Şimdi Ara

Evinin önünü kendi bildiğine garaj ilan etmek.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evin altındaki dükkanı garaj ilan edip kapı önüne dubo koyarak kardeş burası garak önüdür diye hak idda ederseniz sadece idda etmiş olursunuz.

Oranın garaj sayılabilmesi için devletten gerekli izinlerin almanız gerekli belediye kendi kafasına göre yada döner sermayesine para verirseniz gelip size bir güzellik yapar ve garaj önüne dubo çakabilir ancak bu durum trafiği zora sokakmaktadır.

1. örnek
    Mahalle arası sağlı sollu park edilmiş iki araba karşılaştınız az ilerideki boşluğu görerek ilerlediniz bir baktınız aa garaj yeriymiş dubo koymuşlar o dubalar sizin oraya girişinizi engelliyorsa ise yasak bir durumdur kimse mahalle arasını kendi alanı diye parselleyemez.
    bunlara itibar etmeyin duboların üzerine çıkıp kırın.

İlgili şikayetimde belediye ilk başta çözüm üretmeye yanaşmamış bimer başvurusu sonucu gelip yola yakın olan dubolar kesilmiştir.

siz yinede garaj önüne park etmemeye özen gösterin ancak gün boyu orayı parsellemek haksız bir durum oluşturur tüm evlerin altındaki dükkana 1 arabalık garaj ilan edildiğini düşünün tüm sokaklar dubo ile dolsun.

bide kapı önüne taş koyanlar var kaç kere motorla kenarı kaçarken çarpma tehlıeksı yasadım o taşları alıp atın yada şikayet edin gelip alıyorlar.

Mahalle arasında tek bir park kuralı vardır neresi boş ise oraya park edersin bulamazsan git 5 mahalle arkaya park et ölmezsin!

Evinin önünü kendi bildiğine garaj ilan etmek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi querywilly -- 25 Kasım 2016; 22:31:41 >

• Ben oraya arabayı çektiğimde çizip zarar verirlerse devlet onu da karşılıyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ebu Hureyre

Ben oraya arabayı çektiğimde çizip zarar verirlerse devlet onu da karşılıyor mu?

sen yabancı mahallede park etmemeye özen göster sonuçta gidip arabanı taksime bırakırsın değnekçi gelir para ister ya oda çizerse kafasında gidersen hiçbirşey çözüme ulaşmaz ama garaj sahibi belli aynı mahallede ise büzük yiyorsa çizer!
  • querywilly Q kullanıcısına yanıt
    Benim evimin altında açıköğretim bürosu var, sınav ve kayıt günlerinde kalabılığı az çok tahmin edersin. Garajımızda olmadığı için tüm apartman sakinleri 3 sokak yukarıya falan çekiyoruz arabalarımızı. Kimseninde arabasını çizmiyoruz. Ama ben şimdi bu yasaya güvenip gidip aracımı garaj önüne çeksem tapılacak muameleyi az çok kestirebiliyorum. Türkiyede bazı şeyler yasaların üzerinde. Malesef ki bu da onlardan biri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ebu Hureyre

Benim evimin altında açıköğretim bürosu var, sınav ve kayıt günlerinde kalabılığı az çok tahmin edersin. Garajımızda olmadığı için tüm apartman sakinleri 3 sokak yukarıya falan çekiyoruz arabalarımızı. Kimseninde arabasını çizmiyoruz. Ama ben şimdi bu yasaya güvenip gidip aracımı garaj önüne çeksem tapılacak muameleyi az çok kestirebiliyorum. Türkiyede bazı şeyler yasaların üzerinde. Malesef ki bu da onlardan biri.

senın oraya girip çıkmanı engelleyen bir durum var örneğin demir çakma zincir koyma 1 saatlik işin olabilir mahallede geçici duruyor olabilirsin etik olarak garaj önüne araba park edilmesine karşıyım ancak orayı kendi alanın ilan ederek kullanıma kapatacak haraketler bulunmak yanlış adam arayıp polise arabanı çektiremez benım arabamda kamera var büzük yiyen çizer :)

• garajı olan garajı olanın halinden anlar. Araban garajdaysa yada garaja gireceksen kapının önünde bir araç varsa yandın. Şansın varsa sahibini bulursun. Yoksa yandın ki ne yandın. Duba koyan hiçbir şekilde trafiği aksatmiyorsa koysun. Ben hiçbir şekilde garajımin önünü kapatmadım. Çok kavga ettim. Haklı olsan bile başın belaya girer. Geçen eski evimin oraya gittim üst komşum (4 senedir oturan) dayanamamiş tenekeye beton dökmüş garaj kapısinın önüne koymuş. Yeni oturduğum yerde herkes Duba cakmis. Herkese hak veriyorum çünkü gelip arabasını bırakan yabancı biri orada oturan kimseyi düşünmüyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.