Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (730. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.387
Cevap
160
Favori
1.632.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 728729730731732
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bende fotoğraftaki beko makine var. Şubat ortasında 13. Senesini dolduracak. 2 ay önce motor kömürü ve kapak kilidini yeniledim. Memnun olmayan çok ama ben memnunum. Şimdi üretilen makineler çok kötü. İhtiyaç olursa ne alırız bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufclp -- 30 Ocak 2022; 6:2:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yusufclp Y kullanıcısına yanıt
    Bu eski tip ürünleri nemli yerde çalıştırmadıkça kolay kolay arıza yapmaz. Ayda 1 kerede 90C uzun programda çalıştırıyorsanız 15-20 sene kolay kolay durduk yere arıza vermezler. Yenilerde planlı eskitme mevcut ve 5-7 sene içinde mutlaka arıza çıkartıyorlar. Hatta sizin bu modelde bile olabilir elektronik buda ama belki atlamışlardır bu modelde. Kömür değişimi gayet normal,kapak kilidide sert kapatmada bile bozulabilir gayet normal. Birde en önemlisi toz detarjan kullanmak, toz detarjanlar aynı zamanda kireçte önlüyor ama yinede arada limon tuzu ve sirke karışımı yapmak gerekebilir 90c de. Sıfır bulsam eski tip elektronik olmayan mekanik programlamalılardan alırım. Ama bulamadığım için mecbur bosch iq serisinin en iyisini aldım herşeyi dokunmatik korkuyorum silerken bile,3 senedir arıza vermedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mekatroniks -- 30 Ocak 2022; 7:1:32 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • TektusKOR kullanıcısına yanıt

Hocam selamlar

Çamaşır makinesi olarak Electorlux EW8F2166MA aldım.Paşacan’dan 8.300’e geldi.Ama bu kadar bütçem yok dersen Electrolux EW8F229ST de tavsiye edebilirim.Electrolux genel olarak memnuniyet oranı yüksek ürünler.

Kurtma makinesi olarak da Electrolux EW7H458ST aldım.O da 6.770’e geldi.

• Mekatroniks kullanıcısına yanıt

Dediklerinizin tamamını uyguluyorum. Limon tuzu sirke 90 derecede çalıştırma her ay olmasa da aklıma geldikçe yapıyorum. Toz deterjan kullanıyorum. 13 senedir kömür ve kapak dışında hiç sorun çıkarmadı. Haftada en az 4 kez çalışıyor.

Tek şikayetim suyu az alıyordu. Onu da presostattan ayarladım şimdi gayet iyi. A++ olunca suyu az alıyor demekki. Ben camda hiç su göremiyordum yıkamalarda. Su seviyesini cam kapağın 3/1 seviyesine ayarladım.

A yada A+++ olması makinenin aldığı su ile alakalı bir durum değildir 1 senede harcadığı elektrik ile alakalı bir durumdur oda eco programı ile belirleniyor.

• LucaTurin kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim ilginize. Hemen incelemelere başlıyorum 👍

Bendede bu dostumuz vardı ama kendisinden memnun değilim değiştirmek istiyorum artık yenisine ne alırım hala tam net karar vermedim yazılım kötü malzeme kalitesi eh işte

• Grundig GWM 101414 ve Bosch WGA252X0TR arasinda kaldık.Yedek parça açısından grundig daha iyi.Grundig 4700,bosch 6700 lira.hangisi tercih edilir ?

• KISKANIYORLAR K kullanıcısına yanıt

ikiside tercih edilmez

• burakxd383 B kullanıcısına yanıt

Neden tercih edilmez ? 7 ye kadar Ne tercih edeceğiz?

üzerine 1000 TL daha koyun electrolux 2166MA tercih edin

• kax123 K kullanıcısına yanıt

1992 hiç bir şey benimde babannemin çamaşır makinesi 1993 model Bosch Exclusiv serisiydi kasasında tek bir paslanma bile yok eskiler daha sağlam oluyorlar kıymetini bilin şimdi 7 yıl bile zor dayanacak ürünler üretiliyor :))

O dediğin makina 9binden başlıyor

EW8F229ST de alabilirsiniz geçen hafta 6.000tl inmişti Trendyol’da.

• Bizim beyaz eşyalar bosh. Buz dolabında ilk hafta, çamaşır makinesinde 2. yıl sıkıntı çıktı. İlk hafta bozulan buz dolabı için servis para istedi. Şikayet ederek ücretsiz yaptırdık. Bence çok paraya gerek yok. Vestel televizyonu 10 yıldır kullanıyorum. Bundan sonra arçelik veya vestel alacağım.

Bu tercihin sebebi nedir acaba ? Yani motoru,özelliği vs gibi

• genç muallim G kullanıcısına yanıt

vestelin darbe emiciliği denge sistemi rezalet kesinlikle vestel önermem

Motor zaten bir çok markada 10 yıl garantili artık.Marka farketmeksizin ama tercih sebebi teknolojisi(karıştırma ve su jeti teknolojisi) ve yıkaması forumda araştırırsan detaylı bilgileri var.Ayrıca extra buhar özelliği ile de çamaşırlar yumuşacık çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LucaTurin -- 2 Şubat 2022; 21:51:51 >

motorun 10 yıl garantili olmasının sebebi zaten fırçasız motorlar arıza yapmazlar sana normal arızalar için en fazla 7 yıl garanti veriyor motor kontrol modülüne hiç bir marka 10 yıl garanti vermez motor 10 yıl garantili demek o makinenin 10 yıl dayanacağı anlamına gelmiyor kısacası kandırmaca

Aynı makine bizde de var ve bizde hiç memnun değiliz ve bu hafta içinde değişeceğiz siz ne almayı düşünüyorsunuz?

• 
Sayfa: önceki 728729730731732
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.