Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (453. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.387
Cevap
160
Favori
1.632.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 451452453454455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GülçinGE

quote:

Orijinalden alıntı: suadiye19

çamasırlar cıktıı.1200 devırde 68 derecde 2 :30 dk yıkadı.makıne gurultu açısından sessız oldugunu söyleyemem ama çokta gurultulu degl.sanırm devırını bıraz dusurursek daha sessız yıkar.sonuç camasırlar temiz bıde beyazlarda gorelım.arkadaşlar benım sorularm hala bıtmedı.hangı marka dederjan kullanayhm.bıde servıse sordum calgon kullanmayın çok pahalı bızım sattgmz bı urun var yılda 1 defa kullanıyorsunuz 25 tl dedı.sizce ne yapmalıym

Devir ne kadar yüksek olursa çamaşırların ömrü o kadar azalıyor. Benim makinam 1000 devir ben sadece kışın kullanıyorum. Kışlık kıyafetler,yorganlar için. Sorun bizim sıemens'de mi bilmiyorum ama havluların kenarları açılıyor.

Omo,Ariel,persil şuanda en iyi deterjanları üretiyor. Hangisini uygun bulursanız onu tercih edin. Calgona'da gerek yok ona vereceğiniz paraya yeni makine almak daha mantıklı.

evet haklısın camasırlar sankı bıraz kendını salmıs gıbı .genelde rınso kullanıyordum artk değiştireym.elımdekı rınsolarıda renklılere kullanırm..pekı şu servısn dedıgı urunden alayımmı temızlemesı ıcn.yada fıltre falanmı alsam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

çamasırlar cıktıı.1200 devırde 68 derecde 2 :30 dk yıkadı.makıne gurultu açısından sessız oldugunu söyleyemem ama çokta gurultulu degl.sanırm devırını bıraz dusurursek daha sessız yıkar.sonuç camasırlar temiz bıde beyazlarda gorelım.arkadaşlar benım sorularm hala bıtmedı.hangı marka dederjan kullanayhm.bıde servıse sordum calgon kullanmayın çok pahalı bızım sattgmz bı urun var yılda 1 defa kullanıyorsunuz 25 tl dedı.sizce ne yapmalıym

Devir ne kadar yüksek olursa çamaşırların ömrü o kadar azalıyor. Benim makinam 1000 devir ben sadece kışın kullanıyorum. Kışlık kıyafetler,yorganlar için. Sorun bizim sıemens'de mi bilmiyorum ama havluların kenarları açılıyor.

Omo,Ariel,persil şuanda en iyi deterjanları üretiyor. Hangisini uygun bulursanız onu tercih edin. Calgona'da gerek yok ona vereceğiniz paraya yeni makine almak daha mantıklı.

evet haklısın camasırlar sankı bıraz kendını salmıs gıbı .genelde rınso kullanıyordum artk değiştireym.elımdekı rınsolarıda renklılere kullanırm..pekı şu servısn dedıgı urunden alayımmı temızlemesı ıcn.yada fıltre falanmı alsam

http://www.supurgemarket.com/neocal-camasir-makinesi-kirec-onleyici-p-4390.html

heralde yukardaki üründen bahsediyor servis. 25 tl iyi fiyat vermiş önceden faiş fiyatlara sattıkları söyleniyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: migale

quote:

quote:

quote:

http://www.supurgemarket.com/neocal-camasir-makinesi-kirec-onleyici-p-4390.html

heralde yukardaki üründen bahsediyor servis. 25 tl iyi fiyat vermiş önceden faiş fiyatlara sattıkları söyleniyordu.

bilemıyorm ama sadece bız satıyoruz dedı.biz dedıgıde profılo bayısı olsa gerek

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Makineniz hayırlı olsun. Bu modelde ön yıkama ve sıcaklık konusunda sınırlama yok. Anti alerjik, koyu renkliler, gömlek gibi özel programları da var. Tek sıkıntısı fırçalı klasik motor olması. Profilo reklamlarındaki ürün zaten :) İyi günlerde kullanın.

çok teşekkür ederım.evet özel programları var güzele benziyor.sanırm biraz gurultulu olmasıda klasık motorlu olmasından kaynaklı.ins uzun omurlu olur.10 yıl ıdare etse yeter

anladğm kadarıyle on yıkamada sıcaklık ayarı tamamen bagmsız degl.beyazları on yıkamalı ya koydum.sıcaklık ayarını 60 dercye devırınıde 800 e ayarladım ama calıstrdktan sonra sıcaklık 40 a duştu derecesnı artırken devırinıde arttırmak gerekiyo

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Makineniz hayırlı olsun. Bu modelde ön yıkama ve sıcaklık konusunda sınırlama yok. Anti alerjik, koyu renkliler, gömlek gibi özel programları da var. Tek sıkıntısı fırçalı klasik motor olması. Profilo reklamlarındaki ürün zaten :) İyi günlerde kullanın.

çok teşekkür ederım.evet özel programları var güzele benziyor.sanırm biraz gurultulu olmasıda klasık motorlu olmasından kaynaklı.ins uzun omurlu olur.10 yıl ıdare etse yeter

anladğm kadarıyle on yıkamada sıcaklık ayarı tamamen bagmsız degl.beyazları on yıkamalı ya koydum.sıcaklık ayarını 60 dercye devırınıde 800 e ayarladım ama calıstrdktan sonra sıcaklık 40 a duştu derecesnı artırken devırinıde arttırmak gerekiyo

Sıcaklıkla devrin hiçbir alakası yok siz sıcaklığı 40 derecede ayarlasanız 90 derecede ayarlasanız bir düşme olmaz böyle birşey mümkün değil dereceyi artırırken devride arttırmanıza gerek yok çamaşırlarınızı 400 devirde 90 derecede bile yıkayabilirsiniz ancak ben zaten ön yıkamayı tavsiye etmiyorum gereksiz su ve elektrik sarfiyatı ben kendi makinemde hiçbir çamaşırda ön yıkama yapmıyorum çok kirliyse direk kafadan bir leke seçip süreyi uzatıyorum çamaşırlarınız çok aşırı kirli değilse ön yıkama yapmayın kirli olduğunda ise ön yıkama yerine uzun süreli bir program veya ekonomi programını seçebilirsiniz normal kirli çamaşırlarda ise programa bir müdahalede bulunmayın az kirli veya az miktarda çamaşır içinse kısa programları ayarlayın. Çamaşırlarınızı istediğiniz devirde sıktırabilirsiniz ancak beyazlarda veya havlu bornoz gibi kalın çamaşırlarda 1000 veya 1200 devir kullanın.Diğer çamaşırlarınızda 800-1000 hassas çamaşırlarınızda ise 600 veya 800 deviri geçmeyin yazın pek önemli değil ancak kışın dışarı asıyorsanız 1000-1200 devirden düşmeyin 600 devirde sıkılmış bir bornoz veya havlu 2 günde zor kurur tabi kurutma makineniz yoksa.

• yazdıklarnızı okuduktan sonra tekrar denedm hemde tum programlarda.ornegn 15 dk programı kullanacagmda sıcaklık gostergesı en fazla 40 dereceye ayarlanıyor devırıde 800 ıle 600 baska devırınde derecnınde ısıgı yanmıyor yanı sınırlama var.tam olarak anlatamıyor olabılrm kusura bakmayım.ama bende şasırdım bu duruma
  • quote:

yazdıklarnızı okuduktan sonra tekrar denedm hemde tum programlarda.ornegn 15 dk programı kullanacagmda sıcaklık gostergesı en fazla 40 dereceye ayarlanıyor devırıde 800 ıle 600 baska devırınde derecnınde ısıgı yanmıyor yanı sınırlama var.tam olarak anlatamıyor olabılrm kusura bakmayım.ama bende şasırdım bu duruma

Öncelikle günaydın. Gerçekten çok garip bir durum demekki bu makinedede kısıtlamalar var.
  • Kurutmalı çamaşır makinesine ihtiyacımız var. Hangi marka model önerirsiniz? Bütçe 1500 lira civarı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

quote:

yazdıklarnızı okuduktan sonra tekrar denedm hemde tum programlarda.ornegn 15 dk programı kullanacagmda sıcaklık gostergesı en fazla 40 dereceye ayarlanıyor devırıde 800 ıle 600 baska devırınde derecnınde ısıgı yanmıyor yanı sınırlama var.tam olarak anlatamıyor olabılrm kusura bakmayım.ama bende şasırdım bu duruma

Öncelikle günaydın. Gerçekten çok garip bir durum demekki bu makinedede kısıtlamalar var.

sizede günydın.evet gerçekten sınırlama çok az önce 15 dk lık programını çalıştrdm 40 dereceye 800 devıre koydum.başlat dügmesıne basınca derece hemen 30 a düştü.neyse artık nasıbimızde bu makıne varmış.gökan bey servsn calgon kullanmayn 25 tl lik bi urun var.yilda 1 defa kullanilan ondan alin dedi.siz ne onerirsiniz iyimidir bu urun

• Kisitlamadan kasit on yikamanin bagimsiz olmamasi ve bazi programlarda 30 ve soguk secenegi yok.15dk programdada 60dereceyi secmeye izin verecek degilya.. pamuklularda 0 30 40 60 90 derece secebiliyorsaniz sorun yok

• Kısıtlama her makinede vardır. Eski makinelerde dahi kısa programlarda yüksek dereceye ayarlasanız bile makine o sıcaklığa asla çıkarmaz suyu çünkü işin içine süre giriyor. Bu yüzden 15 dklık programda en fazla 40 derecenin seçilebilmesi normal fakat 30 ve soğuk gibi düşük dereceler seçilemiyorsa sıkıntı var demektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

Kisitlamadan kasit on yikamanin bagimsiz olmamasi ve bazi programlarda 30 ve soguk secenegi yok.15dk programdada 60dereceyi secmeye izin verecek degilya.. pamuklularda 0 30 40 60 90 derece secebiliyorsaniz sorun yok

makıne temız yıkadgı içn sorun degl tabıki ama makıneyı alırken satıs gorevlısı tamamen bagımsız oldugunu soyledı.bu makıneden almak ısteyenlerın bılgısı olsun.daha yenı oldugu ıcn sınırlama ıyımı olacak kotu mu olacak bılemıyorum sımdılık sorun olmayacak gıbı

• quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

Kisitlamadan kasit on yikamanin bagimsiz olmamasi ve bazi programlarda 30 ve soguk secenegi yok.15dk programdada 60dereceyi secmeye izin verecek degilya.. pamuklularda 0 30 40 60 90 derece secebiliyorsaniz sorun yok

makıne temız yıkadgı içn sorun degl tabıki ama makıneyı alırken satıs gorevlısı tamamen bagımsız oldugunu soyledı.bu makıneden almak ısteyenlerın bılgısı olsun.daha yenı oldugu ıcn sınırlama ıyımı olacak kotu mu olacak bılemıyorum sımdılık sorun olmayacak gıbı

• quote:

quote:

quote:

sizede günydın.evet gerçekten sınırlama çok az önce 15 dk lık programını çalıştrdm 40 dereceye 800 devıre koydum.başlat dügmesıne basınca derece hemen 30 a düştü.neyse artık nasıbimızde bu makıne varmış.gökan bey servsn calgon kullanmayn 25 tl lik bi urun var.yilda 1 defa kullanilan ondan alin dedi.siz ne onerirsiniz iyimidir bu urun

İstanbulun çeşme suyu çok fazla kireçli olmadığından şimdilik makinede yeni olduğundan calgon vs kullanmanıza gerek yok deterjanların içinde bir nebzede olsa kireç önleyici var calgonu makineniz 1 yaşına girdikten sonra kullanmanızı öneririm yeni makinede calgon kullanmak parayı kanalizasyona atmak gibi birşey oluyor ayrıca o 25tl lık ürünüde şimdilik almayın seneye alırsınız.

• tesekkur ederım cevabnz ıcn.ben konyada oturuyorm.kireç oranınıda ne yalan soyleym tam olarak bılemıyorum.pekı makınenın temızlgi, bakımı gıbı bı onerınız varmı.alt kapak temızlgı harıc

• quote:

quote:

quote:

quote:

İstanbulun çeşme suyu çok fazla kireçli olmadığından şimdilik makinede yeni olduğundan calgon vs kullanmanıza gerek yok deterjanların içinde bir nebzede olsa kireç önleyici var calgonu makineniz 1 yaşına girdikten sonra kullanmanızı öneririm yeni makinede calgon kullanmak parayı kanalizasyona atmak gibi birşey oluyor ayrıca o 25tl lık ürünüde şimdilik almayın seneye alırsınız.

alıntılamayı unuttum

• quote:

tesekkur ederım cevabnz ıcn.ben konyada oturuyorm.kireç oranınıda ne yalan soyleym tam olarak bılemıyorum.pekı makınenın temızlgi, bakımı gıbı bı onerınız varmı.alt kapak temızlgı harıc

6 Ayda 1 boş 1bardak limon tuzuyla 90 derecede yikama yaptirin kazanin gorunmeyen kismindaki kir deterjan artigi yok olur ve contayi sungere cif sıkıp silin kurulayin deterjan cekmecesini her yikama sonrasi kurumasi icin acik birakin tortu olusursa yerinden cikarip bol suyla yikayip kurulayin pompa filitresini ve su giris valflerini 3-4 ayda 1Temizleyin

• lazpanyol kullanıcısına yanıt
    pompa fıltresımii valfmıı,contamıı allahım oralar nereler.

• quote:

pompa fıltresımii valfmıı,contamıı allahım oralar nereler.

cevap verdgnıze pişman oldunuz degl mi

• quote:

tesekkur ederım cevabnz ıcn.ben konyada oturuyorm.kireç oranınıda ne yalan soyleym tam olarak bılemıyorum.pekı makınenın temızlgi, bakımı gıbı bı onerınız varmı.alt kapak temızlgı harıc

Kullanım sıklığınıza bağlı olarak 3 veya 6 ayda bir bir bardak limon tuzunu tambura dökün ve 90'C programda boş olarak çalıştırın yıkama esnasında kazan tambur rezistans ve borulardaki kirler temizlenir boşaltma esnasındada pompa boruları ve su boşaltma borusuda temizlenir zaten, körük için ise zamanla köpükten filan beyaz beyaz tabakalar oluşur o tabakayı tortuları ıslak bir beze bulaşık deterjanı veya cif benzeri temizleyici döküp silin sonra kurulayın, alttaki filtreye her ay bakmanızı öneririm, su giriş yeri için ilk 6 ay birşey yapmayın 6. aydan sonra hortumu çıkarıp bir pense yardımıyla ucundaki filtreyi çıkarıp deliklerine ince toplu iğne yardımıyla temizleyin ve suya tutun tamamdır.Deterjan kutusu için ise ve kutunun kazana bağlanan borusu için kettleda su kaynatıp bir kaba dökün yaklaşık 1 litre kadar olsun içine yarım çay bardağı limon tuzu döküp iyice eritin ve deterjan kutusunun her bölümüne dökün bu hem kutu içini hemde kutudan kazana giden boruyu temizler ayrıca deterjan gözleri için kutuyu çıkarıp su altında süngerle yıkasanızda olur tüm bunları yaptığınızda makinenizde tıkanma kirlenme çamaşırlarda iyi temizlenmeme gibi sorunlar olmaz, bunları hiç yapmayan makineye göre en az 1-2 sene daha uzun ömürlü olur.

• 
Sayfa: önceki 451452453454455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.