Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA BUZDOLABI VAR VE MEMNUN MUSUNUZ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
9
Cevap
1
Favori
721
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Beyaz Eşya >> Buzdolapları >> EVİNİZDE HANGİ MARKA BUZDOLABI VAR VE MEMNUN MUSUNUZ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
Mesaj
 • Yüzbaşı
  993 Mesaj
  Merhaba Arkadaşlar...

  EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ

  BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ???

  gibi oldukça aktif ve herkesin birbirine Çamaşır makinesi ve Bulaşık makinesi tavsiye ettiği bu iki konu, sayfalarca okunabiliyor.
  Hepimiz evimizde her an değiştiremediğimiz bu dayanıklı tüketim mallarından, FİYAT / PERFORMANS anlamında iyi bir alışveriş yapmak istediğimiz ve bu konuda fikirlerimizi paylaşmak için buradayız.


  GELİN BUZDOLABI KONUSUNDA DA AKTİF BİR KONU AÇALIM VE DEVAM ETTİRELİM.

  Konuya katkıda bulunacak arkadaşlarımıza şimdiden teşekkürler..  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demayc -- 15 Aralık 2016; 16:6:44 >  |
  |
  _____________________________
  Honda, Xiaomi, Profilo, Siemens, Samsung, Nokian
 • Yüzbaşı
  993 Mesaj

  Bulaşık makinesi ve Çamaşır makinesi tavsiyeleri konusunda görüşleri ile bizleri yönlendirip bilgilendiren, değerli üyelerimiz
  @lordford50 ve @candogan62 arkadaşlarımızdan da bu konuya ilgi bekliyoruz,
  ki diğer konular ile karışmasın, Buzdolabı da tek konuda toplansın..
  |
  |
  Bahsedilenler: candogan62 , lordford50
  _____________________________
  Honda, Xiaomi, Profilo, Siemens, Samsung, Nokian
 • Yüzbaşı
  993 Mesaj

  @**cyborg** forum arkadaşımızdan 2014 yılı görüşleri ..

  Hocam çok bilgili olmasam da kafanızda şekillenmesi açısından yazayım.
  Eskiden evlerimizde kullandıklarımız statik dolaptı. Bu dolaplar çok fazla buzlanma(karlanma) yapardı bildiğiniz gibi.
  No-frost ise karlanma yapmayan bir teknoloji bunu da soğuk kuru hava üfleyerek başarıyor.
  Low frost ise Bosch-Siemens-Profilonun ürettiği statik dolaplara verilen isimdir. Liebherr bu teknolojiye smart frost ismini vermiştir misal.
  Low frost anlamından da anlaşılacağı üzere az miktarda buz demektir ve eski statik dolapların yeni versiyonu, daha az karlanma yapan tipidir. Soğutucu kısımdaki karlanma oluşmazken(aslında oluşur da dolap kendisi eritip suyu dışarı verip buharlaştırır), dondurucu kısımda oluşan karlanma çok azdır ve senede 1 eritme işlemi yetmektedir (çok sıcak iklimde değilseniz ve kapağı fazla açık bırakmazsanız)

  Bosch-Siemens-Profilo(BSH) için iki dolap türünü kıyaslayayım size kısaca...
  No Frost: karlanma yapmaz, her rafın sıcaklığı eşittir, enerji tüketimi fazla fiyatlar pahalıdır.
  Low Frost: Sadece derin dondurucu kısmında az miktarda karlanma yapar, soğutucu kısmında raflar arası sıcaklık farkı vardır(7-8 dereceyi gören kullanıcılar var), enerji tasarrufu daha fazla fiyatları daha ucuzdur.

  NoFrost-LowFrost tercihini kendiniz yapmalısınız. Ben de buradan öğrendiklerim sonucunda low frost dolap tercih ettim. Low frostun 2 önemli dezavantajı var. Birincisi derin dondurucu az da olsa karlanma yapıyor. diğeri ise raflar arası sıcaklık farkı ki bunu avantaj olarak görenler de var. Benim için de avantaj olabilir eğer çok fazla fark olmazsa. Buna karşın Lowfrost daha ucuz, enerji tüketimi daha az.
  Yerimizin genişliği 72cm olduğundan bizim için en fazla net hacim verecek dolap tipi olması da cabası.
  BSH için konuşursak yiyeceklerin taze tutulabilmesi açısından Low-Frostların çok daha iyi olması benim tercihimi etkileyen kriterdi.
  Ayrıca BSH grubunun no-frostlarını pek beğenmemiş kullananlar.

  Bosch Siemens Profilo aynı fabrikadan çıkar modelleri de aynıdır birkaç aksesuar dışında, fakat profilo daha ucuzdur(malzeme kalitesi farkından diyenler var forumda)
  No-Frost Sharp ve Liebherr harici model bakmadığımdan tavsiyede bulunamam, fakat low frost almaya karar verirseniz liste fiyatlarıyla Boschun 2 dolabını yazayım. Sadece enerji tüketimleri farklı bildiğim kadarıyla.
  KDV58VW30N--A++ 1649TL
  KDV58VW20N--A+ 1399TL
  Bayilerden ve internetten daha ucuza bulabilirsiniz ya da Siemens muadillerini Serdar Beyden alabilirsiniz forumdan uygun fiyatlarla. Ya da daha uygun fiyatlarıyla profilo tercih edebilirsiniz.

  A++ olan model A+'ya göre senede 30 lira daha fazla tasarruf sağlar elektrikten ama kağıt üzerindedir bu fark. Gerçek hayatta bu değer daha mı fazla yoksa daha mı az olur bilemiyorum.
  |
  |
  Bahsedilenler: **cyborg**
  _____________________________
  Honda, Xiaomi, Profilo, Siemens, Samsung, Nokian
 • Yüzbaşı
  993 Mesaj

  @elmaci arkaşımızdan

  NO FROST: sözlük anlamı buzlanma yok demek. ama temelde tam bu durumu sağlamaz. soğutma; kabin dışındaki soğutma panellerinden geçirilip soğutulan havanın kabin içine gönderilmesi ile sağlanır. karlanma veya buzlanma bu kabin dışı bölümde oluşur ve kullanma alanında kar-buz olmadığı için karlanma-buzlanma yapmadığı izlenimi oluşur sadece. bu kabin dışı kar-buz kompresör ısısından faydalanılarak buharlaştırılıp uzaklaştırılır. saman zaman oluşan buzun ani-şok ısıtma ile kırılması sağlanarak kompresör üzerindeki buharlaşma tavasına düşmesi sağlanır. hava sirkülasyonu devamlı olmalıdır. bu yüzden no-frost sistemde ilave fan sarfiyatı vardır.yine bu sistem ciddi boyutta hava dolaşımına ihtiyaç duyduğu için yeterli duvar izolasyonu sağlanamaz ve kayıp fazla olur. 12 saatten uzun elektrik kesintileri no-frost dolapta gıda bozulması başlatır.

  LOW FROST: az buzlanma anlamına gelir. eski statik sistem dolabın entegre regüle devrelerle desteklenip dijital termostat vasıtasıyla ayarlanan ısı seviyesini hassas biçimde koruyabilen halidir. soğutma odasındaki statik panelde oluşan karlanma hızlı müdahalelerle eritilip buharlaşma tavasına aktarılır. bu sırada kabin ısısı yükselmez ama soğutucu panel kısa süreli ısınıp tekrar soğutmaya geçer. bu sistemle soğutma odası buzlanmadan korunur. aynı şey dondurucu bölüm için geçerli değildir. burada buz oluşmaması için kaliteli bir izolasyon yeterli gelir zaten. dondurucuya ambalajsız gıda konmazsa, kapağı sık açılmazsa mevcut kaliteli izolasyon sayesinde hemen hiç buzlanma-karlanma olmayacaktır. soğuk hava fanı olmadığı ve duvar izolasyonuna engel hava sirkülasyon kanalları bulunmadığı için enerji tüketimi oldukça düşüktür. ayrıca 48 saat kesintiye dayanıklıdır.

  fakat bu üstünlüklerine rağmen firmalar low-frostu olağanüstü pahalı satıyorlar. no-frosttan ucuz satmalarına rağmen low-frost yaptıran sistemin maliyeti buzdolabının satış bedelinin otuzda biri kadar bile değil. uğur cam kapaklı şişe soğutucuya işçilik dahil yüz lira civarında masrafla dijital termostat taktırdım, dandik şişe soğutucu resmen low-frost dolap haline geldi. aşı dolabı olarak kullanıyorum. +4 ile +8 arasında sıcaklığını koruyor, hafifçe buzlanıp buzlanıp eritiyor. ön kapağı cam olduğu için bütün aşamaları takip edebiliyorum.

  saygılarımla.
  |
  |
  Bahsedilenler: elmaci
  _____________________________
  Honda, Xiaomi, Profilo, Siemens, Samsung, Nokian
 • Yarbay
  12573 Mesaj
  GÜZEL KONU. HAYIRLI OLSUN.
  _____________________________
  halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi
  olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi...

  “Ümitvar olunuz! Şu istikbâl-i inkılâbat içerisinde en gür seda İslâm’ın sedası olacaktır”
 • Yüzbaşı
  993 Mesaj

  Teşekkürler üstad...
  Marka-Model ayırt etmeksizin tek konu üzerinde birleştirmek daha iyi bir çözüm olacak diye düşündüm..
  Sizin gibi ve konusunda foruma faydalı olabilecek tüm forum arkadaşlarımız için..
  İnşallah faydalı bir başlık olur
  |
  |
  lordford50 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
  Honda, Xiaomi, Profilo, Siemens, Samsung, Nokian
 • Yarbay
  2574 Mesaj
  KDV58VW20N Ve KDV58VW30N muadili Siemens ve Profilo dolap modelleri nedir. Fiyat olarak aradığım seviyelerde. Alternatif olarak Samsung rl4323 yada Samsung rl4003 düşünüyorum ev Amerikan mutlak olduğundan sessizlik de cok önemli benim icin
  |
  |
 • Yarbay
  5091 Mesaj
  Samsung un twincool dolaplari nasil memnun olan varmi
  |
  |
 • Er
  6 Mesaj
  Hocam bizde Samsung a yoğunlaştık. RT50K6200WV No-Frost Buzdolabı , Twincooling plus sistemi var , 375 lt soğutucu , 125 lt dondurucu hacmi var. Fiyatlara baktım diğer markalara kıyasla samsunglar uygun gibi geliyor. Servis rezaleti vs. yazılar görüyorum o beni düşündürtüyor. Sizce hangi markaya yoğunlaşmalıyız , tavsiye edeceğiniz ya da uzak durun diyeceğiniz özellikler var mı ?
  |
  |
  _____________________________
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
SEO
Canlı Tv izle
SEO
haberler
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.