Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (218. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.387
Cevap
160
Favori
1.632.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 216217218219220
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba sevgili Can,Çamaşır makinenizi daha uzun yıllar sorunsuz kullanmanız dileğiyle.

Makinanızı alalı ne kadar oldu acaba?

Saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

Arkadaşlar hepinize merhaba.Sitenizi uzun zamandır takip ediyorum.Gerçekten hepiniz çok sıcak insanlarsınız.Sizlerden bir tavsiye isteğim olacak.

Evimde BoschWAS20762TR model bir çamaşır makinesi var.Hanımın isteği ile aldık tabiki.Biz şu anda memnunuz.Birde bosch marka kurutucu almak istiyorum.Hanım çok işe yarıcak alda gör dedi.Bende almaya karar verdim.Aslında benim istediğim model avantixx8 di.Çünkü tepe homeden aldığımız koltuk takımının yastıklarına kuru temizleme yapılabiliyor sadece.Bende buharlı olduğunu duyunca ve kuru temizle yaptığını görünce almak istedim.Fakat B sınıfıimiş.Sizce A sınıfı kurtma makinesi mi almalıyım yoksa buharlı olanından mı almam gerekir?Model belirtirseniz sevinirim.

Özellikle Candogan62 Bey ve Cool Jocuk.

Yardımlarınızı bekliyorum

Dostum mümkün mertebe B sınıfı makine almayınız. A sınıfı makineler doğa için kesinlikle daha iyidir.

• Bosch WTS86562 modeli A sınıfı.. 1400-1500TL
  • Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

Arkadaşlar hepinize merhaba.Sitenizi uzun zamandır takip ediyorum.Gerçekten hepiniz çok sıcak insanlarsınız.Sizlerden bir tavsiye isteğim olacak.

Evimde BoschWAS20762TR model bir çamaşır makinesi var.Hanımın isteği ile aldık tabiki.Biz şu anda memnunuz.Birde bosch marka kurutucu almak istiyorum.Hanım çok işe yarıcak alda gör dedi.Bende almaya karar verdim.Aslında benim istediğim model avantixx8 di.Çünkü tepe homeden aldığımız koltuk takımının yastıklarına kuru temizleme yapılabiliyor sadece.Bende buharlı olduğunu duyunca ve kuru temizle yaptığını görünce almak istedim.Fakat B sınıfıimiş.Sizce A sınıfı kurtma makinesi mi almalıyım yoksa buharlı olanından mı almam gerekir?Model belirtirseniz sevinirim.

merhaba..adım selim.cool jojuk sadece nick'm :)

ben açıkçası bu işlerden hiç anlamıyorum desem yeridir.candoğanın bildiklerinin binde 1 ini biliyorum desem yeridir :) o yüzden bu konuda candoğana kulak vermeniz daha iyi olacaktır.

• Bosch WAS20361TR LOGİXX8 modeli hakkında bilgisi olan varmı arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sniper_222

Bosch WAS20361TR LOGİXX8 modeli hakkında bilgisi olan varmı arkadaşlar.

Şu an satılan Siemens WM10P360TR, Profilo CM1000PTR ve Bosch WAS20360PTR modellerinin aynısıdır. Klasik tip fırçalı motoru var. Program seçenekleri diğer modellere nazaran daha sınırlı. Bunun dışında tambur hacmi ve genel kalitesiyle düşünülebilir. Alman üretimidir.
    quote:

Evimde BoschWAS20762TR model bir çamaşır makinesi var.Hanımın isteği ile aldık tabiki.Biz şu anda memnunuz.Birde bosch marka kurutucu almak istiyorum.Hanım çok işe yarıcak alda gör dedi. Bende almaya karar verdim.Aslında benim istediğim model avantixx8 di.Çünkü tepe homeden aldığımız koltuk takımının yastıklarına kuru temizleme yapılabiliyor sadece.Bende buharlı olduğunu duyunca ve kuru temizle yaptığını görünce almak istedim.Fakat B sınıfıimiş.Sizce A sınıfı kurtma makinesi mi almalıyım yoksa buharlı olanından mı almam gerekir?Model belirtirseniz sevinirim.

Merhabalar,
    Buharlı modeli tecrübe etme şansım olmadığından verimini maalesef bilemiyorum. Fazlaca kullanacağınızı düşünüyorsanız B sınıfı olmasını sineye çekip alabilirsiniz.

Benim tavsiyem fiyatı uygun olduğundan 7kg A++++ sınıfı Avantixx7 modeli olacaktır.
    http://www.beyazesyam.com/Bosch-Bosch-WTW84360BY-Hava-Yogunlastirmali-A-Sinifi-Kurutma-Makinasi_16890.html#0

quote:

Arkadaşlar aranızda çamaşır makine ustası varmı ?

Bunda 1 önce Arçelik 3550 çamaşır makinesi arza yaptı . arzasını nedir bilmiyorum ön paneldeki ışığı yanmıyor. içini söküp baktım elektironik kartında bir yanık yok ama bir sorun var elektrik taktımız zaman tik diye bir ses geliyor . ama ışık yanmıyınca çalışmıyor 14 senelik makine sadece motor değişti ilk arzası
    yardım olabilecek varmı? Lütfen bir makine arza sayfası açalım acil herhalde makinem rahmetli oldu .
    galiba yapılmasa yeni makine alıcaz galiba bakalım resimini koydun düymenin yaında ışıkğı var

Makinenin parazit kondansatörünü ve açma kapama anahtarını kontrol etmenizi öneririm. Parazit kondansatörü elektrik kablosunun makineye bağlandığı yerdeki tüp şeklindeki parçadır. Bu parçayı çıkarıp kabloları kısadevre ederek bozuk olup olmadığını anlayabilirsiniz.

• Merhabalar,
    Öncelikle buradaki bilgi birikimine hayran kaldığımı söylemeliyim.
    Bir süredir araştırıyorum. Bosch marka çamaşır makinesi almak istiyorum ama kafamda net olmayan birkaç soru var:

Önce 7 kg'lık bir model beğenmiştim, fakat bosch'un bu yeni fırçasız motorunu ve 8 kg'lıkların Almanya üretimi olup daha dayanıklı olduğunu duyunca vazgeçtim. Şunları merak ediyorum:

1 - Fırçasız motorlar sessiz olmalarının yanı sıra normal olanlara göre çok daha dayanıklı oluyor mu?

2 - 8 kg'lık serilerde bulunan "süresiz miktar otomatiği" ile bütün modellerde bulunan "miktar otomatiği"nin çalışma bakımından farkı nedir?
    Örneğin, 8 kg'lık bir modelde beyazlar programını seçip 2 kg lık çamaşır yıkadığımda veya aynı şeyi 6 kg'lık bir modelde yaptığımda hangisi daha az su ve elektrik tüketir?

3 - Alman yapımı veya yerli üretim olması sizce aradaki fiyat farkına değer mi?

Almışken iyisi olsun diye düşünüp 20763 modelini sipariş ettim, ama şimdi düşünüyorum..

yaklaşık 850 TL'ye 6 kg'lık bir model alabiliyorum. Hatta onun da mix 40 programında 3kg çamaşırı 32 litre su ile yıkayabiliyorum. Eğer motorda dayanıklılık konusunda da problem yaşamayacaksam ve az çamaşır yıkamam gerektiğinde 6kg'lık makinedeki "miktar otomatiği" güzel bir şekilde çalışacaksa, aradaki 700 TL neden cebimde kalmasın?

Aslında benim büyük makineye gerçekten ihtiyacım yok, hatta büyük makine daha çok tüketecekse 5 veya 6 kg'lık alsam daha iyi olacak, ama o modellerde de kalite sorunu olabilir diye düşünüyorum. Düşüncemde haklı mıyım?

Sizce aradaki farka değer mi?

Saygılar...

• 2006 da aldığım Arçelik üretimi 7kg 1600dd Blomberg kullanışlı ve sessiz bir makinaydı, tasarımı güzeldi ancak sürekli sorun çıkardı ve sıkmada sarsılıyordu.

Sevgili Candoğan ı dinleyip Alman üretimi 8kg 1200dd Bosch aldım, bir makinada ne gibi sorun çıkabilir unuttum aldığımdan beri
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperkocatas

Merhabalar,
    Öncelikle buradaki bilgi birikimine hayran kaldığımı söylemeliyim.
    Bir süredir araştırıyorum. Bosch marka çamaşır makinesi almak istiyorum ama kafamda net olmayan birkaç soru var:

Önce 7 kg'lık bir model beğenmiştim, fakat bosch'un bu yeni fırçasız motorunu ve 8 kg'lıkların Almanya üretimi olup daha dayanıklı olduğunu duyunca vazgeçtim. Şunları merak ediyorum:

1 - Fırçasız motorlar sessiz olmalarının yanı sıra normal olanlara göre çok daha dayanıklı oluyor mu?

2 - 8 kg'lık serilerde bulunan "süresiz miktar otomatiği" ile bütün modellerde bulunan "miktar otomatiği"nin çalışma bakımından farkı nedir?
    Örneğin, 8 kg'lık bir modelde beyazlar programını seçip 2 kg lık çamaşır yıkadığımda veya aynı şeyi 6 kg'lık bir modelde yaptığımda hangisi daha az su ve elektrik tüketir?

3 - Alman yapımı veya yerli üretim olması sizce aradaki fiyat farkına değer mi?

Almışken iyisi olsun diye düşünüp 20763 modelini sipariş ettim, ama şimdi düşünüyorum..

yaklaşık 850 TL'ye 6 kg'lık bir model alabiliyorum. Hatta onun da mix 40 programında 3kg çamaşırı 32 litre su ile yıkayabiliyorum. Eğer motorda dayanıklılık konusunda da problem yaşamayacaksam ve az çamaşır yıkamam gerektiğinde 6kg'lık makinedeki "miktar otomatiği" güzel bir şekilde çalışacaksa, aradaki 700 TL neden cebimde kalmasın?

Aslında benim büyük makineye gerçekten ihtiyacım yok, hatta büyük makine daha çok tüketecekse 5 veya 6 kg'lık alsam daha iyi olacak, ama o modellerde de kalite sorunu olabilir diye düşünüyorum. Düşüncemde haklı mıyım?

Sizce aradaki farka değer mi?

Saygılar...

1) Fırçasız motorlarda 10-15 yıl sonra biten bir fırça olmadığından ve mıknatıs mantığıyla çalıştığından daha az ısınıp yıpranıyor. Dolayısıyle ömrü daha uzun.

2)Süresiz miktar otomatiğinde istediğiniz an çamaşır ekleyebiliyorsunuz, makine program akışını eklediğini çamaşıra göre tam anlamıyla uyarlayabiliyor. Çamaşırın eklenemeyeceği durumlarda ekrandan sizi uyarıyor. Bosch'un miktar otomatiğinin hassas çalıştığını söyleyebilirim.

3)9,5 senedir yerli yapım Siemens'i kullanan biri olarak Alman yapımı üst sınıf cihazlarla kıyasladığımda fiyat farkını hakettiklerini söyleyebilirim.

Kısacası bence tercihiniz oldukça isabetli olmuş. Daha fazla araştırmayla biraz daha uygun fiyata alabilirdiniz diye düşünüyorum.

• Cevap için teşekkürler,

Cevabınızdan çıkarımım şu yönde oldu,

Enerji ve su tüketimi bakımından 8 kg'lık alman üretim makinelerin çok da fazla bir avantajı olmayacak. Aslında verdiğimiz fiyat farkını burada kalite'ye ve kullanım rahatlığına veriyoruz.

Bulaşık makinesi alırken bu kadar zorlanmamıştım, SMS53M32EU aldım, o da alman üretimi bir bosch. Karar vermek pek güç olmamıştı çünkü tüketim değerleri daha ucuz modellere göre çok avantajlıydı zaten.. 7 litre su ile tam kapasite yıkayabilen en ucuz modeli aldım gidip, ve çok da memnunum.

Bu arada 20763 için bana verilen fiyat 1490 TL idi. Makinem henüz gelmediği için satışı iptal etme şansım var, ve iptal etmeyi de düşünüyorum, çünkü dün bir başka bayi peşin 1450 TL'ye bırakabileceğini söyledi telefonda.

Son bir soru, biraz daha ucuz olduğu için 20461 modelini düşünsem nasıl olur? Bildiğim kadarıyla 20461'de
    - 16 çeşit leke programı yok
    - Dolaşım sensörü yok (Bunun da tam olarak ne işe yaradığını anlamış değilim...)
    bilmediğim başka bir fark var mıdır iki model arasında?

20461'i de yaklaşık 1350 TL'ye bulabiliriz sanırım...

Tekrar teşekkürler...

• cevaplar için teşekkürler selim ve candogan 62 bey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: oerisken

arkadaşlar merhaba
    geçen ay burdaki tavsiyeleri takip ederek bosch wae20463 çamaşır makinesi aldım
    fakat son 2 gündür yıkadığım çamaşırlar yaklaşık normal program süresinden 1 saat 20 dakka erken bitiyor
    süre aniden kısalıveriyor bir türlü anlam veremedim buna
    acaba benmi yanlış birşey yapıyorum yoksa servis mi çağırmam gerekiyor???
    kullandığım program ön yıkamalı beyazlar/renkliler, eco perfect ve kolay ütüleme seçili, 30 derece..

Makinenizi tam 7kg olarak mı dolduruyorsunuz?

Eğer makineniz ön yıkama> yıkama> 3 durulama> sıkma şeklinde programı bitiriyorsa durum normaldir.

Makinenin 3 durulama yapıp yapmadığını yumuşatıcı almasından anlayabilirsiniz. Program akışı yukarıda yazdığım gibiyse makine çamaşırın cins ve miktarını algılayarak program süresini değiştiriyordur.

hmmm bu makinelerin çamaşırın cinsini tanımak gibi bir özelliğide mi var??
    ben tek kişiyim o yüzden ağzına kadar makineyi doldurma şansım yok :)
    en son yıkamamda içine 4-5 atlet ve bir tanede laboratuvar önlüğü attım
    ondan öncesindede sanırım 4 en fazla 5 tane gömlek atmıştım ve eve geldiğimde pragramın hayretle bittiğini gördüm
    ilginiz için tekrar teşekkür ederim...

• Candogan bey biliyorsunuz ben daha önce candy kullanıyordum,sonra LG 1247 aldım,candy de yazliga gidecek.Fakat bir şey farkettim ki benim candy son zamanlarda çamaşırları pek temiz yıkamıyor,lekeleri çıkarmıyordu.bu nedenle ben de her seferinde çamaşır suyu vs.kullanıyordum ve yine de olumlu sonuc alamıyordum.bunu simdi LG yi kullanmaya başladıktan sonra daha da iyi anladım.su an çok az bir deterjanla hatta on yikama bile yapmadan çok iyi sonuc alıyorum.üstelik yine eski kullandığım deterjani kullanıyorum.sorum su ki acaba benim candy de ne gibi bir sorun olabilir,acaba benim çözeceğim bir seymidir.çünkü durum boyleyse hic bosuna yazliga tasimaya calismayip İkinci el bir makina alayım daha iyi.gorusleriniz için şimdiden teşekkürler ...
    Ayrica gecen gün kipada tesco marka tablet jel deterjana rastladım,fiyatı da uygun.aynı bulaşık makinası deterjani gibi cevresi jelle kaplı,çamaşırların icine rahatca konulabiliyor.ben şimdilik beğendim.nette araştırdım kullanana da rastlamadım,paylasmak istedim,saygilar...

• bende beko d 7122 m var ve hiç memnun değilim sürekli ağrıza çıkartıyor mesela iki kere yağ lekesi yapıyo diye servis çağardık ikisindede 50 şer kağıt aldılar bi kere ekranı açılıyordu ama ekranda programlar yazmıyordu ve bunun gibi bir sürü şey daha var kimseye beko önermem.birde sorum olcak size candoğan bey yazlığa gitcek diye ikinci el bi makine almıştım arçelik 3320 ama bu makineden pek de memnun değilim arçelik 2200 ün görüntüsünü vermek istiyorum bu makineye sizce bu mümkün müdür?
  • Herkeze merhaba, Sonunda Bosch WAS2046O modelini almaya karar verdim.Bu modeli kullanan varsa deneyimlerini paylaşabilirmi..
    Hoşuma giden en iyi özelliği tek tuşla 2 saatlik yıkama programını 1 saate düşürebiliyor..

Sevgili Candoğana çok teşekkür ederim.Herkese elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmRe2200

bende beko d 7122 m var ve hiç memnun değilim sürekli ağrıza çıkartıyor mesela iki kere yağ lekesi yapıyo diye servis çağardık ikisindede 50 şer kağıt aldılar bi kere ekranı açılıyordu ama ekranda programlar yazmıyordu ve bunun gibi bir sürü şey daha var kimseye beko önermem.birde sorum olcak size candoğan bey yazlığa gitcek diye ikinci el bi makine almıştım arçelik 3320 ama bu makineden pek de memnun değilim arçelik 2200 ün görüntüsünü vermek istiyorum bu makineye sizce bu mümkün müdür?

Arçelik 3320ye 2200 görüntüsü vereceğinize aynı fiyata 2300 alabilirsiniz(5,5kg 1000 Devir)
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmRe2200

bende beko d 7122 m var ve hiç memnun değilim sürekli ağrıza çıkartıyor mesela iki kere yağ lekesi yapıyo diye servis çağardık ikisindede 50 şer kağıt aldılar bi kere ekranı açılıyordu ama ekranda programlar yazmıyordu ve bunun gibi bir sürü şey daha var kimseye beko önermem.birde sorum olcak size candoğan bey yazlığa gitcek diye ikinci el bi makine almıştım arçelik 3320 ama bu makineden pek de memnun değilim arçelik 2200 ün görüntüsünü vermek istiyorum bu makineye sizce bu mümkün müdür?

bende de bu modelden vardı.yıkamasından memnundum ama üst üste sorunlar çıkınca değiştirdim.özünde çok güzel çamaşır yıkayan bir makinedir ama kalitesi bakımından pek iyi olduğunu söyleyemem

• Selamlar,
    2 ay önce Can Doğan beyin önerisi ve sıkı bir araştırmadan sonra Electrolux EWW 148540W çamaşır makinesi aldım. Bu makine hakkında bilgi almak isteyenler için birkaç şey yazmak istedim. Makineden çok memnunum. Makineyi tezgah altına gömeceğim için Bosh'u listemden önceden çıkarmıştım. Bu makinede, yıkama esnasında, mekanda hiçbir şekilde fazla nem olmuyor. Yalnız makinenin derinliği biraz sorunlu. Bildiğiniz gibi standart tezgah derinliği 60+3 cm(dolab:56+4=60cm - tezgah:63 cm) dir. Bu makinenin derinliği ise tam 63cm. Arkada musluk vs herhangi birkaç cmlik bir şey varsa benim makinede olduğu gibi tezgah altından dışarı taşıyor. Eski makinem brüt tam 60cm idi ve arkasında da, kendi tezgahından içeride 2-3 cm boşluk vardı; bunda ise öyle birşey yok. Programları kullanışlı ve diğer makinelere göre olabildiğince müdahale edilebilir şekilde. Tek sefer yıkama ve kurutmada müdahale edemediğiniz durumlarda da, yıkama, sıkma ve kurutma kısımlarını programlar bittiğinde veya ayrı ayrı girebiliyorsunuz. Bunu şu şekilde anlatayım: Mesela yünlü veya sentetik çamaşır yıkıyorsunuz. Normal programda, tek sefer yıkama/kurutmada sabit sıcaklık/sıkma/kurutma var ve çamaşırlar nemli(hatta ıslak) çıkıyor. Bunu ben deneme yanılma yöntemiyle çözdüm.İlk önce ayrı bir kurutma yaptım. Tabii olarak yünlüler küçüldü!:)Sonra sıkma devrini yükselttim. Tabii olarak yünlü yıkama modu devre dışı kaldı. Kurutmayıda çok hafif veya havalandırma derecesinde çalıştırdım. Sorunu çözdüm. Pamuklularda böyle bir sorun yok, kendi programı ile çok iyi yıkıyor/kurutuyor. Bazen yeni çamaşırlarımı daha az yıpranması, süreden ve enerjiden tasarruf için varsayılan 40 derecede değilde 30 da yıkıyorum. Yünlü, sentetik gibi çamaşırlarda ise çamaşırın cinsine( kazak, pamuklu-sentetik karışık veya tüller gibi) göre kendinize göre bir yıkama programı yapıyorsunuz. Tülleri hassas çamaşır modunda yıkayıp daha sonra nemli kurutma modunda süreyi düşürerek kurutuyorum mesela.
    Son sıkma devrinde bile fazla gürültü yapmıyor. Geceleri bile sıkmayı 1400 devirde kullanabiliyorum. Makinenin kullanıcıya bu kadar müdahale imkanı vermesi, çıkan çamaşırları görünce insanı profesyonel çamaşır yıkama uzmanı gibi hissettiriyor. Evde, benim eski makine yüzünden, 2 sene boyunca doğru dürüst hiçbirşey yıkanmadığı için 2 ay boyunca neredeyse her gün günde 24 saat çalıştırdım. Yani body-body testen alnının akıyla çıkmış gibi görünüyor.:)
    Artıları çok fazla. Diğer makinelerle karşılaştırma yapılırsa epey bir artısı var. Peki eksileri derseniz, bu konu artılarından daha önemli. Daha önce söylediğim gibi derinlik ebadı bir. İkincisi bez ve spor ayakkabı kurutmada Bosch'taki gibi makine içine takılan ilave bir aparat yok. O yüzdende tangur tungur sesler geliyor. Electrolux'ün tasarımında bunu atlaması benim gibi bir tasarımcı için büyük hata. Hiç olmazsa opsiyon olarak böyle bir şey sunsalardı iyi olurdu. Bu söylediklerim bazılarına çok gelebilir ama diğer eksi bir tarafı olan piyasadaki( Miele'den sonra) en pahalı makine olması makineyi alanlara "bu niye yok" , daha ucuzlarında bile var dedirtiyor. Bir diğer eksisi, kendini otomatik temizleme özelliği yok. Yünlü yıkadıktan sonra veya benim gibi evde bol tüylü bir hayvanı olupta örtüleri yıkayıp kuruttuktan sonra makinenin kazanında az da olsa tüy vs kalıyor. Veya 30 derece gibi bir sıcaklıkta çok kirli bir şeyi yıkadıktan veya kuruttuktan sonra makine kapağında kirlenme görüyorsunuz. Birkaç kere normal çamaşır yıkadıktan sonra bile, kapak ile kazan arasındaki plastik conta içinde artıklar birikmiş olabiliyor. Bütün bunları gözden kaçırırsanız bir sonraki yıkamada üzerinde tüy olması imkansız olan bir çamaşırınızda bile ütülerken tüy bulabiliyorsunuz. Zaten makinenin el kitabında bu konu hakkında tavsiye verilmiş, soğuk yıkadığınız çamaşırdan veya belirli bir yıkamadan sonra makinenin kendini temizlemesi için en yüksek sıcaklıkta sıkmasız, deterjanlı bir boş yıkama yaptırın diyor. Sabit yıkama ve kurutma programlarının süreleri biraz uzun. Örneğin 6kg pamuklu çamaşırı tam yıkama/kurutma modunda, 6 saate yakın bir sürede yıkıyor/kurutuyor. İlla gel bana müdahale et süreseyi biraz azalt diyor yani. Tabii olarak ta, daha acemi olduğum için "acaba süre ile oynasak iyi yıkmaz mı?" sorusunu sordurtuyor. Ne demişler her kadı kızında hata olur. Hiç bişi bulamasaydık "ütülemesi niye yok" derdik mesela!:) Şaka bir yana, 2 aydır çamaşır yıkanınca, çıkan ütülenecek çamaşır miktarı da devasa oluyormuş. Ütüle ütüle bitmiyor.
    Can Doğan beye makine alımı konusunda ki alakası ve yardımı için tekrar teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ziglog -- 16 Ocak 2011; 6:37:19 >

• Merhaba arkadaşlar hafta sonu ürünleri inceleme ve mağazalara danışma fırsatım oldu.
    Çamaşır yıkama+kurutma performansının şuan için yetersiz olduğu düşünülürse son kararımı iki ürünü ayrı ayrı olarak almak.
    çamaşır yıkama WAS 20763 TR yada WAS 20461 (Aralarındaki farkı lütfen açıklayınız )
    Kurutma : WTW 86561 TR her ikisi de BOSCH
  • 
Sayfa: önceki 216217218219220
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.