Şimdi Ara

evidea.com paramın üzerine yattı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.603
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1,5 sene evvel aldığımız ürünü beğenmeyip hemen geri yolladık. Ürün bedelini ısrarla iade etmiyorlar. Defalarca aradım, yazdım ama nafile. İade yaptıklarını iddia ediyorlar. Ancak banka böyle bir işlem olmadığını söylüyor.
    Siz siz olun uzak durun.

• srvngrc S kullanıcısına yanıt
    1.5 sene niye bekledin? İadeden sonra 2 hafta içinde parayı vermezlerse gitseydin tüketici hakem heyetine falan. İade ettiklerini söylüyorlarsa bunu ispat etmek zorundalar. Belge isteyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arbalet

1.5 sene niye bekledin? İadeden sonra 2 hafta içinde parayı vermezlerse gitseydin tüketici hakem heyetine falan. İade ettiklerini söylüyorlarsa bunu ispat etmek zorundalar. Belge isteyin.

Özel bi durum vardı ilk 4-5 ay kart ekstrelerini dahi kontrol edememiştim. Unutmuşum tabi bu sürede. Çok sonra fark ettim iade yapılmadığını. Aradığımda ellerine ulaşmış olan ürün için kargo takip no istediler. Bulduk yolladık yine yapılmadı iade. Açıkçası göz göre göre böyle bi sahtekarlık yapacaklarını düşünmemiştim. Bi aksilik vardır hallederler dedim. Ama halletmek bi yana doğru düzgün ilgilenmediler bile.
  • srvngrc S kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi iade yapıldığına dair belge isteyin. Belki sizin gözünüzden kaçmıştır.
  • evidea.com sigaradan sonra en büyük kanser sebebidir. Müşteri hizmetleri resmen adamla dalga geçiyor. Üç kuruş fazla verip adam gibi sitelerden alın istediklerinizi derim. Benim de çok kötü bir avize alışverişi deneyimim olmuştu. Paramı tahsil edene kadar akla karayı seçtim. Sakın bulaşmayın demiş miydim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arbalet

Dediğim gibi iade yapıldığına dair belge isteyin. Belki sizin gözünüzden kaçmıştır.

kendi muhasebe departmanlarının düzenlediği dekont benzeri bişey yolladılar mail olarak. iade yapıldı diyorlar. ekstrelere baktım iade gözükmüyor. olur ki gözden kaçırdım diye bankayı aradım onlar da iade yapılmamış diyor.
  • bankaya gidip sor, bu işlem kaydı gerçek mi diye. İnternet bankacılığından bakıyorsunuz sanırım,
    ödeme yaptığınız karttan emin olun, iadenin hangi hesaba yapıldığından emin olun.
    işlemlerde evidea olarak geçmiyordur büyük ihtimal, başka bir firma adı yer alıyor olabilir.

Bankaya bizzat gidip dekont işlemini sormanız duruma açıklık getirecektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackSea14

bankaya gidip sor, bu işlem kaydı gerçek mi diye. İnternet bankacılığından bakıyorsunuz sanırım,
    ödeme yaptığınız karttan emin olun, iadenin hangi hesaba yapıldığından emin olun.
    işlemlerde evidea olarak geçmiyordur büyük ihtimal, başka bir firma adı yer alıyor olabilir.

Bankaya bizzat gidip dekont işlemini sormanız duruma açıklık getirecektir

hepsine baktım inanın. internet bankacılığından da baktım, ekstrelerimden de baktım. malzemem yapı diye geçiyor firma adı. bankayı da bizzat arayıp müşteri hizmetleri ile görüştüm. onlar da tüm işlemlerimi tek tek kontrol ettiler sipariş tarihinden bu yana.. yapılmamış diyorlar. firma belki çıkışını yapmıştır ama bir aksilik olmuştur bize ulaşan bi talep yok diyorlar.
  • klasik evidea hiç şaşırmadım. hızlı kargolu ürünümü 19 gün kargolamayıp, her arayışımda ise kargoda yalanını söylemiş ve iade talebimi reddetmiştir. en son her yere yazdım ve thh ye gideceğimi söyleyince 2 saate hesabıma yatırmışlardı:) birde sportive vardır 30 güne ayakkabıyı göndermez ve kargoya verdik 2 güne bilgisi düşer diyerek iadeyi reddeden tabi ona thh ye gitmem gerekmişti o ayrı:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim anlamadığım nokta neden 1,5 sene sonra iade ediyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: scopiora

Benim anlamadığım nokta neden 1,5 sene sonra iade ediyor?

Anlamamak değil yanlış anlamak bu 1,5 sene sonrada iade yok zaten
  • Arbalet kullanıcısına yanıt
    1,5 sene önce alıp iade ettiyse, şimdi mi gelmiş aklına?
  • 2. mesajda aynısını söyledim 3. mesajda cevap geldi İnsanlık hali işte
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.