiyede tatile kisi basi 1000€ tatil ucreti harcayan gurbetci bulamazsin. tanidigim hemen hepsinin istisnasiz tatil beldelerinde evi var. oralarda kalip, kendileri yapip yiyorlar. keza bizim de anamizin yeri var, oraya gidiyoruz. otele filan gitsem basedemem.

Velhasil, euro ile birlikte TR de de fiyatlar yükseliyor, nokta.

Biz 2 kişi gidiyoruz arabayla.Arabayla gitmek bazen uçakla gitmekten çok ucuza geliyor.Nurberg ten Türkiyeye biletler çok pahalı oluyor genelde.Ankarada ailemin evi var orada duruyorum ben,1500 euro 15 bin liraya yakın para yapıyor.bütçeyle alakalı bir mesele benim teyzem dayım hepsi almanyada yaşıyor.onlara yakın bir harcama yapıyoruz.Ankarada 1 hafta kaldıktan sonra genelde 6-7 günlük bir hotele gidip oradan istanbula geçiyoruz.Her gün günde 3 öğün dışarda yemek yersen 5 bin euroda yetmez.Bu demek değildir ki türkiye ucuz.evet haklısın pahalı lakin.1 euro türk lirasının 10 katı demek.mühim olan bunu kullanmak demek.sen 1 ayda 15-20 bin lira para yetiştiremiyorsan o senin sorunun.harcamanda sıkıntı var demektir.

• Ben de yakın zamanda evlendim. Hesap şöyle tuttu.

-Nişan Organizasyonu : 800 TL

-Nişan Pastası : 220 TL

-Nişan Kıyafeti : 160 TL

-Nişan Damat Takım : 400 TL

-Ayakkabılar : 220 TL

-Nişan Alyanslar : 2500 TL

-Tektaş-Beştaş: 2500 TL

-Nişan Çiçek : 100 TL

-Nişan Çikolata : 100 TL

-Nişan Ivır Zıvır : 150 TL

-Nikah Damatlık : 700 TL

-Nikah Gelinlik : 3500 TL

-Nikah Organizasyonu : 1500 TL

-Nikah Fotoğrafçısı: 800 TL

-Araba Süsleme :100 TL

-Nikah Başvuru Ücreti : 290 TL

-Nikah Kuaför: 300 TL

-Nikah Benzin Parası : 150 TL

-Nikah Diğer Masraflar : 200 TL

-Balayı Kapadokya Otel :1400 TL

-Balayı Yol Masrafı : 700 TL

-Dış Çekim Kapadokya :1700 TL

-Balayı Gezi Turu : 500 TL

-Balayı Yeme İçme : 500 TL

TOPLAM : 19490 Kabaca 20 Bin TL

Ev eşyalarına ne kadar gitti hiç hesabını tutmadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: riaz

o nasıl bir meslek yahu ,

Alıntıları Göster

7/24 esasına göreve, her daim ve her an her türlü hava koşularında havada, karada, denizde, çölde, batak, çatakta her zaman ve her yerde desem, mesleği anlarsınız herhalde.

• Konu sıcak fırsatlara taşınırsa faydalı olur.

• Hiç tanımadığınız akrabalarınıza pasta yetiştirmek yerine böyle bir şey yapmışsınız, çok mantıklı. Mutluluklar dilerim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 2019 ocak ayının 26 sında bende evlendim beyler ee tabi ilk evlilik kazıkta yedik 😊

Aile veya başka Bi destek olmadığı için 0 destek düğünde Takı da dahil desteksiz olduğu için. O arada işlerimin tamamiyle tersine dönmesi nedeni ile.

Bulaşık makinası almadım ben yıkarım gerekirse dedim

TV ünitesi almadım

Koltuk grubu olarak Bi adet L aldım

Yatak odasını kendim yaptım

Kendime damatlığı almadım arkadaşımdan rica ettim düğünden sonra bende evlenecek Bi arkadaşıma hediye ettim ve halada yeni evlenecek damat adayları giyiniyormuş 😊

Düğün salonu kışın ortası olmasına rağmen 4 bin TL tuttu

Damat traşını arkadaşım yaptı

Gelin saçını bayan kuaförü arkadaşım yaptı

Düğün arabasını arkadaşlarım süsledi

Düğünde ise burası ibretlik. 4 bin 20 TL nakit para takıldı. 4 bin TL sini orada düğün salonuna verdim 20 TL cebimdeydi onuda fotoğrafçı arkadaş aldı.

Geriye kalan 9 çeyrek 3 bilezik var diye çok sevinmiştim ama olaylar öyle değilmiş 😊

9 çeyreğin 5 adeti gram 1 adeti yarın gram çıktı.

3 bilezğin bir adeti en düşük ayardan çıktı kuyumcu bozdurma abi süs niyetine kalsın para etmez dedi

Geriye kalan 2 adette nasıl bilezikse kibrit gibi toplam 700 tl tutmuştu

Takılardan gelen paranın 3 bin 150 TL siyle aldığım L koltuğun ve yatağın ücretini ödemiştim.

Geri kalanını ise ne olur ne olmaz kenara koydum.

Düğünden 3 gün evvel arabam şanzıman dağıtmıştı 35 bin TL istemişlerdi abim Bi ton laf etti neyse dedik araba gitti.

Neyseki yıl 2021 işlerimi tekrardan edindiğim tecrübe ile yoluna soktum. O ilk aldığım eşyaların çoğunu hediye ettim. Evimi baştan düzdüm düğünden 7 ay sonra.

Şimdi 92 günlük minnak Bi kızım oldu.

Yani arkadaşlar diceğim şu varsa yapın tabi Bi kere evleniyoruz herkes en iyisine laiktir.

Ama yoksa zorlamayın gerekirse noksan evlenin elbet olur alırsınız. Yinede kimseye minnet etmeyin kimseden Bi TL istemeyin heee ailenizle aranız iyidir isteyin o ayrı ama baktınız onlarla aranız nane s... Çekin kalp kırmayın elbet herşey yoluna giriyor geçmiş geçmişte kalıyor

Şahsen gururla anlatıyorum bu olayı 30 yaşındayım bu yaşıma kadar herşeyi tek yaptım ha belki yanlış yolada girdim ama doğru yoluda kendim buldum.

Özellikle bu dönemde evlenecek olan arkadaşlara cidden başarılar dilerim. Hele hele yeni baba adaylarına. Bi çok ürünü yurt dışından kendim getirdim 3 tane vegasta balaylı düğün yapardım bebek resmen emiyor ama Bi gülüşü varki offf 😊

• Beyler konuyu biraz okudum herkes ne kadara aldığını yazmış ilk evlenirken herşeyin en uygununu almıştım. Kaça geldi toplam hiç bilmiyorum inanın unuttum evi kira tutmuştum ilk başta

İşler yoluna girince kirada oturduğum evin konumu çok iyiydi satın aldım kredi filan çekmedim tek ev 1+1 150 bin TL ye geldi

Sonradan aldığım eşyaların fiyatını az buz hatırlıyorum

Kınıktan koltuk takımı aldım 14 Bin TL idi

Beyaz eşya mutfak aletleri süpürge TV 35 bin TL yi geçmişti

Yatak odasının hatırası var elimde sinirle yapmıştım değiştirmedim.

Halılar perdeler ekstra giderler 18 bin TL tutmuş tekrar baktım.

Hiç kredi kullanmadım Allaha şükür borcumda yok Allah kullandırmasında. Herkese en temiz en güzel şekilde evlenmeyi nasip etsin. Ben anımı yazayım dedim elimden geldiğince hayırlı sabahlar

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.