Şimdi Ara

Evga gtx 1070 koku problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 6
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 5
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 38 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • nefsani (5 mesaj) Fulton (1 mesaj) 8erk (1 mesaj) MsSsS (1 mesaj) B-2 Spirit (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (8 mesaj) Mobil (1 mesaj) Uygulama (1 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> Evga gtx 1070 koku problemi
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    167 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Merhabalar, ikinci el bi evga gtx 1070 ftw ekran kartı satın aldım. Kart 60 derece üzerine çıktığında plastik yanığına benzer bi koku geliyor. Kart 1 ay kadar kullanılmadı ve boştaydı. Termal podların uzun süre kullanılmamasından kaynaklanıyor olabilir mi? Koku ilerde kartın yanması şeklinde sonuçlanabilir mi? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

|
    |

Koku başka yerden gelmesin?
    |
    |

Daha önceden gtx 760 kullanıyordum ve bugüne kadar kasadan koku alma problemi hiç yaşamadım. Bugün değişen tek şey ekran kartıydı, o nedenle başka bir parçadan geldiğini sanmıyorum kokunun. Kartı çıkarıp kokladığımda koku fan kısmından değilde, kart ve üstündeki metal tabakanın olduğu kısımdan geliyor. Ayrıca yaklaşık 15 dakikadır furmarkta yoruyorum kartı, koku devam ediyor ama kesilme, yanma vs. bir problem olmadı. Şuan 76 derece gösteriyor, %64 fan kullanımıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nefsani -- 17 Şubat 2019; 19:36:38 >
    |
    |
    Bahsedilenler: MsSsS
    |
    |

Söktüm hocam onları, üstteki metal kısım söküktü zaten. Önünde led ışık olan kısmıda ben söktüm ama koku devam ediyor. Birde psikolojik mi bilmiyorum ama benim nefes alışımı vs.de etkiliyor gibi zehirli bir koku olma ihtimali var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nefsani -- 17 Şubat 2019; 19:56:42 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Rivalı Efsunger

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Intel i7 8700K Delid@4.9GHz - NZXT Kraken X52 - MSI Z370 SLI PLUS - Corsair Vengeance RGB PRO 3200Mhz 32GB - MSI GTX 1080 Gaming X Plus - Asus VG248QE - XPG S40G 512GB - Samsung 750 EVO 250GB - Sandisk SSD Plus 480GB - Seagate Barracuda 2TB - Corsair RM850i - NZXT S340 Elite - Razer Blackwidow Ultimate 2013 - SteelSeries Rival 110 - Corsair Void RGB Wireless S.E.
  • Yüzbaşı
    981 Mesaj
    Power supply fanını değişin. Ekran kartı ile ilgili bir problem değil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    167 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

psu 600w + 80 tauros kullanıyorum. Yetmeyeceğinden mi o tarz birşey söylediniz hocam? Alakasını anlayamadım. Çünkü kullanım sonrası ekran kartını söktüğümde üzerindeki metal kısmından geliyor koku.
    |
    |
    Bahsedilenler: 8erk
    |
    |

Desktop: MSI Z97S SLI PLUS // i5 4690k (Turbo Boost 3.9 GHz.) // Hyper 212 Evo CPU Soğutucusu (160 mm) // Gigabyte G1 GTX 970 ; stok hız 1380-7010 mhz // Corsair Vengeance PRO 2x4 DDR3, 1600 mhz // CORSAIR SPEC-02 MidT // Corsair VS 650 PSU (12v = 50A) // Samsung 850 Evo 120 GB // Seagate Barracuda 1 TB 64 mb 7200rpm (ST10000DM003-1CH162)
  • Teğmen
    167 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Kartı satın aldığım arkadaşa iade ediyorum, teşekkürler yardımlarınız için.
    |
    |
Reklamlar
Sohbet
Radyo Dinle
Canlı Tv izle
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.