Şimdi Ara

Evga GTX780 Ti @1425Mhz Overclock Testleri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
1
Favori
1.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: R.Sambora

Usenmeyip cevap yazdigin icin sagol. Neyse benim icin cok fiyat farki degildi almis bulundum. Bu cumaya kadar gelicek kart. Oc yapicam fakat bir rehber yada inceleme lazim. Bu konuda link verebilirmisin veya yardimci olurmusun?

nereden ve ne kadara aldın ? kart classified mi?
  • B.M.W kullanıcısına yanıt
    Norvecteyim . Burdan aldim. Buranin parasiyla 6.795 kron x 0.340 ( kron su sira cok yukseldi )
    2300tl ye falan geldi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: R.Sambora

Norvecteyim . Burdan aldim. Buranin parasiyla 6.795 kron x 0.340 ( kron su sira cok yukseldi )
    2300tl ye falan geldi.

hava soğutmayla classified e oc düşünüyorsan sadece bench alabilirsin oyun da +voltaj ile hava soğutma o kartı kesmez.
  • Yani napim hocam. Ne demek istiyorsunuz?
    Karti almiyimmi yoksa oc yapmiyimmi?yada su sogutmami al diyorsunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sonicman kullanıcısına yanıt
    Hocam şu bir gerçek ki CF de stutter sorunu var ve fps ne olursa olsun fazla bir anlam ifade etmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: turbo-powwer

Hocam şu bir gerçek ki CF de stutter sorunu var ve fps ne olursa olsun fazla bir anlam ifade etmiyor

Dostum ben çok uzun zamandan beri hep sli cd yaptığım için inan benden çok çeken yoktur bu sıkıntıyı.Şunu söylemek istiyorum tabiki çoklu kart stutter yapıyor.4870cf kullanıyodum çok bariz vardı 5970 de biraz azaldı 6970cf de dahada azaldı ama ramde bayıyodu.7970 cf de ise ciddi manada azaldı.Bunun nedeni sanırım yapılan kartlarında kuvvetli olması.Yani 290x ile yapılcak cf veya 780ti sli ında sanırım dahada azdır stutter.Driverlar olsun bazı yeni geliştirilen sycnler yeni fx ler ile bu olaylar ciddi manada azaldı.Sli kullanan arkadaşlarda bana katılcaktır.Tabiki hiç bir sli cf tek kartın yerini tutamaz bunda herkesin hem fikir olması lazım.Fakat eskilerdeki bariz sorunlar çok ciddi oranlarda azaldı.Verilen fps nin kalitesi arttı.Aniden tavan ve taban yapması azaltıldı ilerki serilerde dahada azalcaktır muhakkak.Bence çözüm olarak sli cf konuşulabilir.Fakat dediğim gibi 2gb ve düşük bi kartla sli ve cf de bu sorunlar fazlayken ciddi kartlarda bu sorunlar çok aza indirgendi.Tecrübe edindiğime göre 3gb altı bi kart sli cf yapıldığında sorunlar dahada belirgin hale geliyor

• quote:

Sli yi bilmem ama ben uzun süre 6870 crossfire kullandım fazla bir problem yaşamadım 7950 crossfire geçtiğimde sorunun çok azaldığını gördüm fakat ben herzaman söylerim tek kart daha iyidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: EMRES754

quote:

Dostum ben çok uzun zamandan beri hep sli cd yaptığım için inan benden çok çeken yoktur bu sıkıntıyı.Şunu söylemek istiyorum tabiki çoklu kart stutter yapıyor.4870cf kullanıyodum çok bariz vardı 5970 de biraz azaldı 6970cf de dahada azaldı ama ramde bayıyodu.7970 cf de ise ciddi manada azaldı.Bunun nedeni sanırım yapılan kartlarında kuvvetli olması.Yani 290x ile yapılcak cf veya 780ti sli ında sanırım dahada azdır stutter.Driverlar olsun bazı yeni geliştirilen sycnler yeni fx ler ile bu olaylar ciddi manada azaldı.Sli kullanan arkadaşlarda bana katılcaktır.Tabiki hiç bir sli cf tek kartın yerini tutamaz bunda herkesin hem fikir olması lazım.Fakat eskilerdeki bariz sorunlar çok ciddi oranlarda azaldı.Verilen fps nin kalitesi arttı.Aniden tavan ve taban yapması azaltıldı ilerki serilerde dahada azalcaktır muhakkak.Bence çözüm olarak sli cf konuşulabilir.Fakat dediğim gibi 2gb ve düşük bi kartla sli ve cf de bu sorunlar fazlayken ciddi kartlarda bu sorunlar çok aza indirgendi.Tecrübe edindiğime göre 3gb altı bi kart sli cf yapıldığında sorunlar dahada belirgin hale geliyor

2 tane R9 290 mı almayı planlıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonicman -- 7 Ocak 2014; 22:33:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: EMRES754

quote:

Hocam bende şu an GTX 480 SLI kullanıyorum ki öncesinde HD 7970 Ghz CF de kullanmıştım CF de frame ler arası ms fazla olduğu için fark edilmiyor yani ama SLI da kesinlikle daha akıcı hocam , 600 seisinde ise halen akıcılık problemleri var bazı kartlarda , açtığım konuyu görmüşsünüzdür

• quote:

Orijinalden alıntı: Sonicman

quote:

Sli yi bilmem ama ben uzun süre 6870 crossfire kullandım fazla bir problem yaşamadım 7950 crossfire geçtiğimde sorunun çok azaldığını gördüm fakat ben herzaman söylerim tek kart daha iyidir

Kesinlikle katılıyorum hocam G Sync ile işler değişebilir yalnız

• güç konusu ve stutter konusu apayrı konular yalnız forumdaki çoğu arkadaşta bilir benim çok hassas olduğum ve araştırdığım bir konudur bu stutter , SLI da kesinlikle fark edilebilir bir stutter kalmadı Titan dan SLI geçmiş biri olarak da rahatça söyleyebilirim bunu , ancak bu sorun son dönemde çoğu oyunda yazılımsal olarak mevcut ve bazıları uğraş gerektiriyor çözüm için
  • Özet olarak şunu diyebiliriz ; var olan gelişmelere paralel olarak sli cf sorunları minimuma indi.Yüksek performanslarının cf ve sli ıda özellikle dahada minimuma indiriyor.
  • Ya arkadaşlar ben hiç bişi anlamadım 1.3v ile 1500mhz core 2000mhz ram hzına sabitledim, kombustor da zorladım 2k da hiç bir şekilde donmadı durmadı vs. yanlış birşeyler var ama anlamadım doğrusu? gerçek hızımı göstermiyor acaba? oyun test felanda yokki gerçek kullanımına bakayım, tahmininiz nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CESAJANS

Ya arkadaşlar ben hiç bişi anlamadım 1.3v ile 1500mhz core 2000mhz ram hzına sabitledim, kombustor da zorladım 2k da hiç bir şekilde donmadı durmadı vs. yanlış birşeyler var ama anlamadım doğrusu? gerçek hızımı göstermiyor acaba? oyun test felanda yokki gerçek kullanımına bakayım, tahmininiz nedir?

2 ihtimal var.Kart overclock olmasına rağmen state ten çıkmamış boşta olduğu için sorun yapmıyor.İlk loada girdiğinde hemen çakabilir.
    Bir ihtimalse ekran kartı o.c yi kaldırdı bi sorun yok.Ama bu oldukça düşük bi ihtimal
  • quote:

Orijinalden alıntı: CESAJANS

Ya arkadaşlar ben hiç bişi anlamadım 1.3v ile 1500mhz core 2000mhz ram hzına sabitledim, kombustor da zorladım 2k da hiç bir şekilde donmadı durmadı vs. yanlış birşeyler var ama anlamadım doğrusu? gerçek hızımı göstermiyor acaba? oyun test felanda yokki gerçek kullanımına bakayım, tahmininiz nedir?

tahmin değil ama oyun test falan yok ise oc neden yapıyorsun

ekran kartı driver çökme yapmadan belli süre sonra default değerlere dönüyor olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 8 Ocak 2014; 19:56:32 >
  • evo, daha oyun felan kuramadım işten güçten
    sanırım göründüğü hızlardan çok daha düşük bir hızda çalışıyor yoksa böyle bir şey imkansız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wolftired

Gtx 780Den %60 Performansli diyorsun,Ama Gtx 780 Kullananlar seni darmadağan etmis afedersinde...

Demekki o kart onlarda olsa kimbilir ne yapacaklar ???

Pek fazla birsey değil abi abartmayin sizde.o ilk 10 arasindaki en iyi kart sende bulunuyor Ve standart gtx 780den %60 Guclu dedigin kart Gtx 780E ezilmiş durumda !!! Hani nerede skor goremiyorum ??? Kingpin Bu kartla senden cok daha iyilerini yapiyordu.Tamam onun sponsorlari Var,25Kg tüp tüp Dolu azotu var.Sendede Ayakkabi varsa Ve overclockta iddialiyim diyorsaniz o elindeki kartin hakkini vermeniz gerek ! Yoksa gelip buraya Konu acmaya gerek yok.Houstondan Bende 780 Classified acx almistim Keske Bende ugrasaydim Bu overclock isiyle Karti Satmadan.

Overclock.Net forumda neler goruyoruz neler...Adamlar gtx 760 la atomu parcalamislar Evga ftw ile.Ve karti yakmiyorlar....

O kartin hakki en az 3-4 tur.Bendede ayakkabi olsa bende o skoru alacagimi Iddia ediyorum.Tebrik edilecek skor değil.

gtx 780 den %60 guclu olma konusuna gülüyorum hala...

Evladim o.c de oğlum bir cektim bir verdim tam durdu diye bir sey yok bende yaparim ederim dicene al bütçene gore bi kart yap o zaman ha ne dersin

Konu içinse Tebrikler hocam 10 numara o.c yapmışsınız kart aslinda yanmaz bence devam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.