Şimdi Ara

Evin yakınındaki tümsekleri kaldırdılar.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tümseklerin insanlık suçu olduğunu düşünürüm. Neden hızlı gidenler yüzünden herkes cezalandırılıyor? Koy eds, hızlı gidene kes cezayı. Fazla yakıta neden oluyor, tüm ülkeyi cezalandırıyorsun.

Ama bu yüzden kaldırmadılar tümsekleri. Tayyip açılışa gelecekmiş, bir kere o yoldan geçecekmiş, o yüzden kaldırmışlar. Çizgileri falan boyamışlar.

Böyle bir zihniyet olabilir mi ya? Bizim paramızı nasıl böyle hoyratça kullanabiliyorlar? Yazık yahu, israf. Bu zihniyete ülkenin ekonomisi tabii iyi olmaz.

• Maalesef uyarı levhası ile hatta ceza ile eğitilemeyen bazı insanlar için fiziksel engel şart.

Düşünebiliyor musunuz, insan diye geçiyor adı ama terbiye etmek icin fiziksel müdahale, engel gerekiyor, çok garip değil mi

Konunun özüne gelirsek, ambulansa bile yolun kapatıldığını gördükten sonra hiçbir şeye şaşırmıyorum.
  • O tümsekler, kasisler olmasın her gün şehir magandalarının kullandığı araçlarla ezilerek ölmüş yüzlerce cenaze çıkar.

Somut ceza yoksa, fiziki yaptırım şarttır.

Diğer mesele herkesin bildiği 'propagandalı israf'.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackGhost12 -- 8 Ağustos 2022; 17:58:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maalesef uyarı levhası ile hatta ceza ile eğitilemeyen bazı insanlar için fiziksel engel şart.

Düşünebiliyor musunuz, insan diye geçiyor adı ama terbiye etmek icin fiziksel müdahale, engel gerekiyor, çok garip değil mi

Konunun özüne gelirsek, ambulansa bile yolun kapatıldığını gördükten sonra hiçbir şeye şaşırmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 8 Ağustos 2022; 18:8:34 >
  • Ne yani, padişahımız maybach’ın içinde saatte bilmem kaç km hızla ilerlerken hoplasın mı aracın içerisinde? O geçsin, yeniden yaparlar bir ara merak etmeyin…

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir yanım; Okul önlerinde, kalabalık yaya geçitlerinde tümsek olmalı.

Herkes aynı trafik bilincine sahip değil ki

Diyor.

Diğer yanımda ;

Bir diğer etken de otomobildir. corollo yerine şöyle kaliteli ve konforlu bir otomobil kullansam da böyle şeyleri dert etmesem diyor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt

Eds koyup ceza kesmek daha etkili olur. Adam tumsekte bile hiz kesmiyor. Tumsegi geçip gazı köklüyor. Pek bir anlamı kalmıyor. Koy iki eds, ort hıza falan bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi commandx -- 8 Ağustos 2022; 20:6:38 >
  • Keşke Sn. Cumhurbaşkanım benim evin yakınlarını da ziyaret etse...

• Konu ile ilgili icimden gecenleri yazamiyorum

Ancak, tumseklerin daha da artirilmasi gerektigini dusunuyorum. Tumsek olmayan yolda gerektigi gibi yavaslarsaniz, arkadan gelen davar tarafindan bicaklaniyorsunuz

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bence hız ölçen ve plaka tespit edebilen otomasyon sistemleri kurulabilir. Hem daha tasarruflu olur güvenli olur hem de daha estetik olur.3

Cihaz hız aşımı oldu mu aracın plakayı alıcak göndericek 3000-4000 tl bak bakalım adam arabaya biniyor mu 🥴😂😂 İmana gelir.İnsan olur bilmeden maganda bile 🤣

• Alıntı

metni:
    ...açılışa gelecekmiş, bir kere o yoldan geçecekmiş, o yüzden kaldırmışlar. Çizgileri falan boyamışlar.

Bu maksatla tümseklerin kaldırılıp boyandığına şükretmen lazım, acil kamulaştırma ile yepyeni bir yol da açabilirlerdi... 

• Son zamanlarda bir tümsek furyası farkettim. Son iki haftadır etrafta 20 adet yeni tümsek gördüğüme eminim, belki fazladır. İyi tarafı eskiler gibi ufak ve dik değil, biraz daha geniş. Hızlı da girsen kolay kolay altı çarpmaz çoğu aracın. Diğerleri bir zıplatıyordu, 20 ile değil 21 ile gitsen altı vuruyordu. :)

• keşke gebze organize sanayi bölgesinin içindeki tümsekleri de kaldırsalar.

yönetime mail atıyorum,

fabrikanın girişine iki yönden 50 m mesafe ile 2 adet tümsek koymanıza gerek yok.

1 adet tümseği fabrikanın girişine koy, zaten iki yönden de trafik yavaşlayacaktır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.