Şimdi Ara

Evga gtx 1070 koku problemi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, ikinci el bi evga gtx 1070 ftw ekran kartı satın aldım. Kart 60 derece üzerine çıktığında plastik yanığına benzer bi koku geliyor. Kart 1 ay kadar kullanılmadı ve boştaydı. Termal podların uzun süre kullanılmamasından kaynaklanıyor olabilir mi? Koku ilerde kartın yanması şeklinde sonuçlanabilir mi? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• Kartın yanacağı varsa direk yanar ve görüntü gider önceden plastik kokusu yapacağını sanmıyorum.

Koku başka yerden gelmesin?
  • Daha önceden gtx 760 kullanıyordum ve bugüne kadar kasadan koku alma problemi hiç yaşamadım. Bugün değişen tek şey ekran kartıydı, o nedenle başka bir parçadan geldiğini sanmıyorum kokunun. Kartı çıkarıp kokladığımda koku fan kısmından değilde, kart ve üstündeki metal tabakanın olduğu kısımdan geliyor. Ayrıca yaklaşık 15 dakikadır furmarkta yoruyorum kartı, koku devam ediyor ama kesilme, yanma vs. bir problem olmadı. Şuan 76 derece gösteriyor, %64 fan kullanımıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nefsani -- 17 Şubat 2019; 19:36:38 >
  • kartta plastik sökülmesi gereken etiketler varsa sök
  • Söktüm hocam onları, üstteki metal kısım söküktü zaten. Önünde led ışık olan kısmıda ben söktüm ama koku devam ediyor. Birde psikolojik mi bilmiyorum ama benim nefes alışımı vs.de etkiliyor gibi zehirli bir koku olma ihtimali var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nefsani -- 17 Şubat 2019; 19:56:42 >
  • Zaman icerisinde bi problem yasamaniz muhtemel garantiliyse garantiye gonderin derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Power supply fanını değişin. Ekran kartı ile ilgili bir problem değil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • psu 600w + 80 tauros kullanıyorum. Yetmeyeceğinden mi o tarz birşey söylediniz hocam? Alakasını anlayamadım. Çünkü kullanım sonrası ekran kartını söktüğümde üzerindeki metal kısmından geliyor koku.
  • İkinci else, mining yapıp kakalamışlardır sana yoğun kullanılmış bir kartı.
  • Kartı satın aldığım arkadaşa iade ediyorum, teşekkürler yardımlarınız için.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.