Şimdi Ara

Evkur Ürün Iptali (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
34
Cevap
0
Favori
56.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • @ona2000

hocam durum nedir? dilekçeyi verdin mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: muzombo

@ona2000

Hakem heyetinden çıktıktan sonra evkura tekrar gittim iptal için ilk görüştüğüm bayan yoktu izinliymiş başka birisiyle görüştüm o daha anlayışlı davrandı mal kimin üzerineyse onunla beraber gel ayarlarız dedi. Yarın gideceğim bakalım iptal edecekler mi
  • evkur oyle bi firma ki gectigimiz yil bi pastanede otururken iceri aglayarak 40 yaslarinda biri geldi arkadasiymis pastanecinin evkurdan bi esya almis tek bi taksidini odeyememis zamanin da butun taksitler bitince evine yaklasik 400 tl lik dava mektubu gelmis avukat masraflari vs.adaminda avukat tutacak parasi bile olmadigindan baya bi caresizdi.bu firma bildiginiz insanlarin aciz anini bekleyen kesinlikle kanunla filan isi olmayan bi firma.ben urunu iade bile etseniz kendinizi her turlu garanti altina almanizi tavsiye ediorum.ileri de durup dururken adiniza bi dava vs acilmamasi icin cunku verdiginiz senetler her an faiziyle karsiniza cikabilir.
  • arkadaşşş bende aldım 550d ama iptal ettirmek istiyorum ya 7 gün içinde iptal edebilirmiyim cidden ürünü teslim aldım üstelik ama sonradan koydu ya çok pahalı offff şimdi şu heyet meyet bana da bi diyiverinn napayım ben yahuu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

evkur oyle bi firma ki gectigimiz yil bi pastanede otururken iceri aglayarak 40 yaslarinda biri geldi arkadasiymis pastanecinin evkurdan bi esya almis tek bi taksidini odeyememis zamanin da butun taksitler bitince evine yaklasik 400 tl lik dava mektubu gelmis avukat masraflari vs.adaminda avukat tutacak parasi bile olmadigindan baya bi caresizdi.bu firma bildiginiz insanlarin aciz anini bekleyen kesinlikle kanunla filan isi olmayan bi firma.ben urunu iade bile etseniz kendinizi her turlu garanti altina almanizi tavsiye ediorum.ileri de durup dururken adiniza bi dava vs acilmamasi icin cunku verdiginiz senetler her an faiziyle karsiniza cikabilir.

Söz ettiğin kişi kredi kartı ile mi taksitli olarak almış yoksa senet olarak mı.

Kredi kartı ile almış ise mahkemeye veren evkur değil dir. Kredi kartı ile yapılan taksitli alışverişler senin adına ürün aldığın yere banka para öder ve sen bankaya borçlu olursun.

Ödeme yapmaz yada gecikme olursa sen banka ile sıkıntı yaşarsın ürünü aldığın yerle değil. Ürünü aldığın yer her şartla zaten bankadan parayı alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 19 Haziran 2011; 13:04:23 >

• Bu arada ürün yada herhangi bir hizmet aldığınız yer sizin istediğinizi yapmıyorsa ufak tehditler yaparsanız sonuca bir şekilde ulaşırsınız arkadaşlar. Bizim bir tanıdık var. Cep telefonu faturası çok yüksek gelmiş ve telefon açıp sebebini sormuş ve olumsuz yanıtlar almış hemen madem böyle bende sahip olduğum 3 adet telefonuma da hizmet veren firmayı değiştiriyorum diyor ve geçeceği firma ve hizmetin adını veriyor mevcut hizmetini aldığı firma yetkilisine ve telefonu kapatıyor. Yarım saat sonra bir telefon buna efendim olanlardan dolayı özür dileriz sizi hemen şu tarifeye alalım eskiden ödediğiniz den bile daha az ödeyin diyorlar.

1 kişisel telefon 2 iş telefonu var. Tabi firma da bunu biliyor ve müşteri kaybetmemek için hemen geri adım atıyorlar.
  • arkadaşşş bende aldım 550d ama iptal ettirmek istiyorum ya 7 gün içinde iptal edebilirmiyim cidden ürünü teslim aldım üstelik ama sonradan koydu ya çok pahalı offff şimdi şu heyet meyet bana da bi diyiverinn napayım ben yahuu
  • tüketici hiçbir sebep göstermeksizin 8 gün içinde ürünü iade etme hakkı vardır.
    Tüketici hakları mahkemesine gidin hocam arada az bir para yok yani 1000d nerde 600d nerde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XsI -- 19 Haziran 2011; 17:29:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KutuKutuCekic

tüketici hiçbir sebep göstermeksizin 8 gün içinde ürünü iade etme hakkı vardır.
    Tüketici hakları mahkemesine gidin hocam arada az bir para yok yani 1000d nerde 600d nerde...

Bu dediğin internet üzerinden ve telefon ile yapılan alışverişler de geçerli ve 8 gün değil 7 gündür bu süre. Mağazalardan yapılan alışverişlerde geçerli değil. Yasada bu açıkca belirtilmiştir.

Bu yasanın olma sebebi de online alışverişler de ve telefonla yapılan alışverişlerde ürünü görerek ve test ederek alma şansı olmamasından dolayıdır.

Mağazadan alınan ürünlerde böyle bir hak yok.

Mağazadan alınan ürünler de ürün eksik, üründe sonradan ortaya çıkan bir hasar varsa, satın alırken yanlış bilgilendirme yapılmış ise bir de piyasadan toplanan ya da artık üretilmeyen bir ürün olup satan yer tarafından sana bu belirtilmemiş ise yasal olarak o mağaza değiştirmek yada para iadesi yapmak zorunda. Bir de genelinde üretim hatası olan bir ürünse değişim veya iade zorunluluğu var.

Üretimi artık yapılmayan ürünlerin satışlarında yasal olarak bunun belirtilmesi gerekiyor.

Bir de birkaç istisna durum daha var.

Bir de ufak bir uyarıda bulunacağım. Bu uyarı bu başlık ile ve burada yazılan yorumlarla alakalı değil ama gine de yazıyorum. Kimi zaman ürün alan arkadaşlar bir ürün alıp sorun yaşayıp konu açıyorlar ne yapayım diye. Mağaza geri alır mı diyorlar. (Mağaza geri alır mı sorunu genelde daha mağazaya gidilmeden bilgi almak amaçlı sorulan bir sorudur) bu tür soru soran arkadaşlara önce mağazaya git bir dene demek varken kimi arkadaş direk Tüketici hakları mahkemesine gidin diye yorum yazıyorlar. Bu aslında bir hata.
    Çünkü çok anlayışlı ve her sorunda ürünleri alan mağazalar veya dükkanlar azda olsa var. O tür mağazadan ürün alıp da o mağazaya gitmeden direk Tüketici hakları mahkemesine giderseniz o tür mağaza çalışanları ile aranıza bir mesafe sokmuş olursunuz.

Tüketici hakları mahkemesi siz bir ürün aldınız ve sorun yaşadınız da o ürünü değiştirmek istediğinizde satın aldığınız mağaza yada ürünü üreten firma size sorun çıkarırsa başvuracağınız bir kurumdur.

Bunu yazıyorum çünkü kimi zaman görüyorum ki bir ürün alıp sorun yaşayıp da aldığı yere gitmeden direk Tüketici hakları mahkemesi’ne gidenler var.

Bu son yazdıklarımın bu konuyu açan ve ona cevap yazan arkadaşlarla bir alakası yoktur. Çünkü arkadaşımız satın aldığı yere gitmesine rağmen ilk başlarda bir sonuç alamamış o sebeple Tüketici hakları mahkemesine gitmesi en doğal hakkı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ona2000

quote:

Orijinalden alıntı: muzombo

@ona2000

Hakem heyetinden çıktıktan sonra evkura tekrar gittim iptal için ilk görüştüğüm bayan yoktu izinliymiş başka birisiyle görüştüm o daha anlayışlı davrandı mal kimin üzerineyse onunla beraber gel ayarlarız dedi. Yarın gideceğim bakalım iptal edecekler mi

hocam noldu iptal edebildiniz mi?
  • Urunu almadıysan iptal edersin.Sakın alayım deme
  • evkurdan bilgisiyar aldım 3 bin tl ye 24 ay taksitle ipta edecektik adam diyoki evinize biri gelcek size kağıt vercek sizde bize getirceksiniz dedi adam gelmedi ne yapıyım ben

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.