Şimdi Ara

Evga Ürün Satın Alma Rehberi, Soru - Cevap ve Yardım Konusu (139. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.814
Cevap
117
Favori
116.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
74 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yurt dışında bireysel gönderilerde yaşanan bir durumdur bu. Gelen ürün gümrük işlemleri için sıraya alındığında alıcıya sms ve e-mail atılır ayrıca bir de teslimat adresine mektup gönderilir. Uyarı mesajında bahsedilen mektup bu.

quote:

The shipment was handed over to customs. A letter with your customs information is on the way to you. You can find more information on customs clearance here.

Firmalar vergi numaralarını, bireysel kullanıcılar ise kimlik numaralarını kargo firmasına iletir ve sonrasında gümrük gerekli işlemleri yerine getirerek ürünü teslimat için varış noktasına yönlendirir. Burada bir sorun çıkarsa EVGA iletişime geçecektir aksi halde teslimatı birkaç gün içerisinde yapılır.

Coronavirus, bir çok firmanın işleyişini yavaşlattığından dolayı gecikmeleri normal karşılamak lazım.

• Arkadaşlar rma'dan gönderilen kargom aşağıdaki şekilde zimmet alındı olarak gözüküyor. bu kargo izmir'e direkt gelecek mi yoksa başakşehir ukim'i arayıp gümrükle alakalı işlem yaptırmam gerekiyor mu ?

Edit: kargo gümrükten çıktı ve torba kapandı şeklinde güncellenmiş. sanıyorum problem kalmadı.

Evga Ürün Satın Alma Rehberi, Soru - Cevap ve Yardım Konusu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean-x -- 28 Mart 2020; 13:27:56 >

• Kargomu az önce aldım. Sunduğum tüm belgelere rağmen vergiden muaf tutmadılar. Gümrük memuru diye cahil bir kadını koymuşlar oraya daha ingilizce bilmiyor. Farklı şubelerde farklı insanların vergi ödemeden aldığımı söylediğimde öyle iş olmaz yalan söylüyorlar gibi konuştu.

400 dolar yazmış evga ürüne. 520 tl ödeyip aldım velhasıl.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ocean-x O kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Bir süredir giriş yapamadım bu yüzden geç yanıt veriyorum. Oradaki 400 dolar ürünün sigorta bedelidir. Ürünü almaya gittiğinizde ve durumu açıkladığınızda bu ürüne zaten ilk satın alışınızda gümrük vergisi ödediğinizi, onarım için yurt dışına gittiğini ve RMA Receipt ile teknik servis tarafından değişim yapılarak gönderildiği bilgisi aktardınız mı?

PTT ve devlet bünyesindeki diğer kurumlara dil bilen, iş bilen, yetkin kişiler yerine X kişiyi tanıdığı için insanlar işe alındığı için; algı düzeyi, eğitimi, zeka kapasitesi ve idrak yetisi düşük olan bu insanlara konuyu en başından aktarmak gerekiyor çoğu zaman bu da yeterli olmayınca daha yetkili ve bilgisi olan bir kişiyle görüştürmek gerekili olabiliyor. ''En iyi biz biliriz'' kafa yapısında olan ve aslında bir halt bilmeyen bu güruha denk gelirseniz muafiyet biraz sıkıntılı olabilir diye belirtmiştim önceden. Neyse artık yapacak bir şey yok sanırım. Yeni ürününüzü güle güle kullanın.

• Korona olaylarından sonra rma için ortalama gidip gelmesindeki süre ne kadar oldu bilgisi olan var mı?
    Ekran kartını gönderesim var ama elimde yedek bir şey yok. Ona göre tekrar düşüneceğim.
  • Thrashbringer kullanıcısına yanıt
    Merhabalar...

Kargo sürecini bir kenara bırakacak olursak; ürünün Evga ofisine ulaşmasının ardından gerekli incelemelerin yapılıp değişim ürününün kullanıcıya kargolanması yoğunluğa bağlı olarak 1-3 iş günü ya da 3-5 iş günü arasında değişim göstermektedir.

Değişim ürünü RMA stoklarında mevcut değilse bu süreç biraz daha uzayabilir.
  • Merhaba konu güncel mi ? Kargo 111 euro oldu denilmiş ama hala türkiye fiyatlarından uygun :D.

https://eu.evga.com/products/product.aspx?pn=10G-P5-3897-KR

Almak istediğim kart bu yardımcı olursanız sevinirim.

• Güncel kargo fiyatı nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Harika bir uygulama olmuş, EVGA'ya tebrikler.

Ah şu Euro 3 Liraya fırlamasaydı keşke. Neyse yine de güzel uygulama, kargo üstte yazdığı gibi 14 Euro mu ? Bizdeki gümrük ücreti ne kadar ?

Üzülme artık euro 3 TL fırlayamaz Evga Ürün Satın Alma Rehberi, Soru - Cevap ve Yardım Konusu 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Baba -- 12 Ocak 2021; 8:56:53 >
  • Amazon japonyadan Evga ekran kartı satın alsak garanti kapsamına giriyor mu?

• @M.S .T Elbette giriyor lakin Amazon Japonya'dan almanızı önermem. Kart herhangi bir sorun verdiğinde garantiye göndermek ve onlarla iletişim kurabilmek sıkıntı. Amazon USA yada Amazon DE den almak daha iyi bir seçenek

• Usa , De ve Uk tam bir karaborsa bot dolu oradan almak imkansız
  • merhaba 2016 yılında tr'den satın aldıgım güç kaynagı var sistemde sıkıntı yaşıyorum bu güç kaynagını rma ile göndermem mümkün mü ? yoksa tr dist. firmaya mı yollamam gerekiyor? dist. firmaya yollamak istemiyorum bana para iadesi yapicak büyük ihtimal o paraya aynı psu alamam bile imkansız bilgili bir arkadaş yardımcı olabilirse sevinirim.

• "Hello Oguzcan,

thank you for contacting our support team.

EVGA EU does not make any DHL express shippments.

If you have any further questions or concerns, please let us know. 

Best regards,

EVGA EU Customer Support"

EVGA'dan bugün aldığım dönüş bu şekilde. Artık Express gönderimi yapmıyorlarmış sanırım ve DHL Parcel ve PTT ile geliyor kargolar. Yaklaşık 10 gün sürüyormuş

• Ne yapmam gerekiyor arkadaşlar ? Bu süreçten sonrasını hiç bilmiyorum, 2 adet ekran kartı aynı bir tane daha takip var böyle.

Evga Ürün Satın Alma Rehberi, Soru - Cevap ve Yardım Konusu
  • KURSAD. kullanıcısına yanıt

Resim net gözükmüyo 26 Nisan tarihinde gönderdiğim evga kartım daha dün Almanya'ya ulaştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: KURSAD.

Ne yapmam gerekiyor arkadaşlar ? Bu süreçten sonrasını hiç bilmiyorum, 2 adet ekran kartı aynı bir tane daha takip var böyle.

https://resimyukle.io/r/TQ7nk7CmKD

Resim forum kaynaklı tam gözükmüyor linkledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KURSAD. -- 12 Mayıs 2021; 21:51:36 >

• İlk alış faturanızı ibraz edince vergi çıkartmıyorlar. PTT merkeze gitmeniz lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KURSAD. -- 31 Mayıs 2021; 18:40:58 >
  • Merhabalar, evga ekran kartımı sitede kayıt ettimeye çalışıyorum ancak bir türlü yapamıyorum. Seri Numarasını yazdıktan sonra continue yazısı oluyor ona tıklamak gerekiyor. Ama bende o yazı çıkmıyor. Numarayı girdikten sonra sonra enter a basıyorum ama aynı sayfada kalıyor. Anlık bir sorun mudur acaba? Yoksa bir tek ben mi yaşıyorum bu sorunu. Bu arada seri numarasını doğru yazdığıma eminim.

• quote:

Orijinalden alıntı: KemalD94

Merhabalar, evga ekran kartımı sitede kayıt ettimeye çalışıyorum ancak bir türlü yapamıyorum. Seri Numarasını yazdıktan sonra continue yazısı oluyor ona tıklamak gerekiyor. Ama bende o yazı çıkmıyor. Numarayı girdikten sonra sonra enter a basıyorum ama aynı sayfada kalıyor. Anlık bir sorun mudur acaba? Yoksa bir tek ben mi yaşıyorum bu sorunu. Bu arada seri numarasını doğru yazdığıma eminim.

Enter bastıktan sonra altta bir link çıkıyor . Orayı kullanıp kayıt işlemini yapabilirsin .

• 
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.