Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (327. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.387
Cevap
160
Favori
1.632.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ASUSX51

Siyah olanını çok beğendim :)) Cihazın özellikleri burada:

http://www.arcelik.com.tr/arcelikinlove.html

asus kardes sen anlarsıın.ben teknosada grundıg ın 10 prog bulasık makınesını ve ankasresını buldum.fıyatları cok uygun geldı.arcelıkten bır farkı varmıdır tasarım harıc.lutfen yardım ına ıhtıyacım var.saygılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Z1mBaBwE

quote:

Orijinalden alıntı: batu25

quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

quote:

Orijinalden alıntı: Z1mBaBwE

Arçeliğin yeni çıkardığı in love serisi çamaşır makineleri lgnin modellerine benziyor yıllar sonra tambur yapısınıda değiştirmişler kalite düzeyi nedir inceleyen var mı ?

BENCE ÇOK GUZELLER.

http://www.youtube.com/watch?v=RDohZspo8Ec

Ben de fıstık yeşili olana bayıldım çok güzel görünüyor kullanma kılavuzlarını elde eden var mı ben sitesinde bulamadım.

Beyaz olanın model numarasını google da aratırsanız çıkıyor

link verebilir misiniz bulamadım

• arçelik 5 tane çöp çamaşır makinesini piyasaya sürdü ama tasarım gerçekten güzel özellikle o yeşil ve pano tasarımını çok beyendim ama kasayı çıkartın geri kalan malzemesi çöp birde çok çok pahalı bunları alana acıyorum biz bile o arçeliği 2000 tlden 1600 e düşürmüştük ama tanıdık olduğu için ama işçilik sıfır
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

quote:

Orijinalden alıntı: ASUSX51

Siyah olanını çok beğendim :)) Cihazın özellikleri burada:

http://www.arcelik.com.tr/arcelikinlove.html

asus kardes sen anlarsıın.ben teknosada grundıg ın 10 prog bulasık makınesını ve ankasresını buldum.fıyatları cok uygun geldı.arcelıkten bır farkı varmıdır tasarım harıc.lutfen yardım ına ıhtıyacım var.saygılar

Merhaba,

Grundig ürünlerinin Arçelik ile aynı olduğunu biliyorum. Yalnız kalitesi nasıldır bir fikrim yok. O yüzden yanlış yönlendirmek istemem, Candoğan beye de danışmak gerekir diye düşünüyorum.

• Ben birkaç aydır LG F1443KDS7 11 KG'lık çamaşır makinesini kullanıyorum ve performansından da son derece memnunum. Fiyatı yüksek diyebiliriz belki ama yaptığı işlere oranladığımda kesinlikle hakediyor diyebilirim.
  • Arçeliğin Vestelle tasarım anlaşması mı var?
  • Arkadaşlar aldığım bu 9 kg lg de ılk yıkamada 60 derecede pamuklu yıkama da yıkayın dıyor ama sure olarak 3 saat gosterıyor ne kadar sure çalıştırmamız gerekıyor nasıl olacak bilgi verırsenız sevınırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orjinalden alıntı: gökoş

Dediğiniz gibi yaptım koyu renk çamaşır programında 50C de ön yıkamasız sıvı deterjanla yıkadım temizlendi ve artık koyu renklilerim de yumuşatıcı kullanmıyacağım çünkü bu sıvı deterjanların zaten güzel bi kokusu var...Ayrıca benim kenarları dantelli bi nevresimim var yatağın üstünde hep duruyo az önce teyzemin oğlu meyve suyu döktü nası temizlesem onu bilmiyorum etiketinde 30C de yıkayın yazıyor 30C de çıkarmı leke bi de nasıl yıkıyım azıcık büyükçene bişey çift kat içinde kuş tüyü var ince yorgan gibi yani program-derece-sıkma-deterjan-kurutma türü olararak yardım edebilirmisiniz
    Miele W3845MedicWash ve T4805C MedicDry

50'C de de gerek yok bence, 40'C daha iyidir uzun ömür açısından.

Yatak örtüsü için toz deterjanla sentetik(bakımı kolay çamaşır) programı 40'C öneririm. Bir sakıncası olmaz. Kurutma makinesinde de süreli programda 20dk kurutup sermenizi öneririm.

Yalnız mite'lar 60 derecenin altında ölmezmiş. 60 derece altında yastık örtüsü, çarşaf vs. yıkarsanız sadece daha temiz mite elde edersiniz diyordu Discovery'deki belgeselde. :)

• Ben nevresimleri 75'C de yıkatıyorum eşime, beyazları 75'C veya 95'C de yıkatıyorum 75'C de mikroplar ölmüyormu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

Ben nevresimleri 75'C de yıkatıyorum eşime, beyazları 75'C veya 95'C de yıkatıyorum 75'C de mikroplar ölmüyormu?

Yalnız benim anlattığım konu mite'larla ilgili. Mikropların ölme derecesini bilemiyorum. Fakat o dediğiniz sıcaklıklarda mite'ların ölüyor olması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: efemre5059

arçelik 5 tane çöp çamaşır makinesini piyasaya sürdü ama tasarım gerçekten güzel özellikle o yeşil ve pano tasarımını çok beyendim ama kasayı çıkartın geri kalan malzemesi çöp birde çok çok pahalı bunları alana acıyorum biz bile o arçeliği 2000 tlden 1600 e düşürmüştük ama tanıdık olduğu için ama işçilik sıfır

"Çöp" ifadesi biraz ağır mı olmuş sanki?
  • quote:

Ben nevresimleri 75'C de yıkatıyorum eşime, beyazları 75'C veya 95'C de yıkatıyorum 75'C de mikroplar ölmüyormu?

Ev tozu akarı vs için birçok yerde en az 60 derece tavsiye ediliyor. 60 derece altında ölmüyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lektem

quote:

arçelik 5 tane çöp çamaşır makinesini piyasaya sürdü ama tasarım gerçekten güzel özellikle o yeşil ve pano tasarımını çok beyendim ama kasayı çıkartın geri kalan malzemesi çöp birde çok çok pahalı bunları alana acıyorum biz bile o arçeliği 2000 tlden 1600 e düşürmüştük ama tanıdık olduğu için ama işçilik sıfır

bence çok insaflı konuştum evdeki herşey arçelik ama çamaşır makinesinden yeniden memnun değiliz malzeme kalitesi sıfır

• quote:

quote:

quote:

bence çok insaflı konuştum evdeki herşey arçelik ama çamaşır makinesinden yeniden memnun değiliz malzeme kalitesi sıfır

Hala çalışıyor sanırım?

• quote:

Bence buhar jeti işe yarar bir özellik değil.

Bu makinenn tambur hacmi yorgan yıkamak için yeterlidir. 9kg modeli tambur hacmi farkı nedeniyle tercih edebilirsiniz.

candoğan hocam 1500-1700 liraya kadar hangi çamaşır makinesini tavsiye edersiniz ? teşekkürler.
  • quote:

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: gökoş

Dediğiniz gibi yaptım koyu renk çamaşır programında 50C de ön yıkamasız sıvı deterjanla yıkadım temizlendi ve artık koyu renklilerim de yumuşatıcı kullanmıyacağım çünkü bu sıvı deterjanların zaten güzel bi kokusu var...Ayrıca benim kenarları dantelli bi nevresimim var yatağın üstünde hep duruyo az önce teyzemin oğlu meyve suyu döktü nası temizlesem onu bilmiyorum etiketinde 30C de yıkayın yazıyor 30C de çıkarmı leke bi de nasıl yıkıyım azıcık büyükçene bişey çift kat içinde kuş tüyü var ince yorgan gibi yani program-derece-sıkma-deterjan-kurutma türü olararak yardım edebilirmisiniz
    Miele W3845MedicWash ve T4805C MedicDry

50'C de de gerek yok bence, 40'C daha iyidir uzun ömür açısından.

Yatak örtüsü için toz deterjanla sentetik(bakımı kolay çamaşır) programı 40'C öneririm. Bir sakıncası olmaz. Kurutma makinesinde de süreli programda 20dk kurutup sermenizi öneririm.

Yalnız mite'lar 60 derecenin altında ölmezmiş. 60 derece altında yastık örtüsü, çarşaf vs. yıkarsanız sadece daha temiz mite elde edersiniz diyordu Discovery'deki belgeselde. :)

Ben nevresim ve yastık kılıfından değil, yatak örtüsünden bahsetmiştim. Yatak örtüsü üzerinde yatılmaz ki zaten.
    Yoksa ben de nevresimleri koyu renkli olmadığı sürece 60'C'de yıkıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 16 Mart 2012; 9:17:32 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Evet o biraz hata olmuş. Kapı kilit düğmesi ve tutamaklı kapı koyacaklarına direkt kapı düğmesi koysalar daha mantıklı olurmuş.
    5500E'de 2010 model makinelerde olan manyetik kapı kilidi vardır. Ayrıca kasasının içi ısı-ses yalıtımlıdır. Motor işçiliği de iyi olduğundan sesi azdır zaten.

5300E ve 5500E modellerinde sessizlik ön planda ikisinin de sıkma seslerini bildiğimden ikiside sıkmada bile sessizler bendeki 5500E de fark ettiğim bir ses var oda motor sesi motor sesi FA2300 ve FA4500 modeliyle aynı biliyorsunuzdur herhalde 2300 modelinin sesi diğer modellerden daha değişiktir bildiğim kadarıyla FA2300 ile aynı sese sahip FA4500 modeli ve 5500E var Arçelik FA2300 modelinde kullandığı motoru FA4500 modelinde de kullanmış 5500E de motor sesleri aynı ancak izolasyon sayesinde sessizleştirilmiş.Ayrıca elinizde 5500E kullanma kılavuzu varsa rica etsem bana gönderebilirmisiniz?

bende var 5500E nin kullanma kılavuzu pdf olarak

Bana gönderme şansınız varmı acaba?Link olarak atabilirmisiniz?

lünk olarak atmayı bilmiyorum kılavuz pc'de yüklü ama msnden gönderebilirim

Hotfileye kaydolup upload edebilirsiniz.İlk önce kaydolun sonra Gözat yazısına tıklayın ve Pdf dosyasını seçin upload deyin upload ettikten sonra size verilen linki buraya kopyalayın.Yapamazsanız msnden gönderebilirsiniz Msnmi Pm olarak attım size..

Arçelik 5500e'de sessizlik ön plandamı???

10senedir kullanıyordum.Ama artık komşularımdan şikayet gelince Samsung WF1121xac aldım rahatladım.

Gerçekten çok sesli bir makine hatta çok bile az gelir aşırı sesli...Üstelik rulmanlarını süspansiyonlarını Yani 5.senesinde hepsini değiştirmiştim.Ve o kapı kilit düğmesini 5ayda bir değiştirdim.hep bozulurdu.

Ama iyi yönüde o yıllarda en iyi tasarımdı ve Güzel çamaşır yıkardı..

• quote:

Mikrop derken ne kastediyorsunuz.Eger tam bir sterilizasyon istiyorsanız 100 derecede kaynatmanız lazım,eger virus (nezle,grip) tarzı ise 70 derecede oluyorlar,zaten deterjanlara da duyarlılar.Hatta çamaşırları bir muddet yıkamadan güneşe bile assanız ölürler.Fakat hastane enfeksiyonları,bakteri vs.icin dediğim gibi kaynatma gerekiyor.Fakat günlük çamaşırlarıniz icin böyle bir seye de pek gerek yok.Belki bebek çamaşırları utulenebilir.Ayrica mitlere allerji yoksa o kadar da tedirgin olmaya da gerek yok.Evde az halı bulundurulması,evin havalandirilmasi,iyi filtreli bir elektrik süpürgesi zaten yuzde 90 sorunu çözecektir.Bir de Makinanin icinde yıkanmış çamaşırı bekletmemeli hemen asmak ,ya da camasir sepetinde nemli camasir tutmamak gerekiyor.Bu sekilde mikrop ureyebilir.

• Ben genelde sadece iç çamaşırlarının olduğu beyazları 90 derecede, nevresimleri ve havluları 60 derecede, geri kalanları 40 derece yıkıyorum. Yalnız kışın mümkün olmuyor ama yazın muhakkak güneşte kurutmaya gayret ediyorum. Kurutma makinesi almayı düşündüm ama ona da bir türlü net karar veremiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hitechh

Bugun itiabariyle lg 1479fds 9kg lık modelini almış bulunyorum.Gayet güzel bi makine valideye de beğendirdik.Onun aklı aqulaıtısde ıdı ama benim ısrarımla aldı
    Bu arada urunu 1550Tl'ye advantage karta 10 taksit ıle aldım.Hafta sonuna özel bir kampanya ile aldım.Almayı düşünen arkadaşlar varsa eğer benim aldığım yer Marmara Forum Lg mağazasıdır.Alt katta yeri.Haftasonuna özel bir kampanya idi ama almayı düşünen olursa dediğim gibi ben kendilerine ilettim gelsinler aynı fiyata vermeye çalışırız haftaiçi de olsa dedi.Ben satış temsilcisi Savaş Bey ile görüştüm.İbrahim derseniz ismimi dün bu modeli almış diye yardımcı olmaya çalışacaktır.

Lg magazasi mi? Aman allah uzak etsin benden. hele ki izmir bolgesindekiler
  • 
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.