Şimdi Ara

Evimin önünü görmek için güvenlik kamerası? (Yardım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar evimin arkasına 0 yol geçiyor. Fakat bir süredir babamın ve benim aracım çiziliyor vuruluyor. bir kaç defa kapımızın önünden çiçeklerimiz bile çalındı. Evim 2 katlı köy yerinde. Yola bakan tarafından 2 köşesine yolu araçları ve girişi görecek şekilde 2 Adet güvenlik kamerası takmak istiyorum.
    Montaj ve kurulum işinden anlasamda Kamera işine hiç girmedim.
    2 kamera
    kayıt cihazı
    kabloları için felan bilgi verebilir msiiniz.
    Uygun fiyatlı ne kadar a patlar bana. Hangi malzemeleri almam lazım. Özellikleri ne olmalı vs vs. Şimdiden teşekkür ederim cevap veren arkadaşlara

• 4 kanallı kayıt cihazı 250 civarı olsa
    2 tane iş görecek kalitede kameraya da 250 desek
    320 gb harddisk alsan 50 civarı da o tutar (ama cihaza sığması için ince tip olması şart)
    Kameraların 12v adaptörü, 2+1 CCTV kabloları, BNC fişleri, power fişleri falan 70-80 tutar.

Bu şekilde hesapla işte.

Sağda solda gezerken cepten izlemek istiyorsan XMEYE destekli bir cihaz olmasına dikkat etmelisin. Ve evde kayıt cihazından ADSL modeme CAT5 ethernet kablosu çekmelisin.

Ben kameralarımın bazılarını 3.6 mm geniş açılı, bazılarını ise 12 mm dar açılı (ZOOM yapmış gibi yakın gören) modellerden aldım.

En iyisi ayarlanabilir lensli kameralardır. Nasıl bir görüş açısı istediğine henüz karar vermemiş biriysen ihtiyacına göre geniş açılı veya zoomlu olarak ayarlayabilirsin.
    Ama ne istediğini biliyorsan sabit lensli de işini görecektir.

Ha bu arada görüntüyü seyretmek için bir TV veya bilgisayar monitörü şart.
    elindeki TV'lere ve monitörlere göre uygun çıkışı olan cihaz seçebilirsin.
    Mesela son zamanlarda HDMI çıkışlı cihazlar popüler, fakat ben bir odada pc monitörü, diğer odada da eski tip TV kullandığım için VGA+composite çıkışlı cihaz seçtim.

Aklına takılan detay varsa sorabilirsin.

• Ek olarak.
    Kullanacağın kablolar 10 metre veya daha fazla uzunlukta olacaksa kamera adaptörünü voltaj ayarlı olanlardan seçmeni öneririm (şu metal kasalı olanlar ayarlıdır genelde)

çünkü özellikle gece IR ledler yanınca kamera çok akım çeker ve kameraya ulaşan voltaj düşer.
    düşünce görüntü gidip gelebilir, veya kamera saçmalayabilir.
    Uzun kablo çekecek olanlar adaptörü 13 volta falan ayarlasa iyi olur.

Veya kaliteli kablo seçilebilir.
    mesela ucuzları 0.20 mm idi yanlış hatırlamıyorsam, onun yerine biraz daha pahalı 0.50'ler vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djoz -- 4 Mart 2020; 0:2:38 >
  • djoz kullanıcısına yanıt
    Çok iyi açıklamışsınız hocam çok teşekkür ederim 😊 bunları gidip nerden alabilirim acaba ? Ve illa ekran almam lazım mı. En yakın oda yatak odası ve köşeye kayıt cihazını koycam. Telefonda online izlerim ama kayıt açacağım zaman laptop u takıp izlemek istiyorum olur mu öyle ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4ikaos kullanıcısına yanıt
    İstanbuldaysanız okmeydanı perpa'da kamera sistemi satan epey firma var.
    Veya N11 gittigidiyor gibi sitelerden de alabilirsiniz.
    Ama ben yine de bir dükkanda yüzyüze görüşüp konuşarak alışveriş yapmanızı öneririm.

Mesela benim 5 yıllık kayıt cihazım bozuldu geçenlerde.
    Gittigidiyor üzerinden alayım dedim. İlandaki cihazdan farklı bir cihaz gönderdiler, kompozit çıkışı olmadığı için iade ettim.
    Sonra perpa'da AREA güvenlik diye bir dükkana gittim. cihazın çıkışlarını görerek ve dükkancıyla da detayları konuşarak aldım.
    Buraya firma ismi yazdım diye ille o firmadan alın demiyorum, herhangi bir firmadan görerek ve konuşarak alın.

50-60 liraya ikinci el ucuz bir ekran almanızı tavsiye ederim.
    O da olmazsa ilk ayarları yaparken televizyona falan bağlamanız şart.
    Çünkü cepten izlemek için ekrandan karekodu cep tel ile okutturmanız gerekecek. yani ekran veya TV ilk ayarları yaparken mutlaka gerekiyor.

Ve daha önce belirttiğim gibi cepten izlemek için kayıt cihazınızı ethernet kablosuyla ADSL modemin bir portuna takmayı unutmayın.

Laptopun takılabileceğini sanmıyorum.
    Cihazın monitör çıkışı, HDMI çıkışı, analog TV çıkışı, ve ethernet çıkışı oluyor. Laptopa direkt bağlanacak bir çıkışı olmuyor.

Bir de ben masaüstü PC'mden internet üzerinden izlemeyi denedim, o da olmadı.

• Pardon ilk mesajda köyde olduğunuzu yazmışsınız.
    Ben herkesi kendim gibi istanbulda sanıyorum.
  • djoz kullanıcısına yanıt
    İzmir deyim hocam artık kendim buralardan bulup takıcam veya bi firmaya vericem gelip taksınlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.