Şimdi Ara

Evlendim, pandemiden dolayı düğün yapmadık, gelin tüm masraflarıma bakalım:)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
395
Cevap
19
Favori
38.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 ay
  • Cevaplayan Üyeler 283
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 68
  • Ortalama Mesaj Aralığı 15 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 27
  • Favoriye Eklediklerim 19
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Sonöysmbükücü (68 mesaj) Det.Harvey Bullock (4 mesaj) fsh77 (3 mesaj) kml_77 (3 mesaj) Dnzksy84 (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (136 mesaj) Mobil (86 mesaj) Mini (34 mesaj) Uygulama (139 mesaj)
  • @
525 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Evlendim, pandemiden dolayı düğün yapmadık, gelin tüm masraflarıma bakalım:)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    149 Mesaj
    Arkadaşlar CSB olayı nedir ? Bir de bu bana biraz abartı gibi geldi :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Binbaşı
    1865 Mesaj

benim arkadaş düğün salonu dahil 9 bine kapadıydı inanamazsınız :D

|
    |
  • Yarbay
    5499 Mesaj

helal olsun geline her kiz yapmaz bunu arkadaslarim bu salonda evlendi illa bende bu salonda evlencem diyen kizlar var yok ahmetin mehmetin kizina bu kadar altin taktilar sizde bu kadar takacaksiniz diye tutturan aileler var insallah omur boyu mutlu olursunuz

|
    |
  • Yarbay
    3996 Mesaj
    Mutluluklar diliyorum. Eşinize saygı duydum, kadınların çok büyük bir kısmı bu konuda çok aç gözlü oluyor malesef.
    Mutluluğunuz daim olsun (:

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    539 Mesaj

darısı başımıza, mutluluk dilerim

|
    |
  • Binbaşı
    1143 Mesaj

Selam, Cok mutlu gozukuyorsunuz, umarim hep böyle sürüp gider.

ilk mesaji okudum. Hic inandirici gelmedi bana. Maksadin nedir bilmiyorum.

2009 senesinde evlendim. Bir sürü gelinlikci gezdik, Fatih gibi semtler bize pahali geldi, kendi mahallemizdeki en uygun fiyatli gelinlikciden 1500 tl ye gelinlik aldik.
    Dügün salonlari pahali diye araya tanidiklari sokup, belediyenin kiralik salonunda pastali icecekli nisan yaptik( baska hic bisi yoktu) 2000 tl idi.
    Dis cekime gucumuz yoktu, semt fotografcisinda cekim yaptik.
    2020 yilinda bu fiyata mobilya alman mumkun degil, sadece yatak odasi setine 2009 da 3000 tl verdim.
    Tek tas yuzuk nasil 400 tl oluyor ?
    20 yillik kuyumcuyum. Bugün 1 gr 14k altin isciliksiz 290 tl.
    Almanya'da yasiyorum iki yildir. Herkes almancilarin turkiye' ye gelince ucacagini zannediyor. Kendi arkadaslarim, ailem, whatsapp'dan mesaj atiyor "-€ 9 tl oldu, hadi iyisin" diye.. o is öyle degil. Tr'ye tatile geldik. Hersey ates pahasi. Hersey ithal oldugu icin, fiyatlari tr bazinda yükseliyor. Tr bize son tatilde cok pahali gelmisti.
    Malesef bu verdiginiz fiyatlar gercegi yansitmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilidian -- 1 Kasım 2020; 12:32:45 >
    |
    |
    Sonöysmbükücü kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
    36 Mesaj

Allah mesut etsin kardesim ama dikkatimi ceken birsey oldu. Omrunde sadece birkez ve birkac saat kullanacaginiz gelinligin degerinin omrunuz boyunca her ikinizinde parmaginda tasiyacagi nikah yuzuklerinden daha pahali olmasina nasil karar verdiniz onu tam anlayamadim..

|
    |
  • Yarbay
    9328 Mesaj
    allah mutluluğunuzu bir daim etsin.Kötü günde iyi günde her zaman mutlu olun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    194 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ilidian

Selam, Cok mutlu gozukuyorsunuz, umarim hep böyle sürüp gider.

ilk mesaji okudum. Hic inandirici gelmedi bana. Maksadin nedir bilmiyorum.

2009 senesinde evlendim. Bir sürü gelinlikci gezdik, Fatih gibi semtler bize pahali geldi, kendi mahallemizdeki en uygun fiyatli gelinlikciden 1500 tl ye gelinlik aldik.
    Dügün salonlari pahali diye araya tanidiklari sokup, belediyenin kiralik salonunda pastali icecekli nisan yaptik( baska hic bisi yoktu) 2000 tl idi.
    Dis cekime gucumuz yoktu, semt fotografcisinda cekim yaptik.
    2020 yilinda bu fiyata mobilya alman mumkun degil, sadece yatak odasi setine 2009 da 3000 tl verdim.
    Tek tas yuzuk nasil 400 tl oluyor ?
    20 yillik kuyumcuyum. Bugün 1 gr 14k altin isciliksiz 290 tl.
    Almanya'da yasiyorum iki yildir. Herkes almancilarin turkiye' ye gelince ucacagini zannediyor. Kendi arkadaslarim, ailem, whatsapp'dan mesaj atiyor "-€ 9 tl oldu, hadi iyisin" diye.. o is öyle degil. Tr'ye tatile geldik. Hersey ates pahasi. Hersey ithal oldugu icin, fiyatlari tr bazinda yükseliyor. Tr bize son tatilde cok pahali gelmisti.
    Malesef bu verdiginiz fiyatlar gercegi yansitmiyor.

tr'de tatil pahalımı geldi 1500 euro ile 1 ay tatil yapıyorum ben türkiyede nasıl pahalı geliyor ?

• Yüzbaşı
    447 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: the_maske

Arkadaşlar CSB olayı nedir ? Bir de bu bana biraz abartı gibi geldi :)
    Csb= cool story bro.. açılımı bu oluyo sanırım... bide sonuna ağzuna puro almış yüz ifadesi ekliyolar genellikle

|
    |
  • Onbaşı
    36 Mesaj

Bir an kendi geçmişime gittim yazdıklarından, yani ben de benzer şartlarda evlendim.. Çok çok iyi bir iş yapmışsın, özellikle yenge hanımdan dolayı şanslı olduğunu özellikle belirtmek isterim, Allah hayırlı mübarek eylesin, mutluluğunuz daim olsun inşallah.

|
    |
  • Yüzbaşı
    659 Mesaj

Özellikle dh ölücüleri evlenecek olurlarsa cimri hanım bulursanız sakın kaçırmayın beyler. Efsane bir beraberliğiniz olur, mümkünse finans alanında çalışan birisini bulmaya çalışın, her zaman olmasa da bir çoğu hesap kitap bildiklerinden ölçülü oluyorlar.

|
    |
  • Er
    1 Mesaj

Allah mutlu mesut etsin :)

|
    |
  • Yarbay
    3104 Mesaj
    Hayırlı olsun Allah mesut etsin hocam;
    Günümüzde önemli olan böyle hanım bulmak siz bulmuşsunuz ne mutlu Allah mesut etsin, şimdiki kızlar diye başlayacağım da neyse içimde kalsın

|
    |
  • Yarbay
    4192 Mesaj

Allah mesut etsin, darısı başımıza inşallah.

|
    |
  • Binbaşı
    1143 Mesaj

Selam, karsilikli tartismayi düsünmüyorum. Sadece madem sordunuz söylim. Cünkü benzer birseyi yakin arkadasim da sormustu. Kendisine izah edince -haaaaa" diye bir ses cikmisti.

Cocugum ilk okula gidiyor. Cocuk kamunun mali ve ancak yazin tatil doneminde ucak bileti alip ulkeden cikartabiliyorsunuz. Arkadasa da bizzati gostermistim, evvelinde demistiki "-biz 100€ ya bilet aliyoos yeaaa"

Tam 1 yil öncesinde gelecek yilin agustos ayi icin, ancak tatile gidebildigim donemde bilet alirsam 3 kisi icin 1000€ öduyorum (bakabilrisiniz thy ve pegasusa) Almanyada alabileceginiz en en en pahali ucak bileti, Türkiye bileti. Tecavüz kacsanizda devam ediyor. O donemde Kanarya Adalari'na gitsem Rynair ile butun biletler 200€ tutuyor.

Hirvatistana araba ile gitsem, 10 günlük villa kiralamak 250€ .. ulasimi anladiniz sanirim, 1000€ gitti.

1500€ (15 bin tl ye ) 3 kisilik bir alienin 1 ay tatil yapmasi mümkün degil, imkansiz... 1 ayligina ev tutup icinde yasasa bile degil. bir paket tereaygi 30 tl olmus. Kimi var, sagligina cok deger vermiyor. BIM marka tavuk sosisi filan alip yiyor. Öyle idare edebilirsiniz 1 ay... Ya da bize göre kiminin cok mutlu olacagi, bizimse kapisina bile yanasamayacagimiz oteller var. orda kalabilirsiniz 1 ay.. bence yine yetmez 15k para. Almanya'ya göc ederken carsida gittigimiyz kebapcida 1 porsiyon 15 tl idi. 2 sene sonra 35 tl idi. euro gibi onlar da cikiyor.

baska bir bakis acisi daha aklima geldi. onu da eklemeden duramayacagim. Almanya özeli icin konusuyorum. Almanya'da 25 yildir yasayan biri ile istabula gittik. Lokantada 10 tl lik corbaya pahali dedi. gidip 5 tl ye Borsa lokantasinda yedik. Butun alman gurbetciler böyle. sinegin yagini sikiyorlar. turkiyede tatile kisi basi 1000€ tatil ucreti harcayan gurbetci bulamazsin. tanidigim hemen hepsinin istisnasiz tatil beldelerinde evi var. oralarda kalip, kendileri yapip yiyorlar. keza bizim de anamizin yeri var, oraya gidiyoruz. otele filan gitsem basedemem.

Velhasil, euro ile birlikte TR de de fiyatlar yükseliyor, nokta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilidian -- 1 Kasım 2020; 15:42:5 >
    |
    |
    TommyVialpando kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    908 Mesaj

biz de abime 2 hafta önce düğün yaptık sadece ev dizmek (beyaz eşya tv vs) 40-45 bin gitti. siz nasıl 10-15 bine bütün işi bitirdiniz ayıptır söylemesi ?

|
    |
  • Teğmen
    132 Mesaj

Ev, eşya ,yatak odası , Koltuk , çamaşır, bulaşık , TV vs vs vs ya bunları öpücükle aldın ? Ya da sokakta kalıyorsunuz ?

|
    |
  • Yarbay
    3543 Mesaj
    4 sene önce evlendim , herşey de gönlüme sinmişti. Beş yıldızlı iyi bir otelde düğün , yurtdışı balayı , iyi bir tek taş yüzük vs . Şu anda kesinlikle bunları yapamam. Bu zamanda herkesin anlayışlı olup birbirine yardımcı olması gerekiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
En ucuz kedi maması fiyatları
Cancer Clinical Trials
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.